βελτιωση μκ2 1242 8v

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
HauntedPunto
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 5941
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 23, 2005 10:55 am
Τοποθεσία: Πασαλιμάνι!!!

Δημοσίευση από HauntedPunto » Τετ Ιαν 04, 2006 12:19 pm

Φίλε Ziggy, εγώ που έβαλα τελικό Group N δεν κάνει θόρυβο, παρά μόνο όταν το σκίζεις, που και πάλι δεν ακούγεται πολύ. Είδα και διαφορά στο γκάζι.
Επίσης έβαλα και φιλτροχωάνη Κ&Ν που κάνει γαμώ τους ήχους αλλά και πάλι μόνο όταν το σκίζεις. Αν θές να πηγαίνεις κυριλέ δεν ακούγεται τπτ.
Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ εγώ να σε βοηθήσω!!
Φιλικά


Εικόνα Made Me Do It
Pure on the outside, Haunted on the inside...

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Τετ Ιαν 04, 2006 3:13 pm

καλησπερα.

Θα ταν καλυτερο,πριν κανεις το οτιδηποτε,να σκεφτεις εφοσον το αυτοκινητο σου ειναι μαμα ακομα,τι θες να κανεις και ποσα διαθετεις.Στο λεω διοτι και γω ειχα κανει προσπαθειες στον μελλον να το φτιαξω ατμοσφαιρα διοτι τα 60αλογα δεν με ικανοποιουσαν,και η διαφορα που χα μετα δεν ηταν και τεραστια.Να προσθεσω πως τοτε δεν ειχα μπλεξει με εκκεντροφορους,οταν το φτιαχνα ατμοσφαιρα.Με λιγα λογια απλα θελω να σου επισυμανω την προσοχη σου για το τι θες να κανεις,γιατι απλα να μην πληρωνεις τα εξοδα χ2 φορες.Σου λεει καποιος την γνωμη του που εχω δοκιμασει και ατμοσφαιρα να το ανεβασω,και νιτρο ειχα βαλει,και το χω κανει turbo.Aρα μιλαμε για πολλα εξοδα,και εαν δες παθεις δεν θα μαθεις,και γω προσπαθω να σε προστατευσω.Αρα θα σου συνιστουσα να το κανεις turbo,και να κανεις προσπαθεια τα χρημματα που θες να ριξεις να ατα κρατασ σαν αποταμιευση και να κανεις κατι καλο και γρηγορο.

Άβαταρ μέλους
Ziggy
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2006 6:13 pm
Τοποθεσία: σε 2 και σε 4 ρόδες

Δημοσίευση από Ziggy » Τετ Ιαν 04, 2006 5:31 pm

Hauntedpunto, thanks.

Χρήστο, σωστά μιλάς και σε ευχαριστώ πολύ. Φυσικά δεν θέλω να κάνω άσκοπες κινήσεις και έξοδα, οπότε ότι είναι να γίνει θα προτιμούσα να γίνει μια φορά και απο την αρχή. Για τον λόγο αυτό εξετάζω κάθε ενδεχόμενο, πριν κάνω μια κίνηση και βάλω χέρι στο αυτοκίνητο και χαλάσω και λεφτά, όσο λίγα ή πολλά κι αν θα είναι.

Με άλλα λόγια θέλω να είμαι σίγουρος ότι αυτό που θα αποφασίσω θα αξίζει εντελη το έξοδο και την μανούρα, και οτι θα βελτιώσει το αυτοκίνητο στα σημεία που θέλω χωρίς να το "καταστρέψει" σε άλλα.

Μέσα απο τις εμπειρίες σας προσπαθώ να μάθω για να μην πάθω και κλάψω, για αυτό και εκτιμώ τις γνώμες όλων σας πολύ.
Μια φορά παραπάνω Χρήστο που έχεις και την εμπειρία και της ατμοσφαιρα αλλά και της τουρμπο βελτίωσης του συγκεκριμένου.

Θέλω λοιπόν να μάθω ότι μπορώ πάνω στο θέμα αυτόν τον καιρό, για να μπορέσω να αποφασίσω τι μου πάει!
( ... Ρε, λες :?: :!: :shock: )

Άβαταρ μέλους
siiiii
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2005 7:39 am

Δημοσίευση από siiiii » Τετ Ιαν 04, 2006 9:45 pm

κι εγω σου συνηστω να κανεις οτι σου ειπε ο χρηστος εφοσον βεβαια το αντεχει η τσεπη σου και θα εχεις εκπληκτικα αποτελεσματα
εχω και punto παμε μια βολτα?

Άβαταρ μέλους
vdsracing
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 18, 2004 2:09 pm

Δημοσίευση από vdsracing » Πέμ Ιαν 05, 2006 12:52 am

Geia sas palikaria!Sygnwmi gia ta grammata alla eimai sto aerodromio tis pragas kai perimeno tin ptisi gia ellada.

otan gyrisw thelw poly na kanw kanena anoigma me kanena mama 8v gia na dw an kai poso exw kerdisei se epitaxynsi.Exw filtro kai poio konto sasman.
-Βαγγέλης-

Άβαταρ μέλους
Sonicboom
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3153
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2004 4:39 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα

Δημοσίευση από Sonicboom » Πέμ Ιαν 05, 2006 11:18 am

Καλά ρε Βαγγέλη...αντί να κάθεσαι να χαζεύεις τις τσέχες μπήκες στο νετ!!!???
Εικόνα
.

Άβαταρ μέλους
Achilleas GT
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1516
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2004 2:10 pm
Τοποθεσία: Vrilissia

Δημοσίευση από Achilleas GT » Πέμ Ιαν 05, 2006 1:20 pm

ετσι ειναι οι πιστοι puntoclubers!!!!!!!!!! γεια σου ρε βαγγελη! Sonic ξεψαρωσαμε και κραζουμε τον ελβετο!!! Εγω μαρτυρας: Και τα δυο πατηματα ηταν για τον π.....! επαναληπτικος οταν επιστρεψουμε στις συναντησεις!!!

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Πέμ Ιαν 05, 2006 1:21 pm

vdsracing έγραψε:Geia sas palikaria!Sygnwmi gia ta grammata alla eimai sto aerodromio tis pragas kai perimeno tin ptisi gia ellada.

otan gyrisw thelw poly na kanw kanena anoigma me kanena mama 8v gia na dw an kai poso exw kerdisei se epitaxynsi.Exw filtro kai poio konto sasman.
Βαγγελη φερε καμμια Τσεχιδα απο την Πραγα!!.Τωρα που ``ανοιγει``,σιγα,σιγα το ανατολικο μπλοκ,Ελληνιδες αρχιστε να τρεμεται :D

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Πέμ Ιαν 05, 2006 1:24 pm

Achilleas GT έγραψε:ετσι ειναι οι πιστοι puntoclubers!!!!!!!!!! γεια σου ρε βαγγελη! Sonic ξεψαρωσαμε και κραζουμε τον ελβετο!!! Εγω μαρτυρας: Και τα δυο πατηματα ηταν για τον π.....! επαναληπτικος οταν επιστρεψουμε στις συναντησεις!!!

Στον επαναληπτικο και γω μεσα :D

Άβαταρ μέλους
vdsracing
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 18, 2004 2:09 pm

Δημοσίευση από vdsracing » Πέμ Ιαν 05, 2006 6:47 pm

Παιδιά καλές οι τσέχες αλλά προτιμώ τις ελληνίδες...Η ποιό όμορφη κοπέλα που είδα στην πράγα ηταν...από την κρήτη!!

Anyway,όποιος εχει 8v και ψήνεται για άνοιγμα ας ειδοποιήσει...(εξαιρείται ο maxristos :lol: )
-Βαγγέλης-

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Πέμ Ιαν 05, 2006 7:52 pm

vdsracing έγραψε:Παιδιά καλές οι τσέχες αλλά προτιμώ τις ελληνίδες...Η ποιό όμορφη κοπέλα που είδα στην πράγα ηταν...από την κρήτη!!

Anyway,όποιος εχει 8v και ψήνεται για άνοιγμα ας ειδοποιήσει...(εξαιρείται ο maxristos :lol: )

Ευχομαι να μην μεινω ο μοναδικος που το χει κανει turbo το 8v,αλλα να το κανουν και αλλοι στο μελλον :wink:

Άβαταρ μέλους
Ziggy
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2006 6:13 pm
Τοποθεσία: σε 2 και σε 4 ρόδες

Δημοσίευση από Ziggy » Πέμ Ιαν 05, 2006 8:15 pm

... ακούω καμπάνες!!

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Πέμ Ιαν 05, 2006 10:27 pm

Ziggy έγραψε:... ακούω καμπάνες!!
:D

Άβαταρ μέλους
Sonicboom
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3153
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2004 4:39 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα

Δημοσίευση από Sonicboom » Παρ Ιαν 06, 2006 1:24 am

Achilleas GT έγραψε:ετσι ειναι οι πιστοι puntoclubers!!!!!!!!!! γεια σου ρε βαγγελη! Sonic ξεψαρωσαμε και κραζουμε τον ελβετο!!! Εγω μαρτυρας: Και τα δυο πατηματα ηταν για τον π.....! επαναληπτικος οταν επιστρεψουμε στις συναντησεις!!!
Καλα...κι εσύ βαλτός μου φαινεσαί! Ανοίξαμε και οι 2 και οι διαφορές ήταν διαφορές.
Εικόνα
.

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Δευ Ιαν 09, 2006 5:46 pm

Sonicboom έγραψε:
Achilleas GT έγραψε:ετσι ειναι οι πιστοι puntoclubers!!!!!!!!!! γεια σου ρε βαγγελη! Sonic ξεψαρωσαμε και κραζουμε τον ελβετο!!! Εγω μαρτυρας: Και τα δυο πατηματα ηταν για τον π.....! επαναληπτικος οταν επιστρεψουμε στις συναντησεις!!!
Καλα...κι εσύ βαλτός μου φαινεσαί! Ανοίξαμε και οι 2 και οι διαφορές ήταν διαφορές.
Καμμια συναντηση θα γινει???.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα MkII και MkIIb”