Προγραμμα για T-Jet

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
fiat lover
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2004 10:11 pm

Δημοσίευση από fiat lover » Τρί Δεκ 11, 2007 6:07 pm

Το ίδιο λέμε.
Απλά ας αφήσουμε λίγο χρονικό διάστημα να περάσει, για να εξελιχθεί λίγο και η λύση που προτείνει, να δοκιμαστεί, και εκεί ήμαστε και την θέληση έχουμε να το βάλουμε στο αμάξι μας(ό,τι αν έχει ο καθένας).



Άβαταρ μέλους
FANIS PUNTO
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 16, 2008 12:10 pm
Τοποθεσία: ioannina

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από FANIS PUNTO » Σάβ Ιαν 05, 2013 5:51 pm

ρε παιδια ποσοι απο εδω μεσα εχουν βαλει προγραμμα στο t-jet τους?
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ, ΤΟ PUNTO ΟΜΩΣ ΑΣΠΡΟ!!!

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από Gazofonix » Σάβ Ιαν 05, 2013 7:32 pm

Εχει πολυ κοσμο Φανη και εδω αλλα και εκτος.Εχεις κατι κατα νου........... :wink:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
FANIS PUNTO
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 16, 2008 12:10 pm
Τοποθεσία: ioannina

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από FANIS PUNTO » Κυρ Ιαν 06, 2013 3:29 pm

σκεφτομαι να βαλω γι'αυτο ρωταω μπαμπη!
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ, ΤΟ PUNTO ΟΜΩΣ ΑΣΠΡΟ!!!

Άβαταρ μέλους
kosmas t-jet
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τρί Αύγ 19, 2008 12:26 pm
Τοποθεσία: AGRINIO

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από kosmas t-jet » Δευ Ιαν 07, 2013 9:30 pm

Φανη αν είναι να το κρατήσεις το αυτοκίνητο αξίζει.Θα δεις άλλο αυτοκίνητο.Εγώ το έχω 2.5 χρονια και είμαι πολύ εχαριστιμενος.Αξίζει ακόμα και όσον αφορά το θέμα καταναλώσεις.
Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
FANIS PUNTO
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 16, 2008 12:10 pm
Τοποθεσία: ioannina

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από FANIS PUNTO » Τετ Ιαν 09, 2013 11:14 pm

κοσμα το εβαλα την δευτερα και ειδα μεγαλη διαφορα, το αμαξι σφαζει. καμια σχεση με πριν αλλο αμαξι.
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ, ΤΟ PUNTO ΟΜΩΣ ΑΣΠΡΟ!!!

tedsouf
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Ιουν 22, 2011 10:36 am

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από tedsouf » Πέμ Ιαν 10, 2013 12:13 pm

Παιδια επειδη το σκεφτομαι και εγω μπορειτε να μου πειτε ποσο περιπου παει το μαλλι,μονο για προγραμμα;Εχω το sport και δεν ψηνομαι να δωσω λεφτα για φιλτρα,εξατμιση κλπ...Επισης απο κατανάλωση τι λεει;Τσιμπαει πολυ;Γιατι το ατιμο ηδη καιει..

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από Gazofonix » Πέμ Ιαν 10, 2013 2:29 pm

Ενα προγραμμα σκετο θα σου βγει κανα 400-500ε.Οταν λες sport τι εννοεις?1.4 120 αλογα ΟΧΙ multair?
Το αμαξι θα παει καλυτερα απο τωρα και στο ταξιδι θα καιει λιγοτερο.Στα πλακωματα ομως και μεσα σε περιβαλλον πολης θα τσιμπισει.Αναλογα την χρηση λοιπον.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

tedsouf
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Ιουν 22, 2011 10:36 am

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από tedsouf » Πέμ Ιαν 10, 2013 2:50 pm

To t-jet 120 εχω απλα είναι η εκδοση sport.Δεν ξερω αν εχει καμια διαφορα στην εξατμιση κλπ,λογικα όχι.

