WV..........Das Auto

Κάντε εδώ τα σχόλια σας.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pani_EVO
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 03, 2010 11:52 pm
Τοποθεσία: Καματερό

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από Pani_EVO » Σάβ Νοέμ 16, 2013 8:06 am

Επειδή πολλά από αυτά που διαβάζω είναι του τύπου άκουσα, είδα, νόμιζα να σας πω αυτά που έζησα και ζω:
Καταχήν μεταξύ Multiair turbo και TSI: Είχα TSI (Leon 1.4) για 4 χρόνια και έχω από το 2010 (πλέον η γυναίκα μου) multiair turbo. Θα το πω απλά. Παρά τη διαφορά βάρους, το LEON ήταν σε όλες τις συνθήκες 1 - 1,2 lt/100km με βάση το trip computer.
Κατά δεύτερον, δεν υπάρχει αυτό που εντελώς λάθος διάβασα "όταν ανοίγει το turbo". Σε αυτούς τους κινητήρες η τουρμπίνα ανοίγει μέχρι τις 2000 στροφές. Πώς γίνεται να το οδηγείς ατούρμπιστο; Με χαμηλή πίεση ναι, αλλά όχι ατούρμπιστο. Παραγματικά απορώ αν όταν γράφουμε τέτοια πράγματα, έχουμε οδηγήσει τέτοιο αυτοκίνητο.
Κατά τρίτον, το Clio 1.5dCi 90ps έχει μέση κατανάλωση ελάχιστα λιγότερη από το Punto 1.3 MJT 85ps. Λεπτομέρεια επειδή αναφέρθηκε.

ΥΓ: Με λύπη μου για μία ακόμη φορά αναρρωτιέμαι γιατί καταργήθηκε ο Multiair Turbo 135Ps στο Punto και δεδομένου ότι το αγόρασα πριν 2ετία σχεδόν, φοβάμαι μήπως οφείλεται σε φόβο αναξιοπιστίας. Θυμίζω ότι το δικό μου έπαθε σοβαρή βλάβη και αντικαταστάθηκε (ευτυχώς εντός εγγύησης) το σύστημα Multiair, με κόστος περί τα 1000 ευρώ.


Once turbo... forever turbo!
PUNTO EVO RACING MULTIAIR TURBO
CLIO IV 1.5 dCi EXPRESSION

Άβαταρ μέλους
tuono
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 13, 2013 1:50 am

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από tuono » Σάβ Νοέμ 16, 2013 11:10 am

τελικα ειχε δικιο ενας φιλος και συμμθητης μου απο τα παλια που δουλευε σε μια απο τις μεγαλυτερες αντιπροσωπειες γερμανικον αυτοκινητων σαν αρχιμηχανικος.οταν τον πηρα τηλεφωνο να τον ρωτησω για κανενα ααυτοκινητο γιατι απο αυτον δεν χρειαζοταν καν να παω να το δω μου ειπε....καλε μου φιλε γερμανικο αυτοκινητο σπιτι σου δεν θα βαλεις καταστραφηκες εγω τα φτιαχνω καθε μερα και βλεπω τι γινεται.τιποτα αλλο αν θες ακουσε με.φανταστητε οτι αυτος βγαζει 10% απο την πωληση ενος μεταχειρισμενου αυτοκινητου.τα audi α3 1,8 turboμε τα 160 χαλαγε ο τεντωτηρας της καδενας με αποτελεσμα να καρφωνει μοτερ.το επαθε και δυο απο την περιχη μου με 2 audi.ελλατωματικα κομματια τους ειπαν εκτος εγγυησης ηταν γιατι δεν τα πολυκυκλοφορανε και ειχαν περασει τα 2 χρονια με αποτελεσμα 6000.(ειδα τιμολογιο).
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tuono την Σάβ Νοέμ 16, 2013 11:14 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Σάβ Νοέμ 16, 2013 11:14 am

