Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Oι ψηφοφορίες του club

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Τριζει το Δικο σας PUNTO?

ΝΑΙ
119
33%
ΚΑΘΟΛΟΥ
89
25%
ΛΙΓΟ
152
42%
 
Σύνολο ψήφων: 360

Άβαταρ μέλους
jimmm
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 5:16 pm

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από jimmm » Παρ Σεπ 10, 2010 7:48 pm

P.A.D.R.C έγραψε:Aντι να επαναλαμβανετε το ιδιο πραγμα ,βγαλτε ο καθε ενας σας απο μια φωτο του μερους που θεωρειτε οτι χρειαζετε λιπανση και δειξτε το μας.Αναλογως απο που το ακουει ο καθε ενας απο τους υπολοιπους θα γρασαρει αντιστοιχα.
Παρεπιπτοντως με κλειστα παραθυρα δεν νομιζω να μπορεις να ακουσεις "νιαουρισμα" απο τον χωρο του κινητηρα..
οντως δεν ακουγεται,μονο το νιωθεις στο ποδι το τριξιμο,οποτε οποιος δεν ακουει ειναι μπροστα,αλλιως ειναι μεσα,απλα αν το θετετε ετσι το θεμα....οσο για την φωτο θα βγαλω απο αλλο οχημα,απλα για να δουμε το σημειο.



Άβαταρ μέλους
jimmm
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 5:16 pm

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από jimmm » Παρ Σεπ 10, 2010 7:49 pm

saxon_747 έγραψε:Το ιδιο λεμε
οκ τοτε......παντως αυριο θα βγαλω μια φωτο......

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από Gazofonix » Παρ Σεπ 10, 2010 9:50 pm

Θελετε και το κλου τις υποθεσης τριξιματος?Τριζει η ιδια η πεταλιερα ειδικα οταν εχει ζεστη.Επειδη σας ειχα πει οτι το ξηλωσα ολο μαζι,το ελυσα,το καθαρισα και το λιπανα καποιο στιγμη με κανα 40 βαθμος μεσα στο αμαξι αρχισε να τριζει παλι.Οταν κρυωσε λιγο παλι σταματησε.Για προσεξτε το λιγο και στα δικα σας.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
jimmm
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 5:16 pm

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από jimmm » Σάβ Σεπ 11, 2010 7:24 am

Gazofonix έγραψε:Θελετε και το κλου τις υποθεσης τριξιματος?Τριζει η ιδια η πεταλιερα ειδικα οταν εχει ζεστη.Επειδη σας ειχα πει οτι το ξηλωσα ολο μαζι,το ελυσα,το καθαρισα και το λιπανα καποιο στιγμη με κανα 40 βαθμος μεσα στο αμαξι αρχισε να τριζει παλι.Οταν κρυωσε λιγο παλι σταματησε.Για προσεξτε το λιγο και στα δικα σας.
μπροστα ασχοληθηκες καθολου?για το ιδιο οχημα μιλαμε και κιτρινο !!!!!! :???:

Άβαταρ μέλους
jimmm
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 5:16 pm

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από jimmm » Σάβ Σεπ 11, 2010 3:31 pm

jimmm έγραψε:
P.A.D.R.C έγραψε:Aντι να επαναλαμβανετε το ιδιο πραγμα ,βγαλτε ο καθε ενας σας απο μια φωτο του μερους που θεωρειτε οτι χρειαζετε λιπανση και δειξτε το μας.Αναλογως απο που το ακουει ο καθε ενας απο τους υπολοιπους θα γρασαρει αντιστοιχα.
Παρεπιπτοντως με κλειστα παραθυρα δεν νομιζω να μπορεις να ακουσεις "νιαουρισμα" απο τον χωρο του κινητηρα..
οντως δεν ακουγεται,μονο το νιωθεις στο ποδι το τριξιμο,οποτε οποιος δεν ακουει ειναι μπροστα,αλλιως ειναι μεσα,απλα αν το θετετε ετσι το θεμα....οσο για την φωτο θα βγαλω απο αλλο οχημα,απλα για να δουμε το σημειο.
http://img710.imageshack.us/img710/1684/dsc00078yg.jpg να και η φωτο.......εγω εδω βλεπω το προβλημα