Άβαταρ μέλους
kosmas t-jet
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τρί Αύγ 19, 2008 12:26 pm
Τοποθεσία: AGRINIO

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από kosmas t-jet » Πέμ Ιαν 10, 2013 6:54 pm

Το αυτοκίνητο με πρόγραμμα συνήθως καίει λίγο λιγότερο,και αυτό φαίνεται ποιο πολύ στην εθνική οδό πχ. εμένα Αγρίνιο Ηγουμενίτσα έγραψε 5.7 με 120 χιλιόμετρα σταθερά(και καμια προσπερασουλα).Φάνη άντε καλά γκάζια!tedsouf και να μην βάλεις φίλτρο και εξατμίσει δεν πειράζει απλά θα είχες κάτι καλύτερο.Αλλα αν βάλεις πρόγραμμα τώρα και αργότερα βάλεις φιλτο η εξάτμιση η και τα δυο η συμβουλη μου είναι ότι θα θέλεις επαναπρογραμματισμό μετά.
Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από Gazofonix » Παρ Ιαν 11, 2013 12:52 am

tedsouf έγραψε:To t-jet 120 εχω απλα είναι η εκδοση sport.Δεν ξερω αν εχει καμια διαφορα στην εξατμιση κλπ,λογικα όχι.
Οχι ειναι ολοιδιο με ολα τα αλλα.Κατι μαλλον στον εξοπλισμο ειχε διαφορα μιας και ολα τα 120αρια ειναι 3θυρα,με ζαντες ιδιο σαλονι κλπ.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από kostas013 » Παρ Ιαν 11, 2013 8:34 am

οχι ο verde εχει 5θυρο tjet
οχι μετατροπη!!!!
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Άβαταρ μέλους
Happy_Grigio
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 31, 2008 9:00 pm

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από Happy_Grigio » Παρ Ιαν 11, 2013 4:02 pm

Το t-jet έβγαινε και 3θυρο και 5θυρο. Και το δικό μου t-jet 5θυρο είναι.
Αν θυμάμαι καλά η έκδοση Sport είχε επιπλέον της Dynamic "σπορ καθίσματα", δερμάτινα τιμόνι-λεβιές-χειρόφρενο, πλαϊνά μαρσπιέ, αεροτομή, χρωμιομένη μπούκα της εξάτμισης και αυτόματο διζωνικό κλιματισμός. Τέλος η Sport έκδοση δεν είχε στάνταρ πλευρικούς αερόσακους.

Άβαταρ μέλους
lambros
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 787
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2007 12:31 pm
Τοποθεσία: ΑΤΗΕΝS

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από lambros » Σάβ Ιαν 12, 2013 5:25 pm

Happy_Grigio έγραψε:Το t-jet έβγαινε και 3θυρο και 5θυρο. Και το δικό μου t-jet 5θυρο είναι.
Αν θυμάμαι καλά η έκδοση Sport είχε επιπλέον της Dynamic "σπορ καθίσματα", δερμάτινα τιμόνι-λεβιές-χειρόφρενο, πλαϊνά μαρσπιέ, αεροτομή, χρωμιομένη μπούκα της εξάτμισης και αυτόματο διζωνικό κλιματισμός. Τέλος η Sport έκδοση δεν είχε στάνταρ πλευρικούς αερόσακους.
ειχε στανταρ 6 αεροσακους......οδηγου,συνοδηγου,πλευρικους και μπροστα κουρτινας.....

Άβαταρ μέλους
Happy_Grigio
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 31, 2008 9:00 pm

Re: Προγραμμα για T-Jet

Δημοσίευση από Happy_Grigio » Σάβ Ιαν 12, 2013 5:31 pm

lambros έγραψε:
Happy_Grigio έγραψε:Το t-jet έβγαινε και 3θυρο και 5θυρο. Και το δικό μου t-jet 5θυρο είναι.
Αν θυμάμαι καλά η έκδοση Sport είχε επιπλέον της Dynamic "σπορ καθίσματα", δερμάτινα τιμόνι-λεβιές-χειρόφρενο, πλαϊνά μαρσπιέ, αεροτομή, χρωμιομένη μπούκα της εξάτμισης και αυτόματο διζωνικό κλιματισμός. Τέλος η Sport έκδοση δεν είχε στάνταρ πλευρικούς αερόσακους.
ειχε στανταρ 6 αεροσακους......οδηγου,συνοδηγου,πλευρικους και μπροστα κουρτινας.....
Η έκδοση Sport δεν είχε στάνταρ πλευρικούς αερόσακους, είχε μόνο οδηγού, συνοδηγού και κουρτίνας. Εγώ τους έβαλα έξτρα με 200 ή 250€. Μιλάω πάντα για το t-jet πριν το MY2008.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα Grande Abarth και EVO”