προγραμμα για sporting mk2b απο Dynodrome(Σαλιας)!!

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
jodin
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2007 10:49 am
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από jodin » Σάβ Απρ 14, 2007 10:17 pm

Μπορεί να μου στείλει κάποιος την διεύθυνσή του (Σάλια) σε
ΡΜ αν είναι δυνατό; :grin:


Οτιδήποτε Ιταλικό σε 4 ρόδες Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
tal1702
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 02, 2004 2:11 pm
Τοποθεσία: Αίγιο

Δημοσίευση από tal1702 » Κυρ Απρ 15, 2007 11:09 am

Και σε εμένα αν είναι δυνατον παρακαλώ!

Ευχαριστώ! :smile:

Άβαταρ μέλους
stratos77
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2005 7:30 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stratos77 » Κυρ Απρ 15, 2007 12:52 pm

και σε μενα παιδια..ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
dimitris95
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 657
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 12:25 pm
Τοποθεσία: Μετς και Ν.Βουτζάς (Ραφήνα)

Δημοσίευση από dimitris95 » Σάβ Απρ 21, 2007 1:14 am

δ μας φαινονται πολλα τα 10αλογα εδω αλλα μονο τα 15 του τοπικ του hammersword;; δ ειναι πολλα τα 10 αλογα μονο με προγραμμα; ή μηπως εννοουσε τοσο με ολα τα περιφερειακα που εχει ο αντρεας; δ ξερω τι εχει.. ρωταω..
d.i.s.p.i.c.

μα οποιος δ χασει στα λεφτα κ στην αγαπη δ εχει μαθει τη ζωη...

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Σάβ Απρ 21, 2007 1:24 am

Ο Αντρέας από ότι ξέρω έχει μόνο σκούπα στο τουτού του.
Δεν νομίζω να εννοούσε ότι μόνο με σκούπα και με το πρόγραμμα θα του έδεινε 10 άλογα...

Άβαταρ μέλους
andrew
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2005 8:56 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από andrew » Σάβ Απρ 21, 2007 2:36 pm

μου ειπε max 10 αλογα μονο με προγραμμα....το πιθανοτερο ειναι να παρει 7-8,παιζουν ρολο και τα περιφερειακα...

λιγα-πολλα δεν ξερω...οπως ειπα εμενα με ενδιαφερει τι θα δω στο δρομο,δεν πα να γραψει το δυναμομετρο οτι πηρα 50!

αλλωστε το δυναμομετρο(γενικα μιλαω) μπορει να βγαλει οσα αλογα θελει ο χειριστης!


χωρις να θελω να κανω διαφημιση λεω οτι ο Σαλιας ειναι κορυφαιος επαγγελματιας και γνωστης του αντικειμενου,οποτε δεν αμφιβαλλω για οσα μου πε!
See you in another life . . .

Άβαταρ μέλους
spartiatis
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τετ Ιουν 08, 2005 4:42 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από spartiatis » Σάβ Απρ 21, 2007 3:02 pm

εγω διαφωνω με αυτο το σκεπτικο!εδω η ιδια fiat σου λεει οτι ενα μοντελο της εχει 90 αλογα και πολλες φορες δεν τα βγαζει ποτε αυτα!και μιλαμε τωρα για ενα κολοσο οχι για τον γειτονα απεναντι!αρα εγω δεν εμπιστευομαι κανεναν!αν δεν δεις διαφορα στον δρομο να μην πιστευεις και να μην εμπιστευεσαι κανεναν!παντως πολλα λεφτα για λιγη δυναμη και υποψιες αναξιοπιστιας χωρις ουσιαστικο λογο!

Άβαταρ μέλους
andrew
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2005 8:56 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από andrew » Σάβ Απρ 21, 2007 6:23 pm

spartiatis έγραψε:εγω διαφωνω με αυτο το σκεπτικο!εδω η ιδια fiat σου λεει οτι ενα μοντελο της εχει 90 αλογα και πολλες φορες δεν τα βγαζει ποτε αυτα!

εχεις δικιο βγαζει παραπανω!! :)

και μιλαμε τωρα για ενα κολοσο οχι για τον γειτονα απεναντι!αρα εγω δεν εμπιστευομαι κανεναν!αν δεν δεις διαφορα στον δρομο να μην πιστευεις και να μην εμπιστευεσαι κανεναν!παντως πολλα λεφτα για λιγη δυναμη και υποψιες αναξιοπιστιας χωρις ουσιαστικο λογο!


πολλα λ7 σε σχεση με τι??με μια κονσερβα που κανει 350 ευρω??
λιγη δυναμη??8 αλογα συν και λιγη ροπη σε συνδυασμο με 500 στροφες πανω ο κοφτης σε χαλανε?
See you in another life . . .