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από Gazofonix » Σάβ Σεπ 11, 2010 6:38 pm

jimmm έγραψε:
Gazofonix έγραψε:Θελετε και το κλου τις υποθεσης τριξιματος?Τριζει η ιδια η πεταλιερα ειδικα οταν εχει ζεστη.Επειδη σας ειχα πει οτι το ξηλωσα ολο μαζι,το ελυσα,το καθαρισα και το λιπανα καποιο στιγμη με κανα 40 βαθμος μεσα στο αμαξι αρχισε να τριζει παλι.Οταν κρυωσε λιγο παλι σταματησε.Για προσεξτε το λιγο και στα δικα σας.
μπροστα ασχοληθηκες καθολου?για το ιδιο οχημα μιλαμε και κιτρινο !!!!!! :???:
Ασχοληθηκα.Αλλαξα συμπλεκτη (ηταν αρκετα σκληρο το πλατο) και προληπτικα το κυλινδρακι που βιδωνει στο σασμαν.
Ολη η διαδικασια με το πενταλ εγινε ΠΡΙΝ αλλαξω συμπλεκτη και το 1ο τριξιμο ξαναακουστηκε μετα την αλλαγη και οχι αμμεσος.Αλλα στο ξαναλεω.Πεταλιερα και μονο με πολυ ζεστη.Ξερω απο που τριζει το δικο μου.Οχι ολα! :mrgreen:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

panos2
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: Δευ Ιουν 16, 2008 9:31 pm
Τοποθεσία: xalandri

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από panos2 » Κυρ Νοέμ 21, 2010 1:29 am

εμενα δεν ετριζε σχεδον καθολου στα 100000χλμ μονο η εταζιερα εβαλα τα bilstein sport και εμφανιστηκαν στο πισω μερος του αυτοκινητου απο παντου.μια φορα εβγαλα το γρυλο και τριζουν τα εργαλεια.εκατσα ενα πρωινο και βιδωσα οτι βιδα ειχε πισω εβαλα μονωτικη ταινια στη κλειδαρια , εκει που πιανουν τα καθισματα και αφρολεξ στην εταζιερα που βαζουν στα παντζουρια, το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο.

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από Gazofonix » Δευ Νοέμ 22, 2010 11:40 pm

Ακουγοντας σημερα να συντονιζει κατι περιεργο ασχοληθηκα 10 λεπτα με το εσωτερικο πισω μερος.Παιδες στην τρυπα που μενει στο κατω και μπροστα μερος των πισω καθισματων (εκει που αφηνει κενο η ταπετσαρια με την μοκετα οχι ακριβως κατω απο τους πατους) απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη εχω βρει τα απιστευμα.Κοχιλια,μπαταριες,κλιπακια,πλαστικα καπακια και γενικα 3 χουφτες σκουπιδια!!!!!!!!!!!!!11 :shock: :shock: :shock: Α!!! και μια μεταλλινη βεργα πλατοκαθισματος. PDT_Armataz_01_02
Η χαζομαρα ειναι οτι ΔΕΝ ηξερα οτι αφηνει τετοιο κενο εκει πισω. :x
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
Vicepresident
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1960
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 1:47 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από Vicepresident » Δευ Νοέμ 22, 2010 11:48 pm

Όταν έλυσα πρώτη φορά την κεντρική κονσόλα
έβγαλα απο το μέρος που υπάρχει ο εγκέφαλος κάτι τάπες πόκεμον........... PDT_Armataz_01_05 PDT_Armataz_01_05 PDT_Armataz_01_05
Ξεχνάτε μου φαίνεται τα κόκκινα.............Γατάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από Gazofonix » Δευ Νοέμ 22, 2010 11:58 pm

Ρε τον καημενο τον Πικατσου............ :lol: :lol: :lol:
Πεγκε εσυ που εχεις το ιδιο αμαξι καταλαβες για πια τρουπα μιλαω ε???? :wink:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

DrVag
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Σεπ 21, 2010 7:53 pm
Τοποθεσία: larissa

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από DrVag » Τρί Νοέμ 23, 2010 12:01 am

Καλά τα Punto δε λέω αλλά ΤΡΙΖΟΥΝ
Punto mk2b 1.4 16v emotion 234.000kms: ΘΑ ΤΟ ΦΤΑΣΩ 1.000.000kms
Είμαι προδότης. Το παραδέχομαι. Έχω αμάξι group VAG

Άβαταρ μέλους
Vicepresident
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1960
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 1:47 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από Vicepresident » Τρί Νοέμ 23, 2010 12:01 am

Ναι ρε φίλε.
Έχει κάτι σημεία αυτό το αμάξι που ούτε καν σου πάει
το μυαλό ότι είναι έτσι φτιαγμένο.
Αν ποτέ λύσεις πίσω ταπετσαρίες θα δεις τι εννοώ.............
Ξεχνάτε μου φαίνεται τα κόκκινα.............Γατάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από Gazofonix » Τρί Νοέμ 23, 2010 12:11 am

DrVag έγραψε:Καλά τα Punto δε λέω αλλά ΤΡΙΖΟΥΝ

Με 2 μπαρες μπροστα..............εβγαλε τον σκασμο ολο το μπροστινο μερος του αμαξιου. :lol: :lol:
Τωρα θελει καποιοα στιγμη να δω με το πισω (πατουρες ταβλας και πλατες καθισματων)

Και το τριξιμο δεν ειναι απαραιτητα κακο.Σου κραταει παρεα και δεν σε αφηνει να κοιμηθεις το βραδι σε ταξιδι. :mrgreen: :mrgreen:

σ.σ.O arpas που αλλαξε μονος του ταμπλο και σαλονι + πλαινα εχει κανει θαυματα.Κυριοι το περασα αμορτισερομετρο (ξερε πως δουλευει -κανει το αμαξι φραπε τροχο-τροχο) και ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΣΙΚ.Η Βentley πιο πολυ τριζει!!!!!!!!!!!!!!1 :lol: :lol:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
Vicepresident
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1960
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 1:47 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από Vicepresident » Τρί Νοέμ 23, 2010 12:13 am

Έχεις καμία ιδέα για το πίσω μέρος γιατί ενδιαφέρομαι κ εγώ..........
Ξεχνάτε μου φαίνεται τα κόκκινα.............Γατάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!

DrVag
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Σεπ 21, 2010 7:53 pm
Τοποθεσία: larissa

Re: Τρίζει το ΔΙΚΟ σας PUNTO...???

Δημοσίευση από DrVag » Τρί Νοέμ 23, 2010 12:25 am

Μπροστά και μένα δεν τρίζει. Μόνο πίσω. Σινεμπλόκ στάνταρ ψεκάζονται καθε τρεις και λίγο μέχρι να βρω άκρη, τα σιδεράκια από τις κλειδαριές στις πόρτες και τα πίσω καθίσματα έχουν ντυθεί με teflon, τα πλαστικά με το που θα πιάσουν τα κρυα σφίγγω τις βίδες και άλλα διάφορα να μην τα πολυλογώ. Όσο για την Bentley επειδή δεν έχω μπει δεν εκφέρω γνώμη.
Punto mk2b 1.4 16v emotion 234.000kms: ΘΑ ΤΟ ΦΤΑΣΩ 1.000.000kms
Είμαι προδότης. Το παραδέχομαι. Έχω αμάξι group VAG

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”