βελτιωση μκ2 1242 8v

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
siiiii
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2005 7:39 am

Δημοσίευση από siiiii » Τετ Δεκ 28, 2005 9:33 pm

ευχαριστω πολυ παιδια για το ενδιαφερον και για τις συμβουλες σας. α)απο μηχανικο εχω και μαλιστα πολυ γνωστη στα ιταλικα εμπιστο και εμπειρο με πολλα σεμηναρια και εκπαιδευση στη φιατ στην ιταλια και παλιο μηχανικο σερβις στο ακροπολις. και ο λογος του για μενα ειναι εγγυησηβ)οσο για αναρτησεις φοραω αμοστισερ κονι κοκκινα ρυθμιζομενα και ελατηρια H&R και ειμαι ευχαριστημενος.το μονο που μενει δισκοφρενα.τωρα το θεμα ειναι το οικονομικο,αποτι υπολογιζω μπορω να διαθεσω πανω κατω γυρω στα 2000 με 2500 ευρω.το πουντο του maxristo το ειδα στην συναντηση στο βολο,μιλησαμε και παει πολυ καλα,αλλα ειχαμε μιλησει και οταν το εφτιαχνε και μου ειπε οτι τα τζιτακια τα κολαει.μαλον θα συμφωνησω με τον αχιλεα και μετα τις γιορτες θα κατεβω αθηνα να το συζητησω και με τον μηχανικο μου


εχω και punto παμε μια βολτα?

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Τετ Δεκ 28, 2005 9:43 pm

Kαλησπερα

Για μενα πιστευω οτι στα 60αλογα που χεις μαμα το πρωτο πραγμα που χει να κανεις ειναι να το κανεις turbo.Εγω ειλικρινα μετανιωσα που χα δωσει χρημματα τα οποια ηταν αρκετα για να το φτιαξω στην αρχη και να το κανω πιο γρηγορο ατμοσφαιρα που ταν.Ειλικρινα οτι και να χα βαλει πανω το αυτοκινητο πανω απο 80αλογα δεν πηγαινε με τιποτα.Για μενα λογω του οτι αλλαξα και μηχανη (οι περισσοτεροι γνωριζετε την αιτια,αλλωστε εχει φτιαχτει και αναλογο τοpic),τοτε ελεγα να βαλω μοτερ 16v,αλλωστε ειχα βρει και κατι τοτε.Ξαφνικα γνωρισα τον Γιωργο οπου εχουμε γινει και πολυ καλη φιλη,και μου δινε ενα μοτερ 8v σαν αυτο που ειχα.Στο τελος κατεληξα να βαλω το ιδιο μοτερ και να το turbiso.Αλλωστε το 16v ειναι ηλεκτρογκαζο κατι που δεν το θελα και τοσο πολυ προσωπικα εγω.Αλλο να κανεις turbo 16v και αλλο 8v.Αλλωστε πιστευω οτι και τα gt 8v δεν ειναι???.Δεν μιλαω φυσικα στο να χεις απ την αρχη 16v και να βαλεις μηχανη 8v,κατι τετοιο θα ταν για γελια.Εγω αναγκαστικα τοτε διοτι δεν ειχα μηχανη.Εγω πιστευω πως με 3500euro μπορεις να κανεις πολυ καλη δουλεια και να το κανεις turbo.Πανο (Gallatin),δεν συμφωνω και τοσο μαζι σου :D .Πιστευεις πως το δικο μου δεν μπορει να σταθει ικανοποιητικα διπλα σε ενα gt?? :wink:
O μονος τροπος που χουμε να δουμε εαν εχει και δικιο ο Αχιλλεας οσο αφορα για το πρωτο σταδιο,ποθ συμφωνω με τον Αχιλλεα,ειναι την επομενη φορα να σταθει διπλα μου ενα gt(πρωτου σταδιου) για να μαθουμε.Δεν εχω προβλημα να το βαλω.Οσο αφορα τα φρενα ναι χρειαζονται αλλα φρενα ειναι μια επομενη κινηση την οποια σκεφτομαι να κανω.Δεν σημαινει πως και με αυτα που χω δεν κανουν την δουλεια τους αλλα η ασφαλεια παρεχει.Εγω το μονο προβλημα που χα στα φρενα ειναι οτι εαν το λιωνα γερα ομως δυο φορες μετα πυρωναν και ηταν δυσκολο αλλα οχι και ακατορθοτο να σταματησει

Αυτα και παντα φιλικα προσ το παρον...

