fiat punto sporting mk2 2001

Εδώ θα δίνονται πληροφορίες για το πως μπορούν να γίνουν κάποια πράματα στο αμάξι μας.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
lospy
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 12:17 pm

fiat punto sporting mk2 2001

Δημοσίευση από lospy » Τρί Νοέμ 22, 2022 8:45 am

παιδιά καλησπέρα προσφατα ηρθε στα χερια μου ενα fiat punto sporting απλα θελω μια βοηθεια μπαινω και διαβαζω πολλα διαφορετικα πραγματα για καποιες ιδιαιτεροτητες για καπια συνηθες προβληματα θελω σας παρακαλω πολυ απο εναν κατοχο μια ολοκληρωμενη γνωμη,αποψη!!! για το τι πρεπει να προσεξω κατι εχω ακουσει για το τιμονη του αλλα δεν θελω να σταθουμε μονο σε αυτο ας σημειωσουμε οτι το αμαξι εχει 174.000 χιλιαδες χιλιομετρα η γνωμη σας μετραει πολυ,ευχαριστω εκ τον προτερων...



Άβαταρ μέλους
christos300
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Δεκ 17, 2013 7:36 pm

Re: fiat punto sporting mk2 2001

Δημοσίευση από christos300 » Κυρ Ιαν 22, 2023 9:35 pm

Το ηλεκτρικό τιμόνι εμένα μου το έβγαλε στα 250.000χλμ
Έχουν ανεβάσει άρθρο πως μπορείς να το βγάλεις κ να το πας να στο φτιάξει ηλεκτρολόγος(.Έτσι έκανα εγω 50€ θα σου πάρει).. Αντιψυκτικό να του βάζεις της προκοπής(όχι των 5€ τα 5λιτρα,)από φτηνιαρικο αντιψυκτικό μου έκανε νεροφαγωμα στο καπάκι κ δεν έπαιρνε πλαναρισμα.
Λάδι 5w40 δεν βαράνε τα ωστήρια, κυρίως τον χειμώνα και είναι συνθετικό .
Αν βάλεις αναζήτηση στο φόρουμ θα βρεις τα πάντα.
Εξαέρωση για το σύστημα ψύξης διάβασε βασικό!,κ τον δείκτη θερμοκρασίας να έχεις στον νου σου γιατι συμβαινει ο θερμοστάτης να κολλάει λίγο ανοιχτός η λίγο κλειστός...εγώ τον είχα αλλάξει κ μετά από 1.5 χρόνο ήθελε ξανά αλλαγή γιατί έμενε ανοιχτός.Κατι κουλα κάνει κ όταν έχεις αλλάξει αντιψυκτικό κ κρατήσει το σύστημα αέρα στο κύκλωμα.Διβασε την διαδικασία της εξαέρωσης γιατί δεν ξέρω αν θα σου κάνουν σωστή κ οι μηχανικοι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φτιάχτο μόνος σου”