αλλαγη βαλβιδας στοπ σε grande punto

Εδώ θα δίνονται πληροφορίες για το πως μπορούν να γίνουν κάποια πράματα στο αμάξι μας.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SPYROSHLX
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 10:51 pm

αλλαγη βαλβιδας στοπ σε grande punto

Δημοσίευση από SPYROSHLX » Δευ Ιουν 02, 2014 10:32 pm

Γεια σας, εχω ενα προβλημα με την βαλβιδα στοπ, θελω να την αλλαξω αλλα το βλεπω κομματι δυσκολο, θα ηθελα μια βοηθεια, αν ξερει καποιος. ευχαριστω εκ των πρωτερων!!



Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: αλλαγη βαλβιδας στοπ σε grande punto

Δημοσίευση από Gazofonix » Δευ Ιουν 02, 2014 10:39 pm

Σκυβεις κατω απο το ταμπλο.Γινεσε σαν τελικο σιγμα,βγαζεις το πλαστικο καλυμμα που εχει στις πεταλιερες ξεκουμπωνεις την παλια φουσκα (δες την καινουρια για να καταλαβεις το κουμπωμα) ειναι μισης στροφης βασικα,βγαζεις την το φυσακι,ανοιγεις την ασφαλεια απο την καινουρια,κουμπωνεις με το πεταλ πατημενο οσο πιο κατω μπορεις (αλλα χωρις να δουλευει το αμαξι) βαζεις το φυσακι αφηνεις το πεταλ σιγα σιγα για να παρει τα τερματα στην φουσκα,μονταρεις και εισαι ετοιμος.(πριν κλεισεις τα πλαστικα δες αν ολα δουλευουν σωστα.Εχεις μεγαλη πιθανοτητα να σπασεις την καινουρια φουσκα και αυτα που θα γλυτωνες απο εργασια να τα ξαναδωσεις για νεο αντ/κο + εργατικα αυτην την φορα.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
SPYROSHLX
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 10:51 pm

Re: αλλαγη βαλβιδας στοπ σε grande punto

Δημοσίευση από SPYROSHLX » Κυρ Ιουν 08, 2014 12:31 pm

ευχαριστω για τις πληροφοριες gazofonix, το αλλαξα αλλα με πολυ δυσκολια, με επιτυχια ομως!!!!

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: αλλαγη βαλβιδας στοπ σε grande punto

Δημοσίευση από Gazofonix » Τετ Ιουν 11, 2014 12:09 am

"Μαμησοδουλεια" οπως ελεγε και το παλιο αφεντικο μου. :lol:
Δεν ειναι κατι τραγικο αλλα οπως διαπιστωσες μονο ευκολο δεν το λες.Ειδικα αν δεν εισαι "της δουλειας" για να εχεις να κανει με τετοια θεματακια σχεδον καθε μερα. :wink:

Μπραβο σου παντος για την υπομονη αλλα και την επιμονη που εδειξες και το καταφερες.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φτιάχτο μόνος σου”