Τι προβλήματα έβγαλε το δικό σας car !!!

Κάντε εδώ τα σχόλια σας.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Απρ 01, 2004 8:35 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Dimitris » Τετ Απρ 07, 2004 12:03 pm

Εντάξει πάντως, εγώ το πήρα το puntaki μου από τη FIAT στο Βύρωνα και το βελτιώσανε πάρα πολύ. Έφυγαν σχεδόν οι περισσότεροι θόρυβοι, μείνανε κάτι ψιλά αλλα είμαι happy τώρα :D
Ελπίζω μόνο να μείνει έτσι και να μην αρχίσει να λύνεται πάλι σε 2-3 εβδομάδες :?
Οπότε ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ όπως καταλαβαίνεις κ οι άλλοι με ΜΚ3 βρίσκεστε κ στην 1η παρτίδα κ στην 1st edition!
Μπορεί φίλε να είναι η πρώτη παρτίδα οπως λές, αλλά η καρότσα του αυτοκινήτου είναι ίδια με το αμέσως προηγούμενο μοντέλο, οπότε δεν θα έπρεπε να υπάρχουν προβλήματα συναρμολόγησης στο εσωτερικό τουλάχιστον.



Άβαταρ μέλους
gyubrush
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2004 5:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιας

Δημοσίευση από gyubrush » Τετ Απρ 07, 2004 2:23 pm

Εγω εχω ενα GT του 96 με 130000χλμ και μεχρι τωρα εχω κανει ενα σερβις στην τουρμπινα,εχω αλλαξει μια ανλια βενζινης(εβαλα απο Integrale,εγγυηση!),ενα luft και εναν λ.Βεβαια το αμαξι το προσεχω πολυ βαζοντας του τα καλυτερα λαδια κλπ.Το σκισιμο το τρωει τουλαχιστον 3 φορες την βδομαδα.Αυτα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ » Τετ Απρ 07, 2004 10:11 pm

Φίλε PUNTORALLY ένα θα σου πω.. μου είπε ο μηχανικός μου που το πάς πια οτι στον τόλια μου βάλαν μπουζοκαλώδια απο pynto MK1 και αντι για 60μηκος έιχαν 40 (κάτι τέτοιο).. :x

Άβαταρ μέλους
PUNTORALLY
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2004 8:12 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ

Δημοσίευση από PUNTORALLY » Τετ Απρ 07, 2004 11:18 pm

ok δεν διαφωνώ αλλά εγω δεν έγραψα κάτι σχετικά με το θέμα αυτό
FAST CARS DO NOT KILL SLOW DRIVERS DO ΚΑΛΟΥ-ΚΑΚΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ » Πέμ Απρ 08, 2004 9:48 am

Ουπς! αλλα δεν πειράζει.. Tι PUNTORALLY τι XPUNTO όλοι γαμω τα παιδιά είστε :lol:

Άβαταρ μέλους
greedy
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2004 2:04 am

Δημοσίευση από greedy » Τρί Απρ 13, 2004 2:31 am

Με τοσα προβληματα γιατι ειμασται τοσο κολλημενοι με τα FIAT?

Άβαταρ μέλους
DiViNe
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 841
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2004 2:48 am
Τοποθεσία: Πειραιας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DiViNe » Τρί Απρ 13, 2004 2:56 am

LAtin Lovers greedy....

Ουτε εγω πιστευα οτι θα κολαγα τοσο, αλλα...ερως ανικατε μαχα!

Το δικο μου απο ιστορικο, τουρμπινα και τιποτα αλλο, δοξα το Θεο! 8)

Ειναι σκυλαρος το GT1 :wink:
PDT_Armataz_01_23 Because I'm back, yes I'm back, well I'm back in Black!

Άβαταρ μέλους
gtp0wer
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2004 3:44 am

Δημοσίευση από gtp0wer » Τρί Απρ 13, 2004 3:12 am

Kollhmenos me to Gt....ean kai den exw provlimata....akoma....

egw lew oti einai kai poly aLiTiKo autokinhto kai trwne trello stakarisma oloi osoi menoun pisw apo ta gtakia pou kykloforoun.....

Italian stalions!!!

Kalws o iapwnas....kalos kai o germanos alla o italos kathodhgoumenos apo ton ellhna.....g.....!!!!
V v V v V v T t T t T t T s S s S s S s S . . .

