Τι προβλήματα έβγαλε το δικό σας car !!!

Κάντε εδώ τα σχόλια σας.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
georgemyk
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2016 5:16 pm

Re: Τι προβλήματα έβγαλε το δικό σας car !!!

Δημοσίευση από georgemyk » Σάβ Απρ 30, 2016 7:14 pm

Δεν δουλευε ο δευτερος κυλινδρος..ρεταρε ,αναμμενο check enginee



κατσαβιδης
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2016 6:02 am

Re: Τι προβλήματα έβγαλε το δικό σας car !!!

Δημοσίευση από κατσαβιδης » Τρί Μάιος 03, 2016 9:06 am

καλημερα χρονια πολλα ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ οι καθαριστιρες σταματανε οπου οπου νανε δεν σταματανε κατω κανονικα εχει αντισταση η ειναι το μοτερ?fiat punto 99 μαλον μκ1 σαν το gt αλλα πενταθυρο

georgemyk
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2016 5:16 pm

Re: Τι προβλήματα έβγαλε το δικό σας car !!!

Δημοσίευση από georgemyk » Τετ Μάιος 04, 2016 7:22 am

Αληθως Ανεστη!φιλε κατσαβιδι χαμηλα στο μπρατσο του υαλοκαθαριστηρα υπαρχει ενα παξιμαδι πιθανον καλυμμενο με μια πλαστικη ταπα.τσεκαρε μηπως εχει ξεβιδωθει αυτο το παξιμαδι κ εχουν καβαλησει τα καρε..εαν ειναιαυτο απλα πατησε καλα τον υαλοκαθαριστηρα ευθυγραμμισε τον βιδωσε τον κ εισαι ετοιμος..

κατσαβιδης
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2016 6:02 am

Re: Τι προβλήματα έβγαλε το δικό σας car !!!

Δημοσίευση από κατσαβιδης » Δευ Μάιος 16, 2016 8:03 pm

καλησπερα δεν σταματανεοταν δουλευη σταματανε οπου νανε οταν το κλεισω απο τον διακοπτη του

IOANNIS KAZOGLOU
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 2:32 pm

Re: Τι προβλήματα έβγαλε το δικό σας car !!!

Δημοσίευση από IOANNIS KAZOGLOU » Δευ Ιούλ 09, 2018 10:38 pm

Fiat grante pounto του 2007 μοντ.ντιζελ 1300cc αυτόματο εξαταχυτο με τα 90ps ξαφνικά έν κινηση έκανε μπλακ αουτ.Εσβησαν όλα τα ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ και η μηχανή .Το πήγα από το Σάββατο στον Τολια στη ΝΕΑ Μακρη και ακόμα δεν ξέρουν τι φταίει.Φωτα-ξεκλειδωματα λειτουργούν.Τιποτε άλλο

Xristos Zikos
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Φεβ 25, 2020 3:55 pm

Re: Τι προβλήματα έβγαλε το δικό σας car !!!

Δημοσίευση από Xristos Zikos » Τρί Φεβ 25, 2020 3:58 pm

Καλησπερα και απο εμενα, εγω εχω λοιπο ενα punto του 05'. ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος ομως τελευται κανει ενα περιεργο θορυβο σαν να ακουγεται απο το πορτ μπαγκαζ/ ψαχτηκα και χρειαζομαι ενα πλαστικο. κοιταγα αυτο το σαιτ www.onparts.gr και μου φανηκε αρκετα αξιοπιστο και ποιοτικο. εσις ξερετε τιποτα καλο; να παω εκει; ευχαριστω

SAVVAS
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 06, 2020 1:11 pm

Re: Τι προβλήματα έβγαλε το δικό σας car !!!

Δημοσίευση από SAVVAS » Τετ Μάιος 06, 2020 1:47 pm

Γεια σας παιδιά, πρώτη φορά στο φόρουμ και εγώ και είπα να γράψω για προβλήματα.
Αγόρασα περσυ ένα punto sx mk2 2002 και η μέχρι τώρα εμπειρία μου είναι άκρως ικανοποιητική.
Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου κάνω ταξίδια με fiat. Το πρώτο αυτοκίνητο του πατέρα μου ήταν το 128q coupe που μας πήγε σε όλη την Ελλάδα. Μοντέλο του 1975 και παροπλιστηκε 2009 όταν αγοράσαμε το νέο bravo. Πιο πριν το 2002 είχαμε αγοράσει το bravo mk1 του 2001 και για ένα φεγγάρι το tempra.
Όμως ποτέ δεν είχαμε punto.
Έψαχνα για αυτοκίνητο για να μπορώ να πηγαίνω στη δουλειά μου και αποφάσισα να ψάξω για punto. Γνωστή η fiat άλλωστε γιατί να τρέχω σε άλλα μεταχειρισμένα.
Οοοολα όμως το ίδιο προβλημα...σγουρια στο καζανάκι και αλλαγη και καμένες λάμπες... Από περσυ έχω αλλάξει 4 φορές τις λάμπες μπροστά και μια πισω..συν βραχυκύκλωμα στα φλας.
Κανένα άλλο πρόβλημα όμως ούτε λάδια που βλέπω ότι χάνουν ούτε τριγμούς ούτε θερμοκρασίες...
Γενικά η Fiat βγάζει καλά αυτοκίνητα για το κόστος τους. Μηχανικά όλα τα αυτοκίνητα που προανέφερα δεν έβγαλαν προβλήματα εκτός από ένα λάμδα στο bravo mk1 το οποίο έχει πάνω 450.000 χλμ. Βέβαια τα service είναι στην ώρα τους και δεν έχω αμελήσει ποτέ κανένα συν ότι οδηγώ νορμάλ. Δεν τα σπάμε. Ειπαμε αυτοκίνητο για δουλειά.

m.p.
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 16, 2020 5:25 pm

Re: Τι προβλήματα έβγαλε το δικό σας car !!!

Δημοσίευση από m.p. » Σάβ Μάιος 16, 2020 5:41 pm

Καλησπέρα. Πρόσφατα αγόρασα ένα punto 1,3 diesel (06/2012), γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος , το αυτοκίνητο έχει πλούσιο εξοπλισμό με ηλιοροφή , κλιματισμό αντί για το απλό a/c ηλ παράθυρα μπρος πίσω . Ανακαλύπτω συνεχώς πράγματα που το κάνουν πολύ βολικό όπως πχ η λειτουργία που συνδέει το κινητό με bluetooth και μιλάω χωρίς να κρατώ το τηλ στο χέρι . Ένα μόνο πρόβλημα έχω καθώς όταν το συνδέω στην θύρα usb ή aux το κινητό συνδέεται αυτόματα για ένα δευτερόλεπτο και μετά αποσυνδέεται με αποτέλεσμα να μην μπορώ να παίξω μουσική από το κινητό μου. Γνωρίζετε πως μπορω να το φτιάξω ;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχόλια”