Νεος Κ.Ο.Κ.

Oι ψηφοφορίες του club

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Ποια η γνωμη σας?

Υπαρχει μονο για εισπραξη χρηματων
29
33%
Ειναι 100% σωστος, θα βοηθησει πολυ
5
6%
Συμφωνω σε μερικα του σημεια, αλλα καποια ειναι παραλογα
43
48%
Ποιος???
12
13%
 
Σύνολο ψήφων: 89

Άβαταρ μέλους
kostas x 69
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2628
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 08, 2004 11:57 am
Τοποθεσία: RHODES, Tsairi, Pastida, Aerodromio Maritson! NEO steki Lidl!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas x 69 » Παρ Ιουν 08, 2007 9:54 am

afto pou me stenaxwri einai oti ta nea metra edelos akira den eginan gia na mas prostatefsoun ala gis na miosi i kivernisi to elima!!!


POWERED BY PAPAGIANNIS SERVICE KERATEA
Respect my 1400cc !!!
www.myspace.com/kostas_x
289Roda kai 38.1Ropi @1,9bar!!!!
My Channel http://www.youtube.com/user/kostasx69

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Παρ Ιουν 08, 2007 10:45 am

GRIGIO έγραψε:....Στα διόδια στο Κιατο,ακριβώς μετά τα διόδια έχει ένα τούμπι τεράστιο.Είναι εντελώς χαζό να λέμε ότι στα διόδια πληρώνουμε για το δρόμο αφού στην τελική ο δρόμος μενει ίδιος!
ΑΙΣΧΟΣ!
Έχεις δίκιο ρε φίλε!Το 'χω υπόψη μου το ρημάδι,εντελώς απαράδεκτο!Βασικά όλη η Κορίνθου-Πατρών είναι για κλωτσιές+κακώς πληρώνουμε αλλά αυτό είναι θέμα για άλλο ίσως τόπικ.
ΥΓ:Στο www.bloka.com έχει τρόπο παράκαμψης των διοδίων αλλά είναι τρελό μπέρδεμα...
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Δημοσίευση από Orange » Παρ Ιουν 08, 2007 11:03 am

Vas_Punto_HGT έγραψε:Όπως βλέπετε κι εγώ ανήκω στην ίδια κατηγορία του Έλληνα που μόνο με τον φόβο των αυστηρών κηρώσεων συμορφώνεται.
Μήπως κι εσείς ανήκεται στην ίδια κατηγορία?
Κοιτα να δεις Vas_Punto_HGT, λες η "κοκοτα" του Κολονακιου ο "μεγαλοδικηγορος της Κηφισιας και ο "καρδιοχειρουργος" της Γλυφαδας να γινουν νομοταγεις πολιτες και να σταματησουν χρηση κινητων, παρανομο παρκαρισμα με τη "τζιπαρα" τους πανω σε πεζοδρομιο και να πανε στην εθνικη αριστερη λουριδα με 80km??Ε δε νομιζω ρε συ φιλε!Μακαρι να ημουν και εγω ο μεγαλο-κατασκευαστης του Χαιδαριου και δε θα με 'νοιαζε καθολου!!Θα τα εδεινα αφου τα 'χα και θα τελειωνα.Και μην μου πεις για αφαιρεση διπλωματα, αδειες και αλλα τετοια!Ολοι αυτοι οι κυριοι που προαναφερα, εχουν της ακρες τους-κοινος "δοντια"-και τα φτιαχνουν ολα.Αυτη ειναι η Ελλαδα.Χρονια τωρα, δυστυχος για μας τους υπολοιπους.
kostas x 69 έγραψε:afto pou me stenaxwri einai oti ta nea metra edelos akira den eginan gia na mas prostatefsoun ala gis na miosi i kivernisi to elima!!!
Ακριβως ετσι ρε kostas x 69.Σιγουρα λεφτα στα χερια τους!!
Εικόνα

Vas_Punto_HGT
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 18, 2005 1:40 pm

Δημοσίευση από Vas_Punto_HGT » Παρ Ιουν 08, 2007 2:26 pm

Orange δεν διαφωνώ με κανέναν, σωστά τα λέτε όλοι.
Στην Ελλάδα ζώ κι εγώ και βλέπω τι γίνεται.
Προσπάθησα να θίξω κάτι θετικό που παρατήρησα.
Είχε μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω στους φίλους μου να φοράνε την ζώνη και το κράνος.
Το ότι αυτές τις μέρες το είδα να γίνεται είναι ΠΟΛΥ θετικό.
Έχω χάσει πολλούς φίλους στο παρελθόν στα τροχαία και πραγματικά αυτό που με ενδιαφέρει είναι η ανθρώπινη ζωή και τίποτα άλλο.
Έστω και μία ανθρώπινη ζωή να γλιτώσουμε με τα νέα μέτρα αυτό θα είναι κάτι.

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Δημοσίευση από Orange » Παρ Ιουν 08, 2007 7:02 pm

Θετικο θα ηταν φιλε Vas_Punto_HGT, να αρχισουν καποτε ολοι αυτοι οι κυριοι των εκαστοτε κυβερνησεων, να αρχιζουν να μας υπολογιζουν-ολους εμας τον λαο, που στηριζουμε και αυτους και την Ελλαδα-και να δωσουν καποια απο τα λεφτα μας και τις χορηγησεις της Ε.Ο.Κ., για να κανουν ποιο ασφαλη, συγχρονη και λειτουργικη την Ελλαδα ΜΑΣ!Αντ' αυτου, κοιτανε πως θα βγαλουν τις "μιζες" τους, να γεμισουν τις κοιλιες τους και των "δικων" τους ανθρωπων, να "δωσουν" τις δουλεις στους δικους τους υπεργολαβους και μετα να μας λενε "μπουρμπουληθρες", ταχα για το καλο μας, θα μας κοβουν κλησεις ενα μηνιατικο, για να μην σκοτωνομαστε στους εθνικους, επαρχιακους και αστικους δρομους.ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΔΙΝΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΟΔΙΚΟ ΜΑΣ ΔΥΚΤΙΟ.Τοσα εργα γινονται, τοσα χρονια τωρα και να δουμε ποτε θα τελειωσουν!!Τωρα που περασε και η Ολυμπιαδα, δεν το βλεπω να τελειωνουν ποτε.Φιασκο ολα για να κρυβουν χρηματα που μας περνουν, σιγα σιγα, προφασηζομενοι το "μεγαλο μεγεθος" του ταδε εργου και τη δυσκολια εφαρμογης του αλλου!Τη γεφυρα ομως στο Ριο-Αντιριο, ξεραν να την φτιαξουν στο πατ-κιουτ!Ναι αφου θα βγαζαν απο την πωληση της διαχειρησης της σε τριτους!Το ιδιο και με το Ελ. Βενιζελος και με την Αττικη οδο, κ.τ.λ.Και αυτο το "πεταλο του Μαλιακου", που χανονται τοσες ζωες σε καθε μεγαλη εξοδο, ακομα τελειωνει.Οπως φυσικα και πολλα ακομα "μεγαλα εργα" σε ολο το οδικο μας δυκτιο.Αν τα χαρουν τα εγγονια μου, θα ειναι θαυμα.Και αν ενδιαφερονται να μας σωσουν, ενταξει και καλα, θα μπορουσαν να κανουν τοσα αλλα μικρα και να μας "φτιαξουν" την κυκλοφοριακη μας αγωγη.(Εχω ζησει για 3 χρονια στην Ιταλια.Δεν μπορω να πω οτι ειναι καλυτεροι οδηγοι απο εμας!Αυτο που μου εκανε ομως τη μεγαλυτερη εντυπωση, ηταν που μια φορα ετυχα σε ενα ατυχημα στην autostrada τους, οπου τρια αυτοκινητα γιναν πιτα μετα απο καραμπολα με 180km!!! και οι οδηγοι τους βγηκαν εγω και παιζαν ξυλο!!!)Σιγουρα ειμαι υπερ καποιων μετρων-ζωνη, κρανος, σημανση κτλ-αλλα οχι στην προσπαθεια επιβολης τους με αυτο τον τροπο και δινοντας και νομοθετικη εξουσια στα αστυνομικα οργανα.Πολυ αστεια μου φαινονται αυτα.Αντι να μου μαθει να οδηγω και να συμπεριφερομε καλυτερα στο δρομο, να εχω και εγω ασφαλεια αι ο συνανθρωπος μου, μας εχει με το μαστιγιο και να σου λεει "Αααααα, το εκανες??Πληρωνε τωρα!!"Ωραιος τροπος.Ολοι θα γινουμε καλυτεροι οδηγοι, θα κατανοησουμε καλυτερα την χρηση και τη συμπεριφορα των οχηματων στους δρομους, θα μετραμε περισσοτερο τους πεζους και τη σημανση στους δρομους και ολα αυτα επειδη θα αδειασουν τις τσεπες μας.Αρε μας ποναν πολυ αυτοι οι κυριοι της κυβερνησης μας.Μας ποναν παρα πολυ!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TasosB
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1733
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2006 12:01 pm
Τοποθεσία: Ίλιον, Αθηνα