Άβαταρ μέλους
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Μαρ 29, 2004 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ » Τρί Απρ 13, 2004 6:57 pm

Καλησπερα παιδια,χρονια πολλα,Χριστος ανεστη!!!
Επανηλθα εδω εξ΄αιτιας ενος καινουργιου θορυβου που παρατηρησα στο αμαξι,προερχομενο απο το hill holder..(Εχω το ΜΚ3 το Sporting).Σε ξεκινημα στην ανηφορα(οχι παντα,οποτε του'ρχεται :) ) με πρωτη,πατημενο τον συμπλεκτη και το φρενο,αφηνω το φρενο και το hill holder με κραταει κανονικα αλλα για οση ωρα με κραταει (3sec περιπου) κανει εναν πολυ περιεργο θορυβο ο οποιος σταματαει μολις ξεκινησω....Δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω,παντως αν εχει παρατηρησει κατι παρομοιο καποιος απο σας σιγουρα θα το καταλαβει απο την περιγραφη...Για προβληματα στα συστηματα ασφαλειας που το παω το αμαξι?Κλασσικο συνεργειο?Αυτα δεν καλυπτονται απο την εγγυηση?

Καλο απογευμα σε ολους :wink:
***PUNTO 2003***
**EaT mY dUsT**
*FrEeDoM*

Άβαταρ μέλους
Sonicboom
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3153
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2004 4:39 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα

Δημοσίευση από Sonicboom » Τετ Απρ 14, 2004 4:46 pm

Geia sas ki apo emena!
Loipon...ton puntaro ton exo apo ton augousto tou 2001 exo kanei 67000 xiliometra kai mexri tora mou exei vgalei:
Bouzokalodio, pollaplasiasti, tis labes tis mesaias skalas tis allazo kathe xrono peripou kai to pio sovaro itan to sasman opou to allaksa sta 55000 xiliometra peripou. Ta rouleman tou granaziou tis 2as eixane ginei salata kai eixane aplosei se olo to sasman opou eixan kanei "folies" se alla granazia, kavoukia ktl... Tora exo valei to 5ari me to opoio pros to paron eimai apolita euxaristimenos, elpizo toulaxiston auto na kratisei pio poli...
Apo trigmous tora...opote pernao esto ki apo mikres lakouves kanei san koudounistra apo to tablo alla kirios apo piso. Pleon xtipane ta pada piso... anartisi, tzamia (nomizo) kai den ksero ki ego ti allo...pleon me adiprosopies den exo polla pare-dose (exei teliosei kai i eggiisi edo kai poli kairo) opote pou boro na to pao gia na to simazepsoune oso paei???

Άβαταρ μέλους
puntogtman
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2851
Εγγραφή: Τετ Απρ 14, 2004 12:38 pm
Τοποθεσία: Κρυονέρι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από puntogtman » Τετ Απρ 14, 2004 5:44 pm

μαγκες επειδη εχω φαει τη ζωη μου στο εργαλειο,και τα κανω ολα μονοσ μου,σας λεω οτι αν εμφανιστουν προβληματα οπως με του βαγγελη παραπανω,τσεκαρετε τα πισω φωτα,γιατι οι φισες που κανουν επαφη στα φαναρια,βαρανε στου καραγκιοζη το γαμο.σας το λεω γιατι κι εμενα μου μπερδευε την οπισθεν με τα φλας και τα στοπ,και ειχαν παει μερικοι να μου χωθουν απο πισω!!το δικο μου ειναι gt2 και μεχρι τωρα εχει βγαλει το air flow meter,αισθητηρα λ,τσιμουχες κτλ.να σας πω επισης κατι που δεν ειναι ευρεως γνωστο,οτι αν βλεπετε στο δεικτη των λαδιων τα λαδια να τα καιει, σε ελαχιστα χλμ,ενω το αμαξι δε καπνιζει στα τσιτωματα,υπαρχει μια εξοδος κατω απο το 2ο μπουζι,(ειναι ο χοντρος σωληνας που ειναι κατω απο απο το σωληνα της μαμα σκαστρας)απο την οποια περναει το παλιο λαδι,φιλτραρεται,και ξαναμπαινει στη μηχανη.αυτος ο σωληνας στο τελος του εχει ενα σπιροειδες φιλτρακι,το οποιο βουλωνει οπως ολα και θελει καθαρισμα.εμενα μου εχανε 1 κιλο λαδι στα 1000 χλμ. χωρις ιχνος λαδιου, και τυχαια μου το ειπε ενας ατσιδας,και μολις εβγαλα το σωληνα,δε θα το πιστεψετε,αλλα ειχε 2 κιλα λαδι αποξειραμενο.ο σωληνας ειναι μηκους 1 μετρο περιπου,και δε περναγε ουτε μονό συρμα απο αυτα που ειχε! προσοχη λοιπον γιατι στη καλυτερη καιει φλατζες και στη χειροτερτη σπαει μοτερ!αυτα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
djpap
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2004 8:19 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από djpap » Τετ Απρ 14, 2004 6:26 pm

