Ελεύθερο φίλτρο αέρα για T-Jet 120

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
Mikez
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι

Δημοσίευση από Mikez » Παρ Μαρ 14, 2008 5:05 pm

kostas x 69 έγραψε:nai! nai!!!

...me to savva330 sto magazi tou dokimasame apo skoupa mexri barelaki apo xoani mexri sketi tin isagogi telika pws na to kanoume afto einai i kaliteri lisi!
κωστα για ελευθερο φιλτρο αναφέρεσαι?



Άβαταρ μέλους
kostas x 69
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2628
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 08, 2004 11:57 am
Τοποθεσία: RHODES, Tsairi, Pastida, Aerodromio Maritson! NEO steki Lidl!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas x 69 » Παρ Μαρ 14, 2008 5:18 pm

nai oti kalitero se proti fasi... mazi me eksatmisi apo kataliti k piso o mama egefalos adapokrinete poli kala!
to moter einai poli fimomeno!
POWERED BY PAPAGIANNIS SERVICE KERATEA
Respect my 1400cc !!!
www.myspace.com/kostas_x
289Roda kai 38.1Ropi @1,9bar!!!!
My Channel http://www.youtube.com/user/kostasx69

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Παρ Μαρ 14, 2008 6:20 pm

Ο παπας ειναι πανω στον δεξι θολο..Προσωπικα δεν πιστευω οτι οι τρυπες ειναι οτι καλυτερο δεδομενου οτι το μανιταρι ειναι πολυ καλη ιδεα ειδικα αν το βαλεις στον ελευθερο χωρο που υπαρχει κατω απο το φτερο.
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ Σ
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2007 10:01 pm
Τοποθεσία: MOSXATO

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Σ » Παρ Μαρ 14, 2008 11:05 pm

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ! θα μελετήσω λίγο το μηχανοστάσιο αύριο για δω για πιθανές θέσεις του μανιταριού. Όπως και να έχει πάντως πιστεύω ότι μια τόσο ανοιχτή εισαγωγή όπως το μανιτάρι ή ακόμα και οι μεγάλες τρύπες στο φιλτροκούτι του t-jet πιθανώς να δημιουργήσουν πρόβλημα με τις θερμοκρασίες το καλοκαίρι και ειδικά μέσα στη πόλη. Θυμάμαι το όργανο θερμοκρασίας στο GT του αδελφού μου που φορούσε φιλτροχοάνη και τρομάζω! Σίγουρα το βαρελάκι είναι ακριβή λύση αλλά δεν έχω σκοπό να κάνω πρόχειρα πράγματα στο αυτοκίνητο. Φίλε DEVIOUS σε ευχαριστώ πολύ για το αναλυτικό post. Τη τετάρτη θα είμαι 1000% στο γνωστό πάρκινγκ και ελπίζω να τα πούμε από κοντά!

Άβαταρ μέλους
iceman_n
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευση από iceman_n » Παρ Μαρ 14, 2008 11:37 pm

ΓΙΑΝΝΗΣ Σ έγραψε:Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ! θα μελετήσω λίγο το μηχανοστάσιο αύριο για δω για πιθανές θέσεις του μανιταριού. Όπως και να έχει πάντως πιστεύω ότι μια τόσο ανοιχτή εισαγωγή όπως το μανιτάρι ή ακόμα και οι μεγάλες τρύπες στο φιλτροκούτι του t-jet πιθανώς να δημιουργήσουν πρόβλημα με τις θερμοκρασίες το καλοκαίρι και ειδικά μέσα στη πόλη. Θυμάμαι το όργανο θερμοκρασίας στο GT του αδελφού μου που φορούσε φιλτροχοάνη και τρομάζω! Σίγουρα το βαρελάκι είναι ακριβή λύση αλλά δεν έχω σκοπό να κάνω πρόχειρα πράγματα στο αυτοκίνητο. Φίλε DEVIOUS σε ευχαριστώ πολύ για το αναλυτικό post. Τη τετάρτη θα είμαι 1000% στο γνωστό πάρκινγκ και ελπίζω να τα πούμε από κοντά!
τι ενοεις προβλημα με τις θερμοκρασιες ? ποιες θερμοκρασιες εχουν σχεση με το αν εχεις στην εισαγωγη μανιταρι , χοανη ή βαρελακι ??

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ Σ
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2007 10:01 pm
Τοποθεσία: MOSXATO

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Σ » Κυρ Μαρ 23, 2008 10:54 pm

Φίλε DEVIUS με συγχωρείς πολύ για τη Τετάρτη. Πίστεψα ότι αφού δεν ήσουν στο Μαρινόπουλο δεν θα κατέβαινες και κάτω και επειδή ήμουν κομμάτια είπα να φύγω. bad luck! ευχαριστώ πολύ πάντως.

