Gazofonix & forza italia GT3

Εδώ θα γράφουμε τίς βελτιώσεις πού έχουμε κάνει ό κάθε ένας ξεχωριστά στό αμάξι τού

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AKIS P
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 5:56 pm
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από AKIS P » Τετ Νοέμ 27, 2013 1:18 pm

χαχαχαχαχα καλα γελατε τωρα γιατι οταν θα ερθει η ωρα θα γελασω εγω :wink:


WE RIDE TILL WE DIE!!!!

Άβαταρ μέλους
AKIS P
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 5:56 pm
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από AKIS P » Τετ Νοέμ 27, 2013 1:21 pm

forza italia έγραψε:ευχαριστουμε παιδια για τις ευχες,αν ολα πανε ετσι οπως υπολογιζουμε μεσα στο 14 θα ειναι ετοιμο να δικασει καθε new age fiat ιδιως μαυρου χρωματος....... :wink: :wink:
μπαμπη γιατι με χαλας τωρα με την σκαστρα.....θελω ηχο απο scania ρε φιλε..... :stupid :lol: :lol:
εσυ ακομα στα ιδια αναμενα καρβουνα καθεσαι ε??? ακομα και στον υπνο σου ονειρευεσαι να με νικησεις....δεν πειραζει ξες τι λενε ε??? οκαθενας δικαιουται να εχει ενα ονειρο :wink:
WE RIDE TILL WE DIE!!!!

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Τετ Νοέμ 27, 2013 10:13 pm

Ακη μην σε στεναχωρισω απο τωρα αλλα με σχεδον μισο τονο διαφορα βαρους και εσυ με παρων set up απο δυσκολα εως ακατορθωτα ακομα και σε ταινια φαντασιας. :wink:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
AKIS P
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 5:56 pm
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από AKIS P » Πέμ Νοέμ 28, 2013 11:00 am

Gazofonix έγραψε:Ακη μην σε στεναχωρισω απο τωρα αλλα με σχεδον μισο τονο διαφορα βαρους και εσυ με παρων set up απο δυσκολα εως ακατορθωτα ακομα και σε ταινια φαντασιας. :wink:
οκ :wink:
WE RIDE TILL WE DIE!!!!

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Παρ Νοέμ 29, 2013 1:25 am

Ξηλωθηκε σημερα το ταμπλο και μερικα πραγματακια ακομα.Αυριο με το καλο αν εχω χρονο θα τελειωσω με το εσωτερικο του αυτοκινητου και θα το σηκωσω για να αρχισω να βγαζω τα μηχανικα του μερη.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
AKIS P
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 5:56 pm
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από AKIS P » Παρ Νοέμ 29, 2013 11:35 am

μπαμπη κανε μου μια χαρη μονο......πες τον φορτσα να μην παιρνει αερα και χαιρεται γιατι μπορω αμα θελει να τον κερασω ανετα αλλο ενα τσαγακι και εχω και μπολικες γευσεις στο μαγαζι αν εχει καποια συγκεκριμενη προτιμηση μπορει να μου πει :wink: :lol: :lol:
WE RIDE TILL WE DIE!!!!

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Τρί Δεκ 03, 2013 11:09 pm

Eιχα λιγες μερες να ασχοληθω με το "ελαφρωμα" απο το μπλε.Σημερα που ειχα χρονο κατεβασα τα πραγματα απο το εσωτερικο στην αποθηκη,αλλαξα ραμπα το αμαξι και επιασα τα μηχανικα/μηχανολογικα κομματια του.
Η αποροια παντος ειναι μια.Μιση μεριδα αυτοκινητο ΠΟΥ τα ειχε ολα αυτα? :lol: :lol:

Το εσωτερικο μαζι με πορτες,φτερα,και σποιλερ (Εχει κανα 2-3 κομματια ακομα να πανε ακομα μαζι με αυτα)
Εικόνα
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Οτι βγηκε σημερα απο το αμαξι (ολος ο παγκος,το μοτερ και στο πατωμα ολοκληρη η εξατμιση κομπλε απο το Dp μεχρι το τελικο μονοκομματη. :P
Εικόνα

Και καπως ετσι το παρατησα στης 5 το απογευμα και αφου εχω γινει πιο μαυρος και απο το μαυρο GP του Ακη.
Εικόνα
Εικόνα

Αυριο με το καλο να βγουνε και τα υπολοιπα απο μπροστα (πλεξουδες,εβαπορετα καλοριφερ-A/C, γεφυρα,ακρα,μοναδα ABS κλπ),να τελειωνουμε και με πισω αξονες,ρεζερβουαρ κλπ και να κατεβουν στην αποθηκη καποια που δεν χρειαζετε να μεινουν.Μετα το προγραμμα λεει ΚΑΛΟ πλυσιμο ΟΛΩΝ των κομματιων που θα χρειαστω για το 3αρι.(Αλλα μιλαμε για ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ λαδιλα και μακα απο το μοτερ)
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Τρί Δεκ 03, 2013 11:13 pm

Στην ερωτηση γιατι ενω το εχω κανει ολο βιδες εχει ακομα πισω τις ροδες η απαντηση ειναι πολυ απλη.Οταν μπηκε στην ραμπα ηταν ξυλωμενο και εντελος μπροστοβαρο οποτε χρειαζομουνα λιγο βαρος για να παταει πανω στα πεδιλα.Αυτος ειναι και ο λογος που το πισω κομματι θα ξηλωθει στο τελος.