Άβαταρ μέλους
siiiii
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2005 7:39 am

Δημοσίευση από siiiii » Τετ Δεκ 28, 2005 10:05 pm

:wink: :D συμφωνω με τον χρηστο,εχει δικιο.sorry φιλε δεν σε ξεχασα αυριο θα σε παρω τηλ.
εχω και punto παμε μια βολτα?

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Πέμ Δεκ 29, 2005 12:07 am

siiiii έγραψε::wink: :D συμφωνω με τον χρηστο,εχει δικιο.sorry φιλε δεν σε ξεχασα αυριο θα σε παρω τηλ.

παρε με τηλ αυριο να τα πουμε σε οτιδηποτε θελησεις.Αντε και αυτες της ημερες εαν ερθεις Αθηνα ελα σε καποια συναντηση μας να σε δουμε ολοι μαζι και πιστευω πως θα χαρουνε ολοι το ιδιο.Διοτι ολοι ημαστε μια παρεα αγαπημενη αναμεταξυ μας.

PS:Αντε μπορει και να δεις και κανενα ανοιγμα με κανενα gt (πρωτου σταδιου),ή παραπλισιο του στην δυναμη του, μαζι μου :D

Άβαταρ μέλους
Gallatin
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3632
Εγγραφή: Πέμ Απρ 15, 2004 12:28 am
Τοποθεσία: 1 κολωνα μπροστα απο ολους!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gallatin » Πέμ Δεκ 29, 2005 12:21 am

MAXRISTOS έγραψε:.Πανο (Gallatin),δεν συμφωνω και τοσο μαζι σου :D .Πιστευεις πως το δικο μου δεν μπορει να σταθει ικανοποιητικα διπλα σε ενα gt?? :wink:
οχι δεν γινεται.
θυμισου λιγο ειμαι αρκετα ποιο βαρυς απο 2καβαλο που εισουν με τον αχιλλεα με χαλασμενο λουφτ, πολλαπλασιαστη, εντελος αριθμηστος και φυσικα ουτε καν 1ου σταδιου....(δεν ειχα προγραμμα) και την πρωτη ειχες φαει 1.5αμαξι την δευτερη πηγεναμε σχεδον μαζι.
http://www.speedtest.net/result/363494335.png
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
Arguing with the moderators is like shaking your fist at God. There's nobody there; and if there is, he's not listening. And if he's listening, all you're doing is pissing him off

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Πέμ Δεκ 29, 2005 12:31 am

Gallatin έγραψε:
MAXRISTOS έγραψε:.Πανο (Gallatin),δεν συμφωνω και τοσο μαζι σου :D .Πιστευεις πως το δικο μου δεν μπορει να σταθει ικανοποιητικα διπλα σε ενα gt?? :wink:
οχι δεν γινεται.
θυμισου λιγο ειμαι αρκετα ποιο βαρυς απο 2καβαλο που εισουν με τον αχιλλεα με χαλασμενο λουφτ, πολλαπλασιαστη, εντελος αριθμηστος και φυσικα ουτε καν 1ου σταδιου....(δεν ειχα προγραμμα) και την πρωτη ειχες φαει 1.5αμαξι την δευτερη πηγεναμε σχεδον μαζι.

