Νεος Κ.Ο.Κ.

Oι ψηφοφορίες του club

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Ποια η γνωμη σας?

Υπαρχει μονο για εισπραξη χρηματων
29
33%
Ειναι 100% σωστος, θα βοηθησει πολυ
5
6%
Συμφωνω σε μερικα του σημεια, αλλα καποια ειναι παραλογα
43
48%
Ποιος???
12
13%
 
Σύνολο ψήφων: 89

Άβαταρ μέλους
TasosB
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1733
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2006 12:01 pm
Τοποθεσία: Ίλιον, Αθηνα

Δημοσίευση από TasosB » Τετ Ιουν 13, 2007 8:47 am

και μετα θα σου εκανε και ενα ελεγχο και θα εμενες χωρις αμαξι αφου ολο και κατι θα σου εβρισκε :)


Σχολή Οδηγών...Η Χελώνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Τετ Ιουν 13, 2007 10:19 am

Χωρις φαρους και κυριως χωρις σειρηνα,δεν νομιζω να υπαρχει λογος να δινειςπροτεραιοτητα.Ειναι σαν οποιο αλλο αμαξι.Μου φαινεται τελικα πρεπει να αρχισουμε να βαζουμε on-board καμερες και στα Ι.Χ οπως στην αμερικη...Αnyway..
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
Dreamcatcher
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 980
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 20, 2006 5:40 pm
Τοποθεσία: Salonica
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dreamcatcher » Τετ Ιουν 13, 2007 11:48 am

μου φαινετε μαρακι επρεπε να γινοσασταν μαλλια-κουβαρια πανω στην διασταυρωση και μετα να βλεπαμε τι θα εκανε ο ......... ακομα και φαρους να ειχε απο την στιγμη που παραβιασε το STOP και γινοταν η στουκα τελος!! ο φαρος δεν σου δινει το δικαιωμα να γινεις killer...

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τετ Ιουν 13, 2007 11:51 am

grhgorhsptol έγραψε:
TOLAROS έγραψε:
grhgorhsptol έγραψε:όντως παράλογο.Ο αδερφός μου ήταν συνεπιβάτης.
Και να μην υπόγραφε θα υπογράφαν οι μπάτσοι,δεν τους ενοχλέι αυτό.
Φίλε δεν είναι έτσι.Καταρχήν και ως συνεπιβάτης έχει ευθύνη που δεν φόραγε κράνος.Αλλά απ'ότι μου λες βλέπω ότι μπορεί ο αδερφός σου να αρνηθεί και να το πάει δικαστικώς.Αν όμως υπέγραψε...δεν ξέρω,εκεί ζορίζει
Από την άλλη όμως ο αδερφός μου δεν έχει επίσημη υπογραφή επειδή δεν έχει βγάλει ακόμα ταυτότητα.Μπορεί να πάει στα δικαστήρια και να πεί ότι αυτός δεν υπέγραψε κάποιο χαρτί.Κανονικά δεν θα έπρεπε να φωνάξουν κάποιον ενήλικα συγγενή (πχ εμένα) για να υπογράψει?

Ή και που πήγε στο τμήμα δεν θα έπρεπε να ενημερώσουν την οικογένεια να πάει εκεί?Μία η ώρα το βράδυ είχαν το παιδί μόνο του στο τμήμα.
Τον είχανε στο τμήμα μόνο του για μιάμιση ώρα και τον φώναζαν και τον εκφόβιζαν.Της τρελής είχε γίνει εκείνο το βράδυ.
Κατάλαβα...ψάρωσε ο μικρός+τάχασε.Γρηγόρη μη το αφήσεις έτσι,κυνήγα το
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Τετ Ιουν 13, 2007 12:17 pm

Τί μπορώ να κάνω όμως...
Είμαι και πάνω στην εξεταστική...
Να σβηστεί η κλήση δεν γίνεται όποτε...
Θα δούμε,θα ρωτήσουμε κανέναν δικηγόρο και ο Θεός βοηθός.
thnks για το εβδιαφέρον παιδιά...

Άβαταρ μέλους
Maria Puntova
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2931
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2005 2:54 pm
Τοποθεσία: Αθήνα - Γκύζη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maria Puntova » Τετ Ιουν 13, 2007 1:30 pm

Dreamcatcher έγραψε:μου φαινετε μαρακι επρεπε να γινοσασταν μαλλια-κουβαρια πανω στην διασταυρωση και μετα να βλεπαμε τι θα εκανε ο ......... ακομα και φαρους να ειχε απο την στιγμη που παραβιασε το STOP και γινοταν η στουκα τελος!! ο φαρος δεν σου δινει το δικαιωμα να γινεις killer...
έχεις δίκιο... αλλά έχε χάρη που ακόμα λειτουργούν οι "αισθητήρες" μου

δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι... κ όσο θυμάμαι τα μούτρα τους...τέτοια αδιαφορία. Τι να πώ...
Μακριά απο μας...

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα ...είμαι ελεύθερη
PDT_045

Άβαταρ μέλους
TasosB
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1733
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2006 12:01 pm
Τοποθεσία: Ίλιον, Αθηνα

Δημοσίευση από TasosB » Τετ Ιουν 13, 2007 1:37 pm

Μαρία Puntova έγραψε:
Dreamcatcher έγραψε:μου φαινετε μαρακι επρεπε να γινοσασταν μαλλια-κουβαρια πανω στην διασταυρωση και μετα να βλεπαμε τι θα εκανε ο ......... ακομα και φαρους να ειχε απο την στιγμη που παραβιασε το STOP και γινοταν η στουκα τελος!! ο φαρος δεν σου δινει το δικαιωμα να γινεις killer...
έχεις δίκιο... αλλά έχε χάρη που ακόμα λειτουργούν οι "αισθητήρες" μου

δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι... κ όσο θυμάμαι τα μούτρα τους...τέτοια αδιαφορία. Τι να πώ...
Μακριά απο μας...
Να λες και ευχαριστω που σου εκοψε και δεν εκανες τιποτα......βαλε λιγο την ντεκαπαζ να δουλεψει και σκεψου τι θα γινοτανε αν τον τσαντιζες και σου εκανε εναν απλο ελεγχο στο αυτοκινητο.....τωρα θα ησουν με ενα μεγαλο προστιμο στο χερι, χωρις αυτοκινητο και μπορει και χωρις διπλωμα :)
Σχολή Οδηγών...Η Χελώνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Τετ Ιουν 13, 2007 3:21 pm

Η απαντηση του νομαρχη..
"«Χαίρομαι που στο πρόσωπο του νομάρχη, ο οποίος είναι ο μοναδικός επώνυμος που δε φορά κράνος, εξαντλείται η σοβαρότητα της πολιτείας. Συμφωνώ με τις υποδείξεις του κ. Λιάπη, όλοι πρέπει να φοράμε κράνος, συγγνώμη για το λάθος μου», ήταν η αιχμηρή δήλωση του νομάρχη Θεσσαλονίκης μετά τη συνάντηση στο υπουργείο. «Θα κυκλοφορώ με τα πόδια!», απάντησε ο κ. Ψωμιάδης όταν ρωτήθηκε τι θα κάνει όσο καιρό δεν θα έχει δίπλωμα.


Από την πλευρά του ο κ. Λιάπης αρκέστηκε σε ένα γενικό σχόλιο για τις πρώτες ημέρες εφαρμογής του νέου ΚΟΚ: «Οι πολίτες αποδείχθηκαν οι καλύτεροι σύμμαχοί μας. Ακολουθούν πιστά τον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας. Είμαστε ιδιαίτερα ικανοποιημένοι και πρέπει να σας πω ότι θα συνεχίσουμε αυτή την εθνική προσπάθεια. Κάθε ζωή που κερδίζεται, είναι για μας μία μεγάλη επιτυχία».
"drive.gr
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τετ Ιουν 13, 2007 3:37 pm

Χωρίς να θέλω να πολιτικοποιήσω,ο τύπος-Ψωμιάδης-είναι απαράδεκτος.Ρε κύριε,είσαι δημόσιο πρόσωπο.ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΚΛΑΨΑ ΚΑΙ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑ!!Την έκανες την πατάτα σου,παραδέξου το +πλήρωνε-λες και δεν έχει...Είκοσι χρόνια δε φορά κράνος,αντί να πει ευχαριστώ αρχίζει τις π...ριές.Α σιχτίρ κακομοίρηδες,έχετε και παράπονο...
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
Maria Puntova
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2931
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2005 2:54 pm
Τοποθεσία: Αθήνα - Γκύζη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maria Puntova » Τετ Ιουν 13, 2007 4:24 pm

TOLAROS έγραψε:Χωρίς να θέλω να πολιτικοποιήσω,ο τύπος-Ψωμιάδης-είναι απαράδεκτος.Ρε κύριε,είσαι δημόσιο πρόσωπο.ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΚΛΑΨΑ ΚΑΙ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑ!!Την έκανες την πατάτα σου,παραδέξου το +πλήρωνε-λες και δεν έχει...Είκοσι χρόνια δε φορά κράνος,αντί να πει ευχαριστώ αρχίζει τις π...ριές.Α σιχτίρ κακομοίρηδες,έχετε και παράπονο...
πές τα ντε..

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα ...είμαι ελεύθερη
PDT_045

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Δημοσίευση από Orange » Τετ Ιουν 13, 2007 4:30 pm

Ακομα να προσθεσω και στα σχολια του κου Λιάπη οτι, που ειδε τους πολιτες να "Ακολουθούν πιστά τον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας", δε μπορω να καταλαβω!!Απο προχθες που μπηκε σε εφαρμογη ο νεος κ.ο.κ. εχουν δει τα ματια μου απειρες γκαγκουργιες απο μεγαλο αριθμο οδηγων!Για μενα, τουλαχιστο στον αστικο κυκλο που οδηγω καθημερινα, δεν εχει αλλαξει τελειως τιποτα.Εκτος κι αν εννοει με το "Οι πολίτες αποδείχθηκαν οι καλύτεροι σύμμαχοί μας." οτι με τα προστιμα που πληρωνουμε τωρα θα μειωσουμε το ελλειμα στο πατ-κιουτ και θα "φαμε και καλα"!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Πέμ Ιουν 14, 2007 12:51 pm

Άσχετο αλλά το παραθέτω:μου είπανε ότι στη Φινλανδία για να πας για δίπλωμα δικύκλου πρέπει να εμφανιστείς με στολή μοτοσυκλετιστή.Ξέρει κανείς αν ισχύει;Αν ναι,μπράβο τους
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Παρ Ιουν 15, 2007 1:59 am

Orange έγραψε:Ακομα να προσθεσω και στα σχολια του κου Λιάπη οτι, που ειδε τους πολιτες να "Ακολουθούν πιστά τον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας", δε μπορω να καταλαβω!!Απο προχθες που μπηκε σε εφαρμογη ο νεος κ.ο.κ. εχουν δει τα ματια μου απειρες γκαγκουργιες απο μεγαλο αριθμο οδηγων!Για μενα, τουλαχιστο στον αστικο κυκλο που οδηγω καθημερινα, δεν εχει αλλαξει τελειως τιποτα.Εκτος κι αν εννοει με το "Οι πολίτες αποδείχθηκαν οι καλύτεροι σύμμαχοί μας." οτι με τα προστιμα που πληρωνουμε τωρα θα μειωσουμε το ελλειμα στο πατ-κιουτ και θα "φαμε και καλα"!!

+100000000000000000000000000000000000
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Παρ Ιουν 15, 2007 9:33 am

"Σωρεία παραβάσεων βεβαίωσε η Τροχαία τις πρώτες δέκα ημέρες εφαρμογής του νέου Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας. Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία, σε ολόκληρη τη χώρα βεβαιώθηκαν 37.577 παραβάσεις σε 49.732 ελέγχους που πραγματοποιήθηκαν από τις 3 έως τις 12 Ιουνίου.

Πιο αναλυτικά, 5.801 οδηγοί έχασαν τις άδειες οδήγησής τους, ενώ οι άνδρες της Τροχαίας αφαίρεσαν 1.701 πινακίδες κυκλοφορίας. Η υπερβολική (???)μαλλον ταχυτητα-edit P.A.D.R.C- αποδείχτηκε η συχνότερη παράβαση και ακολουθούν η μη χρήση κράνους και η μη χρήση ζώνης. Την πρώτη πεντάδα των παραβάσεων συμπληρώνουν η οδήγηση υπό την επήρεια αλκοόλ και η χρήση κινητού τηλεφώνου. Αξίζει να σημειωθεί ότι αξιωματικοί του υπουργείου Δημόσιας Τάξης σπεύδουν να μιλήσουν και για μείωση των ατυχημάτων σε σύγκριση με την αντίστοιχη περσινή περίοδο.
"
drive.gr
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Δημοσίευση από Orange » Παρ Ιουν 15, 2007 11:17 am

Ρε δε περνουν ενα καλαμακι και ενα ποτηρι νερο!Τις ιδιες μπουρμπουληθρες θα κανουν!!
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”