ΑΛΛΑΓΗ ΓΛΩΣΣΑΣ BLUE&ME

Εδώ θα μαθαίνουμε πως λειτουργούν κάποια πράματα στο αμάξι μας.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
nikosdiesel
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2015 9:09 pm
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτριος

ΑΛΛΑΓΗ ΓΛΩΣΣΑΣ BLUE&ME

Δημοσίευση από nikosdiesel » Δευ Απρ 20, 2015 10:04 pm

Καλησπέρα,

Ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής της ομιλίας στο menu του Blue&me? Αυτή τη στιγμή είναι στα Ιταλικά και δεν καταλαβαίνω Χριστό :???:
Την γλώσσα του μενού την άλλαξα στα Αγγλικά, αλλά την ομιλία δεν μπορώ...
Αν ξέρει κανείς πως γίνεται ας μου δώσει τα φώτα του....



Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΓΛΩΣΣΑΣ BLUE&ME

Δημοσίευση από Gazofonix » Τρί Απρ 21, 2015 10:52 pm

Κατι μου λεει οτι αυτο θελει το μαμα διαγνωστικο και πιθανον "φορτωμα" αλλη γλωσσα.
Το αμαξι ειναι εισαγωγης?
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

nikosdiesel
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2015 9:09 pm
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτριος

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΓΛΩΣΣΑΣ BLUE&ME

Δημοσίευση από nikosdiesel » Τετ Απρ 22, 2015 9:00 pm

Ευχαριστώ, άυριο μιας και παω στο σφακιανάκη για έλεγχo γενικό θα ρίξω μια ερώτηση...

nikosdiesel
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2015 9:09 pm
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτριος

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΓΛΩΣΣΑΣ BLUE&ME

Δημοσίευση από nikosdiesel » Πέμ Απρ 23, 2015 8:10 pm

Τελικά ακύρωσα τον σημερινό έλεγχο λόγω φόρτου εργσίας και δοκίμασα να περάσω μόνος μου το αρχείο των αγγλικών που κατέβασα απο το blue&me.net και με τον τρόπο που γράφει....
Στην αρχή έγραψε κανονικά updating language.. και μετά τίποτα!!!! Έβγαλε NO ENGLISH και απο εκείνει τη στιγμή δεν υπάρχει blue&me. Ούτε τηλέφωνο, ούτε φωνητικα έστω στα ιταλικά όπως πριν... HELP.........
Ξέρει κανείς πως να το διορθώσω?

nikosdiesel
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2015 9:09 pm
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτριος

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΓΛΩΣΣΑΣ BLUE&ME

Δημοσίευση από nikosdiesel » Παρ Απρ 24, 2015 10:42 pm

Αφήστε το, το έφτιαξα μόνος μου τελικά.... Τώρα είναι κομπλε με αγγλικό φωνητικό μενού... :grin:

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΓΛΩΣΣΑΣ BLUE&ME

Δημοσίευση από Gazofonix » Κυρ Απρ 26, 2015 9:42 pm

Γιαααααα πες τι και πως μπας και χρειαστει και καποιος αλλος να το εφαρμοσει.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

nikosdiesel
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2015 9:09 pm
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτριος

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΓΛΩΣΣΑΣ BLUE&ME

Δημοσίευση από nikosdiesel » Κυρ Απρ 26, 2015 10:44 pm

Αφού έφαγα ώρες στο Fiat Forum διαβάζοντας ατελείωτες συζητήσεις για το NO ENGLISH κόλλημα απελπίστηκα και τα παράτησα. Είχα δοκιμάσει τα πάντα απο αρχεία και απο τρόπους φορτώμστος αλλά τίποτα και στο φόρουμ ακόμα δεν υπήρχε κάποιος που να είπε κάτι συγκεκριμένο για την διορθωση. Μόνο γενικότητες του τύπου κάνε φορματ σε φατ32 μην κάνεις unzip κλπ....
Τελικά την ιδέα μου την έδωσε (μην γελάτε) ο 10χρονος γιος μου ο οποίος παραπονέθηκε πως μπορεί να δεί ένα παιδικό σε ένα στικάκι στην τηλεόραση αλλά το έγραψε σε ένα άλλο ενός φίλου του και δεν το έπαιζε. Ρε λές? Είπα... Και παίρνω ένα άλλο πιο παλιό στικάκι που είχα παραπεταμένο φορτώνω τα μαμά αρχεία για αγγλικά και βουαλά... UPDATE LANGUAGE COMLETE... Αυτό ήταν, ασυμβατότητα του usb port ή του επεξεργαστή με πιο νέου τύπου στικάκια (usb 2-3 κλπ), διάβαζε τα αρχεία αλλά μάλλον όχι όλα και κόλλαγε. Αν βρω χρόνο θα το γράψω και στους έξω μπας και δει την υγειάτου και κανας απο αυτούς...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μάθε πως λειτουργεί”