As pw ki'egw ta dika mou

Exw ena Punto Sporting mk1 tou 1998 me 138.000x;, kai ws twra ektos apo tis fusikes fthores (frena, ladia ksidia klp) den exei vgalei tipota para mono exei trupisei to psigeio tou kalorifer to opio eftiaksa me 20 euro prin 1 xrono peripou me ena eidiko ugro pou de thimame pws to lene, exei xalasei o mixanismos ton ualokatharistirwn (alla 30 euro peripu gia allagh metaxeirismenou moter) kai exei tripisei to pagouri pou vazw nero gia tous ualokatharistires (20 euro kai auto metaxeirismeno + perastika). Ola ta upoloipa doulevoun roloi mexri shmera (ftiste na mi to matiaksoume) kai pragmatika exw meinei afonos. Peritto na pw vevaia oti se lakouves einai koudounistra opws sxedon ta punto, to diko mou ena parapanw giati exei sklhres anarthseis kai 50ari profil.

Άβαταρ μέλους
ΗΛΙΑΣ
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 18, 2004 2:41 pm
Τοποθεσία: Melissia
Επικοινωνία:

Προβλήματα????

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ » Πέμ Απρ 15, 2004 10:43 am

Λοιπον:
-εγκεφαλο ( δεν εδεινε εντολη στο βεντιλατερ να κλεισει , μετα το σβησιμο του κινητηρα )
-διακοπτη ηλ.παραθυρου συνοδηγου
-διακοπτη αεροσακου συνοδηγου (δις)
-ρελε βεντιλατερ (δις)
-απειρες λαμπες μπροστινων φανων

Βεβαια και τωρα δεν ειμαι καλυτερα , αφου μου αναψε το λαμπακι του αεροσακου (του οδηγου) και μου ειπαν οτι θελει αλλαγη!!!!! Το παραξενο ειναι οτι τι αυτοκινητο δεν εχει ακουμπησει τιποτα αλλο εκτος απο κατι κουνουπακια, μυγακια, μελισσουλες και αλλα συμπαθη εντομα....(Ξερετε μετα τα 160χλμ. γινονται πολυ επιθετικα τα ζωιφια.....)

Οποτε ας κανουμε το σταυρο μας και ας περιμενουμε ευλαβικα τι αλλο θα σκαρφιστει αυτος ο Ιταλο-εγκεφαλος!

Βοηθεια σας.
ΤΡΟΠΕΤΟ ΑΠΟ COUPE?ΠΟΟΟΣΟΟΟΟ???????

Άβαταρ μέλους
ILIAS
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2004 9:12 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από ILIAS » Πέμ Απρ 15, 2004 7:59 pm

Α!!!! Ώστε εσύ είσαι ΗΛΙΑ που σκοτώνεις τα έντομα στους δρόμους .Και έλεγα ότι δεν μπορεί να είμαι ο μοναδικός δολοφόνος ζωυφίων και να μου λερώνουν το μπαμπρίζ!!!!!

Σε παρακαλώ να είσαι πιο προσεκτικός με τα ζωύφια !!!! Μην αφήσεις κανένα ήσυχο και ελεύθερο !!!!
Έχω βαρεθεί να πληρώνω το πλυντήριο να μου καθαρίζουν το αμάξι και ειδικά την μάσκα!!!!
ILIAS ABARTH

Άβαταρ μέλους
Punteas
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2004 12:54 pm

..

Δημοσίευση από Punteas » Πέμ Απρ 15, 2004 8:32 pm

emena to puntaki mou den mou exi vgali sovara provlimata ektos apo tis fisiologikes fthores,malon to gt1,diavazontas apo tous perisoterous edo den exoun vgali polla provlimata kai as exoun polla xiliometra 120.000 to diko mou,

i apopsi mou oso afora afto to thema pantos einai oti oso den to skalizis toso perisotero tha zisi,

oute servis stin tourmpina den exo kani meta apo tosa xiliometra kai malista mesa stin athina,sto liosimo kai stin kinisi.malon stathikame ligo tixeri osoi apo emas exoume to gt1.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχόλια”