τουρμπισμα ενός Grande Punto 95ps

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
Achilleas GT
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1516
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2004 2:10 pm
Τοποθεσία: Vrilissia

Δημοσίευση από Achilleas GT » Πέμ Ιαν 24, 2008 12:26 pm

Ασε φιλε αλλοι ζουνε στη εκαλη, φερτε τις καμερες στα γκαραζ μας.. :mrgreen:



Άβαταρ μέλους
Sonicboom
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3153
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2004 4:39 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα

Δημοσίευση από Sonicboom » Πέμ Ιαν 24, 2008 12:30 pm

Το t-jet βασίζεται στο 95αρι αλλα οι διαφορες μεταξυ τους ειναι αρκετες και ουσιαστικες που τελικα μιλαμε για αλλο μοτερ. Αν δεν θες να το πουλήσεις ή βαζεις τουρμπινα απο καποιον βελτιωτη ή περιμενεις περιπου κανα χρονο μεχρι να αρχισουν να κυκλοφορουν τα πρωτα τροπετα t-jet...και στις 2 περιπτώσεις φυσικα ξεχνας την εγγύηση.
Εικόνα
.

Άβαταρ μέλους
Achilleas GT
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1516
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2004 2:10 pm
Τοποθεσία: Vrilissia

Δημοσίευση από Achilleas GT » Πέμ Ιαν 24, 2008 12:31 pm

+1

Άβαταρ μέλους
manthosgrandepunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 08, 2007 11:16 pm

Δημοσίευση από manthosgrandepunto » Πέμ Ιαν 24, 2008 5:46 pm

Παιδια να πω κατι ειμαι στο κλαμπ απο το Νοεμβριο.παρακολουθω και συμετεχω σε συζητησεις για το gp 95hp το οποιο και γω εχω εδω και 5 κοντα μηνες.και νιωθω οτι οι περισοτεροι το θεωρειται εντελως ψοφιο(για το 77hp δεν το συζητω καν).εχω απογοητευτει να πω την αληθεια απο αυτα που ακουω..τελικα περα απο το τουρμπισμα του κατι που για μενα θα ηταν ακραιο τι βελτιωση μπορει να γινει ωστε να γινει πιο γρηγορο??
θελω grande με ωροσκοπο σκορπιο...

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Πέμ Ιαν 24, 2008 6:49 pm

Δεν είναι εντελώς ψόφιο,απλά είναι σαφώς πιο αργό απ'το προηγούμενο Sporting γι'αυτό απογοήτευσε αρκετούς.Σε σχέση με του ανταγωνιστές του είναι πιο σβέλτο-τοClio εξαιρείται.Οι επιδόσεις σ'αυτή την κατηγορία έχουν πέσει γενικώς.
Δύσκολα το μοτέρ θα γίνει η προτίμηση των βελτιωτών(καθώς υπάρχει το tjet),οπότε προτάσεις για αξιόπιστη βελτίωση θα δυσκολευτείς να βρεις...
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
manthosgrandepunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 08, 2007 11:16 pm

Δημοσίευση από manthosgrandepunto » Πέμ Ιαν 24, 2008 6:59 pm

ναι σιγουρα γενικως εχουν πεσει οι επιδοσεις .εγω δεν λεω να γινει ΤJET ομωσ τα 115 αλογα ας πουμε με μια δεν μπορει να τα πιασει που ειναι ενας σεβαστο αριθμος με προγραμμα εξατμιση φιλτρο κτλ??δεν μιλαω για τουρμπισμα γιατι εκει ξεφευγουμε.
θελω grande με ωροσκοπο σκορπιο...

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Πέμ Ιαν 24, 2008 7:10 pm

115 άλογα δεν τα παίρνεις εύκολα χωρίς το μοτέρ να ψοφήσει στις χαμηλές.Πχ το Ηyundai ι30 με τα 109 άλογα έχει στη ουσία σκούπα στην εισαγωγή(αν ανοίξεις το καπό θα το παρατηρήσεις).Βγάζει όμως max ροπή στις 5000...Το θέμα είναι με τί κόστος θα πειραματιστεί κάποιος(δεν αναφέρω την εγγύηση που την κλαίς...)
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Πέμ Ιαν 24, 2008 7:14 pm

για τα 115 αλογα θες και εκκεντροφορους και καλο φιλτρο προγραμμα εξατμιση...κοιτα αξιζει απο την αποψη οτι θα εχεις παλι ατμοσφαιρικο αμαξι και θα εχει πραγματακια πανω..
ΑΛΛΑ θελει και αρκετα χρηματα και μετα οταν το πουλησεις θα τα χασεις ολα αυτα τα λεφτα...
γενικα και 115 αλογα να γινει παλι θα θεωρεισαι αργος αν το συγκρινεις με αλλα αυτοκινητα..το θεμα ειναι πως το νιωθεις εσυ..
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
manthosgrandepunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 08, 2007 11:16 pm

Δημοσίευση από manthosgrandepunto » Πέμ Ιαν 24, 2008 7:49 pm

φιλε polatov για τα χρηματα ειναι πως το βλεπει κανεις!καλο ειναι να μπορεσεις να παρεις εξ αρχης το tjet η ακομα καλυτερα το αμπαρθ!σιγουρα αυτα δεν θα μπορω να τα ανταγωνιστω με το δικο μου 95αρι.ομως θα μαι πιο μπροστα απο τα αλλα της ιδιας κατηγοριας με το δικο μου.και 1000 ευρω να δωσω δεν φτανω το tjet..γιατι λοιπον να μην του δωσω λιγακι γκαζι ακομα αφου αυτο εχω και εχει μολις 6500 χλμ!κριμα δεν ειναι να το δωσω?
θελω grande με ωροσκοπο σκορπιο...

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Πέμ Ιαν 24, 2008 8:01 pm

Καθόλου κρίμα δεν είναι να το δώσεις όσο έχει ακόμα αξία(αν και νομίζω πρέπει να το'χουμε ξανασυζητήσει) και να πάρεις tjet...αμάξια και λαμαρίνες είναι όλα.Κανένας ποτέ δεν κέρδισε λ7 σκαλίζοντας τ'αμάξι του...και όπως λέει ο polatov θες αρκετά € τα οποία θα χάσεις όταν το πουλήσεις,σκαλισμένο αμάξι δεν αγοράζει ο άλλος εύκολα.Τα λ7 που θα δώσεις πειράζοντάς το και χάνοντας την εγγύηση είναι περισσότερα απ'το αν το πουλήσεις και πάρεις tjet,εκτός του ότι και πάλι πιο αργός θα'σαι...
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
manthosgrandepunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 08, 2007 11:16 pm

Δημοσίευση από manthosgrandepunto » Πέμ Ιαν 24, 2008 8:12 pm

TOLARE αν ειχα τα λεφτα δεν θα το συζητουσαμε καν για το tjet φυσικα!!ομως δεν τα εχω καθως ειμαι μολις ενασ 19χρονος φοιτητης κατι που σημαινει πως για πρωτο μου καινουργιο αυτοκινητο (το πρωτο μου ηταν ενα civic 1992) δεν ειναι και κατι ασχημο το 95αρι αν σκεφτεις πως στην αρχη πηγαινα για το 77αρι!παντα μιλαμε για καινουργιο!επιμενω παντως γιατι γυρω μας φτιαχνουν ενα σωρο μουφες αυτοκινητα γιατι οχι και το πουντακι μου?
θελω grande με ωροσκοπο σκορπιο...

Άβαταρ μέλους
soundcrash
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2007 12:35 am
Τοποθεσία: Ροδος

Δημοσίευση από soundcrash » Πέμ Ιαν 24, 2008 8:29 pm

ΑΛΛΑ θελει και αρκετα χρηματα και μετα οταν το πουλησεις θα τα χασεις ολα αυτα τα λεφτα...
Ολα τα extra παντα τα χανεις..
περνεις ρισκο..
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
manthosgrandepunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 08, 2007 11:16 pm

Δημοσίευση από manthosgrandepunto » Πέμ Ιαν 24, 2008 8:45 pm

Φυσικα και τα χανεις απλα τα βαζεις για σενα ..
θελω grande με ωροσκοπο σκορπιο...

Άβαταρ μέλους
soundcrash
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2007 12:35 am
Τοποθεσία: Ροδος

Δημοσίευση από soundcrash » Πέμ Ιαν 24, 2008 8:47 pm

Φυσικα και τα χανεις απλα τα βαζεις για σενα ..
+100 αλλα οταν ερθει η ωρα να δοσεις το αμαξι τα μετανιωνεις τις περισσοτερες φορες!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
manthosgrandepunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 08, 2007 11:16 pm

Δημοσίευση από manthosgrandepunto » Πέμ Ιαν 24, 2008 9:52 pm

+1000000 αλλα αν δωσεις το αυτοκινητο σου οταν πια θα του εχεις φαει τα ψωμια,το εχεις ευχαριστηθει και πλεον το εχεις βαρεθει και πας για αλλο αμαξι δεν θα σε νοιαξει και τοσο πια!για αυτο να κανουμε τα αμαξια μας οπως θελουμε για να τα ευχαριστιομαστε περισσοτερο οσο ειμαστε κατοχοι τους!
θελω grande με ωροσκοπο σκορπιο...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα Grande Abarth και EVO”