Νεος Κ.Ο.Κ.

Oι ψηφοφορίες του club

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Ποια η γνωμη σας?

Υπαρχει μονο για εισπραξη χρηματων
29
33%
Ειναι 100% σωστος, θα βοηθησει πολυ
5
6%
Συμφωνω σε μερικα του σημεια, αλλα καποια ειναι παραλογα
43
48%
Ποιος???
12
13%
 
Σύνολο ψήφων: 89

Άβαταρ μέλους
SpiR
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2005 8:32 am

Δημοσίευση από SpiR » Τρί Ιουν 05, 2007 3:49 pm

καλα ακομα κι αν ολοι μας φοβηθουμε και δεν εχουν λογο για να μας γραψουν θα κανουν μια αναπροσαρμωγη παλι και θα εχουν λογο για να μας τα παιρνουν!


Τα 'χω παρει στην κρανα.... :x

Άβαταρ μέλους
andrew
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2005 8:56 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από andrew » Τρί Ιουν 05, 2007 10:19 pm

μονο για να βγαλουν λ7 τα λαμογια και τπτ αλλο!


να φτιαξουν κανα δρομο πρωτα και μετα να αλλαξουν τον Κ.Ο.Κ!

καθιστε να δειτε τωρα που οσο θα πλησιαζουν οι εκλογες θα βλεπουμε και νεα μετρα.....υπερ του πολιτη!
See you in another life . . .

Άβαταρ μέλους
Βασίλης Σιδέρης
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 11, 2006 9:39 pm
Τοποθεσία: Καλύβια Αττικής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Βασίλης Σιδέρης » Τρί Ιουν 05, 2007 11:27 pm

Στόχος: αποσυμφόρηση δικαστηρίων...(που είναι - ήταν γεμάτα κατα 60% με υποθέσεις αυτοκινήτων)

Πρόφαση: μείωση ατυχημάτων...(κολοκύθια..δεν είναι ούτε καν καλοί ηθοποιοί όταν μας παραμυθιάζουν στην TV)

Δευτερεύων στόχος: είσπραξη χρημάτων από τους παραβάτες οδηγούς..οι οποίοι δεν πρόκειται να τελειώσουν ποτέ
ούτε να συνετιστούν, το πολύ-πολύ να μειωθούν λιγο λόγω φόβου κάποιων ή λόγω του μεγάλου αριθμού αδειών που θα
αφαιρεθούν από κάποιους άλλους...
(λέω δευτερεύων στόχος γιατι νομίζω ότι πολλές τιμές του μενού είναι κοντά με τις τιμές του προηγούμενου
τιμοκαταλόγου..και μη μου πει κανείς για τα εφτακόσια ευρώ αφού κανείς δεν θα πάει να τα πληρώσει μετα
την εντέκατη μέρα τα διπλά)

Τριτεύων στόχος: να έχουμε να λέμε ότι κάτι κάναμε.. όχι σαν τους προηγούμενους (κυβερνήτες η και υπουργούς
ακόμα και της ίδιας κυβέρνησης, δεν ξεχνάω τώρα τελευταία και τα "συντροφικά" μαχαιρώματα, του κ. Πολύδωρα
στον προκάτοχο της θέσης στο Υπ. Δημοσίας Τάξεως κ. Βουλγαράκη και του κ. Αβραμόπουλου στον προκάτοχο
της θέσης του στο Υπ. Υγείας - πανάθεμα την υγεία που προσφέρει - κ. Κακλαμάνη) που δεν έκαναν τίποτα,
ακόμα και αν οι επόμενοι τα έκαναν χειρότερα από τα μαύρα χαλια που τα βρήκαν....

