Άγραφος εγκέφαλος σε HGT (ηλεκτρόγκαζο).

Θέματα που αφορούν την βελτίωση του κινητήρα, καθώς και της μετάδοσης .

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
kiriakos2513
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 7:01 pm

Άγραφος εγκέφαλος σε HGT (ηλεκτρόγκαζο).

Δημοσίευση από kiriakos2513 » Τρί Αύγ 03, 2010 7:55 pm

καλησπερα παιδια!εχω να πω το παραπονο μου σχετικα με τον ρημαδη τον εγκεφαλο που φοραει τ αμαξι μου hgt φυσικα,λυσεις υπαρχουν οπως υπαρχουν κ προβληματα που εμφανιζονται στην πορεια...οπως εγινε με μενα,λοιπον μπηκα κ γω στην διαδικασια να πειραξω λιγο τ αμαξι μου,ξεκινοντας φυσικα απο τον εγκεφαλο,λοιπον παραγκελθηκε ο 1 εγκεφαλος αλλα τελικα δεν μας εκανε για το γεγονος οτι τ αμαξι θα ηταν εντελως γυμνο...σαν αγωνιστικο ενα πραγμα...δεν θα λειτουργουσε τπτ μεσα στην καμπινα οποτε αποριφθηκε.κ ξεκιναμε κ παραγκειλαμε αλλον εγκεφαλο,ο οποιος ναι μεν κανει σαν μοναδα,αλλα ιπαρχουν προβληματα λογω χαμηλης τασης στα ματακια του εκκεντροφορου κ του στροφαλου που σινεπαγετε οτι πρεπει να τοποθετηθουν 2 αισθητηρες για να μπορει να σταλθει η σωστη ταση...τα νευρα μου....γενικα ενα μπλεξιμο...ps το αμαξι απο ηλεκτρογκαζο μετατρεπετε σε ντιζατο φυσικα...θα μ ενδιεφερε η αποψη σασ σ αυτο που ξεκινησα να κανω,ειμαι λατρης της full ατμοσφαιρας,δηλαδη θα εχει κ συνεχεια μετα τον εγκεφαλο.
φιλικα κυριακος

σας ευχαριστω



Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΡΑΦΟΣ ΣΕ HGT....

Δημοσίευση από skinboy » Τρί Αύγ 03, 2010 8:16 pm

Μαλλον πρεπει να ξανα ψαχτεις λιγο καλυτερα...
γιατι οτι αναφερεις ποιο πανω, δεν ειναι κ πολυ σωστο να συμβει κ να γινει σε αυτο που πας να κανεις.
μπορεις να το κανεις κ να το εχεις εντελος γυμνο οπως λες (οικονομικοτερη λυση σαφος)
μπορεις ομως κ να το κανεις κ να το εχεις ολοκληρο εσωτερικα να δουλευει.
επισης ολοι οι εγκεφαλοι του εμποριου κανουνε σαν μοναδες οπως λες για το HGT.
δεν εχει κατι το ιδιαιτερο το μοτερ εκτος απο δυο εξοδους εξτρα που θελετε σε σχεση με ενα οποιοδηποτε αλλο απλο μοτερ (για τα μεταβλητα..)
αν ομως οπως λες πας πολυ ποιο περα, στο ποιο περα 8α τα καταργησεις κ αυτα τα δυο ετσι κ αλλιως (για αποδοση) οποτε μιλαμε για απλα πραγματακια.

ψαχτε λιγο καλυτερα για να απολαυσεις το αποτελεσμα κ να μην παιδευεσαι χωρις λογο.
Punto HGT SC Evo

kiriakos2513
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 7:01 pm

Re: ΑΓΡΑΦΟΣ ΣΕ HGT....

Δημοσίευση από kiriakos2513 » Τρί Αύγ 03, 2010 8:31 pm

σε ευχαριστω skinboy για την συμβουλη σου,εντελως γυμνο τ αμαξι δεν το ηθελα σε καμια περιπτωση,οποτε γι αυτο κ πηγαμε στην επομενη λυση,τωρα το θεμα ειναι τι θα βγει...αυτο θα το δουμε συντομα.τ αμαξι σιγουρα θα παει για πιο περα κ αναφερομαι οτι εκτος απο ροικη,εκκεντροφορους,κτλ...θα παει για σφυρηλατα,αυτο σκεφτομε να κανω.οποτε επρεπε να ξεκινησω απο εγκεφαλο.:(

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτίωση κινητήρα και μετάδοσης.”