Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Κάντε εδώ τα σχόλια σας.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Σάβ Αύγ 21, 2010 12:46 pm

Μια σωστη ασφαλιστικη που αντιπορσωπευται απο εναν σωστο ασφαλιστη πριν την επισκευη μεσω του εμπειρογνωμονα της συμφωνει στα ανταλλακτικα και την εργασια γνωριζοντας εκ των προτερων την τιμη.Κλεινεται η συμφωνια και οταν ερθει η εκεινη η ωρα της πληρωμης εμεις παιρνουμε πισω οσα λενε τα τιμολογια.Οποιος κοβει χρηματα εκ των υστερων ειναι απατεωνας.Νομικα αν τους κυνηγησετε θα τα παρετε ΟΛΑ ,αλλα οπως ειπατε και εσεις για 50-100 ευρω κανεις δεν το κανει..Για βαλτε με το νου σας για ποσο κερδος μιλαμε που μενει στην τσεπη τυς απο αυτα τα κοψιματα...


No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

giannisb_13
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 12:06 pm
Τοποθεσία: Κυψέλη

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από giannisb_13 » Σάβ Αύγ 21, 2010 1:11 pm

Εισαι απολυτα σωστος..Εντελως ομως.

Άβαταρ μέλους
mmoukiou
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 10:34 pm

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από mmoukiou » Σάβ Αύγ 21, 2010 2:32 pm

Κάποιες εταιρείες συνεργάζονται με εξουσιοδοτημένα συνεργεία και εφόσον πας σε αυτά δεν εκταμιεύεις τίποτα και δεν χάνεις χρήματα σε περίπτωση "περικοπών". Επίσης, οι περισσότερες εταιρείες δέχονται να πληρώσουν απ'ευθείας το συνεργείο με εξουσιοδότηση του ιδιοκτήτη. Πάντως, σε κάθε περίπτωση, θα πρέπει το ραντεβού με τον πραγματογνώμονα να γίνεται στοπ συνεργείο που θα επισκευαστεί το αυτοκίνητο και καλό θα είναι να είσαι και εσύ παρών στον έλεγχο, ώστε να βεβαιωθείς στο μεγαλύτερο δυνατό βαθμό, πως πραγματογνώμονας και συνεργείο συμφωνούν

giannisb_13
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 12:06 pm
Τοποθεσία: Κυψέλη

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από giannisb_13 » Σάβ Αύγ 21, 2010 3:21 pm

Αν συνεργαζονταν με καποιο συνεργειο τοτε προφανως θα το μοιραζαν σε καποιο φυλλαδιο μαζι με το συμβολαιο..δεν θα μυρισω τ νυχια μ να δω με ποιο συνεργειο συνεργαζονται...οσο για την πραγματογνωμοσυνη δεν παιζει αυτο που λες,γιατι σου λενε στο συνεργειο να το πας τ αμαξι 8 τ πρωι κ οταν περασει ο πραγματογνωμονας το κοιταει κ σ περνουν απ το συνεργειο τηλ..δεν ξερουν ποτε θα ρθει αυτος,κ ουτε μπορεις να περμενεις στο συνεργειο απ τις 8-4 που ειναι οι ωρες που περνανε οι πραγματ.κ δεν υπαρχουν και πολλα συνεργεια που αναλαμβανουν να κανουν αυτοι τις διαδικασιες με την ασφαλεια,να μην πληρωσεις τιποτα και να τα βρουν αυτοι..δυσκολο.

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Σάβ Αύγ 21, 2010 4:01 pm

Η περιπτωση που αναφερετε με τα συνεργεια που συνεργαζονται ειναι καλη αλλα χρησιμοποιουν ανταλλακτικα ιμιτασιον αποκλειστικα και βεβαιως οτι οτι επισκευαζεται(πχ καπο) δεν αλλαζει καθολου .Αναφερομαι σε αυτοκινητα με παλαιοτητα (πχ 7 ετρων) .Αν αυτο δεν σας πειραζει ,τοτε κανενα προβλημα ειναι πολυ καλη λυση.

Στο θεμα του εμπειρογνωμονα ,πολυ απλα ζητας το τηλεφωνο του απο τα κεντρικα της ασφαλιστικης εταιρειας σου,τον παιρνεις τηλεφωνο και κλεινεις ραντεβου μαζι του .Παρων επιβαλλεται να εισαι αφου μπορεις να φερεις αντιρρησεις.
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

giannisb_13
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 12:06 pm
Τοποθεσία: Κυψέλη

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από giannisb_13 » Σάβ Αύγ 21, 2010 5:19 pm

Α δεν το ξερα αυτο...Εγω ας πουμε πηρα τηλ στο τμημα εμπειρογνωμονων
στην ασφαλεια και μ λενε θα ρθει στο συνεργειο αυριο 8 με 4..δεν μ λενε
ακριβη ωρα..εκει πρεπει δηλαδη να ρωτησω ποιος θα ρθει και το τηλ του?Τωρα
για την περιπτωση μου ειναι αργα για να γινει κατι τετοιο..Αλλα αν και στο δευτερο
τρακαρισμα μ δωσαν παλι κανα 300 αντι για 530 τι μπορω να κανω?

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Σάβ Αύγ 21, 2010 5:41 pm

Στην 1η περιπτωση τους ζητας το τηλεφωνο του και συννενοησε μαζι του για ενα ακριβες (οσο μπορει να ειναι) ραντεβου.Βεβαια θα σε στησει λιγο το πιθανοτερο αλλα απο το να μην εισαι μπροστα..

Για το αλλο ζητημα ,δοκιμασε να τους απειλησεις οτι θα κινηθεις νομικα εναντιον τους και προπαντων μην τους δωσεις τα τιμολογια ουτε να τα δουν..
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

giannisb_13
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 12:06 pm
Τοποθεσία: Κυψέλη

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από giannisb_13 » Σάβ Αύγ 21, 2010 6:02 pm

Μες στο μυαλο μου εισαι..Κ εγω αυτο με την απειλη σκεφτηκα που λες
και μαλλον θα το κανω..Μ χαν πει πριν κανα τελη ιουλιου θα σε παρουμε
μεσα στη βδομαδα.Εχω παει διακοπες γυρισα και δεν μ εχουν παρει..
Επειδη με τα τηλ δεν θα βγαλω κ ακρη θα παω απο κει και θα κανω
ο,τι ειπες..Αλλα τα τιμολογια γιατι μα νην τα δουν?

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Σάβ Αύγ 21, 2010 6:22 pm

Τροπος του λεγειν :-) δεδομενου πως για να πληρωθεις τους δινεις φωτοτυπια/φαξ και οταν ειναι να παραλαβεις ολο το ποσο τους τα δινεις και υπογραφεις .
:-)
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από Gazofonix » Σάβ Αύγ 21, 2010 7:54 pm

Παλαιοτητα αντ/κων και τετοια ΔΕΝ ισχυουν αν ξερετε να το κυνηγησετε.Αυτα ειναι αλχημειες και απατεωνιες των ΕΛλληνικων ασφαλιστικων εταιριων.Υπαρχει και σχετικος νομος για οποιον θελει να το κοιταξει.Η λογικη απλη.Το φτερο πχ ΗΤΑΝ 3 χρονων εργοστασιοκο?Ναι.Γιατι να βαλω ενα εμποριου που δεν θα κατσει και οπως ακριβος πρεπει ή ενα 5 χρονων μτχ?Ο πελατης ΣΟΥ σε πληρωνει για να πληρωσεις με την σειρα σου τον παθων οταν θα φταιξει.Και οχι να αρχισεις τα παζαρια και τα "κοψε απο δω και απο κει".Ειπα και πριν βεβαια οτι πονταρουν στο οτι κανεις δεν αφηνει τα πολλα για τα ψιλα (20-50ε) και να περιμενει να τα παρει μετα απο κανα 2-3 χρονια.Τοκιζονται φυσικα αλλα ειναι πολυ μικρο το οφελος και εμεις θελουμε τα λεφτα μας πισω.Οσο για τα συνεργαζομενα καταστηματα θελει προσοχη και φυσικα εγραφη συμφωνια αν υποψιαζεστε οτι κατι δεν θα γινει σωστα.Μην πατε εκει να παρετε το GP σας και το βρειτε με φαναρια mk1!!!!! :lol:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

giannisb_13
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 12:06 pm
Τοποθεσία: Κυψέλη

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από giannisb_13 » Κυρ Αύγ 22, 2010 2:26 am

Ασε που οσο καθυστερουν να σε πληρωσουν τα χρηματα τους στην τραπεζα που
εχουν για τις πληρωμες τοκιζονται και λιγα λιγα μαζευονται..Βαλε κ αυτα που
μας τρωνε..Αλλα τι το ψαχνεται κ οι ασφαλιστικες ειναι η επιτομη της λειτουργιας
του κρατους.

Άβαταρ μέλους
CRAB is back...
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 945
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 25, 2007 7:02 pm

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από CRAB is back... » Κυρ Αύγ 22, 2010 2:26 am

Παίδες πολλές ανακρίβειες στο τόπικ.Παρακαλώ πολύ κάντε μια συζήτηση με τον ασφαλιστή σας και μετά γίνεται ''ειδικοί''.

υ.γ Να ξέρετε ότι οι ασφαλιστές είναι με το μέρος του πελάτη γιατί από εκείνον ''ζουν''.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
CRAB is back...
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 945
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 25, 2007 7:02 pm

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από CRAB is back... » Κυρ Αύγ 22, 2010 2:31 am

Ενημερωτικά...άσχετα από τις αποζημιώσεις των πελατών μου έχω τζιράρει προσωπικά 100.000€ σε ένα περιστατικό οπότε έχω άποψη από όλες τις πλευρές !!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Κυρ Αύγ 22, 2010 6:57 am

CRAB is back... έγραψε:Παίδες πολλές ανακρίβειες στο τόπικ.Παρακαλώ πολύ κάντε μια συζήτηση με τον ασφαλιστή σας και μετά γίνεται ''ειδικοί''.
Επισημανε τες μας PDT_Armataz_01_06 .
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
tashauna
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2010 7:40 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Προβλήματα με ασφαλιστικές.

Δημοσίευση από tashauna » Κυρ Αύγ 22, 2010 10:02 am

CRAB is back... έγραψε:Παίδες πολλές ανακρίβειες στο τόπικ.Παρακαλώ πολύ κάντε μια συζήτηση με τον ασφαλιστή σας και μετά γίνεται ''ειδικοί''.

υ.γ Να ξέρετε ότι οι ασφαλιστές είναι με το μέρος του πελάτη γιατί από εκείνον ''ζουν''.
Δεν ξέρω τι ανακρίβειες ειπώθηκαν νωρίτερα... αλλά για μένα οι ασφαλιστές είναι με το μέρος της ασφαλιστικής γιατί από κει παίρνουν τα λεφτουδάκια τους και παριστάνουν ότι είναι με το μέρος του πελάτη με διάφορες βαρύγδουπες δηλώσεις και τελικά μόνο λόγια και καθόλου πράξεις ! Γιατί άμα ήταν με το μέρος του πελάτη δεν θα κάνανε γυφτοεκπτώσεις στις αποζημιώσεις και στις επισκευές.
Και κάτι άλλο... εγώ τράκαρα και έκανα ολική ζημιά στις 28 Απριλίου και 4 μήνες μετά δεν έχω πάρει το υπόλοιπο ποσό της ασφαλιστικής δλδ τους 5 περίπου μήνες που έμεναν από το συνολικό 6μηνο που είχα ασφαλιστεί. Και μιλάμε για επιταγή με το υπέρογκο ποσό των 120 περίπου ευρώ (αν λάβω υπόψην τις υποσχέσεις του ασφαλιστή μου). Ο συγκεκριμένος είναι και οικογενειακός φίλος και του έχουμε τάξει να ξαναασφαλίσουμε το αμάξι μόλις τελειώσει η ασφάλεια της Fiat για το καινούργιο :!:
Βρείτε μου τρόπο να αποκτήσω 106+ άλογα... (Fix It Again Tony) :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχόλια”