Η χοάνη κόβει σε τελική;

Θέματα που αφορούν την βελτίωση του κινητήρα, καθώς και της μετάδοσης .

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Angel
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: Δευ Σεπ 13, 2004 1:59 pm

Δημοσίευση από Angel » Πέμ Οκτ 13, 2005 11:16 pm

Ξέρει κανένας πόσα άλογα κόβει η εισαγωγή του πούντο γενικά;;
Δηλαδή συμφαίρει η αντικατάσταση του φιλτροκουτιού;;



Άβαταρ μέλους
siiiii
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2005 7:39 am

Δημοσίευση από siiiii » Παρ Οκτ 14, 2005 10:23 am

οταν εβαλα σκουπα νομιζα οτι πηγαινε καλα αλλα μετα την πεταξα και εβαλα bmg και βρηκα την υγεια μου προσωπικη αποψη παντα
εχω και punto παμε μια βολτα?

Άβαταρ μέλους
dbDRAG
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2004 3:32 am
Τοποθεσία: Athens-Pefki

Δημοσίευση από dbDRAG » Παρ Οκτ 14, 2005 2:25 pm

Egw pantws dn allazw tin skoupa me tipota allo...13,7kg ropi stis 4200 xwris programma...+oti den kovei teliki.
To exw ksananaferei toses fores pou isws ginomai kai kourastikos,rolo stin eisagwgh paizoun ta panta!mexri kai to uliko pou einai ftiagmenos o swlinas pou paei apo to filtro ws tin petalouda...poso mallon i DIATOMI tou.
Den einai logiko na valeis mia foltroxwani megethous skyline se 1200cc, oute apo papi stroggylofanaro...!!! Enas kalos sundiasmos tha exei sigoura ofelos stin apodwsi
PUNTO SPORTING 1.4 95hp Rulezzz!

Άβαταρ μέλους
Dentist
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Μάιος 13, 2005 8:20 am

Δημοσίευση από Dentist » Σάβ Οκτ 15, 2005 9:59 am

Εγω παιδια στο Hgt ειχα ενα φιλτρο Green μεσα στο κουτι και τωρα εχω ramair με χοανη και ειδα διαφορα στα ανοιγματα και γενικα.Οσον αφορα την τελικη δεν ειδα καμια διαφορα,οσο ειχα εχω και τωρα.

Άβαταρ μέλους
fiat lover
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2004 10:11 pm

Δημοσίευση από fiat lover » Σάβ Οκτ 15, 2005 11:30 am

διαβαζα το burn out και ειδα ενα διαφημιστικο.εβγαλε η simota ενα κιτακι οπου στην ουσια ειναι μια σκουπα η οποια συνεχιζει με ενωση σε ενα βαρελακι και μετα σε σωληνα στην πεταλουδα.εμφανισιακα τουλαχιστον ηταν καλο....δεν ελεγε κατι παραπανω απλα ηθελα να ρωτησω εαν εχει ακουσει κανεισ κατι για αυτο.

Άβαταρ μέλους
tsoukas
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Ιαν 23, 2006 6:19 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tsoukas » Τρί Φεβ 14, 2006 5:44 pm

ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ.ΑΦΟΥ ΛΕΕΙ ΕΡΧΟΜΕΝΑ EVENTS ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕΝΑ..............................

xaros_gt2
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 25, 2005 8:09 pm
Τοποθεσία: δασος χαιδαριου

Δημοσίευση από xaros_gt2 » Τρί Φεβ 14, 2006 9:39 pm

παιδια εγω ειχα το κλασικο φιλτρο στο παπα και το ειχα τρυπησει κιολας αλλα θελω κατι καλυτερο.ενας γνωστος μου ειπε οτι εβαλε μια φιλτροχοανη pipercross αν την ξερετε και ειδε διαφορα.παρεπιμπτοντως εχω προγραμμα.gt εχω παιδια οποιος την φοραει η εχει ακουσει κατι να με βοηθησει γιατι εχω ψηθει να την παρω και ειναι και ακριβη παναθεμα την 100 ευρω σκετη φιλτροχοανη.ευχαριστω προκαταβολικα

Snake_13
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 29, 2005 10:11 am
Τοποθεσία: byronas

Δημοσίευση από Snake_13 » Τετ Μαρ 08, 2006 7:05 pm

telika re paidia den exo katalavei. aksizei kaneis na valei filtroxoani?

Άβαταρ μέλους
Banned
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 13, 2004 6:35 pm

Δημοσίευση από Banned » Τετ Μαρ 08, 2006 8:20 pm

xaros_gt2 έγραψε:ενας γνωστος μου ειπε οτι εβαλε μια φιλτροχοανη pipercross αν την ξερετε και ειδε διαφορα.gt εχω παιδια οποιος την φοραει η εχει ακουσει κατι να με βοηθησει γιατι εχω ψηθει να την παρω και ειναι και ακριβη παναθεμα την 100 ευρω σκετη φιλτροχοανη.ευχαριστω προκαταβολικα
Τωρα το δα αυτο. Σκετη εχει 100 ευρα? Φιλος σε cossie πληρωνε 30 ευρα ακομη, για τα καθαριστικα της (υγρα κλπ) καθε εξαμηνο. Μπρρρρ!!!

Άβαταρ μέλους
ΣΠΥΡΟΣ ΚΑΠΕΛΟΣ
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2004 6:37 pm

Δημοσίευση από ΣΠΥΡΟΣ ΚΑΠΕΛΟΣ » Πέμ Μαρ 09, 2006 12:52 am

paidia kalyspera egw otan eixa balei to barelaki ths bmc nai men to aytokinhto strofare kalytera allla sto telikiasma htane xalia mayra,to ebgala kai ebala ena K&N filtro mesa sto lifltrokouti kai exw brei thn ygeia moy.Twra ean ksana asxwliomoyna sto thema filtroy tha skoypa(kai mono).

teris
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2006 9:23 pm

Δημοσίευση από teris » Κυρ Μαρ 12, 2006 4:58 am

re paidia ego forousa skoupa me filtro green ekane kalo thorivo meta evala ena varelaki tis simota to amaxi ekopse kai argouse na vgali teliki kai to petaksa evala ksana ti skoupa kai einai poly kalitera.tora akousa oti me programa kai varelaki bmc dynamometrimena doulevei kalitera. an borei kapios na me voithisi to amaxi einai to mk2 to sporting 80.eyxaristo.
:?

teris
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2006 9:23 pm

Δημοσίευση από teris » Παρ Μαρ 17, 2006 2:01 am

re paidia ego forousa skoupa me filtro green ekane kalo thorivo meta evala ena varelaki tis simota to amaxi ekopse kai argouse na vgali teliki kai to petaksa evala ksana ti skoupa kai einai poly kalitera.tora akousa oti me programa kai varelaki bmc dynamometrimena doulevei kalitera. an borei kapios na me voithisi to amaxi einai to mk2 to sporting 80.eyxaristo.

Άβαταρ μέλους
DiViNe
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 841
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2004 2:48 am
Τοποθεσία: Πειραιας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DiViNe » Παρ Μαρ 17, 2006 12:22 pm

Χμμμμ, τωρα μπαινω σε σκεψεις...Αν και ειναι πολυ τραβηγμενο αυτο, λετε να φταει το βαρελακι μου που το μοτερ ρεταρει και εχω καθυστερημενη ανταποκριση στο γκαζι? Νομιζω οτι αυτο το σ-κ πρεπει να ασχοληθω με το μαμα φιλτροκουτι...Δεν εχω σεγα....
PDT_Armataz_01_23 Because I'm back, yes I'm back, well I'm back in Black!

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Παρ Μαρ 17, 2006 11:50 pm

teris νομιζω οτι αν δεν το εχει δοκιμασει καποιος πριν και μετα δεν μπορει να γνωριζει..
Παντως προσωπικα κλινω προς τις σκουπες..
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
panos_mk2
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2004 9:46 pm
Τοποθεσία: pathsia

Δημοσίευση από panos_mk2 » Δευ Μαρ 20, 2006 12:26 am

twra me auta pou exw diabasei edw an kai elega na balw barelaki mallon to kobw na bazw skoupitsa.symfwneite?an nai kapoia kallh marka?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτίωση κινητήρα και μετάδοσης.”