Αποτέλεσμα: μόλις λίγο πάνω από το 1 με 2% τα αποτελέσματα όταν δηλώνουν οι διοικήτες των τμημάτων ότι βεβαιώσαμε
εκατοντάδες παραβάσεις και ότι κάποιο περίεργο λόγο δεν φοβούνται τα πρόστιμα οι οδηγοι...ναι κολλητέ δεν φοβάμαι
το πρόστιμο αφού δεν φοβάμαι ότι με τις βλακείες που κάνω μπορεί να σκοτωθώ η να σκοτώσω αθώους...αφού δεν
με πήρε κάποιος από το χεράκι όταν πήγαινα πέμτη ή έκτη δημοτικού (ναι τότε έπρεπε να γίνει) να με πάει στο "ΚΑΤ" και
στο "Ασκληπιείο Βούλας" να δώ τη φρίκη, το αίμα, τον πόνο, τα χειρουργεία, τις λάμες, τις πατερίτσες,
τα ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΠΟΔΙΑ και τα δάκρυα... (ναι τόσο σκληρή είναι η ζωή...)
τους νεαρούς οδηγούς που είναι βαριά τραυματισμένοι
ή ανάπηροι για όλη τους τη ζωή, το δράμα που ζουν οικογένειες που έχασαν τον (τους) άνθρωπο (-ους) τους ή τον έφεραν
σπίτι πανω σε αναπηρικό καρότσι και τον πόνο του να έχω χάσει για πάντα τον κολλητό-κοπελιά-αδερφό και μάλιστα
από δικό μου λάθος-βλακεία-μαγκιά (το χειρότερο).
Γνώμη μου είναι ότι είναι καλύτερα να δώ τι συμβαίνει σε κάποιον που το είχει ήδη πάθει και αυτό μπορεί να
με φοβήσει, ταρακουνήσει, ψαρώσει, προβληματίσει και τελικά να με κάνει να λειτουργώ πιό όριμα...

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Τρί Ιουν 05, 2007 11:33 pm

αφού δεν
με πήρε κάποιος από το χεράκι όταν πήγαινα πέμτη ή έκτη δημοτικού (ναι τότε έπρεπε να γίνει) να με πάει στο "ΚΑΤ" και
στο "Ασκληπιείο Βούλας" να δώ τη φρίκη, το αίμα, τον πόνο, τα χειρουργεία, τις λάμες, τις πατερίτσες,
τα ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΠΟΔΙΑ και τα δάκρυα... (ναι τόσο σκληρή είναι η ζωή...)
τους νεαρούς οδηγούς που είναι βαριά τραυματισμένοι
ή ανάπηροι για όλη τους τη ζωή, το δράμα που ζουν οικογένειες που έχασαν τον (τους) άνθρωπο (-ους) τους ή τον έφεραν
σπίτι πανω σε αναπηρικό καρότσι και τον πόνο του να έχω χάσει για πάντα τον κολλητό-κοπελιά-αδερφό και μάλιστα
από δικό μου λάθος-βλακεία-μαγκιά (το χειρότερο).
Γνώμη μου είναι ότι είναι καλύτερα να δώ τι συμβαίνει σε κάποιον που το είχει ήδη πάθει και αυτό μπορεί να
με φοβήσει, ταρακουνήσει, ψαρώσει, προβληματίσει και τελικά να με κάνει να λειτουργώ πιό όριμα...
Παραστατικοτη η περιγραφη σου αλλα ανηκει στον προηγουμενο αιωνα για την Ε.Ε ..Βεβαιως οπως παντα εμεις "λιγο" καθυστερημενοι ,ακομα το σκεφτομαστε -στην ελλαδα ειμαστε ολοι μυαλα και μας τρωει η πολυ σκεψη -αντι να κανουμε πραξεις..
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
Βασίλης Σιδέρης
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 11, 2006 9:39 pm
Τοποθεσία: Καλύβια Αττικής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Βασίλης Σιδέρης » Τρί Ιουν 05, 2007 11:35 pm

Άποψη του γράφοντος: καλα τα αυστηρά μετρα και πρόστιμα και συμφωνώ με την επιβολή τους αλλά πριν από τα πρόστιμα
υπήρχε πολύ μα πάρα πολύ δουλειά να γίνει (που δεν έγινε), φτιαξε κύριε πρώτα σωστούς και σωστά εκπαιδευμένους οδηγούς,
ξερίζωσε το παρακράτος του λαδώματος και της μίζας (και του διπλώματος στο σπίτι, χωρίς εξετασεις αλλά με την αξία μου, 500-700ευρώ),
κάνε μου μάθημα κυκλοφοριακή αγωγή από την πρώτη δημοτικού, βάλε κατηγορίες ερασιτεχνικών αδειών οδήγησης ανάλογα
την ιπποδύναμη του αυτοκινήτου που οδηγώ (πως γίνεται με δίπλωμα Β ερασιταχνικό να οδηγώ από 50 ίππους έως 1050?),
φτιάξε δρόμους που είναι ίδιοι με αυτούς της βομβαρδισμένης Βαγδάτης, βάλε σοβαρή σήμανση και σηματοδότηση (και όχι αυτές τις γελοίες
που έχεις τώρα), βγάλε σοβαρούς τροχονόμους (από τις σχολές) στους δρόμους και όχι αυτούς τους
εισπράκτορες, τσαμπουκάδες, ζοχάδες, κομπλεξικούς, καράβλαχους, αληταράδες (με τα κρατικά αλλά και με τα ιχ
αυτοκίνητα τους που κάνουν τις χειρότερες παρανομίες...), κλεφτοκοτάδες που κρύβονται πίσω από δεντρα και
μάντρες για να "με τσιμπήσουν" και που δεν φοράνε καπέλο όταν μου "διενεργούν" έλεγχο, που δεν φορούν ΖΩΝΗ και
μιλάνε στο κινητό τους όταν οδηγούν γιατι αυτοί έχουν υποθέσεις ενω εγώ όχι, (βεβαίως υπάρχουν και σωστοί) και
ύστερα βρες με και γράψε με άγρια κύριε Πολύδωρα! α, και για να μην το ξεχάσω φόρα και το κράνος σου και
εσύ για παραδειγματισμό όταν οδηγείς τη μοτοσυκλέτα σου προς τη Βουλή κι ας έχεις λούσει το μαλί σου με Timotei 2 σε 1
και ας κάνει όση ζέστη θέλει...και ας είσαι ο Πολύδωρας αυτοπρωσόπως που σε βλέπει ο τροχονόμος και χ&ζ&ται,
τι με αυτό? αν πέσεις εσύ δεν θα σκοτωθείς???
ή μήπως θα απαντήσεις και εσύ όπως ο κύριος Βουλγαράκης πριν δύο χρόνια
σε τηλεφωνική επικοινωνία με το Γιώργο Αυτιά και ενώ είχε δώσει διαταγή στα όργανα να συλλάβουν επιτόπου όποιον οδηγό τολμούσε
να οδηγήσει σε χιόνι χωρίς αλυσίδες ακούστηκέ το ευτράπελο:

Βουλγαράκης: σε κλείνω τώρα γιατι οδηγώ και εχω πέσει σε χιονοθύελα...
Αυτιάς: φοράς αλυσίδες υπουργέ μου?
Βουλγαράκης: όχι..
Αυτιάς: γιατί όχι?
Βουλγαράκης: διότι οδηγώ τζιπ 4x4 και φοράω χειμερινά λάστιχα και έχω και σπίτι σε βουνό και οδηγώ
συχνά σε χιονισμένες συνθήκες και είμαι εξοικιωμένος....

Τι λές κυριε Βουλγαράκη μου? ποιός είσαι που μπορείς να οδηγείς σε χιόνι χωρίς αλυσίδες και μιλώντας σε κινητό ?
ο Φινλανδός ή ο Σουηδός Superman???
για ποιό λόγο δεν σου πέρασε και εσένα χειροπέδες ο τροχονόμος στο προηγούμενο check point??
πέρναγε αυτή η δικαιολογία από εμένα στον τροχονόμο? και αν όχι γιατί? ξέρουμε τις απαντήσεις μην κάνεις το κόπο...
δείξτε πρώτα εσείς κύριοι το καλό παράδειγμα αλλά και σεβασμό στους νόμους και στον πολίτη και μετά
απαιτείστε και από μένα το ίδιο, μη μου δείχνετε τόσο έντονα ότι με έχετε γραμμένο στα παλιά σας τα παπούτσια...
φίλοι μου sorry που σας ταλαιπώρησα τόσο αλλά ήθελα να τα χώσω....διότι όλα αυτά που ζούμε είναι ένα
μεγάλο ψέμα ή οπως λέει και ένας φίλος "ένα κακόγουστο αστείο"

να προσέχετε πολύ στους δρόμους για το δικό σας-μας καλό αλλα να προσεχετε και τους τροχονόμους
που προσέχουν και αυτοί για το "καλό μας"

Άβαταρ μέλους
SpiR
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2005 8:32 am

Δημοσίευση από SpiR » Τετ Ιουν 06, 2007 9:59 am

Πες τα πες τα με τπ@@στιδες....
Που νομιζουν οτι η εξουσια ειναι για να γ@@@ουν τους πολιτες!!!!
Τα 'χω παρει στην κρανα.... :x

Άβαταρ μέλους
jodin
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2007 10:49 am
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από jodin » Τετ Ιουν 06, 2007 10:32 am

Πόσα ...χιλιάρικα είπατε οτι εισπράξαμε χθες από τις κλήσεις μόνο στην Αθήνα;
Πάει καλά το μαγαζί!!!!
Όχι τίποτα άλλο αλλά να... που κόπτονται για την την ασφαλειά μας!!
Mythbusters (Σκαι TV) ο Μύθος .. καταρίπτεται.
Για την ασφαλειά του γράψανε χθες στην Λάρισα οδηγό για την υπερβολική ταχύτητα των 63 χλμ σε όριο 60!!!!! ΑΙΣΧΟΣ!!!!!

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Δημοσίευση από Orange » Τετ Ιουν 06, 2007 12:40 pm

Δεν ειμαστε και "εξυπνος" λαος!!Ουτε ενωμενος!Ας μην πληρωσει κανενας κληση, ας μας παρουν ολων τα διπλωματα, ας παμε ολοι με τα ποδια και να δουμε τα λεφτα που θα χανουν-φορους σε βενζινες, αγορα αυτοκινητου κτλ.Αλλα οχι, εκει, ολοι μας, τι βρισκουμε να μας τον "πιανουν" και να λεμε και ευχαριστω-ολοι μ' ενα κομμα ειμαστε κολλημενοι.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
stratos77
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2005 7:30 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stratos77 » Τετ Ιουν 06, 2007 8:27 pm

τιποτα δεν μπορει να γινει απ ολα αυτα που λετε..το θεμα ειναι να το δουμε λογικα,οτι τα μετρα (εαν)ειναι για ολους το ιδιο ...καλα κανουν και ισχυουν..για να σφιξουν μερικα κο#@κια..παιδια κακα τα ψεμματα δεν υπαρχει παιδια στην οδηγηση των ελληνων και πανω απ ολα συνειδηση.οτι θελει ο καθενας κανει χωρις να σκεφτεται τον αλλο.καθε μερα μαχη στον δρομο,και το λεω γιατι ειμαι οδηγος και δεν μπορειτε να καταλαβετε τι περναω καθε μερα στον δρομο σε ταξιδι παντου..δεν παει αλλο..να παρουν καποια διπλωματα να βαλουμε μυαλο εστω και με εισπρακτικο τροπο.μονο ετσι (μπορει)και να βαλουμε μυαλο..για μενα και τελειωνω εαν μπορουσανε να γινουν ακομα ποιο σκληρα θα ημουν συμφωνος...αυτα...

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τετ Ιουν 06, 2007 9:25 pm

Βασίλης Σιδέρης έγραψε:Άποψη του γράφοντος: καλα τα αυστηρά μετρα και πρόστιμα και συμφωνώ με την επιβολή τους αλλά πριν από τα πρόστιμα
υπήρχε πολύ μα πάρα πολύ δουλειά να γίνει (που δεν έγινε), φτιαξε κύριε πρώτα σωστούς και σωστά εκπαιδευμένους οδηγούς,
ξερίζωσε το παρακράτος του λαδώματος και της μίζας (και του διπλώματος στο σπίτι, χωρίς εξετασεις αλλά με την αξία μου, 500-700ευρώ),
κάνε μου μάθημα κυκλοφοριακή αγωγή από την πρώτη δημοτικού, βάλε κατηγορίες ερασιτεχνικών αδειών οδήγησης ανάλογα
την ιπποδύναμη του αυτοκινήτου που οδηγώ (πως γίνεται με δίπλωμα Β ερασιταχνικό να οδηγώ από 50 ίππους έως 1050?),
φτιάξε δρόμους που είναι ίδιοι με αυτούς της βομβαρδισμένης Βαγδάτης, βάλε σοβαρή σήμανση και σηματοδότηση (και όχι αυτές τις γελοίες
που έχεις τώρα), βγάλε σοβαρούς τροχονόμους (από τις σχολές) στους δρόμους και όχι αυτούς τους
εισπράκτορες, τσαμπουκάδες, ζοχάδες, κομπλεξικούς, καράβλαχους, αληταράδες (με τα κρατικά αλλά και με τα ιχ
αυτοκίνητα τους που κάνουν τις χειρότερες παρανομίες...), κλεφτοκοτάδες που κρύβονται πίσω από δεντρα και
μάντρες για να "με τσιμπήσουν" και που δεν φοράνε καπέλο όταν μου "διενεργούν" έλεγχο, που δεν φορούν ΖΩΝΗ και
μιλάνε στο κινητό τους όταν οδηγούν γιατι αυτοί έχουν υποθέσεις ενω εγώ όχι, (βεβαίως υπάρχουν και σωστοί) και
ύστερα βρες με και γράψε με άγρια κύριε Πολύδωρα! α, και για να μην το ξεχάσω φόρα και το κράνος σου και
εσύ για παραδειγματισμό όταν οδηγείς τη μοτοσυκλέτα σου προς τη Βουλή κι ας έχεις λούσει το μαλί σου με Timotei 2 σε 1
και ας κάνει όση ζέστη θέλει...και ας είσαι ο Πολύδωρας αυτοπρωσόπως που σε βλέπει ο τροχονόμος και χ&ζ&ται,
τι με αυτό? αν πέσεις εσύ δεν θα σκοτωθείς???
ή μήπως θα απαντήσεις και εσύ όπως ο κύριος Βουλγαράκης πριν δύο χρόνια
σε τηλεφωνική επικοινωνία με το Γιώργο Αυτιά και ενώ είχε δώσει διαταγή στα όργανα να συλλάβουν επιτόπου όποιον οδηγό τολμούσε
να οδηγήσει σε χιόνι χωρίς αλυσίδες ακούστηκέ το ευτράπελο:

Βουλγαράκης: σε κλείνω τώρα γιατι οδηγώ και εχω πέσει σε χιονοθύελα...
Αυτιάς: φοράς αλυσίδες υπουργέ μου?
Βουλγαράκης: όχι..
Αυτιάς: γιατί όχι?
Βουλγαράκης: διότι οδηγώ τζιπ 4x4 και φοράω χειμερινά λάστιχα και έχω και σπίτι σε βουνό και οδηγώ
συχνά σε χιονισμένες συνθήκες και είμαι εξοικιωμένος....

Τι λές κυριε Βουλγαράκη μου? ποιός είσαι που μπορείς να οδηγείς σε χιόνι χωρίς αλυσίδες και μιλώντας σε κινητό ?
ο Φινλανδός ή ο Σουηδός Superman???
για ποιό λόγο δεν σου πέρασε και εσένα χειροπέδες ο τροχονόμος στο προηγούμενο check point??
πέρναγε αυτή η δικαιολογία από εμένα στον τροχονόμο? και αν όχι γιατί? ξέρουμε τις απαντήσεις μην κάνεις το κόπο...
δείξτε πρώτα εσείς κύριοι το καλό παράδειγμα αλλά και σεβασμό στους νόμους και στον πολίτη και μετά
απαιτείστε και από μένα το ίδιο, μη μου δείχνετε τόσο έντονα ότι με έχετε γραμμένο στα παλιά σας τα παπούτσια...
φίλοι μου sorry που σας ταλαιπώρησα τόσο αλλά ήθελα να τα χώσω....διότι όλα αυτά που ζούμε είναι ένα
μεγάλο ψέμα ή οπως λέει και ένας φίλος "ένα κακόγουστο αστείο"

να προσέχετε πολύ στους δρόμους για το δικό σας-μας καλό αλλα να προσεχετε και τους τροχονόμους
που προσέχουν και αυτοί για το "καλό μας"
Βασίλη και υπόλοιποι πείτε μου τη γνώμη σας γι'αυτά που γράφω στο
http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?t ... c&start=15
(στον πάτο της σελίδας)
Τί λέτε;Συμφωνώ ότι όσο οι πολιτικοί δε δίνουν το σωστό παράδειγμα,δύσκολα ο μέσος οδηγός θα υπακούσει σε οποιαδήποτε επιβολή νόμου,ακόμα κι αν είναι δίκαιη
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

dion

Δημοσίευση από dion » Πέμ Ιουν 07, 2007 1:40 am

:mad: :mad: :mad:[font=Comic Sans MS][shadow=red]ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ[/shadow][/font] :mad: :mad: :mad:

Άβαταρ μέλους
TaRaNTuLa
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1439
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2004 1:38 am
Τοποθεσία: Πολύ πιο μπροστά...!!