Forza μηπως τελικα το 3αρι θα ειναι ετοιμο απο φετος? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Και μια ερωτηση.ΜΗΠΩΣ λεω ΜΗΠΩΣ βα το βαψουμε λευκο?Του Νικολα του αρεσε η ιδεα οσο δεν φανταζεσε.(δινει μεχρι και Κ.........Ο για να μην ξαναβαψει κιτρινο :lol: :lol: )
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Τρί Δεκ 03, 2013 11:15 pm

Ολα αυτα που λαμβανουν χωρο?
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Τρί Δεκ 03, 2013 11:19 pm

Στο συνεργειο που δουλευω Κωσταντινε.Προβλημα χωρου δεν υπαρχει (αυλη εξω, υπογειο αποθηκη,ραμπες αρκετες οποτε δεν βιαζομαι να το βγαλω για να μπει αλλο αμαξι) και φυσικα με τις ευλογιες του αφεντικου ο οποιος φυσικα δεν βγαζει ακρη μαζι μου.
Το συνεργειο καθαρο μαζεμενο,αμαξια πελατων στη αναμονη δεν υπαρχουν,μολις ερθει αμαξι σταματαω το ξηλωμα και το πιανω οποτε απο το να καθομαι στο γραφειο σαν χαζο (η να σκαλιζω το RS του) σου λεει αστον να ασχολητε με αλλα πραγματα.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από kostas013 » Τρί Δεκ 03, 2013 11:27 pm

η να μιλας μαζι μου μεσω τηλεφωνου η FB :P
να σε ρωτησω
μιας και σε ειδα ξηλωνεις μοναδες AC κλπ
σε περιπτωση που δε το θελεις σε ενα αμαξι τι κανεις? βαζεις αλλον ιμαντα πιο κοντο κλπ?
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Τρί Δεκ 03, 2013 11:39 pm

Ωραιο αφεντικο...
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Τρί Δεκ 03, 2013 11:52 pm

kostas013 έγραψε:η να μιλας μαζι μου μεσω τηλεφωνου η FB :P
να σε ρωτησω
μιας και σε ειδα ξηλωνεις μοναδες AC κλπ
σε περιπτωση που δε το θελεις σε ενα αμαξι τι κανεις? βαζεις αλλον ιμαντα πιο κοντο κλπ?
Ναι απλα πραγματα.Το θεματακι ειναι ομως ΤΙ ιμαντα θα βαλεις.Θελει δοκιμες.Και δεν χρειαζετε να βγαλεις και τπτ πανω απο το αμαξι.

Κωσταντινε την προηγουμενη φορα που δεν ειχα κατι ενδιαφερων να κανω στο παρα πεντε γλυτωσε το αμαξι του απο.........τα χερια του μηχανικου του. :lol: :lol: :lol:
Φαντασου πριν κανα 3 βδομαδες μου ειπε να αλλαξω μια λαμπα και του εβγαλα ολο τον προφυλακτηρα για να δω αν μπαινει ενα IC απο diesel που ειναι πιο μεγαλο......
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
forza italia
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1613
Εγγραφή: Τρί Απρ 01, 2008 8:22 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από forza italia » Τρί Δεκ 03, 2013 11:53 pm

Gazofonix έγραψε:Στην ερωτηση γιατι ενω το εχω κανει ολο βιδες εχει ακομα πισω τις ροδες η απαντηση ειναι πολυ απλη.Οταν μπηκε στην ραμπα ηταν ξυλωμενο και εντελος μπροστοβαρο οποτε χρειαζομουνα λιγο βαρος για να παταει πανω στα πεδιλα.Αυτος ειναι και ο λογος που το πισω κομματι θα ξηλωθει στο τελος.

Forza μηπως τελικα το 3αρι θα ειναι ετοιμο απο φετος? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Και μια ερωτηση.ΜΗΠΩΣ λεω ΜΗΠΩΣ βα το βαψουμε λευκο?Του Νικολα του αρεσε η ιδεα οσο δεν φανταζεσε.(δινει μεχρι και Κ.........Ο για να μην ξαναβαψει κιτρινο :lol: :lol: )
για το κιτρινο εχω και εγω κατι εμετους ωρες ωρες....μαρεσει και το μπλε που ηταν το GT2 ρε φιλε...δεν ξερω θα δουμε...
πειτε και εσεις καμια γνωμη ρε παιδες αν θελετε PDT_Armataz_01_01
η καριερα ειναι για τους τραγουδιστες......

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Gazofonix & forza italia GT3

Δημοσίευση από Gazofonix » Τρί Δεκ 03, 2013 11:59 pm

Οποιος πει κατι διαφορετικο απο κιτρινο θα φαει BAN για τα υπολοιπα 25 χρονια. :lol:

Στον Νιτζα το εδειξες το αμαξι πως εγινε?
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιγραφή Βελτιώσεων Αυτοκινήτων Μελών”