Πρόγραμμα για Grande Punto Sporting

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Δευ Μαρ 12, 2007 10:54 am

VIRONIOTIS D7 έγραψε:ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΦΡΑΓΚΑ ΓΙΑ 6-8 ΑΛΟΓΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΑ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΟ GP Sporting ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ..ΑΝ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΙΤΑΛΙΚΟ ΤΑΜΠΕΡΑΜΕΝΤΟ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο SUPERMAN.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ...ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ.
Απο τι εχειs απογοητευτει γενικοτερα δηλαδη φιλε μου απο το αμαξι...??Απο το πολυ καλο (για μαμα) στησιμο,...απο τα πολυ δυνατα φρενα,...το πολυ ομορφο (μοναδικο) σχεδιασμο, τουs χωρουs,..την αναβαθμισμενη ποιοτητα (ειδικα για φιατ),....τον πολυ πληρη (και με διαφορα εξυπνα) εξοπλισμο,.....αληθεια απο τι ,...γενικοτερα,........??απο οτι καταλαβαινω αναφερεσαι στο κινητηρα (αν εχειs το 95αρι) το οποιο ομωs δεν νομιζω να ειχεs την απαιτηση οταν το αγοραζεs να βαζει φωτια στο δρομο,...οποτε ειναι συνειδητη επιλογη και η απογοητευση ειναι λεξη που δεν ταιριαζει,.....και επειδη απο οτι βλεπω εισαι γερμανια,.....το Ντιζελακι εκει δεν κυκλοφορει???.......να εχειs και δυναμη,........



Άβαταρ μέλους
Dreamcatcher
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 980
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 20, 2006 5:40 pm
Τοποθεσία: Salonica
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dreamcatcher » Δευ Μαρ 12, 2007 11:06 am

Sporti έγραψε:Απο τι εχειs απογοητευτει γενικοτερα δηλαδη φιλε μου απο το αμαξι...??Απο το πολυ καλο (για μαμα) στησιμο,...απο τα πολυ δυνατα φρενα,...το πολυ ομορφο (μοναδικο) σχεδιασμο, τουs χωρουs,..την αναβαθμισμενη ποιοτητα (ειδικα για φιατ),....τον πολυ πληρη (και με διαφορα εξυπνα) εξοπλισμο,.....αληθεια απο τι ,...γενικοτερα,........??απο οτι καταλαβαινω αναφερεσαι στο κινητηρα (αν εχειs το 95αρι) το οποιο ομωs δεν νομιζω να ειχεs την απαιτηση οταν το αγοραζεs να βαζει φωτια στο δρομο,...οποτε ειναι συνειδητη επιλογη και η απογοητευση ειναι λεξη που δεν ταιριαζει,.....και επειδη απο οτι βλεπω εισαι γερμανια,.....το Ντιζελακι εκει δεν κυκλοφορει???.......να εχειs και δυναμη,........
+1
Red like passion!!

Άβαταρ μέλους
Virtuous
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 11, 2006 6:27 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από Virtuous » Δευ Μαρ 12, 2007 11:43 am

+1

Άβαταρ μέλους
BLUE SCORPION
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3018
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 17, 2006 2:53 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΡΟΔΟΣ

Δημοσίευση από BLUE SCORPION » Δευ Μαρ 12, 2007 12:36 pm

+1
και οπως θα περνω τις στροφες με 130 χωρις λαστιχα και αντιστρεπτικες εσυ αν θελεις κοιταζε με
"esy eisai o monos an8rwpos ston kosmo pou exeis mprostokinhto kai kaneis kalyteres pantes apo piswkinhto"cool_pipis
http://www.youtube.com/watch?v=A2CQ3YE4 ... ed&search=
http://www.youtube.com/watch?v=SsDY0nbZtSI
http://www.youtube.com/watch?v=SBKOpFVggr8

Άβαταρ μέλους
VIRONIOTIS D7
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 20, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Δημοσίευση από VIRONIOTIS D7 » Δευ Μαρ 12, 2007 4:12 pm

valantis-Sporting έγραψε:Φιλε μου θα σε παρακαλέσω να κανεις ένα post πρώτα εδώ http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?p=156184#156184 και γράφουμε με μικρά.
Ευχαριστώ
φιλε Βαλαντη ευχαριστω για την επισημανση,ζητω προκαταβολικα συγνωμη για τυχων κουτουραδες μου,απλως να ενημερωσω οτι η σχεση μου με διαδυκτιο,υπολογιστες κλπ κλπ δεν ειναι το φορτε μου..καθε επισημανση λοιπον ειναι δεκτη!

