Racechip

Θέματα που αφορούν την βελτίωση του κινητήρα, καθώς και της μετάδοσης .

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
giorgosr32
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2016 10:00 pm

Racechip

Δημοσίευση από giorgosr32 » Τετ Σεπ 20, 2017 5:20 pm

Καλησπερα,ριχνω την ιδεα για ομαδικη αγορα Racechip για οσους εχουμε Multijet.Διαβασα σε παρα πολλα φορουμς πολυ καλα σχολια.Υπαρχουν 3 κατηγοριες το ONE με 130 ευρω(μιλησα με τον αντιπροσωπο και γενικα δεν το προτεινει),μετα παει το Pro2 με 240 ευρω (αυτο που παιρνουν οι περισσοτεροι και θελω και εγω) και υπαρχει και το Ultimate με 450 ευρω το οποιο νομιζω οτι ξεφευγει για την κατηγορια χρηματων που ειναι τα αυτοκινητα μας.Το racechip(γερμανικη εταιρια) ειναι ενας παραλληλος εγκεφαλος υον οποιο κουμπωνεις και ξεκουμπωνεις οποτε θες και το αυτοκινητο ερχεται στι εργοστασιακες του ρυθμισεις.Επισης οταν ειναι κουμπωμενο δεν παρακαμπτονται εντολες οπως το Safe Mode κτλπ.Ενα αλλο πλεονεκτημα ειναι οτι μπορεις να το κουμπωσεις (πχ να το πουλησεις) σε οποιοδηποτε ιδιο αυτοκινητο με το δικο σου.Αυτα απο εμενα μπορειτε να μπειτε στο σιτε της Racechip για να δειτε τι δινει για το αυτοκινητο σας.


Το δικο μου με το Pro2 απο 75αλογα και 190ΝΜ ροπη παει στα 94αλογα και 238NM ροπη,με 240 ευρω.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Άβαταρ μέλους
mixalis
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2013 1:10 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Racechip

Δημοσίευση από mixalis » Τετ Σεπ 20, 2017 6:13 pm

Γενικα ο παραλληλος εγκεφαλος δεν ειναι κ οτι καλητερο για διαφορους λογους που εχουμε ξανα αναλυση χιλιες φορες να βαλεις ενα προγραμμα στο μαμα εγκεφαλο θα σου παει κανα 400αρι αλλα εχεις το κεφαλι σου υσηχο..ψαξε λιγο παραπανω να δεις πως λειτουργει ενας παραλληλος εγκεφαλος και θα αλλαξεις κ εσυ γνωμη
Πικατσου διαλεγω εσενα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτίωση κινητήρα και μετάδοσης.”