προγραμμα σε mk2 1.2 16v

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
soundcrash
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2007 12:35 am
Τοποθεσία: Ροδος

Δημοσίευση από soundcrash » Πέμ Ιούλ 03, 2008 3:03 pm

Γιαννη το ειδα,αυτό είναι κονσέρβα πρόγραμμα,έτσι?
Χειροποιητο!!


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
hammersword@Revlimit
Official Partner
Official Partner
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 1:31 pm
Τοποθεσία: Πατρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hammersword@Revlimit » Σάβ Ιούλ 05, 2008 6:40 pm

φιλε orange. δεν εχει σημασια αν αξιζει να το φτιαξεις ή οχι. το θεμα ειναι τι θες ακριβως. εγω εδωσα πανω απο 5000Ε στο αμαξι μου για μηχανικη βελτιωση κ ειμαι 1.4 κ το αμαξι ξυριζει κ ειναι κ καθημερινο. ηθελα να ειχα ενα απο τα δυνατοτερα 14αρια, ουτε 16αρι ουτε 18αρι. κ μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας το πουντο 1.4 εχει απιστευτες επιδοσεις κ με το σασμαν που εχει αν μπουν εκκεντρα οφελειται πολυ. ετσι κ εγω το εφτιαξα κ ειμαι απιστευτα ευχαριστημενος.
Δεν λεω αλλα ειχα βρει τροπετο HGT με 4000Ε αλλα εκει πολυ δυσκολα θα ανταγωνιστεις αλλα αυτοκινητα στην ευθεια μιας κ υπαρχουν τα ιαπωνικα που μαματα βγαζουν 190αλογακια.
οποτε εκατσα εδω στα 1.4, δεν το εχω μετανιωσει κ ουτε προκειται.

στο φαναρι μοιαζει ενα μαμα πουντο (ουτε θορυβο ουτε look εχει) αλλα οταν ανοιξει, πεφτει πολυ κλαμμα......

δεν χρειαζεται να φρεναρουμε αυτους με τα μικροτερα κυβικα, γιατι εαν τεθει ετσι το θεμα, οτι πολλα λεφτα για να το πας 1.2 120αλ τοτε εαν ενα Fr με 1000€ παει απο 150 σε 210 αλογα -> +60αλογα μονο με προγραμμα τοτε ενα HGT ποσα θελει για να παρει αυτα τα 60αλογα? τουλαχιστον 5000€.

φιλε john κανε αυτο που θες. εγω σε συγχαιρω για την βελτιωση σ κ εχω παρα πολλες λυσεις κ βελτιωσεις για αυτο το μοτερ.
οποθε θες κ οτι θες στειλε μ πμ.
ο ανδριαννακης ειναι πολυ καλος κ ειδικευμενος κ πιστευω ο μεγαλυτερος γνωστης στην ελλαδα επι του θεματος.
Εικόνα

Grande Punto Abarth Precision 5128 CEA

Άβαταρ μέλους
hammersword@Revlimit
Official Partner
Official Partner
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 1:31 pm
Τοποθεσία: Πατρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hammersword@Revlimit » Σάβ Ιούλ 05, 2008 6:44 pm

παρε κ μια ωραια φωτο για να δεις το στροφομετρο να τερματιζει, να νιωθεις ενα αποτομο ξεσπασμα στις 6100 κ να σκαρφαλωνεις....
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Εικόνα

Grande Punto Abarth Precision 5128 CEA

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Σάβ Ιούλ 05, 2008 8:13 pm

Παρατηρώ το καντράν είναι Χριστουγενιάτικο δέντρο,έ Φώταρε???Χαχαχα! Περεταίρω πληροφορίες με Pm παίδες....

Άβαταρ μέλους
kostis
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2004 11:26 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από kostis » Σάβ Ιούλ 05, 2008 9:13 pm

αρατηρώ το καντράν είναι Χριστουγενιάτικο δέντρο,έ Φώταρε???Χαχαχα! Περεταίρω πληροφορίες με Pm παίδες....
Και εγω το παρατηρησα. Ελπιζω να μην ειναι παρενεργειες απο το προγραμμα...

Άβαταρ μέλους
john..
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2008 11:50 pm
Τοποθεσία: ανοιξη

Δημοσίευση από john.. » Κυρ Ιούλ 06, 2008 1:31 am

αν ειναι απο προγραμμα.. κριμα..
αν κ δεν νομιζω.
το μονο που με χαλαει ειναι το λαμπακι του εγκεφαλου..
ελπιζω να καταληξω καπου καλα..
κ περιμενω κ αλλα pm!!

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Κυρ Ιούλ 06, 2008 9:29 am

Παίδες δεν είναι από το πρόγραμμα αυτά τα λαμπάκια,είπαμε,χαχαχα! Οχι,επειδή ξέρω και τον Φώτη και το αμάξι του βεβαιώνω πώς δεν είναι από το πρόγραμμα.

