Παράλληλος εγκέφαλος powersystem για mk2 sporting

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
PUNTOmania
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 21, 2004 8:51 pm
Τοποθεσία: ΘΑΣΟΣ, Το πράσινο διαμάντι του βορρά
Επικοινωνία:

Παράλληλος εγκέφαλος powersystem για mk2 sporting

Δημοσίευση από PUNTOmania » Σάβ Νοέμ 20, 2004 4:15 am

Λοιπόν σχετικά με τον παράλληλο εγκέφαλο που πήρα από τον IHI T25.

Ο εγκέφαλος βάσει τις κατασκευάστριας εταιρίας (www.powersystem.fr) δίνη υποτίθεται 13hp και 1.92kg ροπή και στοιχίζει 380 ευρώ.

Για την τοποθέτηση απαιτείται σχέδιο που δεν ήταν μαζί… έστειλα λοιπόν ένα mail στην εταιρία στην Γαλλία ζητώντας το… όντως μου το στείλανε στα Γαλλικά όμως!!!
Επικοινωνώ με την αντιπροσωπεία στην Αθήνα.(TS MOTOSPORT). όπου μίλησα με ένα παλικάρι το όπιο μάλλον… η περνιέται για έξυπνος η μας υποτιμά εμάς τους επαρχιώτες.
Μου είπε ότι το έχει το σχέδιο αλλά για μου το στήλη με Φαξ ( μια Α4 σελίδα είναι ) ήθελε πρώτα να του κάνω μια κατάθεση των 50.00 ευρώ!!!
Λοιπόν τελικός μετέφρασα το σχέδιο και πέρασα τον εγκέφαλο μόνος μου.

Ο IHI T25 μίλησε για +9hp η εταιρία μιλάει για +13hp τώρα αν όντως πήρα τόσα άλογα το ψάχνω ακόμα!!!

Από θέμα τελική πάντως δεν έχει αλλάξει τίποτα.
Λίγο στα χαμηλά κέρδισε πάντως.

Διαπίστωσα πάντως ότι ο εγκέφαλος έχει ανοιχτοί.. το λόγο ας μου τον πει ο IHI T25 αν θέλει.

Τα συμπεράσματα δικά σας.


Φιλικά Χρήστος
PUNTOmania


Από 28/02/2000 έχω ένα υπέροχο Fiat Punto Sporting 1,2 16v σε κοκκινάκι…!!!

Άβαταρ μέλους
sun_night
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2004 4:11 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sun_night » Σάβ Νοέμ 20, 2004 5:33 am

ρε συ χρησταρα ακομα πεδευεσαι με το εγκεφαλακι ...
εεε? σου ζητησε 50 ευροπουλα για να συ στιλει fax ? και δεν τον εβρισες ρε ¨)λολ

MAFIA

Δημοσίευση από MAFIA » Κυρ Νοέμ 21, 2004 11:48 pm

τωρα να μιλησω η να κανω post παλι τα ιδια πραγματα που ελεγα τοτε?13 αλογα δεν παιρνεις με την καμια αν τουολαχιστον δεν φορας ενα φιλτρο και μια εξατμιση,ομως και παλι ειναι πολυ δυσκολο στο ΜΚ2!
κοιτα κανονικα επειδη εχω βαλει προγραμμα,παιρνει στις υψηλες και οχι στις χαμηλες!τελικη,ναι πραγματι,δεν επηρεαζει θετικα και πολλα πραγματα και δεν θα δεις μεγαλη διαφορα στην τελικη,ομως μια καλη αποδειξη ειναι η δυναμομετρηση!
απο βενζινες πως πας?

Άβαταρ μέλους
PUNTOmania
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 21, 2004 8:51 pm
Τοποθεσία: ΘΑΣΟΣ, Το πράσινο διαμάντι του βορρά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PUNTOmania » Δευ Νοέμ 22, 2004 12:25 am

Φοράω χταπόδι, καταλύτη, τελικό, φιλτροχοανη.
Βενζίνη βάζω απλή αμόλυβδη.
Από 28/02/2000 έχω ένα υπέροχο Fiat Punto Sporting 1,2 16v σε κοκκινάκι…!!!

MAFIA

Δημοσίευση από MAFIA » Δευ Νοέμ 22, 2004 12:27 am

ναι λαθος το διατυπωσα!
εννοω αν βλεπεις μεγαλυτερη καταναλωση απο την περιοδο πριν το βαλεις τον εγκεφαλο!

