PUNTO SPORTING mk2b 95hp

Θέματα που αφορούν την βελτίωση του κινητήρα, καθώς και της μετάδοσης .

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
MAFIA

Δημοσίευση από MAFIA » Παρ Ιούλ 09, 2004 2:19 pm

παιδιά σας το είπα εγώ απο την αρχή οτι αν πειράξεις φίλτρο αέρα δεν κρατάει εγγύηση,μόνο το τελικό μπορεί να αλλάξεις!!!
για αρχή πιστεύω οτι η καλύτερη λύση είναι η εξάτμιση.



puntakias
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 27, 2004 1:44 am
Τοποθεσία: peiraias

Δημοσίευση από puntakias » Παρ Ιούλ 09, 2004 3:27 pm

nai alla mporeis na kaneis ayto pou sou eipa prin kai na min exeis provlima. an thes na pas stin antiprosopia apla vazeis to mama.

Άβαταρ μέλους
Wolverin
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Παρ Μάιος 28, 2004 9:06 am
Τοποθεσία: Κοζανη

Δημοσίευση από Wolverin » Σάβ Ιούλ 10, 2004 2:41 am

Παιδες μιλισα με ενα τεχνικοτης φιατ και μου ειπε οτι αν αλαξεις κατι στο αμαξι χαλαει η εγγυηση μονο σε οτι αυτο επηρεαζει.Αν π.χ. αλαξεις αναρτησεις η καντραν δεν χαλαει η εγγυηση του κινητηρα.Αν τωρα αλλαξεις φιλτρο και θεωρησουν οτι αυτο επηρεαζει τον κινητηρα τοτε χαλαει η εγγυηση του κινητηρα μονο,οχι γενικοτερα η εγγυηση του αυτοκινητου.Το ειπα καπως μπερδεμενα αν βγαλεται ακρη καλωσ :P

CHRISTOS
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2004 9:05 pm

Δημοσίευση από CHRISTOS » Κυρ Ιούλ 11, 2004 11:32 am

φιλε πουντακια καταλαβα τι μου λες για το φιλτρο,αλλα μηπως με σκετη σιτουλα περνανε στον κινητηρα σκονες κτλ που δεν πρεπει να περασουν?
δηλ. την παραπανω πατεντα την θεωρεις καλυτερη απο τοποθετηση φιλτροχοανης?

παντως απο εξατμιση εβαλα μια σεμπριγκ 200ευρω.οι supersprint που μου προτεινες ηταν ψιλοακριβες!!!οτι πληρωνεις παιρνεις!

Άγγελος
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Μάιος 17, 2004 1:46 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Άγγελος » Κυρ Ιούλ 11, 2004 11:54 pm

Χρήστο για πες για την εξάτμισή σου λίγο αν θέλεις.
Θόρυβο,απόδοση,εμφάνιση(κρέμεται ή πήρες με τη σέγα τον προφυλακτήρα;).
Θέλω κι εγώ σέμπρινγκ universal μονόμπουκη μάλλον εκεί στα 200.
Η γνώση είναι δύναμη

Άβαταρ μέλους
kostas x 69
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2628
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 08, 2004 11:57 am
Τοποθεσία: RHODES, Tsairi, Pastida, Aerodromio Maritson! NEO steki Lidl!!!
Επικοινωνία:

exatmisi

Δημοσίευση από kostas x 69 » Δευ Ιούλ 12, 2004 2:18 pm

200 euro gia exatmisi einai para pola!edw vlepoume se periodika apo 300 eurw komple exatmisi xtapodi ktl aaa, kai dinamometrisi meta!mipos prepi na kanei kapios tin palikari na to psaxsi;;;;
popay ti leei ftinos ematha kai kalos!!!
xsanalew pola ta 200!!skepsou kai pes kai se emas kane mia erevna!!!

Άβαταρ μέλους
Gallatin
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3632
Εγγραφή: Πέμ Απρ 15, 2004 12:28 am
Τοποθεσία: 1 κολωνα μπροστα απο ολους!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gallatin » Δευ Ιούλ 12, 2004 9:42 pm

sorry re file alla katalabeneis ti les? katalabes toulaxiston oti pire sebring kai oxi kamia koukou-roukou? katalabeneis oti exei apodosh xwris hxoripansh? 300 eyro me xtapodi ti e3atmish einai ayth? ektos kai an mperdepses me ta 3.000.000 gia to sti pou sou dinei kai 30 alogakia.

panta filika kai xoris pare3igish.
http://www.speedtest.net/result/363494335.png
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
Arguing with the moderators is like shaking your fist at God. There's nobody there; and if there is, he's not listening. And if he's listening, all you're doing is pissing him off

Άβαταρ μέλους
fiat lover
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2004 10:11 pm

Δημοσίευση από fiat lover » Δευ Ιούλ 12, 2004 11:12 pm

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ TARANTULA AUTOSPORT ΜΟΘ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΜΕ 900 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΦΙΛΤΡΟΧΟΑΝΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΩ +15 PS.ΑΠΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ.