ασε την τσιχλα με τα προβολακια...κοιτα λιγο μακρυτερα λοιπον και αναλογισου πως για να κερδιθει η μεγαλυτερη αγορα οτυ κοσμου δλδ η κινα ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΝ να κανουν ανακληση.Ουτως η αλλος η κινα που δεν παιζει και πολυ με τα πνευματικα διακαιωματα ,παταντες κτλ μπορει να βγαλει το wv το οποιο θα ειναι παλι αυτοκινητο του λαου χωρις να νοιαζεται για την vw.
εσυ μεινε στο ρεκορ λοιπον και στα προβολακια αφου 2 προβολακια εχουν αγορα 60 ευρω γιαεσενα ενω ενας κινητηρας ή ενα σασμαν εχει 2500+ καινουργια και τα δυο.
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από polatov » Σάβ Νοέμ 16, 2013 4:12 pm

το οτι δεν υπαρχει σαν επιλογη να αγορασεις punto προφανως και δε σενδιαφερει ετσι??ουτε το οτι η fiat εχει μεινει με το 500ρακι και το panda??
επιχειρηματολογια κουκουρουκου.
η fiat τοσα χρονια γιατι δεν εβγαλε 1 ανακληση σε τοσα μονιμα προβληματα??
επισης γιατι παιρνει ολος ο κοσμος group vag??ουτε αυτο μας νοιαζει??
το οτι τα βενζινοκινητα fiat καινε τον πατο τους σε σχεση με ολους τους αλλους??ουτε αυτο.
το περιορισα σε punto και polo και παλι δεν θελετε να διαβασετε τι γραφεται στο topic παρα να πειτε μια γνωμη για τα fiat που αντιστοιχει σε αλλες εποχες.
ξαναλεω τα περι αξιοπιστιας αναφερονται ΜΟΝΟ με στοιχεια και πουθενα δεν αναφερθηκε οτι τα vw δεν βγαζουν προβληματα.
ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ να μη διαβαζετε και να βγει 300 σελιδες το topic και να λεμε τα ιδια και τα ιδια.
εγω ισα ισα Κωσταντινε κοιταω παραπερα το τι γινεται στην αγορα ευρωπαικα και παγκοσμιως.εσυ θες να κουβεντιασουμε σε επιπεδο τοπικο οκ.ο καθενας ας λεει τη γνωμη του.
εγω βλεπω οτι σε ολο τον κοσμο το group vag εχει σταθερα εδω και χρονια ανοδικη πορεια σε ολες τις κατηγοριες.η fiat δε πουλαει το 500ρακι ουτε μεσα στην Ιταλια.αν δε βλεπεις προβλημα σε πρωτη φαση σε αυτο ας το γυρισουμε 20 χρονια πισω την κουβεντα και να λεμε για gt1 και ποσο απιστευτο ηταν
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από polatov » Σάβ Νοέμ 16, 2013 4:16 pm

tuono έγραψε:τελικα ειχε δικιο ενας φιλος και συμμθητης μου απο τα παλια που δουλευε σε μια απο τις μεγαλυτερες αντιπροσωπειες γερμανικον αυτοκινητων σαν αρχιμηχανικος.οταν τον πηρα τηλεφωνο να τον ρωτησω για κανενα ααυτοκινητο γιατι απο αυτον δεν χρειαζοταν καν να παω να το δω μου ειπε....καλε μου φιλε γερμανικο αυτοκινητο σπιτι σου δεν θα βαλεις καταστραφηκες εγω τα φτιαχνω καθε μερα και βλεπω τι γινεται.τιποτα αλλο αν θες ακουσε με.φανταστητε οτι αυτος βγαζει 10% απο την πωληση ενος μεταχειρισμενου αυτοκινητου.τα audi α3 1,8 turboμε τα 160 χαλαγε ο τεντωτηρας της καδενας με αποτελεσμα να καρφωνει μοτερ.το επαθε και δυο απο την περιχη μου με 2 audi.ελλατωματικα κομματια τους ειπαν εκτος εγγυησης ηταν γιατι δεν τα πολυκυκλοφορανε και ειχαν περασει τα 2 χρονια με αποτελεσμα 6000.(ειδα τιμολογιο).
και γω κατα αυτη την εννοια φιλε ειχα ακουσει καποιον οτι τα fiatακια ειναι μια χαρα αρκει να τα προσεχεις..
το βλεπω τοσα χρονια και εγω και το κλαμπ..
μια ζωη προβληματα και εκτος αυτο παντα θα ειναι ενα fiat.
οσοι εχουν στην κατοχη τους και αλλα αυτοκινητα μπορουν να το καταλαβουν.
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από polatov » Σάβ Νοέμ 16, 2013 4:20 pm