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Σάβ Απρ 21, 2007 10:43 pm

τα λεφτα ειναι πολλα γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις πανω απο 5-6 αλογα(σκετο προγραμμα).μπορεις να κανεις αλλες βελτιωσεις πρωτα που αξιζουν περισσοτερο.παντως αν δωσει 8 αλογα με δυναμομετρηση πριν και μετα αλλα σε δυναμομετρο που θελω εγω τα δινω αυριο τα λεφτα!
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
CRAB is back...
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 945
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 25, 2007 7:02 pm

Δημοσίευση από CRAB is back... » Σάβ Απρ 21, 2007 10:47 pm

spartiatis έγραψε:εγω διαφωνω με αυτο το σκεπτικο!εδω η ιδια fiat σου λεει οτι ενα μοντελο της εχει 90 αλογα και πολλες φορες δεν τα βγαζει ποτε αυτα!και μιλαμε τωρα για ενα κολοσο οχι για τον γειτονα απεναντι!αρα εγω δεν εμπιστευομαι κανεναν!αν δεν δεις διαφορα στον δρομο να μην πιστευεις και να μην εμπιστευεσαι κανεναν!παντως πολλα λεφτα για λιγη δυναμη και υποψιες αναξιοπιστιας χωρις ουσιαστικο λογο!
θα ηθελα να μου πεις τι βελτιωσεις εχεις κανει στο αυτοκινητο σου,με τι κοστος και τι κερδος ειχες . . . :cool:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
spartiatis
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τετ Ιουν 08, 2005 4:42 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από spartiatis » Σάβ Απρ 21, 2007 11:18 pm

φιλε μου δεν ξερω για σενα αλλα εγω τα λεφτα τα υπολογιζω!δεν το πεταω ετσι!γιατι να αυξησω τις στροφες του κινητηρα?για να τον παρω μια ωρα αρχιτερα στα χερια ή στην καλυτερη περιπτωση για να ειμαι με ενα μπουκαλι λαδι στο χερι?!για σενα η fiat ειναι πιο εμπιστευσιμη ή ο ελληναρας εδω?αν ηθελες φιλε μου πιο πολυ γκαζια ας επερνες το hgt!και μπορει πιο φθηνα να σου ερχοταν στο τελος (αν βαλεις τα λεφτα για τις μετατροπες) και πιο γρηγορα θα πηγαινες σιγουρα απο οτι τωρα και πιο αξιοπιστα απο οτι να πειραξει ενα mk2b sporting!απλα τα πραγματα ειναι πιστευω!οσο για τι μετατροπες εχω κανει η απαντηση ειναι καμια!γιατι πολυ απλα για μενα αν παρεις ποτε κατι θα ειναι αμελητεο σε σχεση με τα λεφτα και το χρονο που θα εχεις δωσει!απλα καλη βενζινη να βαζεις και σε μικρα χρονικα διαστηματα κανεις το service μονος σου!

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Σάβ Απρ 21, 2007 11:46 pm

+1 ειδικα για την μετατοπιση του κοφτη..:smile:
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
Arf
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2006 3:59 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Arf » Σάβ Απρ 21, 2007 11:50 pm

spartiatis έγραψε:φιλε μου δεν ξερω για σενα αλλα εγω τα λεφτα τα υπολογιζω!δεν το πεταω ετσι!γιατι να αυξησω τις στροφες του κινητηρα?για να τον παρω μια ωρα αρχιτερα στα χερια ή στην καλυτερη περιπτωση για να ειμαι με ενα μπουκαλι λαδι στο χερι?!για σενα η fiat ειναι πιο εμπιστευσιμη ή ο ελληναρας εδω?αν ηθελες φιλε μου πιο πολυ γκαζια ας επερνες το hgt!και μπορει πιο φθηνα να σου ερχοταν στο τελος (αν βαλεις τα λεφτα για τις μετατροπες) και πιο γρηγορα θα πηγαινες σιγουρα απο οτι τωρα και πιο αξιοπιστα απο οτι να πειραξει ενα mk2b sporting!απλα τα πραγματα ειναι πιστευω!οσο για τι μετατροπες εχω κανει η απαντηση ειναι καμια!γιατι πολυ απλα για μενα αν παρεις ποτε κατι θα ειναι αμελητεο σε σχεση με τα λεφτα και το χρονο που θα εχεις δωσει!απλα καλη βενζινη να βαζεις και σε μικρα χρονικα διαστηματα κανεις το service μονος σου!
Ακριβώς για τους λόγους που προαναφέρεις, όλες οι αυτοκινητοβιομηχανίες βγάζουν τα αυτοκίνητά τους φιμωμένα... ’σχετα αν πολλά από αυτά είναι προβληματικά από την γραμμή του εργοστασίου ακόμα(δεν χρειάζεται να αναφέρω συγκεκριμένα παραδείγματα νομίζω).

