τι λαστιχο προτιματε και γιατι?

Oι ψηφοφορίες του club

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση

τι λαστιχο προτιματε και γιατι?

Μichellin
48
21%
Pirelli
24
10%
Brigestone
47
21%
GoodYear
18
8%
Yokohama
20
9%
Dunlop
36
16%
Dunlop
36
16%
 
Σύνολο ψήφων: 229

MAFIA

τι λαστιχο προτιματε και γιατι?

Δημοσίευση από MAFIA » Τρί Νοέμ 23, 2004 5:48 pm

γραψτε 2 λογακια ποιο ελαστικο προτιματε και γιατι!
εγω προσωπικα προτιμω pirelli,πρεπει μεν να ζεσταθουν αλλα εχουν αψογα κρατηματα και ειναι αρκετα ανθεκτικα με τους ελληνικους δρομους.
τα michellin ειναι πραγματι βεντουζες στον δρομο αλλα πολυ ευπαθη σε πεζοδρομια και λακουβες μιας και καρουμπαλιαζουν ευκολα!
τα brigestone τα θεωρω οτι ειναι πολυ ακριβα σε σχεση με αυτα που δινουν και σε σχεση με τον ανταγωνισμο!
για τα υπολοιπα δεν εχω αποψη!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MAFIA την Τρί Νοέμ 23, 2004 8:09 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.



Άβαταρ μέλους
L.R.C.
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2004 5:57 pm
Τοποθεσία: Πάντα μπροστά...

Δημοσίευση από L.R.C. » Τρί Νοέμ 23, 2004 5:50 pm

egw psifizw Bridgestone , an kai kratane ligo gia emena G@M@NE.

oso gia poio racing katastaseis psifizw Yokohama
Kartodromo(old) Lap: 0:59,916

Punto GT2 in progress...

Άβαταρ μέλους
puntogtman
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2851
Εγγραφή: Τετ Απρ 14, 2004 12:38 pm
Τοποθεσία: Κρυονέρι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από puntogtman » Τρί Νοέμ 23, 2004 6:28 pm

εγω good year γιατι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κρτημα σε βροχη και σε στεγνο...αλλα μονο τα f1-gs3 για τα αλλα δε μπορω να πω γνωμη...
Εικόνα

MAFIA

Δημοσίευση από MAFIA » Τρί Νοέμ 23, 2004 6:39 pm

θα παρακαλουσα οσους ψηφιζουν να λενε και την γνωμη τους... δεν ειναι κακο...ισως βοηθησει σε ορισμενους που ψαχνονται!
ευχαριστω!

Άβαταρ μέλους
Gifted
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ Σεπ 06, 2004 2:55 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gifted » Τρί Νοέμ 23, 2004 7:39 pm

axx gia mena anoixtike auto to site...egw thelw na allaksw papa sto toutou mou
Some guys think i have a slow car......Unfortunately for them... I have a Fast HearT :!: :evil:

MAFIA

Δημοσίευση από MAFIA » Τρί Νοέμ 23, 2004 7:40 pm

οχι το site βρε...το θεμα θες να πεις!!!!
ναι με αφορμη την δικια σου απορια ανοιχτηκε πραγματι!

Άβαταρ μέλους
Gifted
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ Σεπ 06, 2004 2:55 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gifted » Τρί Νοέμ 23, 2004 7:45 pm

oups malista :) auto itan ..ta xw paiksei me tin G@mw ptuxiakh !!
Some guys think i have a slow car......Unfortunately for them... I have a Fast HearT :!: :evil:

Άβαταρ μέλους
drohos
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 18, 2004 3:47 pm
Τοποθεσία: ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Δημοσίευση από drohos » Τρί Νοέμ 23, 2004 11:14 pm

gifted εγώ εδώ και κάνα μηνα φοράω το goodyear f1 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αλλα θα σε ξενερώσω λίγο,τα f1 βγαίνουν από 15αρια και πάνω!
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Banned
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 13, 2004 6:35 pm

Δημοσίευση από Banned » Τρί Νοέμ 23, 2004 11:50 pm

Φοραω Avon σε διασταση 195-45-15 και μετα απο ενα χρονο λιωσιματος εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος.Γενικα προτεινω λαστιχα με μαλακο πελμα ειδικα στο προφιλ οπως τα michelin τα οποια ταιριαζουν σε ελαφρια αυτοκινητα.Οτιδηποτε σκληρο χρειαζεται βαρος για να ζεσταθει.
Εχω κανει βολτα με Peugeot 306 gti το οποιο φοραγε Potenza και πιστευω οτι ειναι κορυφαιο λαστιχο σε κρατημα.Αλλα ζεσταθηκε μετα απο μιαμιση ωρα...

