καταλυτης G.P. T-JET120

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
mpax2mpax
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 25, 2012 9:52 pm

καταλυτης G.P. T-JET120

Δημοσίευση από mpax2mpax » Τετ Μάιος 08, 2013 8:42 pm

καλησπερα παιδες,χρειαζομε τα φωτα σας μετα απο το φιλτρο-τελικο που εχω βαλει πανω στο αυτοκινιτο μου σκεφτομε τελευτεα να παω και για καταλυτη,το προβλημα μου ειναι οτι οπου εχω ρωτησει μου λενε οτι πρεπει να στηλω τον μαμα να τον ανοιξουν και προσαρμοσουν εκει τον καινουργειο ο οποιος δεν θα ειναι οπωσ μου λενε τοσο ελευθερος γιατι ειναι πανω στο χταποδι επομενος δεν θα μπορεσει να αποδοσει τα μεγιστα οπως σε αλλα αυτοκινιτα διοτη μετα θα εχει προβλημα με τον λ.και αλλοι μου λενε να μην ασχοληθω καθολου γιατι μονο προβληματα θα αντιμετοποιοσω...εχεις κανεις βαλει καταλυτη η ξερει να μου πει τι μπωρο να κανω?



Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: καταλυτης G.P. T-JET120

Δημοσίευση από Gazofonix » Τετ Μάιος 08, 2013 10:08 pm

Μια ειναι η λυση.Ξηλωμα ΟΛΟ και στην αποθηκη.Μαζευεις λ7 και πας και βαζεις μια εξατμιση της προκοπης.Dp,σωληνωσεις,καταλυτη στο πατωμα,ελευθερο μεσαιο (η το καταργεις κιολας) και τελικο αν ειναι σωστο αυτο που εχεις.Δες λιγο μεσα στο φορουμ εχει θεματα για εξατμιση σε GP.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

mpax2mpax
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 25, 2012 9:52 pm

Re: καταλυτης G.P. T-JET120

Δημοσίευση από mpax2mpax » Τετ Μάιος 08, 2013 10:12 pm

κοιταξα και δεν βρηκα κατι,δλδ λειτουργει και λ7 το αυτοκινιτο?γιατι απο οσα ξερω δεν γινετε λογο εγκεφαλου....

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: καταλυτης G.P. T-JET120

Δημοσίευση από Gazofonix » Τετ Μάιος 08, 2013 10:24 pm

Μα ολα τα GP που εχουν ασχολειθει με το κομματι βελτιωσης δεν εχουν πλεον καταλυτη διπλα στην τουρμπινα αλλα στο πατωμα.Οσο για λ7.................καλυτερα να ρωτησεις σε κανα 2-3 μαγαζια για μια ολοκληρομενη προσφορα.
Και για τον εγκαφαλο μην σε απασχολει.Μια χαρα δουλευει και χαμπαρι δεν περνει.Ειδικα αν κανει και κανα προγραμμα στο μελλον τον 2ο λ τον αφηνει μονο για διακοσμηση.(κομμενος ηλεκτρονικα δλδ)
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

mpax2mpax
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 25, 2012 9:52 pm

Re: καταλυτης G.P. T-JET120

Δημοσίευση από mpax2mpax » Τετ Μάιος 08, 2013 10:34 pm

δηλαδη μπορω να τον καταργισω εντελος?για τα λ7 μηπος λες να ρωτησω για κατι τετοιο?

mpax2mpax
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 25, 2012 9:52 pm

Re: καταλυτης G.P. T-JET120

Δημοσίευση από mpax2mpax » Τετ Μάιος 08, 2013 10:41 pm


Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: καταλυτης G.P. T-JET120

Δημοσίευση από Gazofonix » Τετ Μάιος 08, 2013 10:55 pm

Δεν μπαινεις καν στην διαδικασια να ψαχνεις ή να αγορασεις κλεφτη για λ.Το πιο απλο πραγμα ειναι να του βαλεις 2 ροδελες ωστα να μην τρωει "ντουμανια" και αναβει check,το 2 ειναι να κανει ο εξατμισας μια κολληση εναν αποστατη και να το βιδωσεις εκει πανω και η 3 ειναι μαζι με το προγραμμα που ουσιαστικα στον νεκρωνεις.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

mpax2mpax
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 25, 2012 9:52 pm

Re: καταλυτης G.P. T-JET120

Δημοσίευση από mpax2mpax » Τετ Μάιος 08, 2013 11:02 pm

αυτο με τον αποστατη το ειχα ακουει και ελεγα οτι ηταν μαμακια,το ιδιο μου ειπε και ο εξατμισας μου...δηλαδη καταρχω τον καταλυτη απο πανω τον κατευαζω κατω με αντηκατασταση με καποιο πιο ελευθερο και κανω την μοντα με τους αποστατες στου λ7 ε?

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: καταλυτης G.P. T-JET120

Δημοσίευση από kostas013 » Τετ Μάιος 08, 2013 11:52 pm

λ7= λεφτα :D

μαλλον δεν το καταλαβες.... τωρα ξαναδιαβασε τι σου εχει γραψει ο γκαζοφονιξ απο την αρχη :D
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

mpax2mpax
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 25, 2012 9:52 pm

Re: καταλυτης G.P. T-JET120

Δημοσίευση από mpax2mpax » Πέμ Μάιος 09, 2013 4:27 pm

χαχαχα λαθος καταλαβα,πφφφφ....

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: καταλυτης G.P. T-JET120

Δημοσίευση από Gazofonix » Πέμ Μάιος 09, 2013 9:14 pm

Ναι αλλο ο λ που ειναι ο "ασθητηρας λαμδα ή οξυγονου" και αλλο το λ7 που ειναι "λεφτα"
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα Grande Abarth και EVO”