Τούρμπισμα Grande Punto Sporting

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Κυρ Ιούλ 29, 2007 11:57 pm

darkx έγραψε:Παιδιά μίλησα με την Fiat χθες ,από εκεί που το πήρα, τώρα το παίρνουν μόνο 9000 ευρώ, δλδ όταν βγεί το 150αρι και το 120 θα πέσει όσο το δικο μου, το δικό μου πόσο θα το παίρνουν με ανταλλαγή. Επίσης ακόμα και τώρα με 6000 διαφορά που έχει για να πάρω το 120 αρι του βάζω άνετα έναν κομπρέσορα και φτιάχνω και φρένα κλπ κλπ.

Να μην μιλησω για την διαφορά του δικού μου με το 150αρι, που θα μπορώ να αλλάξω ολόκληρο μοτέρ!
Εδω νομιζω καπου τα μπλεξαμε,.....γιατι το εχειs σιγουρο οτι οταν θα βγει το 150αρι τον Οκτ - Νοεμβρη το 120αρι θα πεσει κι αλλο η τιμη του? Ποιοs στο λεει αυτο? γιατι αν καταλαβα καλα αυτο λεs.... :shock:

Το 120αρι με τα διαφορα νομιζω τελικη τιμη τωρα (χωριs εξτρα) παει καπου 15500-16000 (το 3p Sport) αρα η διαφορα σου ειναι κοντα 7000 ευρω....και σκεψου οτι 9000 σου δινουν τωρα,....μεχρι τοτε μετα απο 4-5 μηνεs ειναι ικανοι να σου πουν 8,500 για παραδειγμα....οποτε χανειs κι αλλο....

Να σου πω την δικη μου γνωμη? Η δωστο τωρα και παρε το 120αρι οσο ειναι καιροs,.....η κοιταξε το κομπρεσορα που απο οσο εχω δει το εχειs ψαξει το θεμα ,....μην μπλεκειs ουτε με τροπετα, ουτε με τουρμπισματα,....

Παντωs και στην πρωτη προταση μου σκεψου οτι αμα παρειs το 120αρι ,....100% οταν βγει το 150αρι παλι θα το εχειs μετανιωσει....απλα γιατι θα ειναι καλυτερο..... :cool:


ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΜΚ1 Sporting - MK2b Sporting - Grande Sporting - A3 Sportback 1.8TFSI

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα Grande Abarth και EVO”