Άβαταρ μέλους
VIRONIOTIS D7
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 20, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Δημοσίευση από VIRONIOTIS D7 » Δευ Μαρ 12, 2007 5:03 pm

για τον φιλο Sporti,θα πω οτι συμφωνω 99% με τις αποψεις του περι σχεδιασης και αναβαθμισμενης γενικοτερα ποιοτητας ,αλλα εθεσε ακριβως το προβλημα το οποιο προσωπικα εμενα με απογοητευσε και φιλε σπορτι δεν ηταν δυνατον να το γνωριζω εκ των πρετερω ...ο κινητηρας.. η μικρη μου πειρα πανω σε διαφορα τιμονια των ιδιων κυβικων και παλαιοτερης μαλιστα τεχνολογιας που επι 15ετιας εχω οδηγησει μου αφησαν μια πικρουλα γευση οσον αφορα το νεο μου αυτοκινητο.θα μου πεις οτι ισως ειναι λιγο νωρις για συμπερασματα καθως μονο 3500χλ ειναι γραμμενα στο κοντερ και πολλοι θεωρουν το αμαξι αστρωτο...δεν ξερω φιλε μου μακαρι να βγω στο μελλον ο μεγαλητερος ψευτης .δεν ειμαι κοντρακιας μαλλον το αντιθετο και κινουμαι στους δρομους της Αθηνας ανετα και κουλαριστα μα οταν κανω μια προσπεραση πραγματικα θελω να εχω 95 δυνατα αλογα στις ροδες μου που θα ερθουν ακριβως την στιγμη που τα μρειαζομαι και ουτε δευτερολεπτο αργοτερα, ειδικα οταν μεταφερω και τους πιτσιρικαδες μου και απλα θα στο πω, νιωθω οτι δεν τα εχω..θα προσπαθησω να ερθω στην συναντηση τηs τεταρτης και θα χαρω πολυ να τα πουμε και απο κοντα... με πορτοκαλi grande φιλικα Δημητρης σημ δεν μενω γερμανια πλεον.ειμαι αρκετα χρονια τωρα στην αθηνα.. :cool:

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Δευ Μαρ 12, 2007 5:52 pm

Ευχαριστωs να τα πουμε και απο κοντα,....χαρα μαs.......

Εγω απλα λεω αναμενομενο γιατι......95 αλογα ειναι 95 αλογα δεν ειναι ουτε καν 100......οταν λοιπον εψαξεs για το αυτοκινητο δεν ειδεs οτι ειναι βαρυ ? δεν ειδεs οτι ειναι αισθητα πιο μεγαλο απο τα προηγουμενα Πουντο..? Οταν αναφερει εργοστασιακη τιμη 0-100 11.4" (που ποτε δεν ισχυει σε αυτεs τιs κατηγοριεs) δεν καταλαβεs οτι εννοουν 12+..?

Υστερα,.....γιατι δεν το εκανεs ενα τεστ ντραιβ......σημερα το πιο ευκολο ειναι αυτο.......

Και βασικα με μπερδεψεs λιγο.....στο πρωτο ποστ λεs "...ΑΝ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΙΤΑΛΙΚΟ ΤΑΜΠΕΡΑΜΕΝΤΟ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο SUPERMAN...", απο το οποιο πηρα την εντυπωση οτι εισαι σβελτοs,....αλλα τωρα λεs "...δεν ειμαι κοντρακιας μαλλον το αντιθετο..."........