Άβαταρ μέλους
Gifted
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ Σεπ 06, 2004 2:55 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gifted » Τετ Νοέμ 24, 2004 2:24 am

drohos mporw na sou pw oti to F1 bgainei kai se 185/60/14 :) :) den me stenaxwrises katholou. telika re paidia?
Some guys think i have a slow car......Unfortunately for them... I have a Fast HearT :!: :evil:

Άβαταρ μέλους
Gifted
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ Σεπ 06, 2004 2:55 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gifted » Τετ Νοέμ 24, 2004 2:25 am

Gia to puntaki to mk2 to sporting to tapeino ti lastixo na balw?
Some guys think i have a slow car......Unfortunately for them... I have a Fast HearT :!: :evil:

Dimitris F
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 26, 2004 9:42 pm
Τοποθεσία: Xanthi

Δημοσίευση από Dimitris F » Τετ Νοέμ 24, 2004 3:43 am

Loipon forao to dunlop sp sport 200 kai eimai apolita euxaristimenos. Gia ta lefta tou kanei sigoura papades kai einai klaseis anotero apo to firestone firehawk pou forouse to amaxi san 1i topothetisi. Loipon apo sizitiseis me lastixades alla kai me filous exo katalixei sta exis. To michelin einai lastixo me malako pelma. An den thes ipoxoriseis ston tomea stripsimo einai monodromos. Ta polidiafimismena bridgestone pali exoun skliro pelma. Einai manoules gia 1es 2es alla xanoun arketa ston tomea stripsimo. Oso gia ta Avon ta eixe ena filaraki (montello de thimamai) kai leei oti einai mapa. Gia ta yokohama pali exoun akoustei poli kala logia giati exoun malaka plaina (= kalo kratima se strofilikia) kai skliro pelma. Sindiasmos diladi metaxi bridgestone kai michellin. Kata pollous i xrisi tomi gia tous ellinikous dromous. Telos oson afora ta Dunlop exoun arketa malako pelma kai kratane arketa kala sta striftera kommatia. Pados rixte kai mia matia sta marangoni.....
Prepei na kano tin pountakla pio grigori.... :?

Άβαταρ μέλους
ftskamins
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 04, 2004 8:26 pm
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Δημοσίευση από ftskamins » Τετ Νοέμ 24, 2004 4:37 pm

michellin και παλι michellin!!!βεβαια χρειαζονται και την καταλληλη προσοχη....οχι παρκαρισματα σε πεζοδρομια και στις λακουβες με 100 km/h!!!!Οταν ομως τα χρειαστεις στα στροφιλικια δεν σε προδιδουν....

Άβαταρ μέλους
Gallatin
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3632
Εγγραφή: Πέμ Απρ 15, 2004 12:28 am
Τοποθεσία: 1 κολωνα μπροστα απο ολους!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gallatin » Τετ Νοέμ 24, 2004 4:47 pm

εμενα βασικα ειναι το πρωτο λαστιχο που βαζω στο πουντο το πηρα με τα μαμα GT-SX που πραγματικα μου αρεσαν και ηταν σε 14αρα....γ@μουσ@ν μολις εβαλα την 15αρα εβαλα τα Α539 δεν εχω κανενα παραπονο παντου πιανουν τωρα για στροφες μην με ρωτατε δεν κανω πειραματα GT εχω και δεν θελω να κλαιω χαχαχαχαχαχαχα
http://www.speedtest.net/result/363494335.png
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
Arguing with the moderators is like shaking your fist at God. There's nobody there; and if there is, he's not listening. And if he's listening, all you're doing is pissing him off

Άβαταρ μέλους
L.R.C.
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2004 5:57 pm
Τοποθεσία: Πάντα μπροστά...

Δημοσίευση από L.R.C. » Τετ Νοέμ 24, 2004 5:08 pm

Gallatin έγραψε:δεν εχω κανενα παραπονο παντου πιανουν τωρα για στροφες μην με ρωτατε δεν κανω πειραματα GT εχω και δεν θελω να κλαιω χαχαχαχαχαχαχα
:roll:
Kartodromo(old) Lap: 0:59,916

Punto GT2 in progress...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”