Εσωτερικο Grande PUNTO

Oι ψηφοφορίες του club

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Eσωτερικο Grande Punto

Μου αρεσει το εσωτερικο
40
48%
Δεν μου αρεσει το εσωτερικο
5
6%
Καλο ειναι αλλα θα μπορουσαν και καλυτερα
39
46%
 
Σύνολο ψήφων: 84

Άβαταρ μέλους
animalinstict
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 497
Εγγραφή: Τετ Οκτ 13, 2004 4:11 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Εσωτερικο Grande PUNTO

Δημοσίευση από animalinstict » Δευ Σεπ 25, 2006 8:16 pm

Καθομουν και διαβαζα δυο αρθρα απο δυο περιοδικα. ειναι συγκριτικα του grande punto με τους ανταγωνιστες της κατηγοριας (clio, 207, corsa, yaris).
ενω λοιπον το grande εχει να υποδειξει ενα αξιολογο κινητηρα (starjet) και ενα πανεμορφο εξωτερικο πιστευω οτι υπολειπεται εναντι των αλλων μοντελων στο εσωτερικο. πιστευω οτι το ταμπλο του ειναι πολυ φτωχο για αμαξι του 2006. εσας ποια η γνωμη σας? συμβαδιζει το επιπεδο σχεδιασης του εξω με του μεσα?
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.



Άβαταρ μέλους
_Nikos_
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2339
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 16, 2006 10:33 pm

Δημοσίευση από _Nikos_ » Δευ Σεπ 25, 2006 8:35 pm

συγκριτικα με το yaris το punto ειναι πολυ πιο ωραιο. Αλλα θα μπορουσε να γινει και λιγο πιο φαντεζι... Απο ποιοτητα δεν ξερω, που ειναι ισως πιο σημαντικο. Οι κατοχοι θα ξερουν καλυτερα.
Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
George HGT
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 08, 2005 5:07 pm
Τοποθεσία: Gerakas-Ag.Paraskevi
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από George HGT » Τρί Σεπ 26, 2006 9:25 am

Εμενα το grande που το εζησα απο κοντα μου αρεσε πολυ εξωτερικα και εσωτερικα!

Ενα προβλημα που παρατηρησα μαζι με τον Βασιλη και αρκετα σοβαρο ειναι η ελλειψη μικροχωρων! Για κινητα και τετοια!

Ισως να μπορουσε να γινει και πιο φαντεζι αλλα αυτο δεν ειναι και απαρετητα ωραιο!

Τωρα απο ποιοτητα καλο φενοταν!
:twisted: BLACK HGT :twisted:

ΕικόναΕικόνα
Ενα ακομα ΤΕΡΑΣ......

Stefanakis Tuning... :sad:
:lol:

Άβαταρ μέλους
grandeBILL
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2291
Εγγραφή: Πέμ Απρ 27, 2006 10:42 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grandeBILL » Τρί Σεπ 26, 2006 9:28 am

θα ηταν καλυτερα αν εβαζες φωτο απο το sporting που ειναι κλασεις ανωτερο απ'ολα... με φιλετα αλουμινιου λευκα οργανα απιστευτα bucket καθισματα... δερματινο τιμονι και λεβιεδες... οποις θελει τον προκαλει να δει το δικο μου...
(υ.γ. thanx george!!!)

Άβαταρ μέλους
HauntedPunto
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 5941
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 23, 2005 10:55 am
Τοποθεσία: Πασαλιμάνι!!!

Δημοσίευση από HauntedPunto » Τρί Σεπ 26, 2006 9:39 am

Στο yaris και στο corsa μόνο η κονσόλα είναι ωραία.. αν το δείς γύρω γύρω είναι πολύ απλό..
Στο grande είναι όλο το εσωτερικό ωραίο.. (θα μπορούσε βέβαια να είναι και καλύτερο)
Γνώμη μου πάντα..
Εικόνα Made Me Do It
Pure on the outside, Haunted on the inside...

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Τρί Σεπ 26, 2006 9:43 am

Kala leei o bill......valte photo tou sporting pou einai ola ta lefta.......padws kai mena mou aresei kalitera apo ola ta parapanw gia ena aplo logo......otan katseis mesa niwtheis oti briskesai se polu megalutero amaxsi kai borei na min einai pardalo alla einai sovaro eswteriko, stibaro kai poly ergonomiko me moni isws ateleia (tha simfwnisw me ton George HGT) oti den exei polous xwrous gia mikroantikeimena. Kata ta alla einai poly armoniko.

Άβαταρ μέλους
Maria Puntova
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2931
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2005 2:54 pm
Τοποθεσία: Αθήνα - Γκύζη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maria Puntova » Τρί Σεπ 26, 2006 10:06 am

Δεν ξέρω ρε παιδιά..εμένα μου φάινεται καλύτερο το Corsa...
Γενικά δεν έχω τρελαθεί με το grande... όσο για το yaris, ενώ είναι απο τις αδυναμίες μου, παρόλαυτα το καινούριο με απογοήτευσε...

Για το εσωτερικό παίζουν ρόλο και τα όργανα...
Απο τις φωτό...το Corsa νομίζω ότι χτυπάει.

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα ...είμαι ελεύθερη
PDT_045

Άβαταρ μέλους
George HGT
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 08, 2005 5:07 pm
Τοποθεσία: Gerakas-Ag.Paraskevi
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από George HGT » Τρί Σεπ 26, 2006 10:11 am

Βασιλη ποσταρε μια φωτο εσυ απο το δικο σου!
Εχει οντως πολυ μεγαλη διαφορα το σπορτινγκ!

ΥΓ: Να φενεται μεσα και το σκιουρακι απο το ice age!!!
:twisted: BLACK HGT :twisted:

ΕικόναΕικόνα
Ενα ακομα ΤΕΡΑΣ......

Stefanakis Tuning... :sad:
:lol:

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Τρί Σεπ 26, 2006 10:18 am

Mia apo to diko mou,....an kai den einai poly genikh.....

kai kati akoma....ta dermatina kathismata mesa einai super..(sorry bill.. :lol: )
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Τρί Σεπ 26, 2006 10:21 am

Βάσει των όσων έχω δει από κοντα και έχω διαβάσει σε συγκριτικά περιοδικών, το grande υστερεί σε χωρους μικροαντικειμένων και το εσωτερικό του δεν έχει τους χώρους που θα περίμενε κανείς σε αυτή την κατηγορία.Από την άλλη,το αλουμίνιο που έχει στο εσωτερικό που έχει το χρώμα του αμαξώματος του δίνει ωραία πινελιά αλλά στο κατάλληλο χρώμα.Πχ,αν το αμάξι είναι ενα μπλέ σκούρο(σκοτωμένο κατά την άποψή μου) και το αλουμινιο μέσα έχει το ίδιο χρώμα δεν είναι όμορφο. Το yariw αφήστε το,σαν κουκλόσπιτο είναι μέσα.
Σε γενικές γραμμές, το εσωτερικό του είναι όμορφο και καλό αλλά λείπει η πρωτοτυπία που το κάνει ξεχωριστό.

Άβαταρ μέλους
spartiatis
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τετ Ιουν 08, 2005 4:42 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από spartiatis » Τρί Σεπ 26, 2006 2:06 pm

καλο ειναι αλλα μπορουσε και καλυτερο...!!!κατι ασχετο!sporti η θεση οδηγησης ειναι λιγο ψηλη ή μου φαινεται?

Άβαταρ μέλους
animalinstict
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 497
Εγγραφή: Τετ Οκτ 13, 2004 4:11 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από animalinstict » Τρί Σεπ 26, 2006 2:13 pm

δε βρισκω φωτο απο το σπορτινγ. αν βρει καποιος μια πιο γενικη ας την ανεβασει.
απλα εμενα το εσωτερικο του grande μου φαινεται οτι στερειται φαντασιας,λες και τους τελειωσε το budget με τον εξωτερικο σχεδιασμο και δε μελετησαν τοσο τον εσωτερικο.
για να το πω απλα ειναι καπως γερμανικο το εσωτερικο χωρις ιδαιτερη ιταλικη φινετσα!!

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Τρί Σεπ 26, 2006 2:44 pm

Oxi file mou,....den einai psilh h thesi odhghshs...to antitheto malista niwtheis poli pio xamhla kai xwmenos sto amaxsi apo oti se ola ta prohgoumena punto.....toulaxiston egw etsi niwthw. einai pragmatika polh kalh thesh odhghshs kai to lebie taxythtwn pio mikro kai pio konta ston odhgo....mia xara.

Oso gia tous xwrous pou anefere o GRIGIO,...gnwmh mou einai pws einai kaloi. Eimai 1.90 kai sthn thesh pou exw to kathisma (kai arketa xsaplwto) kathetai aneta anthrwpos 1.75-1.80 pisw mou....pio psilos tha diskoleytei. e ti parapanw na zhthseis? san fardos episis mesa fenetai kai einai pio fardy apo oti martyroun oi arithmoi logw diamorfwshs plastikwn stis portes.....Padws brosta toulaxiston einai poli poli aneto.

Άβαταρ μέλους
spartiatis
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τετ Ιουν 08, 2005 4:42 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από spartiatis » Τρί Σεπ 26, 2006 3:49 pm

περιεργο..!μαλλον εγω θα εφταιγα που την ενιωθα πολυ ψηλη στο test drive αν και ειμαι πιο κοντος απο σενα!!!

Άβαταρ μέλους
dchristop
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 06, 2005 3:39 pm
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευση από dchristop » Παρ Σεπ 29, 2006 1:37 pm

Μαρία ΥΚΡ έγραψε:Δεν ξέρω ρε παιδιά..εμένα μου φάινεται καλύτερο το Corsa...
Γενικά δεν έχω τρελαθεί με το grande... όσο για το yaris, ενώ είναι απο τις αδυναμίες μου, παρόλαυτα το καινούριο με απογοήτευσε...

Για το εσωτερικό παίζουν ρόλο και τα όργανα...
Απο τις φωτό...το Corsa νομίζω ότι χτυπάει.
Αν και κατοχος Grande Sporting θα συμφωνησω με τη Μαρια. Χθες πηγα σε μια εκθεση της OPEL και μπηκα σε ενα CORSA SPORT και πιστευω οτι το ταμπλω του CORSA ειναι πιο εντυπωσιακο απο του GRANDE. (Ημιδιαφανοι διακοπτες φωτιζομενοι δακτυλοι οργανων, φωτα στα ποδια των επιβατων κ.λ.π.). Επισης παρατηρησα οτι το εσωτερικο ειναι πιο στεναχωρο απο του GRANDE. Αλλα ειπαμε παραμενουμε πιστοι Ιταλοφιλοι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”