by the way εδω και τοσα χρονια το προβλημα με το city καθολου σημαντικο..
μονο τη ζωη σου μπορει να κοστισει.
αλλιως εισαι τυχερος και θα πληρωσεις 550 ευρω χωρις τοποθετηση στην fiat καθως δεν υπηρχε ανταλλακτικο απο το ολο συστημα
αλλα ειπαμε στη fiat ειμαστε εξυπνοι διατηρουμε τα προβληματα απο το μκ1 μεχρι το punto evo!
ζωαρα κανουμε :mrgreen:
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Γιωργος punto
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Μαρ 14, 2012 8:56 pm
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από Γιωργος punto » Σάβ Νοέμ 16, 2013 5:23 pm

φιλε μου, οποιος δεν θελει fiat ή δεν ειναι ευχαριστημενος, απλα δεν ξαναπαιρνει!
εγω ανετα θα ξαναεπαιρνα παντως!

το οτι η fiat εχει μεινει με 2 μοντελα στην ουσια, οφειλεται στο οτι δεν επενδυει λεφτα για την ανανεωση της γκαμας της και αυτο οφειλεται σε μεγαλο ποσοστο στον στοχο της να εξαγορασει πληρως το chrysler group!

το οτι παιρνει ο κοσμος vw, ειναι γιατι μασανε πολλοι την τσιχλιτσα του "γερμανικου=ποιοτητα"
θα τους δω σε μια 10ετια μετα απο τοσα πολλα προβληματα που εχουν τα vag αν θα πουλανε και παλι τοσο! εδω θα ειμαστε...

με τα ιταλικα δεν ειχαμε στην οικογενεια ποτε κανενα προβλημα μεχρι στιγμης! με το μονο "ενοχλητικο" για τον πατερα μου στην delta που εκαιγε λαδι! κατα τα αλλα μια χαρα...

ο πατερας μου, σε σχεση με εμενα που φαινεται οτι ειμαι κολλημενος με τα ιταλικα :mrgreen: ειχε μια συμπαθεια στους γερμανους! ομως μετα απο 1 golf, 1 fabia και ενα επαγγελματικο seat (το οποιο βεβαια δεν το κατειχε ο ιδιος), δεν εχει την ιδια αποψη με παλια! και αυτο γιατι εχουν πολλα προβληματα! παρα πολλα ομως!

με τον αντιπροσωπο της skoda ειχαμε φτασει πλεον να γνωριζομαστε πολυ καλα, απο τις συχνες μας επισκεψεις για τα θεματα του fabia (το τελευταιο vag που ειχαμε στην κατοχη μας και ευχομαι και το οριστικο)!

δεν καταλαβαινω μερικους κ δεν το λεω καθολου ειρωνικα και επιθετικα, γιατι αφου σας αρεσουν τοσο πολυ, δεν πουλατε τα σαραβαλα τα fiat να παρετε καποιο vag να βρειτε την ησυχια σας! το ρωταω καθαρα απο απορια και οχι για κοντρα!
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Γιωργος punto
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Μαρ 14, 2012 8:56 pm
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από Γιωργος punto » Σάβ Νοέμ 16, 2013 5:34 pm

tuono έγραψε:τελικα ειχε δικιο ενας φιλος και συμμθητης μου απο τα παλια που δουλευε σε μια απο τις μεγαλυτερες αντιπροσωπειες γερμανικον αυτοκινητων σαν αρχιμηχανικος.οταν τον πηρα τηλεφωνο να τον ρωτησω για κανενα ααυτοκινητο γιατι απο αυτον δεν χρειαζοταν καν να παω να το δω μου ειπε....καλε μου φιλε γερμανικο αυτοκινητο σπιτι σου δεν θα βαλεις καταστραφηκες εγω τα φτιαχνω καθε μερα και βλεπω τι γινεται.
φιλε ισχυει αυτο!
και το ειδα με τα ματια μου!

εδω για το fabia εφυγε τον Αυγουστο του 2011 ενα 1000ρικο για να λυθει το μοτερ στις 89000χμ για να καθαριστουν οι βαλβιδες που ηταν μαυρες κ αραχνες (ουτε του delta που ειχε εκεινη την εποχη κοντα στις 220000χμ δεν πρεπει να ηταν ετσι, το πιστευω) και να αλλαχτουν οι πολλαπλασιαστες, συχνα προβληματα κ τα 2 σε αμαξια του vag!
επισης χαλασε στις 100000χμ το a/c το οποιο ηθελε 600€ (δεν θυμαμαι αν ηταν με εργασια) για αλλαγη σε γενικο συνεργειο! τελικα ομως δεν το φτιαξαμε κ πουληθηκε με το συγκεκριμενο προβλημα, το οποιο βεβαια το ηξερε η νεα ιδιοκτητρια!

μεσα δηλαδη σε ενα 6μηνο ειχε βγαλει ζημιες κοστους 1600€ + καποια αλλα προβληματακια που ειχε βγαλει (ενα απο αυτα που θυμαμαι η βαλβιδα λαδιου κ στον λ )

το 17χρονων ιταλικο εκτος απο λαδια που ηθελε, δεν ειχε ζητησει ποτε κατι το σοβαρο! μονο με τον ψεκασμο!

και δεν κοιταω μονο την καταγωγη, αλλα σε γενικα συνεργεια που εβλεπα (σε αυτο που πηγαινα ηταν ξαδερφος μου), μια ζωη τα γερμανικα ειχαν σοβαρα κ με μεγαλο κοστος προβληματα!
κατι fiatακια αντιστοιχα, ερχονταν για μαλακιες προβληματα! απλα κ μονο για την ταλαιπωρια!
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
tuono
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 13, 2013 1:50 am

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από tuono » Σάβ Νοέμ 16, 2013 5:54 pm

polatov έγραψε:
tuono έγραψε:τελικα ειχε δικιο ενας φιλος και συμμθητης μου απο τα παλια που δουλευε σε μια απο τις μεγαλυτερες αντιπροσωπειες γερμανικον αυτοκινητων σαν αρχιμηχανικος.οταν τον πηρα τηλεφωνο να τον ρωτησω για κανενα ααυτοκινητο γιατι απο αυτον δεν χρειαζοταν καν να παω να το δω μου ειπε....καλε μου φιλε γερμανικο αυτοκινητο σπιτι σου δεν θα βαλεις καταστραφηκες εγω τα φτιαχνω καθε μερα και βλεπω τι γινεται.τιποτα αλλο αν θες ακουσε με.φανταστητε οτι αυτος βγαζει 10% απο την πωληση ενος μεταχειρισμενου αυτοκινητου.τα audi α3 1,8 turboμε τα 160 χαλαγε ο τεντωτηρας της καδενας με αποτελεσμα να καρφωνει μοτερ.το επαθε και δυο απο την περιχη μου με 2 audi.ελλατωματικα κομματια τους ειπαν εκτος εγγυησης ηταν γιατι δεν τα πολυκυκλοφορανε και ειχαν περασει τα 2 χρονια με αποτελεσμα 6000.(ειδα τιμολογιο).
και γω κατα αυτη την εννοια φιλε ειχα ακουσει καποιον οτι τα fiatακια ειναι μια χαρα αρκει να τα προσεχεις..
το βλεπω τοσα χρονια και εγω και το κλαμπ..
μια ζωη προβληματα και εκτος αυτο παντα θα ειναι ενα fiat.
οσοι εχουν στην κατοχη τους και αλλα αυτοκινητα μπορουν να το καταλαβουν.

φιλε τι να σου πω οτι δουλευε στο παζαροπουλο και τωρα δουλευει με την cosmocar με την οποια συνεργαζομαι για ανταλλακτικα ducati και agusta?η ιδια η εταιρια μου λεει μην παιρνεις γερμανικο.τα παιδια που ειναι μεσα που δουελυουν μεσα και τα ξερω σχεδον ολα.αλλα εγω ακουω τον φιλο και αρχημιχανικο.πουληθηκαν στην ελλαδα περιπου 20 ΤΤ 3.2 v6.68000 περιπου αυτοκινητο.και τα 20 μετα την διετια(προσοχη η καλυψη στα ηλεκτρικα ειναι 1 χρονο)ηρθαν με καμενο εγκεφαλο.ΟΧΙ φιλε μου δεν ετυχε σε αυτοκινητο 68000 ευρω.δεν δεχομαι να τυχει.δεν το χωραει ο νους μου.και αυτο απο εγκυρες πηγες.και αν κατσω και γραψω και εγω τι εχω δει μπροστα μου στην εν λογω αντιπροσωπεια(για ενα καφε πηγα και τρελαθηκα) αστο καλυτερα φιλε.τα καλυτερα ναι ειναι τα hyundai.1998 μοντελο ποιοτητα οπως λενε μηδεν(πλαστικο δεν τριζει ουτε εχει σπασει πουθενα)ζημιες?χαχαχαχαχαχαχαχαχα μολις εληξε η εγγυηση εκανα σερβις μονος μου γιατι δεν χρειαστηκε ποτε μα ποτε να παω στο συνεργειο για τιποτα.370000 χλμ αισιως και εχει μελλον.τωρα στα 5000 χλμ καιει 500 γραμμαρια λαδι.μολις κολλησει θα του αλλαξω κινητηρα.που ειναι λοιπον η αντιστοιχη ποιοτητα των γερμανικω ιδιας χρονολογιας?σε πασσατ φιλος του πατερα μου κρεμασαν τα λαστιχα απο τις πορτες,εμειναν τα παραθυρα ανοιχτα,εχει καψει 2 φορες εγκεφαλο,3 φορες ημιαξονια γιατι τρωει τον μπιλιοφορο χωρις καν να το σπινιαρει μιλαμε 58 χρονων οταν το πηρε 65 ειναι τωρα τι θα κανει με την βαρκα κοντρες θα βαζει?εσβηναν στο δρομο τα φωτα και αναβαν παλι μονα τους,εχει σκασει το ταμπλο σε αρκετα σημεια τα φαναρια παιρνουν υγρασια(οχι φιλε μου αυτο δεν το δεχομαι ειναι γερμανικη ποιοτητα) και ολα αυτα σε μολις 120000 χλμ που εχει κανει ολα ολα.φαντασου δηλαδη να φτασει τα χιλιμετρα που εχω εγω θα εχει σαπισει.αλλα εγω φιλε μου η fiat θα παρω η alfa romeo η hyundai.

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Σάβ Νοέμ 16, 2013 7:18 pm

polatov έγραψε: επισης γιατι παιρνει ολος ο κοσμος group vag??ουτε αυτο μας νοιαζει??
Γιατι εχουμε την ιδια κυβερνηση τα τελευταια 30 χρονια?Οι ιδιοι "λεφταδες" ειναι που τα αγοραζουν...das auto = TO Αυτοκινητο ...

Ανακληση εκανε στα πισω φρενα των gp.. :P

Fsi = ενα παρα πολυ οικονομικο συστημα με αψογη λειτουργια των βαλβιδων εισαγωγης vs ηλεκτρικο τιμονι punto/corsa
c .

Eμενα δεν με νοιαζει πως δουλευει το μαγαζι της η fiat και η καθε fiat .Το 07 που εβλεπα το tjet δεν με καλυπτε και δεν το πηρα.Μαλλον καλυτερα .Σημερα δεν μπορω να σου πω τι αμαξι θα αγοραζα.ΟΧΙ ομως vw γιατι δεν μου αρεσουν.Στολισε τα με οσα βραβεια θελεις εσυ.Βεβαια νουμερα 2,5&3,5 πουθενα κοντα στην πραγματικοτητα.Το τεστ θα επρεπε να γινει μεσα στην ΑΘΗΝΑ σε 5 σταθερες διαδρομες με μποτιλιαρισμα κτλ πανω κατω για 10Κ χλμ τουλαχιστον.Απο εκει θα επαιρνες μια ενδειξη για το εντος της πολης μαζι με την ταχυτητα.Ποιος κανει πολλα ταξιδια σημερα ?Ποιος θα οδηγει υποπιεση οταν θελει να φτασει γρηγορα στον προορισμο του?
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από Gazofonix » Κυρ Νοέμ 16, 2014 11:43 pm

Το θυμαστε εκεινο το καημενο Tiguan?
Εγινε προχτες το σερβις των 50.000. 20.000χλμ δλδ μετα την επισκευη.Δεν εχει διαροες απο πουθενα,δεν αναβει ckeck κλπ.
Το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι απο τοτε μεχρι και σημερα.............εχουμε ανοιξει ΟΛΑ τα μοτερ που γραφουν TSI στην πσω πορτα.Ο λογος απλο.Χαλασμενες καδενες-τεντωτηρες (και μιλαμε για αμαξια εως 60.000 και καρφωνενες βαλβιδες.
Χρονια μπροστα οι ανθρωποι. PDT_Armataz_01_04
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από kostas013 » Δευ Νοέμ 17, 2014 12:32 am

καπου ακουσα οτι και κατι GT δε πανε και τοσο καλα
ετσι μου ειπε ενα πουλακι :spam :spam







:loveyou
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Άβαταρ μέλους
AKIS P
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 5:56 pm
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από AKIS P » Τρί Νοέμ 18, 2014 12:49 am

kostas013 έγραψε:καπου ακουσα οτι και κατι GT δε πανε και τοσο καλα
ετσι μου ειπε ενα πουλακι :spam :spam







:loveyou
χαχαχαχαχαχαχα κλαιω σταματα μην τα πετας ετσι αυθορμητα :lol: :lol: :cry: :cry:
WE RIDE TILL WE DIE!!!!

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από kostas013 » Πέμ Ιαν 19, 2017 6:09 pm

clopy paste απο αλλη σελιδα αυτοκινητων...... wv... das auto...


Μια ενημέρωση προς τους ιδιοκτήτες 2.0TSI VAG.
Αγαπητοί μου φίλοι ειμαι ιδιοκτήτης ενός Audi Q5 μοντέλο του 10 με αυτό το μοτέρ. Το μοτέρ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! Ροπάτο με ξύπνημα της τουρμπίνας από τις 1650 στροφές!! Με 6η πάει όνειρο και στα 180χλμ εθνική καταναλώνει 9,3λιτρα στα 100 έχοντας αρκετό να δώσει ακόμα με αλλά λόγια από άποψη απόδοσης υπέροχο. (ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ). Συνεχίζω και λέω.. το αμάξι το έχω κυνηγήσει αρκετά δηλαδή σε καμία περίπτωση δεν το λυπήθηκα στο γκάζι αλλά ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ! Από την πρώτη στιγμή που το πήρα είχα κατανάλωση λαδιού! Μεγάλη! 1 λίτρο στα 2.500 χιλιόμετρα!!! Έστειλα γράμμα στα κεντρικά πήρα το μπουλο... Έψαχνα έψαχνα και έψαχνα... ρώτησα άλλους ιδιοκτήτες άλλαξα μάρκα λαδιού (φυσικά με τις απόλυτα ίδιες προδιαγραφές) αλλά τίποτα. Τέλη 2016 μου λιώνει ακίδες μπουζί σε 3 και 4 κύλινδρο... ΔΙΟΤΙ ΕΚΑΙΓΕ ΤΟΣΟ ΛΑΔΙ ΠΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΜΠΟΥΖΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΕΙΩΣΕ. και μου λένε ρεκτιφιέ... φυσικά εγώ θεώρησα ότι θέλει πιστόνια ελατήρια... αλλά μου λένε ΟΧΙ! Θέλει όλο το μπλοκ αλλαγή καθώς ανθρώπινο χέρι δεν μπορεί να πετύχει τις ανοχές μικροχιλιοστων που έχουν τα σημερινά μοτέρ. Πάω Πάτρα τα κάνω ολα πουτανα και τους γκαριζα ΟΤΙ ΤΟΝΙΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ. Που λέτε μαγκες συνέβησαν τα εξής πράγματα!
1. Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΑΛΛΑΞΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΑ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΑΟΥΝΤΙ ΔΕΝ ΕΛΑΒΕ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΜΕΝΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΘΕΜΑΤΑ
2. ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΤΕΡ 2010-2012 ΚΟΛΛΑΕΙ Η ΒΑΛΒΙΔΑ ΣΤΡΟΦΑΛΟΘΑΛΑΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΤΟΝΩΝΕΙ ΤΙΣ ΑΝΑΘΥΜΙΑΣΕΙΣ ΛΑΔΙΟΥ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙ!!!!! ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ!!! Έχετε το νου σας λοιπόν
Και προς θεού ποτέ ξανά Vag... Δεν λέω όμορφα αμάξια και πάνε τρένο αλλά γενικά ειναι προβληματικά!
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Άβαταρ μέλους
stevchrly
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 24, 2022 7:32 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: WV..........Das Auto

Δημοσίευση από stevchrly » Κυρ Ιαν 01, 2023 6:02 am

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχόλια”