Gazofonix & forza italia GT3

Εδώ θα γράφουμε τίς βελτιώσεις πού έχουμε κάνει ό κάθε ένας ξεχωριστά στό αμάξι τού

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
forza italia
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1613
Εγγραφή: Τρί Απρ 01, 2008 8:22 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από forza italia » Τετ Νοέμ 19, 2014 6:47 pm

Φίλε ακη κανένας δεν γέλασε με το cooler σου,ενα φτιαχτο με καλά υλικά πάνω κάτω τόσο πάει,η κριτική που σου έκανα τότε είχε να κάνει με το ότι δεν το χρειαζοσουν σε μαμά αμάξι,και φυσικά σου είχα αντιπροτινει cooler από Audi με 150 ευρώ,που θα σου έκανε την ίδια δουλειά

Και για να κλείσει το θέμα εδώ,το ξαναλέω τα γέλια και ο χαβαλές στο happy time(που κανονικά ούτε αυτό θα έπρεπε να υπήρχε στο φορουμ) και σε συναντησεις όπου το κλίμα είναι αλλου τυπου,πιο χαλαρο,εδώ δεν ειναι facebook(που κανονικά ούτε σε αυτό θα έπρεπε να υπήρχε το puntoclub.gr,τουλάχιστον επίσημα)


η καριερα ειναι για τους τραγουδιστες......

Άβαταρ μέλους
forza italia
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1613
Εγγραφή: Τρί Απρ 01, 2008 8:22 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από forza italia » Τετ Νοέμ 19, 2014 6:59 pm

Και για να επιστρέψουμε στο τεχνικό κομμάτι που είναι και η ουσία,η τουρμπίνα βγήκε και στάλθηκε σε γνωστό τουρμπίνα για μια πιο ακριβή διάγνωση,η απάντηση ήταν γαμτημανα :lol: :lol: :cry: :cry:
Την έβγαλε σχεδόν αχρηστη,καθώς λόγο ηλικίας τα ανταλλακτικά της είναι αρκετά ακριβά,θέλει καρτριτζ και γενικό rebuilt με 360 θρος,εν ολιγης 5 κατοστάρικα.....

Και αφού φτάσαμε ως εδώ,πλέον σκεφτόμαστε πλέον άλλη τουρμπίνα,με ίδιο κωλο για να μην χρειαστεί αλλαγή στο downpipe,υπάρχει στο τραπέζι μια πρόταση για 25αρα ρουλεμανατη,μεταχειρισμενη πάλι αλλά με εγγύηση αυτήν την φορα :wink:
η καριερα ειναι για τους τραγουδιστες......

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Πέμ Νοέμ 20, 2014 10:13 am

Ακη για το κουλερ ημουν ο ΠΡΩΤΟΣ που σε ειπα οτι εκανες μλκια.Του λογους τους θυμασε?
ΠΟΛΛΑ τα λ7,αχρηστο σαν συνδιασμος πανω στο αμαξι (μπορει μεχρι και να σε κοβει λογο ογκου μιας και εχεις ακομα την μαμα τουρπινα) και φυσικα υπηρχαν πολυ πιο οικομομικες λυσεις.Μαλιστα η ερωτηση ηταν γιατι δεν ρωτας πρωτα και αφηνεις να σου "μασανε" τοσα ευρω.

Τεσπα.Μενουν στην ακρη ολα αυτα και συνεχιζουμε.
Οπως ειπε και ο Κωστας σε 1η φαση θα αλλαχτει η τουρμπινα (η παλια θα επισκευαστει σε βαθος χρονου) και επισης πηρε τον δρομου του μηχανουργειου ο φορεας μαζι με τον εκκεντροφορο (Barianni 276) προκειμενου να γινουν καποιες εργασιες βελτιωσης.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Κυρ Νοέμ 30, 2014 10:45 am

Νεα απο το μετωπο.Σε 15-20 μερες περιπου θα εχουμε στα χερια την καινουρια τουρμπινα-υβριδιο (ειχα μια περιεργη ιδεα που μπορει να γινει πραγματικοτητα) και τον εκκεντροφορο μαζι με τον τροποποιημενο του φορεα.Υπολογιζουμε με την νεα χρονια θα εχουν μπει ολα στην θεση τους και θα ξεκινησουν δοκιμες μαζι με μερικες τροποποιησεις ακομα.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Πέμ Φεβ 26, 2015 9:45 am