Άβαταρ μέλους
Devious
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Δευ Αύγ 27, 2007 9:29 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Devious » Δευ Μαρ 24, 2008 4:03 pm

ΓΙΑΝΝΗΣ Σ έγραψε:Φίλε DEVIUS με συγχωρείς πολύ για τη Τετάρτη. Πίστεψα ότι αφού δεν ήσουν στο Μαρινόπουλο δεν θα κατέβαινες και κάτω και επειδή ήμουν κομμάτια είπα να φύγω. bad luck! ευχαριστώ πολύ πάντως.
Νά'σαι καλά φίλε Γιάννη,δεν πειράζει! Λάθος συννενόηση...Σπάνια κατεβαίνω στον Μαρινόπουλο γιατί δουλέυω μέχρι αργά και δεν προλαβαίνω..
ΕικόναΕικόναΕικόνα
ΚΝ airfilter,Catback 55mm exhaust,Bailey blow off and 1,2 bar--132 hp at the wheels.

giannisafropasalimani
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 4:44 pm

Δημοσίευση από giannisafropasalimani » Δευ Μαρ 24, 2008 7:28 pm

φιλε devious δεν πιστευω να σε πειραζει να δημοσιευσω μια φωτο απο τον κινητηρα σου για να ξερουν και τα αλλα παιδια που διαβαζουν για τι μιλαμε
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
Mikez
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι

Δημοσίευση από Mikez » Δευ Μαρ 24, 2008 7:32 pm

Παιδια μπορειτε να πειτε εντυπωσεις οσοι ακουσατε ήχο ή μπηκατε στο αυτοκινητο του devious να μαθουμε και εμεις που δεν ηρθαμε,''γαμώτο''!!?

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Δημοσίευση από Orange » Δευ Μαρ 24, 2008 7:34 pm

giannisafropasalimani έγραψε:φιλε devious δεν πιστευω να σε πειραζει να δημοσιευσω μια φωτο απο τον κινητηρα σου για να ξερουν και τα αλλα παιδια που διαβαζουν για τι μιλαμε
Παιδια το αμαξι ειναι και παλι "φημωμενο", με το βαρελακι τοποθετημενο ετσι.Δε νομιζω να εχει κερδισει κατι, εναντι του κανονικου φιλτρου.
Πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να γινει χρηση φιλτροχοανης κλειστου τυπου και στραμενης καπου ωστε να "περνει" δροσερο αερα.
Εικόνα

giannisafropasalimani
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 4:44 pm

Δημοσίευση από giannisafropasalimani » Δευ Μαρ 24, 2008 7:36 pm

το ακουσα εγω και ευχαριστω τον devious για την βολτα. η τουρμπινα οντως ακουγεται περισοτερο και το αυτοκινητο επιταχυνει λιγο καλυτερα.αυτη την αισθηση αποκομισα αλλα λαβε υποψιν σου οτι ημασταν 2 ατομα στο αυτοκινητο και γω δεν ειμαι αμελητεου βαρους

Άβαταρ μέλους
Mikez
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι

Δημοσίευση από Mikez » Δευ Μαρ 24, 2008 7:44 pm

πιο πολύ να πω την αληθεια με ενδιαφερει ο ήχος και μετα η επιδοση προς το παρόν..Γιαννη ειπες ακουγεται η τουρπίνα περισσότερο..μηπως ακουγεται και η σκάστρα περισσότερο?Επισης ο ηχος του μοτερ αγριεψε καθόλου?

giannisafropasalimani
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 4:44 pm

Δημοσίευση από giannisafropasalimani » Δευ Μαρ 24, 2008 7:50 pm

την σκαστρα για να πω την αληθεια δεν την ακουσα...ο ηχος του συγκεκριμενου αυτοκινητου ειναι αρκετα αγριεμενος και λογω της εξατμισης...παντως ο orange εχει δικιο οσον αφορα το φημωμα.. το ιδιο μου ειπαν και εμπειροι μηχανικοι οταν τους εδειξα την συγκεκριμενη φωτο

Άβαταρ μέλους
Mikez
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι

Δημοσίευση από Mikez » Δευ Μαρ 24, 2008 7:55 pm

Πρεπει να το ακουσω... :razz:

Φιλε Devious Μηπως θα εισαι και αυτην την τεταρτη στη συνάντηση?

Άβαταρ μέλους
HauntedPunto
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 5941
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 23, 2005 10:55 am
Τοποθεσία: Πασαλιμάνι!!!

Δημοσίευση από HauntedPunto » Δευ Μαρ 24, 2008 8:01 pm

sorry που θα στη χαλάσω, αλλά δεν έχει συνάντηση αυτή την Τετάρτη..
Εικόνα Made Me Do It
Pure on the outside, Haunted on the inside...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα Grande Abarth και EVO”