Γεγονοs ειναι οτι με το καιρο που ανοιγει αποδιδει καλυτερα το αμαξακι ειδικα στα πολλα χλμ (δηλαδη εθνικη κτλ).....εγω εχω κοντα 17000 και η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα καλυτερο απο οτι τα πρωτα χιλιομετρα.....(βεβαια οχι δραματικεs διαφορεs)......Απο την αλλη δεν θα συμφωνησω οτι για παραδειγμα δεν μπορειs να κανειs ενα ασφαλεs προσπερασμα,.....απλα θελει να το μαθειs να δειs σε τι χλμ, στροφεs κτλ τραβαει καλυτερα.....και να δουλεψειs σωστα το γκαζι.....

Δεν ειναι τεμπελικο αμαξι (παταω γκαζι) απο οποια ταχυτητα και εξαφανιζομαι) αλλα μπορειs να κινηθειs σβελτα και με ασφαλεια......

''zelos''
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 7:19 pm

Re: να ξηλωσω το μεσαιο ή οχι?

Δημοσίευση από ''zelos'' » Κυρ Ιουν 19, 2011 3:16 pm

καλησπερα ειμαι νεο μελος ειμαι κατοχος grandepunto racing 2009 μαυρο95hp με προγραμμα φιλτρο,ελευθερο μεσαιο κ τελικο σκεφτομαι να βγαλω το μεσσαιο.περιμενω τις αποψεις σας.σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: να ξηλωσω το μεσαιο ή οχι?

Δημοσίευση από kostas013 » Κυρ Ιουν 19, 2011 3:23 pm

δεν νομιζω να κερδισεις τιποτα το ιδιαιτερο
εκτος απο θορυβο και ψυχολογια?
XD
πως ακριβως εβαλες στο 95αρι προγραμμα?
νομιζω ειναι κλειδωμενος ο εγκεφαλος για remap
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

''zelos''
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 7:19 pm

Re: να ξηλωσω το μεσαιο ή οχι?

Δημοσίευση από ''zelos'' » Κυρ Ιουν 19, 2011 5:30 pm

potenza πηγα δν μου ειπαν κατι τετοιο.το αμαξι πηρε δεκα αλογα.βεβαια χωρις δυναμομετρηση στο χερι..

''zelos''
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 7:19 pm

Re: να ξηλωσω το μεσαιο ή οχι?

Δημοσίευση από ''zelos'' » Κυρ Ιουν 19, 2011 5:32 pm

αλλα η διαφορα ειναι αισθητη..

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: να ξηλωσω το μεσαιο ή οχι?

Δημοσίευση από kostas013 » Κυρ Ιουν 19, 2011 5:37 pm

τι να πω, λαθος δικο μου, νομιζα ηταν κλειδωμενος...
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

''zelos''
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 7:19 pm

Re: να ξηλωσω το μεσαιο ή οχι?

Δημοσίευση από ''zelos'' » Κυρ Ιουν 19, 2011 5:39 pm

ρωταω διοτι εχω ακουσει οτι το μεσαιο πεζει ρολο στο backpressure..αποκει κ περα οι αποψεις διιστανται γιαυτο ρωταω.αυτο για τν εγκεφαλο που το εχεις ακουσει?

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: να ξηλωσω το μεσαιο ή οχι?

Δημοσίευση από kostas013 » Κυρ Ιουν 19, 2011 5:48 pm

εχω την εντυπωση οτι δεν θα σου δωσει κατι ουσιαστικο
σου προτεινω να ανοιξεις με καποιον πηγαινε βγαλτο και κρατα το το παλιο μεσαιο...
ξαναπατηστε
αν ειστε παλι ιδιοι μονο θορυβο κερδισες.....

για τον εγκεφαλο γραψε λαθος.... δεν θυμαμαι απλα αυτη την εντυπωση ειχα
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

''zelos''
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 7:19 pm

Re: να ξηλωσω το μεσαιο ή οχι?

Δημοσίευση από ''zelos'' » Κυρ Ιουν 19, 2011 5:55 pm

οκ θα κανω το τεστ και βλεπουμε..σευχαριστω παντως..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα Grande Abarth και EVO”