MAFIA

Δημοσίευση από MAFIA » Τρί Ιούλ 13, 2004 1:16 am

fiat lover έγραψε:ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ TARANTULA AUTOSPORT ΜΟΘ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΜΕ 900 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΦΙΛΤΡΟΧΟΑΝΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΩ +15 PS.ΑΠΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ.
Και θες αλλα 90 ευρώπουλα για κάθε δυναμομέτρηση(90 στην αρχή και αλλα 90 στο τέλος) για να δεις τα αποτελέσματα.
επίσης η tarantula τοποθετεί πρόγραμμα που αλλου μπορείς να το βρεις πιο φτηνά(τουλάχιστον 50 ευρώ)

Άβαταρ μέλους
kostas x 69
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2628
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 08, 2004 11:57 am
Τοποθεσία: RHODES, Tsairi, Pastida, Aerodromio Maritson! NEO steki Lidl!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas x 69 » Τρί Ιούλ 13, 2004 8:23 am

den tha ipostirixsw kapion epwnimo ellina exsatmisa alla ok fisika den iparxi sigrisi,alla kai oi xiropioites pou kata kairous akouw exoun kales apodwsis kai se arketa prositi timi!
alla vlepeis kai esy exsw sto dromo posi apo emas foroun mia eponimi exsatmisi kai posi mia opiodipete xiropioiti!
isos 300 se kapia montela alla sta perisotera uparxoun prosfores sta 450 tha kanw mia ereuna pantos

filia!!!

Άβαταρ μέλους
L.R.C.
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2004 5:57 pm
Τοποθεσία: Πάντα μπροστά...

Δημοσίευση από L.R.C. » Τρί Ιούλ 13, 2004 8:32 am

Wolverin έγραψε:Παιδες μιλισα με ενα τεχνικοτης φιατ και μου ειπε οτι αν αλαξεις κατι στο αμαξι χαλαει η εγγυηση μονο σε οτι αυτο επηρεαζει.Αν π.χ. αλαξεις αναρτησεις η καντραν δεν χαλαει η εγγυηση του κινητηρα.Αν τωρα αλλαξεις φιλτρο και θεωρησουν οτι αυτο επηρεαζει τον κινητηρα τοτε χαλαει η εγγυηση του κινητηρα μονο,οχι γενικοτερα η εγγυηση του αυτοκινητου.Το ειπα καπως μπερδεμενα αν βγαλεται ακρη καλωσ :P
Ontws xalaei h eggyhsh ALLA pios se empodizei na pareis ena elefthero filtro kai opote pas sthn Fiat na ksanabazeis to mama sthn thesh toy? :twisted:
Kartodromo(old) Lap: 0:59,916

Punto GT2 in progress...

Άβαταρ μέλους
Sonicboom
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3153
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2004 4:39 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα

Δημοσίευση από Sonicboom » Τρί Ιούλ 13, 2004 10:24 pm

kostas x 69 den nomizo pos tha vreis pouthena full eksatmisi apo xtapodi mexri teliko me 300 i esto kai 450 euro, skepsou mono oti se auti tin timi tha prepei na valeis kai timi kataliti kai oti giro sta 200 euro kanei ena teliko mono tou.

Άβαταρ μέλους
Wizard
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2004 7:59 pm
Τοποθεσία: Κερατσίνι

Δημοσίευση από Wizard » Δευ Ιούλ 26, 2004 6:48 pm

Telika re guys exei proxwrisei kaneis se tipota parapanw apo teliko kai filtro i oloi eimaste akoma distaktikoi??
Let's R O C K !!!

MAFIA

Δημοσίευση από MAFIA » Δευ Ιούλ 26, 2004 6:52 pm

Wizard έγραψε:Telika re guys exei proxwrisei kaneis se tipota parapanw apo teliko kai filtro i oloi eimaste akoma distaktikoi??
εγω προχωρησα και στο προγγραμμα αλλα εχω mk2!!!

Άβαταρ μέλους
fiat lover
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2004 10:11 pm

Δημοσίευση από fiat lover » Δευ Ιούλ 26, 2004 11:44 pm

Η ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ.ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ.ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 650 ΕΥΡΩ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτίωση κινητήρα και μετάδοσης.”