Άβαταρ μέλους
Spartiatis No2
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τετ Μαρ 22, 2006 7:02 pm
Τοποθεσία: Σπάρτη

Δημοσίευση από Spartiatis No2 » Κυρ Ιούλ 06, 2008 11:07 am

Να πετάς χιλιάρικα στο αμάξι σου για μένα είναι ανούσιο. Εντάξει, ο καθένας έχει διαφορετική άποψη στο θέμα αυτό, εγώ θα βελτίωνα το αμάξι (μιλάω για βελτίωση που σου τρώει αρκετά χιλιάρικα...) σε αμάξι που δεν υπάρχει δυνατότερη έκδοση. Ας πούμε, γιατί να πάρω το T-Jet, και μετά από λίγο καιρό να παλεύω με σκούπες - εξατμίσεις - προγράμματα-ροικές και ιστορίες και να μην περιμένω να πάρω το Abarth;

Τώρα να βάλεις κανένα τελικό για ήχο άντε και κανένα φίλτρο, κι εγώ το έχω κάνει αλλά δεν θεωρείται βελτίωση επειδή πήρα 0.64 άλογα και 0.05 γραμμάρια ροπή...

Τα υπόλοιπα μου φαίνονται υπερβολές...

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Δημοσίευση από Orange » Κυρ Ιούλ 06, 2008 4:30 pm

Ειπαμε, εξαρταται την "τρελα" του καθ' ενος μας και στο τι ζηταει.
Αλλα το να δωσεις, τρια χιλιαρικα τουλαχιστο, σ΄ενα μοτερ 1,2 και απο 80hp, αντε στην καλυτερη να παει 110hp, που δεν εχει και βλεψεις και την υποδομη σαν μηχανικο συνολο, ωστε να αποδοσει κατι καλο και αξιοπιστο, ε αυτο νομιζω οτι ειναι "γκατζολια" και πως οσα λεφτα και να εχεις για πεταμα, μαλλον δε ξεφευγεις απο το χαρακτηρισμο του "βλακα με πατεντα"!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Κυρ Ιούλ 06, 2008 5:00 pm

Αν και το τοπικ το κανατε "tuning σε 1.2 or not" εγω πιστευω πως ενα φπε στο 1.2 ειναι μια χαρα για να του πινεις το αιμα καθε μερα,και να μην εχεις και μεγαλο κοστος συντηρησης!Το ιδιο ισχυει και στο 1.4 με λιγο μεγαλυτερες προσδωκιες!Δυστυχως ομως πλεον με τα Τ να βγαινουν σαν ζεστα ψωμακια (μην αναφερθω και στην mi.to που φαινεται να θαβει και το abarth) οποιαδηποτε μετατροπη/εξελιξη θεωρειται ασκοπη ακομα και στο 1.8 ..Φαυλος κυκλος!
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Κυρ Ιούλ 06, 2008 6:01 pm

Παίδες όντως ξεφεύγει η συζήτηση,ας μείνουμε στο πρόγραμμα,Οκ??

Άβαταρ μέλους
hammersword@Revlimit
Official Partner
Official Partner
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 1:31 pm
Τοποθεσία: Πατρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hammersword@Revlimit » Τρί Ιούλ 08, 2008 10:50 am

GRIGIO έγραψε:Παρατηρώ το καντράν είναι Χριστουγενιάτικο δέντρο,έ Φώταρε???Χαχαχα! Περεταίρω πληροφορίες με Pm παίδες....
Οχι ρε το τσεκ ειναι επειδη δεν εχω καταλυτη κ εβγαλα αεροσακους (τα αλλα δυο λαμπακια).
Εικόνα

Grande Punto Abarth Precision 5128 CEA

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Τρί Ιούλ 08, 2008 5:40 pm

hammersword έγραψε:
GRIGIO έγραψε:Παρατηρώ το καντράν είναι Χριστουγενιάτικο δέντρο,έ Φώταρε???Χαχαχα! Περεταίρω πληροφορίες με Pm παίδες....
Οχι ρε το τσεκ ειναι επειδη δεν εχω καταλυτη κ εβγαλα αεροσακους (τα αλλα δυο λαμπακια).

Δεν έχεις καταλύτη???Και ο Λ-sensor τί λέει για αυτό????Πρόσεξε φίλε,θυμάσαι τί σου είπα για την 147 που έβγαλε τον καταλύτη και ο Λ διόρθωνε συνέχεια μέχρι που τα έπαιξε??

Τέσπα,πήρα το Pm σου για το μάστορα που λες.Thanks,για εκεί με κόβω...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα MkII και MkIIb”