Eξάτμιση για HGT

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
iceman_n
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Athina

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από iceman_n » Τετ Μαρ 23, 2011 4:59 pm

σε ποιον την εφτιαξες ? ελπιζω να μην κανει κανα θορυβο που σου περνει το κεφαλι...
κρατα τον δικο σου καταλυτη εαν δεν εχει σπασει ή εχει καποιο θεμα.οι americat σπανε το μπισκοτο μεσα....

χταποδι ασε το ιδιο για μενα μην το αλλαξεις συν οτι εχει και 600 ευρω περιπου, εαν θες να βγαλεις τους προκαταλυτες αλλαξε το διχαλο και τελος...

οταν βαλεις και το φιλτρο και εισαι κομπλε βαλε τον hitachi να κανει ενα καλο auto adjustable...και εισαι οκ.

σε ενα ποστ σου παραπανω με ρωτας εαν φοραω αγραφο...μαλλον δεν το ειχα δει να σου απαντησω.ναι φοραω και ισως να το εχω μετανιωσει που τον εβαλα...



Άβαταρ μέλους
holiday_st
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 17, 2010 2:10 pm

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από holiday_st » Τετ Μαρ 23, 2011 7:16 pm

exhaust center την εφτιαχα ειλικρινα δεν ακουγεται καθολου την εχω βγαλει και στην εργοστασιακη φωλια με τελικο στυλ group n και δεν φαινεται τπτ!Πολυ ωραια δουλεια εχει γινει πιστευω..Χταποδι ο τυπος μου ειπε οτι θα δω μεγαλη διαφορα και θα μου φτιαξει χειροποιητο με 350ευρω αλλα θελει και αγωνιστικο καταλυτη..Το κοστος δεν με ενδιαφερει και τοοοσο πολυ αρκει να κερδισει κατι παραπανω το αμαξι!την αλλη βδομαδα κουμπωνω την εισαγωγη..Αuto adjustable πως ακριβως κανω βαζω το αμαξι στον εγκεφαλο?Και σε ποιον το κανω?Εχει μετανειωσει με τον αγραφο για αυτα που εδωσες σε σχεση με αυτα που πηρες η σε ταλαιπωρει και με προβληματα??Αν δεν τον θες παντως...εγω ειμαι εδω!!χαχα
tomorrow is just a useless word...

Άβαταρ μέλους
iceman_n
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Athina

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από iceman_n » Τετ Μαρ 23, 2011 8:09 pm

με χαλασες τωρα με τον exhaust center...τεσπα...μην φτιαξεις χταποδι εκει, αν πας για χταποδι μονο supersprint.

για το auto adjustable βγαζεις πολους απο μπαταρια για κανα 15 λεπτο τους ξαναβαζεις, βαζεις μπροστα το αμαξι και το αφηνεις ρελαντι χωρις να πατησεις γκαζι χωρις τιποτα απλα το αφηνεις να δουλευει για 20-25 λεπτα περιπου θα σου τεθει και το βεντιλατερ σε λειτουργεια.το σβηνεις και το ξαναβαζεις μπροστα και τελος αυτο ηταν.

Άβαταρ μέλους
holiday_st
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 17, 2010 2:10 pm

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από holiday_st » Τετ Μαρ 23, 2011 8:35 pm

και εσυ με προβληματισες τωρα...Δεν κανει καλη δουλεια ο exhaust??Αν εχεις να προτεινεις καποιον αλλο για να παω εστω για διχαλο δεκτο..Αν θελεις στειλε μου με πμ ενα mail να σου στειλω photos με την εξατμιση και να σε ρωτησω και κατι για το τελικο...Με τον αγραφο δεν μου ειπες γιατι ξενερωσες??
tomorrow is just a useless word...

Άβαταρ μέλους
iceman_n
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Athina

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από iceman_n » Τετ Μαρ 23, 2011 8:46 pm

εχω ακουσει απο αλλους οτι δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο...το οτι ειναι κατι γυαλιστερο και ομορφο με ωραιες κολλησεις δεν σημαινει οτι ειναι και καλο απο θεμα αποδοσης...ολοκληρη αθηνα σε αυτον πηγες δεν ρωταγες κανεναν να σου πει καμια γνωμη...τιμη ??

πολλα λεφτα για να παρεις λιγα οσον αφορα τον αγραφο....

Άβαταρ μέλους
holiday_st
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 17, 2010 2:10 pm

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από holiday_st » Τετ Μαρ 23, 2011 8:52 pm

ο κολλητος μου με πηρε στο λαιμο του δυστυχως!Εγω ειχα ακουσει τα καλυτερα για τον παπαδοπουλο και με λιγοτερα λεφτα αλλα τεσπα..οσον αφορα το ss σε προηγουμενο ποστ ειπες πως ειχες θεμα και του επεφτε μεγαλο το ολο συνολο...Οποτε λες να βαλω αλλο διχαλο και τελος η εξατμιση??
tomorrow is just a useless word...

Άβαταρ μέλους
iceman_n
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Athina

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από iceman_n » Τετ Μαρ 23, 2011 9:44 pm

εγω ειχα θεμα...ο skinboy εγραψε οτι ειναι ok, τωρα τι να σου πω...για μενα το ss με 55αρα του πεφτει μεγαλο αυτη ειναι η γνωμη μου.

ουτε παπαδοπουλος...
σου εστειλα πμ με το μαιλ μου που μου ειπες...
βαλε το διχαλο και μην δωσεις τοσα λεφτα για το ss...

BTS
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 3:24 pm

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από BTS » Πέμ Μαρ 24, 2011 10:27 am

Από απόδοση πως σου φαίνεται η καινούργια εξάτμιση;

Είναι με 1 ή 2 καζανάκια;

Άβαταρ μέλους
holiday_st
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 17, 2010 2:10 pm

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από holiday_st » Πέμ Μαρ 24, 2011 4:05 pm

2 καζανακια μεσαιο τελικο...Απο αποδοση δεν μπορω να σου πω με σιγουρια αλλα φαινεται αρκετα πιο δυνατο στα ψηλα!Παντως ψυχολογικα αλογα εχει παρει πολλα λογο ηχου!ακουγεται απιστευτα χωρις να ουρλιαζει...Θα ανοιξω σε λιγα χιλιομετρα με τον κολλητο μου να δω τι γινεται!Iceman μαλλον ειχες δικιο...Πηγα σημερα σε εναν αλλο εξατμισα στο Μαρουσι που μου συστησανε 2 φιλαρακια ο οποιος κατα τυχη εχει ενα lancia ypsilon με μοτερ barcheta και μου ειπε πως το μαμα χταποδι ειναι μια χαρα στο σταδιο που βρισκομαι και πως με μεγαλυτερο θα εχω θεμα!Εκλεισα ραντεβου για τεταρτη να αλλαξουμε το διχαλο και το σπιραλ που τριζει και μου σπαει τα νευρα!Βεβαια μου ειπε 200Ε αλλα σαν μαστορας με εψησε...Υπαρχει περιπτωση να μου αναψει το check engine αμα βγαλω τους προκαταλυτες??
tomorrow is just a useless word...

Άβαταρ μέλους
iceman_n
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Athina

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από iceman_n » Πέμ Μαρ 24, 2011 7:01 pm

εγω οταν εβαλα την δικια μου απο θεμα αποδοσης δεν το πιστευα παντου πιο γρηγορο σε σχεση με πριν...

δεν θα εχεις check γιατι οι λαμδα ειναι πριν τους προκαταλυτες και οχι μετα...ρωτα τον πως του φενεται η υπολοιπη εξατμιση αν αυτος θα εκανε κατι διαφορετικο στα λιτρα που ειναι το καθε καζανακι ? και πες και καλα οτι πηρες ετσι με την εξατμιση αντι να πεις οτι την εβαλες αλλου για να δεις τι θα σου πει τη γνωμη του

Άβαταρ μέλους
holiday_st
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 17, 2010 2:10 pm

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από holiday_st » Πέμ Μαρ 24, 2011 7:43 pm

Θα του το πω την τεταρτη που θα παω να δουμε..Μου φανηκε σωστος γιατι οταν τον ρωτησα για χταποδι μου ειπε πως ειμαι κομπλε με το μαμα οχι μαλακιες για να μου παρει λεφτα..Σαν τιμη πως σου φαινεται iceman?
tomorrow is just a useless word...

Άβαταρ μέλους
iceman_n
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Athina

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από iceman_n » Πέμ Μαρ 24, 2011 8:26 pm

ειναι και το σπυραλ στην τιμη αν ηταν κανα 30αρι πιο φτηνα θα ηταν καλυτερα...απλα πες του να στο κανει το διχαλο οπως και την εξατμιση με κομματια μην το βαλει σε κανεναν κουρμπαδορο της πλακας γιατι στις γωνιες/στροφες να χασει τη διαμετρο ο σωληνας....

Άβαταρ μέλους
holiday_st
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 17, 2010 2:10 pm

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από holiday_st » Παρ Μαρ 25, 2011 4:04 pm

ok thanks a lot για ολα iceman θα του το πω για το διχαλο και ειμαι περιεργος να δω τι θα μου πει για τα καζανια...Μεσοβδομαδα θα μου ερθει και η εισαγωγη οποτε μετα θα σε ξαναχρειαστω για το κορωνοπηνιο οπου εκει πιστευω θα γινει το παρτυ...
tomorrow is just a useless word...

Άβαταρ μέλους
holiday_st
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 17, 2010 2:10 pm

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από holiday_st » Πέμ Μαρ 31, 2011 12:39 am

Ετοιμο και το διχαλο!Περιμενω τωρα να διαβασει λιγο ο λαμδα και να δω διαφορες...Ρωτησα για την υπολοιπη εξατμιση και μου ειπε πως ειναι μια χαρα ευτυχως οποτε ολα κομπλε!Παρασκευη η Δευτερα θα μου ερθει και η εισαγωγη οποτε μετα θα παω στο Φωτεινελη να πατησω να δουμε τι ψαρια πιασαμε!!
tomorrow is just a useless word...

Άβαταρ μέλους
iceman_n
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Athina

Re: Eξάτμιση για HGT

Δημοσίευση από iceman_n » Κυρ Απρ 17, 2011 6:02 am

holiday_st έγραψε:Ετοιμο και το διχαλο!Περιμενω τωρα να διαβασει λιγο ο λαμδα και να δω διαφορες...Ρωτησα για την υπολοιπη εξατμιση και μου ειπε πως ειναι μια χαρα ευτυχως οποτε ολα κομπλε!Παρασκευη η Δευτερα θα μου ερθει και η εισαγωγη οποτε μετα θα παω στο Φωτεινελη να πατησω να δουμε τι ψαρια πιασαμε!!
πηγες τελικα ?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα MkII και MkIIb”