Άβαταρ μέλους
PUNTOmania
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 21, 2004 8:51 pm
Τοποθεσία: ΘΑΣΟΣ, Το πράσινο διαμάντι του βορρά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PUNTOmania » Δευ Νοέμ 22, 2004 12:47 am

Δεν μπορώ να διαπιστώσω ακόμα αν έχω διαφορά στην κατανάλωση. Θα το δω αν ανέβω Αλεξανδρούπολη.
Από 28/02/2000 έχω ένα υπέροχο Fiat Punto Sporting 1,2 16v σε κοκκινάκι…!!!

MAFIA

Δημοσίευση από MAFIA » Δευ Νοέμ 22, 2004 12:49 am

εγω παντως οποτε το πηγαινω πανω απο τις 3800 στροφες η καταναλωση ειναι πολυ μεγαλυτερη απο οτι οταν το ειχα μαμα!
τεσπα εγω παραλληλο εγκεφαλοι δεν εχω αλλα αν δεν ειδες πολλα πραγματα μην περιμενεις να εχεις παρει 13 αλογα!
μπορεις να το αποσυνδεσεις και να κανεις μια δυναμομετρηση και μετα να το συνδεσεις και να κανεις ακομα μια?

Άβαταρ μέλους
PUNTOmania
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 21, 2004 8:51 pm
Τοποθεσία: ΘΑΣΟΣ, Το πράσινο διαμάντι του βορρά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PUNTOmania » Δευ Νοέμ 22, 2004 12:51 am

Ναι αυτό είναι εύκολο…δυναμόμετρο ομως που θα βρω εδώ κοντά!!!
Από 28/02/2000 έχω ένα υπέροχο Fiat Punto Sporting 1,2 16v σε κοκκινάκι…!!!

Άβαταρ μέλους
IHI T25
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Οκτ 20, 2004 9:23 am

Δημοσίευση από IHI T25 » Δευ Νοέμ 22, 2004 7:59 pm

φιλε puntomania,o εγκεφαλος ανοιχτηκε απο εμενα,απλα..........για να δω πως ειναι μεσα,τι εχει δηλαδη.οσο για αυτο μην ανυσηχεις.οτι η powersystem ανακοινωνει 13 αλογα και το ηξερα,αλλα εγω ποτε δεν ειπα κατι τετοιο.ΕΙΠΑ 9 γιατι τοσο εδωσε στο δικο μου το αμαξι,και θελω,να ειμαι σωστος.τωρα αν εσυδεν βλεπεις διαφορα,ειναι αλλο θεμα,μια δυναμομετρηση ισως σε πεισει?αν δεν σου κανει,κανε τον ενα πακετο και στειλτον μου πισω.δεν ειμαι ανθρωπος που παιζω με ανθρωπους,οκ?οσο για την τιμη,ρωτησες την powersystem και σου ειπαν 380ε?γιατη ακομη και στα περιοδικα,BURN OUT,POWER,τον διαφημιζει 600ε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

Άβαταρ μέλους
Gifted
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ Σεπ 06, 2004 2:55 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gifted » Δευ Νοέμ 22, 2004 8:50 pm

xaxaxaxaxa kalh apanthsh !!!
Some guys think i have a slow car......Unfortunately for them... I have a Fast HearT :!: :evil:

Άβαταρ μέλους
PUNTOmania
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 21, 2004 8:51 pm
Τοποθεσία: ΘΑΣΟΣ, Το πράσινο διαμάντι του βορρά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PUNTOmania » Τρί Νοέμ 23, 2004 1:53 am

Δεν είπα ότι ανησυχώ επειδή είναι ανοιγμένος…απλά όπως ξέρεις όταν κόβετε η ταινία ασφαλείας τελειώνει και η εγγύηση!

Αν ήταν να στο στείλω πίσω θα το είχα κανι.. αλλα εφόσον το έβαλα τελικός και δουλεύει το μοτέρ, χωρίς σχέδιο από σένα….τελείωσε το θέμα αυτό.

Δεν είπα ότι παίζεις με κανέναν και ούτε και εγώ είμαι τέτοιος άνθρωπος.

Όσο για τιμή τόσο κάνει στη σελίδα τις εταιρίας στη Γαλλία. Όσο για την εταιρία τις Ελλάδος…πολλή απλά μετά το τηλεφώνημα που είχα με τον εξυπνάκια εκείνο τελείωσε για μένα!

Όσο για την δυναμομετριση όταν βρεθεί ευκαιρία θα την κανό.

Φιλικά
Χρήστος.
Από 28/02/2000 έχω ένα υπέροχο Fiat Punto Sporting 1,2 16v σε κοκκινάκι…!!!

Άβαταρ μέλους
PUNTOmania
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 21, 2004 8:51 pm
Τοποθεσία: ΘΑΣΟΣ, Το πράσινο διαμάντι του βορρά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PUNTOmania » Τρί Νοέμ 23, 2004 1:59 am

sun_night έγραψε:ρε συ χρησταρα ακομα πεδευεσαι με το εγκεφαλακι ...
εεε? σου ζητησε 50 ευροπουλα για να συ στιλει fax ? και δεν τον εβρισες ρε ¨)λολ


Φίλε δεν αξίζει να ασχολείσαι με τέτοια αγοράκια… από κάνα κατσικοχώρι θα κατέβηκε και το παίζει πρωτευουσιάνος!!!
Από 28/02/2000 έχω ένα υπέροχο Fiat Punto Sporting 1,2 16v σε κοκκινάκι…!!!

Άβαταρ μέλους
IHI T25
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Οκτ 20, 2004 9:23 am

Δημοσίευση από IHI T25 » Τρί Νοέμ 23, 2004 8:49 am

κατσε ρε φιλε γιατι πηρες φορα και λες πολλα.για ποια ταινια ασφαλειας μιλας και τι εγγυησεις λες?ποια ταινια κοπηκε?ο εγκεφαλος δεν εχει επανω την ταινια του?το κουτι δεν την εχει?η εγγυηση του ισχυει.τωρα οσο για την τιμη στην γαλλια αν ηταν ετσι ας τον επαιρνες απο εκει,εγω μ@L@κ@ς ειμαι δηλαδη που πληρωσα 650ε και τον χ α ρ ι σ α στα 250ε?οσο για αυτο που λες,χωρις σχεδιο επο εμενα........δεν ηξερα φιλε οτι υπαρχει σχεδιο,δεν το εκανα απο προθεση,αν το ηξερα δεν θα το πουλουσα,θα το πετουσα,αλλωστε εγω δεν ενδιαφερθηκα οταν μου ειπες για το σχεδιο?

Άβαταρ μέλους
IHI T25
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Οκτ 20, 2004 9:23 am

Δημοσίευση από IHI T25 » Τρί Νοέμ 23, 2004 8:56 am

γιατι εχω την εντυπωση οτι αφηνεις να εννοηθει οτι και καλα σε κοροιδεψα?ειναι ετσι χρηστο,η κανω λαθος?επισης μας λες οτι το αμαξι απο τελικη δεν αλλαξε.σασμαν ποιο μακρυ εβαλες η προγραμμα?για να ανεβει η τελικη θελει πολλα,παρα πολλα,πες μας εσυ χρησταρα τι διαφορα βλεπεις στο αμαξι εσυ που το ξερεις?εμεις δεν ξερουμε πως να βγαλουμε συμπερασμα?sorry αν ημουν λιγο αποτομος απλα θελω να τα ξεκαθαριζω ολα.περιμενω απαντηση φιλε οκ?

Άβαταρ μέλους
PUNTOmania
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 21, 2004 8:51 pm
Τοποθεσία: ΘΑΣΟΣ, Το πράσινο διαμάντι του βορρά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PUNTOmania » Τρί Νοέμ 23, 2004 12:29 pm

Χρήστο προς θεού δεν εννοώ πως με κορόιδεψες. Ούτε θέλω να εννοηθεί τίποτα. Όσο για την τιμή όντως στη Γαλλία τόσο έχει… και μακάρι και εσύ τότε να τον έπαιρνες από κι και να γλίτωνες τι διαφορά. ότι τον πήρα σε καλή τιμή το ξέρω. Για την ταινία ασφαλείας αν θυμάσαι έχει μια μικρούλα στην άκρη. Εγώ εξαρχής έγραψα εντυπώσεις διότι εσύ το ήθελες, τώρα αν ήμουν λίγο σκληρός στην κριτική μου οκ.
Από 28/02/2000 έχω ένα υπέροχο Fiat Punto Sporting 1,2 16v σε κοκκινάκι…!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα MkII και MkIIb”