Εξάτμιση Punto Evo multiair 135

Θέματα που αφορούν την βελτίωση του κινητήρα, καθώς και της μετάδοσης .

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vagelists96
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 7:51 pm

Εξάτμιση Punto Evo multiair 135

Δημοσίευση από vagelists96 » Σάβ Σεπ 08, 2018 2:33 pm

Καλησπέρα. Το αυτοκίνητο φοράει μόνο ένα ελευθερο φίλτρο και θέλω να φτιάξω και εξάτμιση να ελευθερωθεί λίγο ώστε στο μέλλον να βάλω και πρόγραμμα. Δεν θέλω κάτι να κάνει φασαρία και οικονομία δεν με παίρνει για ολόσωμη. Σκέφτομαι αλλαγή down pipe, και στην θέση απ' το μεσαίο καζανάκι να βάλω εκεί αν γίνεται 200αρι καταλύτη, κρατώντας το μαμά τελικο. Ποια είναι η γνώμη σας? Θα ελευθερωθεί καθόλου? Από ήχο πόσο θα αλλάξει?

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: Εξάτμιση Punto Evo multiair 135

Δημοσίευση από kostas013 » Κυρ Σεπ 16, 2018 10:23 pm

Οχι θα το χαλασεις ρι αμαξι δεν υπαρχει λογος να βαλεις εξτρα καταλυτη, αλλη η χρηση του καταλυτη.. αλλαζεις το μεσσαιο με ενα πιο ελευθερο καινθαβεχεις καποια καλυτερη ροη καυσαεριων..

Αν εισαι απο αθηνα κοιταξε στα συνεργαζομενα καταστηματα, συνεργαζομαστε με τον Παναγιωτη τον Παπαδοπουλο στη Καλλιθεα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Άβαταρ μέλους
vagelists96
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 7:51 pm

Re: Εξάτμιση Punto Evo multiair 135

Δημοσίευση από vagelists96 » Δευ Σεπ 17, 2018 1:19 am

kostas013 έγραψε:Οχι θα το χαλασεις ρι αμαξι δεν υπαρχει λογος να βαλεις εξτρα καταλυτη, αλλη η χρηση του καταλυτη.. αλλαζεις το μεσσαιο με ενα πιο ελευθερο καινθαβεχεις καποια καλυτερη ροη καυσαεριων..

Αν εισαι απο αθηνα κοιταξε στα συνεργαζομενα καταστηματα, συνεργαζομαστε με τον Παναγιωτη τον Παπαδοπουλο στη Καλλιθεα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου αλλά μάλλον δεν κατάλαβες, ο καταλύτης να πάει κάτω στο πάτωμα λέω 200αρης, δεν θα βάλω δεύτερο Εικόνα

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτίωση κινητήρα και μετάδοσης.”