Δημοσίευση από TasosB » Δευ Ιουν 11, 2007 9:06 am

Βασικα μπορει να ειναι υπερβολικα αυστηρος ο νεος ΚΟΚ και πολλα πραγματα να ειναι εντελως αστοχα με σκοπο να γεμισουν τα ταμεια, εγω ομως χτες που γυρναγα απο Αιγιο επιασα τον εαυτο μου να κοβει για να εναρμονιστει με το οριο ταχυτητας ακομα και εκει που δεν υπηρχε φοβος μπλοκου. Πρωτη φορα το εκανα και το καλο ειναι οτι εκανα ασυναισθητα.
Σχολή Οδηγών...Η Χελώνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
sakis303
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 20, 2007 10:37 pm
Τοποθεσία: Ζάκυνθος

Δημοσίευση από sakis303 » Τρί Ιουν 12, 2007 12:20 pm

Οι παραβάσεις σχετικά με κόκκινο ,μέθη,κινητά και άλλες τέτοιες σοβαρές παραβάσεις ναι να πιάνουν όσους τα κάνουν και να τους σκίζουν γιατί όλες αυτές οι παραβάσεις απειλούν και την ζωή του άλλων ανθρώπων που κυκλοφορούν στο δρόμο. Αλλά ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω ποιον ενοχλώ εγώ που δεν θέλω να φορέσω κράνος ή ζώνη είμαι ενήλικος και καταλαβαίνω τους κινδύνους οι οποίοι αφορούν μόνο τον εαυτό μου όμως...

Άβαταρ μέλους
puntogtman
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2851
Εγγραφή: Τετ Απρ 14, 2004 12:38 pm
Τοποθεσία: Κρυονέρι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από puntogtman » Τρί Ιουν 12, 2007 2:01 pm

να σου πω γιατι φιλε μου...υποτιθεται πως ολοι θελουμε τη ζωη μας ετσι...αν λοιπον εμεις σαν οδηγοι δεν εχουμε το μυαλο να προστατεψουμε τη ζωη μας,πρεπει καποιος να μας αναγκασει να το κανουμε...και το ξαναλεω ειναι το ελαχιστο που μπορουμε να κανουμε...δηλαδη δε μπορω να φανταστω καποιον να λεει οτι δε με νοιαζει η ζωη μου,και γουσταρω να καυκλοφορω χωρις κρανος(ειδικοτερα).αυτο ειναι ανωριμοτητα...
προσωπικα ζωνη φοραω παντα ασχετα απο τα προστιμα...και να μην ηταν υποχρεωτικο να τη φοραω παλι θα τη φορουσα...πολυ απλα γιατι με νοιαζει και θελω να προστατευω τη ζωη μου!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τρί Ιουν 12, 2007 2:13 pm

sakis303 έγραψε:Οι παραβάσεις σχετικά με κόκκινο ,μέθη,κινητά και άλλες τέτοιες σοβαρές παραβάσεις ναι να πιάνουν όσους τα κάνουν και να τους σκίζουν γιατί όλες αυτές οι παραβάσεις απειλούν και την ζωή του άλλων ανθρώπων που κυκλοφορούν στο δρόμο. Αλλά ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω ποιον ενοχλώ εγώ που δεν θέλω να φορέσω κράνος ή ζώνη είμαι ενήλικος και καταλαβαίνω τους κινδύνους οι οποίοι αφορούν μόνο τον εαυτό μου όμως...
Κι όμως ενοχλείς!Μη φορώντας κράνος,ένα έντομο να σου μπει στο μάτι-και μη μου πει κανείς ότι δεν έχει συμβεί,ακόμα και με ποδήλατο-μπορεί να πέσεις και να χτυπήσεις κάποιον που δε φταίει.Αν δε φοράς ζώνη στο πίσω κάθισμα,σε μια σύγκρουση έστω και με λίγα χλμ τους μπροστινούς τους έχεις τελειώσει..Άρα έχεις και νομικές ευθύνες.Αν δε φοράς μπροστά και τραυματιστείς ενώ θα μπορούσες να την είχες γλιτώσει,έχεις ευθύνες απέναντι στην οικογένειά σου,στα νοσοκομεία που θα σε περιθάλπτουν κλπ.Οι κίνδυνοι σε πιθανό ατύχημα αφορούν όλους.Κανείς δεν ξέρει που θα καταλήξει αμάξι ή μηχανή μετά από ατύχημα
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Δημοσίευση από Orange » Τρί Ιουν 12, 2007 3:18 pm

Παιδια ενταξει, ολα καλα και σωστα για κρανος, ζωνη, παραχωρηση προτεριοτητας κ.τ.λ., αλλα τα προστημα ειναι μεγαλα για τους απλους πολιτες-με αμφιβολα αποτελεσματα-και ανυπαρκτα για τους μεγαλους!!Θα μπορουσαν καληστα να πουν:"Οδηγηση χωρις ζωνη?Δυο χρονια χωρις διπλωμα.Παραβιαση προτεριοτητας?Πεντε χρονια διχως διπλωμα" κ.ο.κ., χωρις τα 700αρια και τα χιλιαρικα σα προστιμα, οχι τιποτα αλλο, θα καθαριζαμε και απο πολλους "κουλους" και απο πολλους πραγματικα επικινδυνους "οδηγους"!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τρί Ιουν 12, 2007 5:11 pm

Orange έγραψε:Παιδια ενταξει, ολα καλα και σωστα για κρανος, ζωνη, παραχωρηση προτεριοτητας κ.τ.λ., αλλα τα προστημα ειναι μεγαλα για τους απλους πολιτες-με αμφιβολα αποτελεσματα-και ανυπαρκτα για τους μεγαλους!!Θα μπορουσαν καληστα να πουν:"Οδηγηση χωρις ζωνη?Δυο χρονια χωρις διπλωμα.Παραβιαση προτεριοτητας?Πεντε χρονια διχως διπλωμα" κ.ο.κ., χωρις τα 700αρια και τα χιλιαρικα σα προστιμα, οχι τιποτα αλλο, θα καθαριζαμε και απο πολλους "κουλους" και απο πολλους πραγματικα επικινδυνους "οδηγους"!!
Σωστός.Κάτι αντίστοιχο με
http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?t ... c&start=15
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
Maria Puntova
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2931
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2005 2:54 pm
Τοποθεσία: Αθήνα - Γκύζη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maria Puntova » Τρί Ιουν 12, 2007 9:27 pm

Για τους μπάτσους πότε θα βγεί ΚΟΚ ???
Πριν λίγη ώρα κόντεψα να σκοτωθώ... δεν προλαβα να πάρω την πινακίδα του κωλόμπατσου... αλλά και να προλάβαινα... μιλάμε για ΜΠΑΤΣΟ...άρα κ μαμιώντας που πέρασε το stop...είχε δίκιο. Και αν εγώ δεν γυρνούσα σπίτι μου πάλι δίκιο θα είχε. Γουρούνια.

ΥΓ: "Κάποιος" είχε τα @#$% να καθαρίζει τις "στολές" ... αυτό χρειάζεται τελικά σε τέτοια σκουλήκια.

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα ...είμαι ελεύθερη
PDT_045

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Τρί Ιουν 12, 2007 9:56 pm

Τι να πώ κι εγώ!!!

Την Πέμπτη που μας πέρασε έγραψαν τον αδερφό μου (15 1/2 χρονών) 500Ε για πινακίδα και κράνος και για δίπλωμα για 125cc!!! ενώ δεν οδηγούσε ο αδερφός μου!!!
Κι αυτό έγινε επειδή το παιδί που οδηγούσε είχε είδη πολλές κλήσεις και έτσι αποφάσισαν να γράψουν τον αδερφό μου!!!Ενώ το παιδί έλεγε ότι οδηγούσε αυτός(όχι ο αδερφός μου) και ο πατέρας του παιδιού έλεγε ότι οδηγούσε ο γιός του και πάλι αυτοι έκαναν τα δικά τους.
Βάλαμε ότι μέσο είχαμε,διοικητές,ανώτερους,ασφαλίτες αλλά λένε δεν μπορούν να κάνουν τπτ επειδή δεν μπορούν να αμφισβητήσουν το ΓΟΥΡΟΥΝΙ που τον έγραψε γιατί είναι καλός στην δουλειά του.
Και η λαλακία είναι ότι αυτό το γουρούνι είναι ασφαλήτης!!!
Και τώρα πρέπει να πέρνουμε για δυόμιση χρόνια αναβολές μέχρι να βγάλει δίπλωμα για 125άρι και να αθωωθεί.

Η κλήση επειδή θα πληρωθεί μέσα στο 10ήμερο θα γίνει 250Ε και κανονίσανε να δώσει ο αδερφός μου 125Ε και το παιδί τα άλλα 125Ε.

Αυτά έγιναν με λίγα λόγια...τα συμπεράσματα δικά σας!

ΥΓ:Μετά σου λένε καινούργιοι νόμοι για το καλό του πολίτη!!!

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τρί Ιουν 12, 2007 9:58 pm

Με ποιανού πρωτοβουλία γράψανε τον αδερφό σου;
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
BLUE SCORPION
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3018
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 17, 2006 2:53 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΡΟΔΟΣ

Δημοσίευση από BLUE SCORPION » Τρί Ιουν 12, 2007 10:08 pm

ασφαλιτης δεν μπορει να δωσει κληση τροχαιας εισαι σιγουρος οσο για το δικαστηριο μεχρι να σου ερθει απο το δικαστηριο το χαρτι ο αδερφος σου θα το εχει αποκτησει το πολυ να παρει μια αναβολη σε συμβουλευω να πεις στον αδερφο σου εαν ξαναγινει κατι παρομοιο να μην δεχτει να δωσει τα στοιχεια του (σε τετοιες περιπτωσεις εχει το δικαιωμα και τον νομο μαζι του ) οσο για το αλλο απλα ασχολιαστο κανονικα αυτο παει σε καποιο ειδος ΕΔΕ εναντιον του αστυνομικου
και οπως θα περνω τις στροφες με 130 χωρις λαστιχα και αντιστρεπτικες εσυ αν θελεις κοιταζε με
"esy eisai o monos an8rwpos ston kosmo pou exeis mprostokinhto kai kaneis kalyteres pantes apo piswkinhto"cool_pipis
http://www.youtube.com/watch?v=A2CQ3YE4 ... ed&search=
http://www.youtube.com/watch?v=SsDY0nbZtSI
http://www.youtube.com/watch?v=SBKOpFVggr8

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”