Ατμοσφαιρική βελτίωση για punto sporting mk2b

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Παρ Φεβ 09, 2007 12:51 pm

χωρίς μεσαίο?
Για τελικό όπως είπα και πιο πάνω θέλω ένα που να μην κάνει φασαρία,να είναι διακριτίκό με λίιγο μπάσο θόρυβο οπότε δεν νομίζω να μου κάνει το group n.
Αν αλλαχτεί από μεσαίο μέχρι τελικό υπάρχει πρόβλημα εγγύησης ή μόνο με τελικό δεν θα έχω πρόβλημα?



Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Παρ Φεβ 09, 2007 12:59 pm

χωρις μεσαιο δε θα αντεχεται ο θορυβοε σε ταξιδι...ρωτηστε και μενα...
για την εξατμιση να προσεξετε μονο μην σας αλλαξει πολυ τη διατομη και χασει συμπιεση και θα ατξηθει και ο θορυβος.επισης στην εξατμιση(αν και δεν ξερω πως ειναι σε σας )να προσεξετε τις κουρμπες!εκειφαινεται ο καλος εξατμισας.η σωληνα δεν πρεπει να τσακιζει πουθενα!επισης καλο ειναι να βαλετε χειροποιητο τελικο οχι εμποριου γιατι εχουν πολυ μεγαλη διατομη(επειδη ειναι universal)και χανεις σε αποδοση..
ψιλα γραμματα ολα αυτα αλλα νταξει...
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
andrew
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2005 8:56 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από andrew » Παρ Φεβ 09, 2007 1:02 pm

grhgorhsptol έγραψε:χωρίς μεσαίο?
Για τελικό όπως είπα και πιο πάνω θέλω ένα που να μην κάνει φασαρία,να είναι διακριτίκό με λίιγο μπάσο θόρυβο οπότε δεν νομίζω να μου κάνει το group n.
Αν αλλαχτεί από μεσαίο μέχρι τελικό υπάρχει πρόβλημα εγγύησης ή μόνο με τελικό δεν θα έχω πρόβλημα?

ναι χωρις μεσαιο,δηλαδη αντι για μεσαι καζανακι σωληνες κατευεθειαν απο το μαμα καταλυτη προς το τελικο καζανακι!

σιγουρα αν θες μπασο ηχο μην βαλεις gr n.

για την εγγυηση δεν ξερω τι παιζει,ρωτα για σιγουρια στην αντιπροσωπεια!εμενα εχει η ληξει η 2ετης εγγυηση της fiat οποτε τωρα δεν εχω προβλημα!χθες που εκανα σερβις με τη σκουπα δεν μου ειπαν τπτ,μαλιστα αυτοι χανουν αφου δεν μου αλλαζουν φιλτρο αερα!
See you in another life . . .

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Παρ Φεβ 09, 2007 1:03 pm

ίδια διατομή με αυτή που έχω θα βάλω.
Το μεσαίο δεν σκέφτομαι να το βγάλω.
Αν βάλω μικρότερη διατομή θα αυξηθεί η συμπίεση με αποτέλεσμα να αυξηθεί και η απόδοση?

Άβαταρ μέλους
andrew
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2005 8:56 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από andrew » Παρ Φεβ 09, 2007 1:05 pm

οχι ....δεν αυξανεται η συμπιεση ετσι....
See you in another life . . .

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Παρ Φεβ 09, 2007 1:09 pm

Όπότε κρατάμε την ίδια διατομή.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grhgorhsptol την Πέμ Απρ 11, 2013 5:10 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Παρ Φεβ 09, 2007 1:14 pm

ιδια διατομη δε γινεται...
οι σωληνες που περνουν ειναι στανταρ...
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Παρ Φεβ 09, 2007 1:15 pm

Και τότε τι διατομή θα βάλω?με τί απόκλιση από την κανονική?Και τι διατομή έχω τώρα?

Άβαταρ μέλους
Arf
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2006 3:59 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Arf » Παρ Φεβ 09, 2007 1:18 pm

Καλησπέρα σε όλους!!!

To πρόγραμμα δεν φαίνεται στους testers της FIAT, οπότε δεν χάνεις και την εγγύηση. Ο άνθρωπος που θα σου κάνει το πρόγραμμα θα κρατήσει σε backup το εργοστασιακό σου, και σε περίπτωση που θελήσεις να το ξαναβάλεις, δεν νομίζω ότι θα σου πάρει χρήματα. Μπορείς να τον ρωτήσεις εξαρχής για να είσαι σίγουρος.

Άβαταρ μέλους
andrew
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2005 8:56 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από andrew » Παρ Φεβ 09, 2007 1:19 pm

εγω διαφωνω...φυσικα και μπορεις να βαλεις την ιδια διατομη με την μαμα(45mm)!!!

πνιγμενο το λεμε επειδη εχει πολλα διαφραγματα μεσα η σωληνα ή το καζανακι απο μαμα για μειωση ρυπων και θορυβου...

ακομα απο κατω κανει ζιν-ζακ νομιζω η μαμα εξαμτιση....

αν βαλεις μονο εξατμιση βαλε στην μαμα διατομη.αν ειχες ομως το μοτερ πιο βελτιωμενο(π.χ εκκεντρα,αυξημενη συμπιεση) τοτε θα επρεπε να μεγαλωσεις λιγοι τη διατομη της εξατμισης!
See you in another life . . .

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Παρ Φεβ 09, 2007 1:22 pm

Δηλ Arf αν έχω το πρόγραμμα πάνω και μου βγάλει πρόβλημα το τουτού δεν θα χρειαστεί να παώ πρώτα στον προγραμματιστή να μου περάσει το αρχικό?
Θα πάω στην αντιπροσωπία κατευθέιαν?

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Παρ Φεβ 09, 2007 1:25 pm

andrew το αμάξι θα μείνει "μαμά" μόνο αυτές τις μικροαλλαγές θα κάνω (φίλτρο,τελικό και αργότερα για πρόγραμμα).
Οπότε δεν νομίζω να χρειάζομαι μεγαλύτερη διατόμή,σωστά?

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Παρ Φεβ 09, 2007 1:26 pm

Arf έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!!!

To πρόγραμμα δεν φαίνεται στους testers της FIAT, οπότε δεν χάνεις και την εγγύηση. Ο άνθρωπος που θα σου κάνει το πρόγραμμα θα κρατήσει σε backup το εργοστασιακό σου, και σε περίπτωση που θελήσεις να το ξαναβάλεις, δεν νομίζω ότι θα σου πάρει χρήματα. Μπορείς να τον ρωτήσεις εξαρχής για να είσαι σίγουρος.
φιλε μου καλως ηρθες στην παρεα μας!θα σε παρακαλουσα να κανεις πρωτα ενα post εδω http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?t=4&start=885
και να μας πεις λιγα πραγματα για σενα!ειναι μια διαδικασια που ακολουθουν ολα τα νεα μελη!ευχαριστω!
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Παρ Φεβ 09, 2007 1:28 pm

grhgorhsptol έγραψε:andrew το αμάξι θα μείνει "μαμά" μόνο αυτές τις μικροαλλαγές θα κάνω (φίλτρο,τελικό και αργότερα για πρόγραμμα).
Οπότε δεν νομίζω να χρειάζομαι μεγαλύτερη διατόμή,σωστά?
συνηθως οι εξατμισαδες εχουν ζυγα νουμερα απο 46 και πανω...εγω 46 εχω αλλα δεν θυμαμαι μαμα σωληνα ποσο ειναι..θελει ψαξιμο παντως
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Arf
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2006 3:59 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Arf » Παρ Φεβ 09, 2007 1:28 pm

grhgorhsptol έγραψε:Δηλ Arf αν έχω το πρόγραμμα πάνω και μου βγάλει πρόβλημα το τουτού δεν θα χρειαστεί να παώ πρώτα στον προγραμματιστή να μου περάσει το αρχικό?
Θα πάω στην αντιπροσωπία κατευθέιαν?
Μόνο αν είναι κάτι ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ ηλεκτρονικής φύσης μπορεί να χρειαστεί. Αλλά είναι 1 περίπτωση στο δισεκατομύριο.... Αποψή μου, προχώρα...

edit by Polatov:φιλε μου καλως ηρθες στην παρεα μας!θα σε παρακαλουσα να κανεις πρωτα ενα post εδω http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?t=4&start=885
και να μας πεις λιγα πραγματα για σενα!ειναι μια διαδικασια που ακολουθουν ολα τα νεα μελη!ευχαριστω!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα MkII και MkIIb”