Πανο κατ αρχας δεν ειπα τιποτα για την δικια μας φιλικη κοντρα.Δεν εννοουσα εσενα.Εγω ειπα απλα οτι στεκεται ικανοποιητικα το δικο μου σε ενα GT.Αλλωστε το δικο σου βγαζει 140αλογα σε περιοδικο που χα δει σε δυναμομετρηση που χε γινει.ΤΟ GT μαμα βγαζει 136αλογα,και μενα μαμα 60αλογα.Την πρωτη ειχα φαει οχι 1 και μισο αλλα 1 αυτοκινητο.Το παραδεχομαι δεν λεω οχι,απλα την δευτερη φορα δεν σου κανει εντυπωση που πηγαιναμε μαζι??.Αυτο δεν λεει κατι οχι μονο σε σενα αλλα και σε ολους που διαβαζουν το topic πως απο μαμα 60αλογα εγινε τοσο δυνατο??.
Δεν μπορω να το καταλαβω γιατι το πηρες ετσι το ολο θεμα.Εγω δεν ανεφερερα καθολου για το δικο μας ανοιγμα.Εαν θες ομως παμε και για τριτη φορα.παντα φιλικα :wink:

Άβαταρ μέλους
Gallatin
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3632
Εγγραφή: Πέμ Απρ 15, 2004 12:28 am
Τοποθεσία: 1 κολωνα μπροστα απο ολους!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gallatin » Πέμ Δεκ 29, 2005 12:52 am

μαλλον δεν καταλαβες δεν νομιζω να υπαρχει κατι αλλο ως σημειο αναφορας σωστα???
και εστω ηταν 140 δεν εχει καμια σχεση με τα 160+ που βγαζει ενα πρωτο σταδιο ετσι δεν ειναι???
αμα θες (οχι εσυ γενικα λεω) να μετρησεις αμαξι δεν πας απο φαναρι αλλα απο ρολαριστα στο φαναρι παιζουν πολλα ρολο. στις ρολαριστες η δυναμη!
ευκολα ξανα παμε :P
http://www.speedtest.net/result/363494335.png
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
Arguing with the moderators is like shaking your fist at God. There's nobody there; and if there is, he's not listening. And if he's listening, all you're doing is pissing him off

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Πέμ Δεκ 29, 2005 1:28 am

Σημειο αναφορας,εαν εννοεις οτι εχω ως μεμονομενη περιπτωση το δικος μας ανοιγμα κανεις λαθος.εχω ανοιξει και με αλλα gt στο δρομο και χω δει διαφορες παντα σε συκριση με το δικο μου και μονο.εαν δεν καταλαβα καλα σε αυτο που με ρωτας μου το λες.140αλογα να συκριθουν με ενα punto που βγαζει μαμα 60αλογα,δεν θα λεγα οχι,διοτι δεν παιζω ατμοσφαιρα αλλωστε,θα ναι κατι σαν δυναμομετρηση οσο αφορα το δικο μου.Στο ρολαριστο εχεις δικιο.Αλλα το ρολαριστο το ακουω να το λενε μονο γαλλοι (rallye+peugeot) :lol:
Παντως και μονο φιλικα (διοτι σε θεωρω φιλο μου εγω),τα παμε 400μετρα αλλα κανονικα.εννοω οχι ρολαριστα,εννοοω εκκινηση και 400μετρα.

Άβαταρ μέλους
siiiii
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2005 7:39 am

Δημοσίευση από siiiii » Πέμ Δεκ 29, 2005 7:40 am

:wink: ευχαριστω φιλε θα ερθω μετα της γιορτες
εχω και punto παμε μια βολτα?