Ξεχνάς όμως κάτι πολύ βασικό φίλε μου... Εκτός από τα λεφτά και το χρόνο που ρίχνει ο καθένας στο αμάξι του, βάζει και κάτι ακόμα που δεν μετριέται εύκολα. Αυτό ονομάζεται μεράκι και όρεξη....

Πάντως καλά κάνεις και δεν το πειράζεις το αυτοκίνητό σου. Γιατί απ'οτι καταβαίνω, έχεις άλλα ενδιαφέροντα να σου τρώνε το χρόνο και το χρήμα...


ΥΓ1. Sorry για το offtopic
ΥΓ2. Το σχόλιο μου δεν είναι κακεντρεχές, ούτε ειρωνικό. Πραγματικά περιμένω την απάντησή σου...

Άβαταρ μέλους
andrew
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2005 8:56 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από andrew » Κυρ Απρ 22, 2007 1:23 pm

spartiatis έγραψε:φιλε μου δεν ξερω για σενα αλλα εγω τα λεφτα τα υπολογιζω!δεν το πεταω ετσι!γιατι να αυξησω τις στροφες του κινητηρα?για να τον παρω μια ωρα αρχιτερα στα χερια ή στην καλυτερη περιπτωση για να ειμαι με ενα μπουκαλι λαδι στο χερι?!για σενα η fiat ειναι πιο εμπιστευσιμη ή ο ελληναρας εδω?αν ηθελες φιλε μου πιο πολυ γκαζια ας επερνες το hgt!και μπορει πιο φθηνα να σου ερχοταν στο τελος (αν βαλεις τα λεφτα για τις μετατροπες) και πιο γρηγορα θα πηγαινες σιγουρα απο οτι τωρα και πιο αξιοπιστα απο οτι να πειραξει ενα mk2b sporting!απλα τα πραγματα ειναι πιστευω!οσο για τι μετατροπες εχω κανει η απαντηση ειναι καμια!γιατι πολυ απλα για μενα αν παρεις ποτε κατι θα ειναι αμελητεο σε σχεση με τα λεφτα και το χρονο που θα εχεις δωσει!απλα καλη βενζινη να βαζεις και σε μικρα χρονικα διαστηματα κανεις το service μονος σου!


φιλε μου και βεβαια τα υπολογιζω τα λ7 γιατι δεν μου περισσευουν!αν μου περισσευαν αυτη τη στιγμη θα το ειχα βαλει το προγραμμα!

το να βελτιωνει καποιος το αμαξι του ειναι καθαρα δικαιωμα του και αν αυτο τον φτιαχνει τοτε δεν παιζει ρολο αν βελτιωνει yugo ή ferrari!!!

με την λογικη σου δεν θα βλεπαμε αμαξι με εξατμιση στο δρομο!

δεν ειπα οτι τα 500 ευρω ειναι λιγα απλα ειπα οτι ειναι καλη τιμη συγκριτικα με αλλα προγραμματα που κανουν 350 ευρω και ειναι και κονσερβες!!


το θεμα ειναι να βελτιωσεις αυτο που για τον α ή β λογο εχεις...θα θελα να χω hgt αλλα δεν εχω...οποτε βαζω 2 πραγματακια σε αυτο ωστε να μου αρεσει περισσοτερο!!αυτο ειναι το hobby της βελτιωσης!
See you in another life . . .

Άβαταρ μέλους
spartiatis
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τετ Ιουν 08, 2005 4:42 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από spartiatis » Κυρ Απρ 22, 2007 2:26 pm

το μερακι φιλε arf εγω το ριχνω στα service που τα κανω μονος μου και το βρισκω πιο ουσιαστικο απο το να ριξω λεφτα σε πραγματα που πειραματιζεσαι ουσιαστικα και φια το αν θα δουλεψουν και για τι επιπτωσεις θα εχεις στην αξιοπιστια του αυτοκινητου!φιλε andrew τα 350 ευρω ειναι τα μισα λεφτα ενος βασικου μισθου και εγω προσωπικα δεν τα θα δωσω ποτε για να παρω 6 αλογα(και αν τα παρω)!και εννοω να δεις δεις διαφορα στο δρομο γιατι το δυναμομετρα δεν το εμπιστευομαι ποτε τουλαχιστον εγω!φυσικα και ειναι δικαιωματα του και δεν του το στερει κανεις!απλως τις γνωμες μας λεμε ολοι εδω φιλικα παντα!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βελτιωση κινητηρα MkII και MkIIb”