Για να ενημερωσουμε λιγο και την εδω κατασταση...........
Το αμαξι εγινε πληρως λειτουργικο με 25αρα τουρμπινα-υβριδιο (τελικα η ιδεα εγινε πραγματικοτητα και αποδιδει καλα).Μπηκαν ολα στην θεση τους τακτοποιηθηκαν ομορφα στον χωρο της μηχανης,το αμαξι βγηκε στον δρομο για δοκιμες με πιεσης απο 0.8 εως 2.0+ bar αποδειξα στον εαυτο μου οτι τελικα αντεχει και το κατεβασα ΟΛΟ για γενικο rebilt.H κεφαλη πηγε στο μηχανουργειο για "περιποιηση" το μπλοκ καθαριστικε μεσα/εξω,καινουρια κουζινετα (τριμεταλλικα οχι αλουμινιο) ελατηρια,βιδες,φλαντζες κλπ.Τωρα ειμαστε στην φαση δεσιματος και κανονικα Παρασκευη η Δευτερα θα ξαναπαρει μπροστα.Πιεση σταθερη 0.8 για το στρωσιμο και μετα δρομο για προγραμμα.Μεχρι τοτε θα πεσει και ενα φρεσκαρισμα στο χρωμα.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
AKIS P
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 5:56 pm
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από AKIS P » Πέμ Φεβ 26, 2015 11:14 am

και στο τελος φανταζομαι να παρεις και το σαξοραλλο...να σε δω εκει τι θα προτιμησεις :mrgreen:
WE RIDE TILL WE DIE!!!!

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Πέμ Φεβ 26, 2015 2:54 pm

Ακη αλλα γουστα το ενα αλλα το αλλο.Μην τα μπερδεψεις ποτε. :wink:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
AKIS P
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 5:56 pm
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από AKIS P » Πέμ Φεβ 26, 2015 7:10 pm

Gazofonix έγραψε:Ακη αλλα γουστα το ενα αλλα το αλλο.Μην τα μπερδεψεις ποτε. :wink:
εγω δεν τα μπερδευω το ενα ειναι πυραυλος ειδικα ετσι οπως το εκανες και το αλλο ειναι ενας κουβας με ροδες που εντασσεται στην κατηγορια των αυτοκινητων και ενας θεος ξερει πιο κακο δαιμονι σου εβαλε την ιδεα να αποκτησεις ενα PDT_Armataz_01_03
WE RIDE TILL WE DIE!!!!

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Πέμ Φεβ 26, 2015 8:52 pm

Λες να ειμαι ματιαγμενο?Να εχει μπει μεσα μου κανα κακο στοιχειο? :shock:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
AKIS P
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 5:56 pm
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από AKIS P » Παρ Φεβ 27, 2015 1:51 am

Gazofonix έγραψε:Λες να ειμαι ματιαγμενο?Να εχει μπει μεσα μου κανα κακο στοιχειο? :shock:
ανετα ομως PDT_Armataz_01_01
WE RIDE TILL WE DIE!!!!

Άβαταρ μέλους
tashauna
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2010 7:40 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από tashauna » Παρ Ιουν 19, 2015 4:40 pm

Ρε παιδιά κανένα νέο από το project; Δεν καταλάβαινα Χριστό από τις περιγραφές, αλλά έχω τόση αγωνία !!! :loveyou
Βρείτε μου τρόπο να αποκτήσω 106+ άλογα... (Fix It Again Tony) :P

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Σάβ Ιουν 20, 2015 12:20 am

Aπλα πραγματα.Φτιαχουμε εναν 2ο κιτρινο εφιαλτη για τον Ακη.
Αυτες τις μερες τελειωνει το βαψιμο και το αμαξι θα βγει στον δρομο να δουμε τι κανεις μοτερικα μια μια πιθανοτητα να το ξαναανοιξω και βλεποντας.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από kostas013 » Σάβ Ιουν 20, 2015 8:40 pm

ποσα αλογα το υπολογιζεις μπαμπη?
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Κυρ Ιουν 21, 2015 2:32 pm

Πολλα........
Οσα χρειαζετε για να ειναι ενα αμαξι το οποιο να μπορει να δουλεψει αξιοπιστα (οσο μπορει ενα gt) αλλα και να μοιραζει χαμογελα (η πονο) :cool:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από kostas013 » Κυρ Ιουν 21, 2015 3:09 pm

να ξερω τι κοστουμακι να σου ραψω γι αυτο ρωταω χαχαχαχαχαχα
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιγραφή Βελτιώσεων Αυτοκινήτων Μελών”