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skinboy » Πέμ Δεκ 29, 2005 10:32 am

Gallatin έγραψε:μαλλον δεν καταλαβες δεν νομιζω να υπαρχει κατι αλλο ως σημειο αναφορας σωστα???
και εστω ηταν 140 δεν εχει καμια σχεση με τα 160+ που βγαζει ενα πρωτο σταδιο ετσι δεν ειναι???
αμα θες (οχι εσυ γενικα λεω) να μετρησεις αμαξι δεν πας απο φαναρι αλλα απο ρολαριστα στο φαναρι παιζουν πολλα ρολο. στις ρολαριστες η δυναμη!
ευκολα ξανα παμε :P
8a symfwnisw mazi sou...
apo stasi paizoune kai alla pragmata rolo...
apo rolaristoi..tote oloi oi alloi paragontes ejaleifontai.
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Πέμ Δεκ 29, 2005 10:39 am

siiiii έγραψε::wink: ευχαριστω φιλε θα ερθω μετα της γιορτες


Σε περιμενω αλλωστε σου χρωσταω και μια βολτουλα,που σου υποσχεθει απ τον Βολο :wink:

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skinboy » Πέμ Δεκ 29, 2005 10:39 am

MAXRISTOS έγραψε:Kαλησπερα

Για μενα πιστευω οτι στα 60αλογα που χεις μαμα το πρωτο πραγμα που χει να κανεις ειναι να το κανεις turbo.Εγω ειλικρινα μετανιωσα που χα δωσει χρημματα τα οποια ηταν αρκετα για να το φτιαξω στην αρχη και να το κανω πιο γρηγορο ατμοσφαιρα που ταν.Ειλικρινα οτι και να χα βαλει πανω το αυτοκινητο πανω απο 80αλογα δεν πηγαινε με τιποτα.Για μενα λογω του οτι αλλαξα και μηχανη (οι περισσοτεροι γνωριζετε την αιτια,αλλωστε εχει φτιαχτει και αναλογο τοpic),τοτε ελεγα να βαλω μοτερ 16v,αλλωστε ειχα βρει και κατι τοτε.Ξαφνικα γνωρισα τον Γιωργο οπου εχουμε γινει και πολυ καλη φιλη,και μου δινε ενα μοτερ 8v σαν αυτο που ειχα.Στο τελος κατεληξα να βαλω το ιδιο μοτερ και να το turbiso.Αλλωστε το 16v ειναι ηλεκτρογκαζο κατι που δεν το θελα και τοσο πολυ προσωπικα εγω.Αλλο να κανεις turbo 16v και αλλο 8v.Αλλωστε πιστευω οτι και τα gt 8v δεν ειναι???.Δεν μιλαω φυσικα στο να χεις απ την αρχη 16v και να βαλεις μηχανη 8v,κατι τετοιο θα ταν για γελια.Εγω αναγκαστικα τοτε διοτι δεν ειχα μηχανη.Εγω πιστευω πως με 3500euro μπορεις να κανεις πολυ καλη δουλεια και να το κανεις turbo.Πανο (Gallatin),δεν συμφωνω και τοσο μαζι σου :D .Πιστευεις πως το δικο μου δεν μπορει να σταθει ικανοποιητικα διπλα σε ενα gt?? :wink:
O μονος τροπος που χουμε να δουμε εαν εχει και δικιο ο Αχιλλεας οσο αφορα για το πρωτο σταδιο,ποθ συμφωνω με τον Αχιλλεα,ειναι την επομενη φορα να σταθει διπλα μου ενα gt(πρωτου σταδιου) για να μαθουμε.Δεν εχω προβλημα να το βαλω.Οσο αφορα τα φρενα ναι χρειαζονται αλλα φρενα ειναι μια επομενη κινηση την οποια σκεφτομαι να κανω.Δεν σημαινει πως και με αυτα που χω δεν κανουν την δουλεια τους αλλα η ασφαλεια παρεχει.Εγω το μονο προβλημα που χα στα φρενα ειναι οτι εαν το λιωνα γερα ομως δυο φορες μετα πυρωναν και ηταν δυσκολο αλλα οχι και ακατορθοτο να σταματησει

Αυτα και παντα φιλικα προσ το παρον...

symfwnw kai mazi sou file , alla diafwnw ka8eta se ena 8ema. 8ema to opoio einai zitima zwis....

