Καίει λάδια - Βελτίωση μοτέρ HGT

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
holiday_st
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 17, 2010 2:10 pm

Re: Καίει λάδια - Βελτίωση μοτέρ HGT

Δημοσίευση από holiday_st » Σάβ Απρ 09, 2011 2:40 pm

Καλωσηρθα στο club και γω!Σε κατι αναστοφες μου αναβε λαμπακι για χαμηλη σταθμη λαδιων...Το τσεκαρα σημερα και σε περιπου 3.000 χλμ μου εκαψε 2+ λιτρα!Βεβαια οφειλω να παραδεχτω πως το δουλευα στα κοκκινα ολη την ωρα...Διαρροη δεν εχει πουθενα...Καπνο δεν εχω δει αλλα επειδη το αφηνω ωρα να ζεσταθει στο ρελαντι μπορει να καει οτι λαδι υπαρχει στη βαλβιδα απο τα τσιμουχακια και μετα να στρωνει!Και σκεφτομαι επειδη το αμαξι το εχω για δευτερο και βγαινει μονο για ταρζανιες μηπως να αλλαζω λαδακια καθε 3000χλμ (με συμπληρωμα στο ενδιαμεσο) η δεν κανει να δουλευει με σφιχτο λαδακι ολη την ωρα???


tomorrow is just a useless word...

Άβαταρ μέλους
holiday_st
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 17, 2010 2:10 pm

Re: Καίει λάδια - Βελτίωση μοτέρ HGT

Δημοσίευση από holiday_st » Σάβ Απρ 09, 2011 2:47 pm

markou_hgt έγραψε:geia sas paidia.epeidh diabasa diafora gia filtro se hgt kai mperdeutika...telika poia einai h kaluterh epilogh filtrou??bmc cda 70-150 h kati allo???
___________________________________________________________
edit by Orange:Φιλτατε, στο forum του Puntoclub.gr
γραφουμε με μικρους Ελληνικους χαρακτηρες
και οχι με greeklish.

Ευχαριστω.
Αν και offtopic απο οτι εχω καταλαβει το καλυτερο φιλτρο για HGT ειναι το pipercross αλλα θελει πατεντες για να δουλεψει σωστα και προσοχη στα νερα και μετα ειναι το typhoon kit της k&n οπου μπαινει πανευκολα και με την καποτουλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο με τα νερα!εχω την εντυπωση οτι το bmc εχει θεμα στα ψηλα!Το typhoon παντως που φοραω κανει πολυ τιμια δουλεια και τρομοκρατει με τον ηχο του πανω στη ροπη!!
tomorrow is just a useless word...

Άβαταρ μέλους
iceman_n
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Athina

Re: Καίει λάδια - Βελτίωση μοτέρ HGT

Δημοσίευση από iceman_n » Τρί Απρ 12, 2011 5:42 pm

holiday_st έγραψε:Καλωσηρθα στο club και γω!Σε κατι αναστοφες μου αναβε λαμπακι για χαμηλη σταθμη λαδιων...Το τσεκαρα σημερα και σε περιπου 3.000 χλμ μου εκαψε 2+ λιτρα!Βεβαια οφειλω να παραδεχτω πως το δουλευα στα κοκκινα ολη την ωρα...Διαρροη δεν εχει πουθενα...Καπνο δεν εχω δει αλλα επειδη το αφηνω ωρα να ζεσταθει στο ρελαντι μπορει να καει οτι λαδι υπαρχει στη βαλβιδα απο τα τσιμουχακια και μετα να στρωνει!Και σκεφτομαι επειδη το αμαξι το εχω για δευτερο και βγαινει μονο για ταρζανιες μηπως να αλλαζω λαδακια καθε 3000χλμ (με συμπληρωμα στο ενδιαμεσο) η δεν κανει να δουλευει με σφιχτο λαδακι ολη την ωρα???
μαλλον πρεπει και εσυ να εισαι παθων τον ευθυγραμισμενων ελατηριων σε καποιον κυλινδρο...αστοχια και λαθος της φιατ...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα MkII και MkIIb”