τουρμπισμα ενός Grande Punto 95ps

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
deukalion
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 23, 2006 1:07 pm
Τοποθεσία: βυρωνας

Δημοσίευση από deukalion » Πέμ Φεβ 07, 2008 3:27 pm

παιδια ειχα προβλημα με το pc μου..ηθελα να ρωτησω η πιο μικρη τουρμπινα ποσο κοστιζει? και μια περιγραφη της αν γινεται για να την ψαξω..(την πιο μικρη τουρμπινα+χταποδι+φιλτρο+τελικο)ειναι μια χαρα για κατι παραπανω στο γκαζι)?



Άβαταρ μέλους
g
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1906
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2005 4:23 pm
Τοποθεσία: Βούλα Αττικής

Δημοσίευση από g » Πέμ Φεβ 07, 2008 3:51 pm

εχεις ηδη τουρμπο αμαξι;;; γτ δε κουμπωνουμε μια τουρμπινα πανω σε αμαξι κ εγινε τουρμπο..θελουμε παραλληλο εγκεφαλακι, μπεκ, φλατζα για να πειραξουμε τη συμπιεση, ιντερκουλερ, κολαρα, πλακακι για τη τουρμπινα ειδικη μελετη για την εξατμιση κτλ κτλ...μιλας για ενα 3000 στο χαλαρο κ αποδοση +40% στο χαλαρο αναλογα τις ρυθμισεις κ τα υλικα κ πιεση μεχρι 0,6-7 μαξιμουμμμ, εμφαση στη ροπη κυριως...αλλο εντελως αμαξι...
τωρα αμα εχεις τουρμπο δες το τυπο της τουρμπινας σου κ πας σε κατι αλλο μεταχειρο η νεο απο 200μεταχειρο κ καλουτσικη κατασταση εως...πολλα. οπως βλεπεις η τουρμπνα μονη της δε ανει τη διαφορα...

Άβαταρ μέλους
grande jerry
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2007 1:10 pm
Τοποθεσία: salamina

Δημοσίευση από grande jerry » Τετ Φεβ 27, 2008 2:55 pm

έχω στα χέρια μου μια turbινα απο ibiza fr και μετα απο συζήτηση με μηχανικό ο οπιος εξειδικεύεται σε ιταλικά και ειναι γνώστης, μου είπε οτι μπορούμε να την βάλουμε πάνω με χειροποίητο χταπόδι. Πια ειναι ι γνώμη σας ? αψιζει κατι τέτοιο ? το κόστος θα ειναι περίπου 2000-2500 euro
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
grande jerry
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2007 1:10 pm
Τοποθεσία: salamina

Δημοσίευση από grande jerry » Τετ Φεβ 27, 2008 2:59 pm

έχω στα χέρια μου μια turbινα απο ibiza fr και μετα απο συζήτηση με μηχανικό ο οποίος εξειδικεύεται σε ιταλικά και ειναι γνώστης, μου είπε οτι μπορούμε να την βάλουμε πάνω με χειροποίητο χταπόδι. Πια ειναι ι γνώμη σας ? αψιζει κατι τέτοιο ? το κόστος θα ειναι περίπου 2000-2500 euro
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα Grande Abarth και EVO”