ta frena eprepe eidi na ta exeis veltiosi.
den einai GT (pou einai kala apo mama) kai apla tou dineis alla 20-40 aloga k estw kai ta mama 8a sou kanoune douleia otan ta 8es apla den 8a exoune diarkeia stin apodosi , ekei kaneis symvivasmo kai perimeneis na ta ftiajeis to dexomai. Ekei mporeis na valeis k ena set alla takakia k swlinakia metallika kai 8a eisai ok .

eisai 60hp mama kai pas double power , 120+....
Eprepe prin kan arajeis to amaji sto synergeio na exeis perasmena frena panw! h estw tautoxrona.

h lusi ftiaxnw prwta to moter na parw gkazia kai meta ta frena - anartisi ktl....einai pantelos la8os kai 8 stis 10 fores prokuptei moiraia....

Prosexe kai veltiosto sta simeia...
me to na exeis kala frena kai kali anartisi , k 100hp na exeis kai ena idio na exei 110hp esy eisai poio swstos k se alles syn8ikes esy mprosta kai oxi autos...
Ta frena swzoun zwes k doja to 8eo stin ellada yparxoune polla zwakia pou allazoune lwrida etsi gia plaka k esy erxesai antimetwpos me ton kolo tous...


filika panta.
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Πέμ Δεκ 29, 2005 10:44 am

skinboy έγραψε:
MAXRISTOS έγραψε:Kαλησπερα

Για μενα πιστευω οτι στα 60αλογα που χεις μαμα το πρωτο πραγμα που χει να κανεις ειναι να το κανεις turbo.Εγω ειλικρινα μετανιωσα που χα δωσει χρημματα τα οποια ηταν αρκετα για να το φτιαξω στην αρχη και να το κανω πιο γρηγορο ατμοσφαιρα που ταν.Ειλικρινα οτι και να χα βαλει πανω το αυτοκινητο πανω απο 80αλογα δεν πηγαινε με τιποτα.Για μενα λογω του οτι αλλαξα και μηχανη (οι περισσοτεροι γνωριζετε την αιτια,αλλωστε εχει φτιαχτει και αναλογο τοpic),τοτε ελεγα να βαλω μοτερ 16v,αλλωστε ειχα βρει και κατι τοτε.Ξαφνικα γνωρισα τον Γιωργο οπου εχουμε γινει και πολυ καλη φιλη,και μου δινε ενα μοτερ 8v σαν αυτο που ειχα.Στο τελος κατεληξα να βαλω το ιδιο μοτερ και να το turbiso.Αλλωστε το 16v ειναι ηλεκτρογκαζο κατι που δεν το θελα και τοσο πολυ προσωπικα εγω.Αλλο να κανεις turbo 16v και αλλο 8v.Αλλωστε πιστευω οτι και τα gt 8v δεν ειναι???.Δεν μιλαω φυσικα στο να χεις απ την αρχη 16v και να βαλεις μηχανη 8v,κατι τετοιο θα ταν για γελια.Εγω αναγκαστικα τοτε διοτι δεν ειχα μηχανη.Εγω πιστευω πως με 3500euro μπορεις να κανεις πολυ καλη δουλεια και να το κανεις turbo.Πανο (Gallatin),δεν συμφωνω και τοσο μαζι σου :D .Πιστευεις πως το δικο μου δεν μπορει να σταθει ικανοποιητικα διπλα σε ενα gt?? :wink:
O μονος τροπος που χουμε να δουμε εαν εχει και δικιο ο Αχιλλεας οσο αφορα για το πρωτο σταδιο,ποθ συμφωνω με τον Αχιλλεα,ειναι την επομενη φορα να σταθει διπλα μου ενα gt(πρωτου σταδιου) για να μαθουμε.Δεν εχω προβλημα να το βαλω.Οσο αφορα τα φρενα ναι χρειαζονται αλλα φρενα ειναι μια επομενη κινηση την οποια σκεφτομαι να κανω.Δεν σημαινει πως και με αυτα που χω δεν κανουν την δουλεια τους αλλα η ασφαλεια παρεχει.Εγω το μονο προβλημα που χα στα φρενα ειναι οτι εαν το λιωνα γερα ομως δυο φορες μετα πυρωναν και ηταν δυσκολο αλλα οχι και ακατορθοτο να σταματησει

Αυτα και παντα φιλικα προσ το παρον...

symfwnw kai mazi sou file , alla diafwnw ka8eta se ena 8ema. 8ema to opoio einai zitima zwis....

ta frena eprepe eidi na ta exeis veltiosi.
den einai GT (pou einai kala apo mama) kai apla tou dineis alla 20-40 aloga k estw kai ta mama 8a sou kanoune douleia otan ta 8es apla den 8a exoune diarkeia stin apodosi , ekei kaneis symvivasmo kai perimeneis na ta ftiajeis to dexomai. Ekei mporeis na valeis k ena set alla takakia k swlinakia metallika kai 8a eisai ok .

eisai 60hp mama kai pas double power , 120+....
Eprepe prin kan arajeis to amaji sto synergeio na exeis perasmena frena panw! h estw tautoxrona.

h lusi ftiaxnw prwta to moter na parw gkazia kai meta ta frena - anartisi ktl....einai pantelos la8os kai 8 stis 10 fores prokuptei moiraia....

Prosexe kai veltiosto sta simeia...
me to na exeis kala frena kai kali anartisi , k 100hp na exeis kai ena idio na exei 110hp esy eisai poio swstos k se alles syn8ikes esy mprosta kai oxi autos...
Ta frena swzoun zwes k doja to 8eo stin ellada yparxoune polla zwakia pou allazoune lwrida etsi gia plaka k esy erxesai antimetwpos me ton kolo tous...


filika panta.
Συμφωνω και γω απολυτα μαζι σου οσο αφορα το θεμα περι φρενων.ειναι κατι που πρεπει να κανω αμεσα.διοτι απο αναρτηση (σταθεροτητα),ειμαι σε καλο σταδιο,διοτι φοραω Bilstein (sprint),ελατηρια Apex,και μπαρα θολων αλουμινιου/ ρυθμιζομενη της Novitec.

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skinboy » Πέμ Δεκ 29, 2005 10:55 am

opote ftiaje kai ta frenakia sou na eisai arxigos..
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
Gallatin
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3632
Εγγραφή: Πέμ Απρ 15, 2004 12:28 am
Τοποθεσία: 1 κολωνα μπροστα απο ολους!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gallatin » Πέμ Δεκ 29, 2005 11:09 am

MAXRISTOS έγραψε:Σημειο αναφορας,εαν εννοεις οτι εχω ως μεμονομενη περιπτωση το δικος μας ανοιγμα κανεις λαθος.εχω ανοιξει και με αλλα gt στο δρομο και χω δει διαφορες παντα σε συκριση με το δικο μου και μονο.εαν δεν καταλαβα καλα σε αυτο που με ρωτας μου το λες.140αλογα να συκριθουν με ενα punto που βγαζει μαμα 60αλογα,δεν θα λεγα οχι,διοτι δεν παιζω ατμοσφαιρα αλλωστε,θα ναι κατι σαν δυναμομετρηση οσο αφορα το δικο μου.Στο ρολαριστο εχεις δικιο.Αλλα το ρολαριστο το ακουω να το λενε μονο γαλλοι (rallye+peugeot) :lol:
Παντως και μονο φιλικα (διοτι σε θεωρω φιλο μου εγω),τα παμε 400μετρα αλλα κανονικα.εννοω οχι ρολαριστα,εννοοω εκκινηση και 400μετρα.
ρε χρησταρα μην μπερδευεσαι.....πολλα GT νομιζουν οτι δουλευουν σωστα οπως και εγω νομιζα :P .

στην επομενη συναντιση εχει ανοιγμα!!!! (παντα φιλικο) :wink:
http://www.speedtest.net/result/363494335.png
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
Arguing with the moderators is like shaking your fist at God. There's nobody there; and if there is, he's not listening. And if he's listening, all you're doing is pissing him off

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα MkII και MkIIb”