Αλλαγη δισκοπλακες τακακια.

Εδώ γράφουμε τά service και την προγραμματισμένη συντήρηση τών αυτοκινήτων μάς.

Συντονιστές: Orange, Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
GEORGE_30
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2016 6:03 pm

Αλλαγη δισκοπλακες τακακια.

Δημοσίευση από GEORGE_30 » Σάβ Ιουν 29, 2019 8:01 am

Καλημερα. Punto 2013 diesel .εχουν χειλος οι διακοπλακες και παω για αλλαγη στην επομενη αλλαγη τακακια που κοντευει. Στο εξουσιοδοτημενο μου ειπαν 170 ε δισκοπλακες τακακια και σερβις φρενα . Ε ει αλλαξει καποιος?



Άβαταρ μέλους
nassosEvoJTD
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 26, 2019 10:26 pm

Re: Αλλαγη δισκοπλακες τακακια.

Δημοσίευση από nassosEvoJTD » Σάβ Ιούλ 27, 2019 7:45 pm

Χαιρετώ.
Εάν η δισκόπλακά σου δεν έχει περάσει το όριο φθοράς, (ελάχιστο επιτρεπόμενο πάχος) άλλαξε μόνο τακάκια.Τιμές από 25 έως 50 €
Λογική τιμή για επίσημη αντιπροσωπεία.
Στο εξουσιοδοτημένο της BMW (Σπανός) φίλος με 116 του 2006 έδωσε 180€για τακάκια μόνο*,και απλά του έβαλαν TEXTAR που απλά έγραφαν BMW...
Στο Πουντάκι θα αλλάξω μόνος μου δίσκους/τακάκια.
Aν πιάνουν τα χέρια σου η αλλαγή είναι παιχνίδι,απλά αγόρασε τις δισκόπλακες/τακάκια από e-shop και κάθεσαι ένα απόγευμα και κάνεις τη δουλειά σου με το 1/3 του κόστους σχεδόν....

* Όταν με 220€ αλλάζω δίσκους/τακάκια μπρος πίσω με επώνυμα είδη (δίσκους Brembo - τακάκια Ferodo)

Ενδεικτικά οι τιμές είναι:

Σετ δισκόπλακες εμπρός από 45-60€
Σετ τακάκια εμπρός από 20€ -40€
Σετ δισκόπλακες πίσω από 45-60€
Σετ τακάκια πίσω από 20€ -40€

GEORGE_30
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2016 6:03 pm

Re: Αλλαγη δισκοπλακες τακακια.

Δημοσίευση από GEORGE_30 » Τετ Ιούλ 31, 2019 9:03 pm

συνεργειο εκτος μου εδωσε τιμη 70 ε δισκοπλακες 25 τακακια και 30 εργασια. φτηνη καλη λυση πιο ακριβα για μαρκα . θα τον προτιμησω για να ανοιξει και πισω να μου τα ρυθμισει κτλ. πιανουν τα χερια μου αλλα μικρο το κοστος αλλαγης. εχουν ψωμι ακομα θα παω απο χειμωνα ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
nassosEvoJTD
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 26, 2019 10:26 pm

Re: Αλλαγη δισκοπλακες τακακια.

Δημοσίευση από nassosEvoJTD » Παρ Αύγ 02, 2019 8:34 pm

Θα ήθελα κάποια στιγμή να αλλάξω δισκόπλακες.Έχετε κάποια συγκεκριμένη να προτείνετε; Σε προηγούμενά μου αμάξια τοποθέτησα τις Zimmermann και ήμουν πολύ ευχαριστημένος τόσο σε απόδοση/φθορά όσο και από τιμή.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προγραμματισμένη Συντήρηση καί Service”