Βελτίωση σε punto sporting 1250 μοντέλο 2000

Θέματα που αφορούν την βελτίωση του κινητήρα, καθώς και της μετάδοσης .

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Johnnyb
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2016 10:37 am

Βελτίωση σε punto sporting 1250 μοντέλο 2000

Δημοσίευση από Johnnyb » Δευ Μαρ 28, 2016 11:46 am

Καλημέρα.
Είμαι καινούργιος στο forum και θα μπορούσα να πω άσχετος σε θέματα βελτιώσεων αλλά θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.
Θέλω να βελτιώσω λίγο τις επιδόσεις στο punto.
Νιώθω ότι δεν αναπνέει και θέλω να δω αν μπορώ να κάνω κάτι χωρίς όμως να Πειραξω μηχανή.
Ευχαριστώ



Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: Βελτίωση σε punto sporting 1250 μοντέλο 2000

Δημοσίευση από kostas013 » Δευ Μαρ 28, 2016 12:20 pm

χωρις να πειραξεις μηχανη μη περιμενεις ιδιαιτερα πραγματα καθως απο το εργοστασιο το μοτερ αυτοειναι εξοπλισμενο με πολυ ηπιους εκκεντροφορους... με φιλτρο προγραμμα για 100αρα και εξατμιση θα δεις 88 αλογα περιπου... θα μπορουσες να βαλεις εκκεντροφορους απο το 1200 της προηγουμενης γεννιας καιβθα παιξεις περιπου στα 93 με 95 αλογατα...

ειχα το ιδιο μοτερ πολλα χρονια το ανεβασα οσο πηγαινε... αν θες μπες στην υπογραφη μου στην ενοτητα παρουσιασης αυτοκινητων μελων αν εξαιρεσεις τις 10 τελευταιες σελιδες που το αμαξι το ρχω κανει 2λιτρο ολες οι αλλες σελιδες αφορανε το στησιμο και τη μηχανικη βελτιωση που ειχα κανει οσο ηταν 1200 κυβικα....
οτιδηποτε αλλο θελησεις θα χαρω να σε βοηθησω, γραφεις η εδω η στο θεμα το δικο μου

επισης υπαρχει και ενοτητα με βελτιωσεις για οτι θελεις μεσα στο φορουμ και σελιδες απι σελιδων με αναλυσεις απο φιλτρα ως βολαν και τουρμπισμα

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτίωση κινητήρα και μετάδοσης.”