Punto Evo 1.6 JTD

Εδώ θα βρείτε τα τεχνικά χαρακτηριστικά για όλα τα punto που έχουν κυκλοφορήσει.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nassosEvoJTD
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 26, 2019 10:26 pm

Punto Evo 1.6 JTD

Δημοσίευση από nassosEvoJTD » Παρ Ιούλ 26, 2019 10:39 pm

Χαιρετώ σας.
Νέος στην παρέα,παλιός στο τιμόνι,καλώς σας βρήκα! :smile:
Ήρθε ο καιρός να αφήσω λίγο στην άκρη το πιστό μου Fiesta MK4 και λέω να πάρω το Punto του τίτλου.Το έχει κανείς; Δε βλέπω να κυκλοφορούν πολλά τέτοια-κανένα δηλαδή-αλλά τέλος πάντων...Βέβαια το έδειξα σε 2 μηχανικούς έμπιστους και άγνωστους μεταξύ τους, και αφού το τσέκαραν για αρκετή ώρα έδωσαν το ΟΚ να το πάρω.Θέλω όμως και τη γνώμη κάποιου που το έχει ή το είχε αυτό το μοντέλο για καιρό,να μου πει 2-3 πράγματα για το πουντάκι,πχ γενικά που πονάνε τα πούντο (σασσί πόρτες ηλεκτρικά,κλπ) και πιο ειδικά μετά ο 1600άρης multijet γιατί όσο και να έψαξα δε βρήκα κάτι αρνητικό...Μάλλον το μοντέλο λόγω υψηλού κόστους σα καινούργιο δεν ήρθε Ελλάδα.
Κάθε βοήθεια/γνώμη τι να προσέξω θα είναι πολύτιμη!
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nassosEvoJTD την Κυρ Ιούλ 28, 2019 10:53 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.



Xenofontas
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Απρ 18, 2018 6:38 pm

Re: Punto Evo 1.6 JTD

Δημοσίευση από Xenofontas » Κυρ Ιούλ 28, 2019 7:53 pm

Έχει θέμα στην EGR και στο βολάν διπλής μάζας

Άβαταρ μέλους
nassosEvoJTD
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 26, 2019 10:26 pm

Re: Punto Evo 1.6 JTD

Δημοσίευση από nassosEvoJTD » Κυρ Ιούλ 28, 2019 11:14 pm

Κατάλαβα...Εκει που πάσχουν δηλαδή όλα τα ντήζελ της αγοράς από τα νοθευμένα πετρέλαια...Με το βολάν τι ακριβώς παίζει; τρέμει / διαλύεται /πατινάρει; :help
Θα ζητήσω βέβαια και ένα φουλ σέρβις (λάδια φίλτρα καθάρισμα EGR κλπ πριν τη παραλαβή να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνικά Χαρακτηριστικά”