Δημοσίευση από TaRaNTuLa » Πέμ Ιουν 07, 2007 2:26 am

Βασίλη, συμφωνώ απόλυτα με όσα λες! Αν εξέφραζα και εγώ τη γνώμη μου, ακριβώς τις ίδιες λέξεις θα έλεγα...
Αντίο Γιάννη...Θα ζεις ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ μέσα στις καρδιές μας...

Γιατί αποτρέπεις κάποια πράγματα, ενώ τελικά δεν πρέπει... Εγκυκλοπαίδεια!

Ν&Ν

Άβαταρ μέλους
Crazy Greek
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 10:50 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευση από Crazy Greek » Παρ Ιουν 08, 2007 12:02 am

Εγω εχω παντως ακριβως την ιδια γνωμη με τον Ελβετο...αφου τοσα χρονια δε παιρνουμε χαμπαρι...αμα αρχισουμε και τρωμε τιποτε φαλιαρες με τα προστιματα απο την τροχαια και μας κουνηθουν λιγο τα μυαλα μας ισως να αρχισουμε να συμορφωνομαστε!!!!
Εικόνα
I DONT DRIVE FAST...JUST FLY LOW!!!!!

Vas_Punto_HGT
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 18, 2005 1:40 pm

Δημοσίευση από Vas_Punto_HGT » Παρ Ιουν 08, 2007 8:08 am

Σωστά όσα λέτε για τους πολιτικούς, το κράτος κλπ. αλλά δυστυχώς παιδεία δεν έχουμε όπως λέτε, δρόμους δεν έχουμε, κλπ. κλπ. ας δούμε λοιπόν τα θετικά των νέων μέτρων:
Χθές που παρατηρούσα τα αυτοκίνητα σε κεντρικό δρόμο της Κηφισιάς παρατήρησα ότι ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ φορούσαν ζώνη ασφαλείας.
Ακόμη και τα φορτηγάκια !!! και τα ταξί !!!
Επίσης όποιον πέρνω τηλέφωνο και οδηγεί ή δεν το σηκώνει ή βιάζεται να μου το κλείσει για να μην τον γράψουν και του πάρουν και το δίπλωμα.
Αυτό νομίζω λέει πολλά.
Δυστυχώς είτε σας αρέσει είτε όχι ο Έλληνας ΜΟΝΟ έτσι μπορεί να καταλάβει.
Εάν νομίζετε ότι το κράτος το κάνει μόνο για εισπρακτικούς λόγους τότε μπορείτε να κάνετε κάτι:
Μην περνάτε με κόκκινο, φοράτε την ζώνη ασφαλείας, μην πίνετε και οδηγείτε, κλπ. κλπ.
Εγώ την μοναδική παράβαση που έκανα ήταν η υπέρβαση των ορίων ταχύτητας στις εθνικές οδούς (που κατά την κρίση μου σε ορισμένα σημεία είναι λάθος).
Τώρα με το ενδεχόμενο να με γράψουν με 150+ και να μου πάρουν το δίπλωμα και τις πινακίδες για 6 μήνες και να περάσω και δικαστήριο, θα το σκεφτώ πολύ να το ξανακάνω (αν και λίγο δύσκολο).
Όπως βλέπετε κι εγώ ανήκω στην ίδια κατηγορία του Έλληνα που μόνο με τον φόβο των αυστηρών κηρώσεων συμορφώνεται.
Μήπως κι εσείς ανήκεται στην ίδια κατηγορία?

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Παρ Ιουν 08, 2007 9:37 am

Καλημέρα!Επειδή έχω γνωστούς μπάτσους έχω να ώ ότι πράγματι το παίζουν εξουσία γιατί τώρα έχουν το δικαίωμα να σου πάρουν πινακίδες,να σου αφαιρέσουν δίπλωμα με το παραμικρό κτλ.
Επίσης,ο νέος Κ.Ο.Κ είναι απλά ένας τρόπος για να παίρνουν περισσότερα φράγκα οι Δήμοι και τίποτα παραπάνω(βλ πάιρνει ο δήμος το 70% των χρημάτων της κλήσης).Ξέρω δήμαρχο που επειδή κονόμαγε ο Δήμος πήγαινε 3 το βράδυ σε μπλόκο μπάτσων σουβλάκια και μπύρες.
Και το τραγικό,αυτά τα λεφτά που θα πληρώσουμε ΄δεν πάνε για την κατασκευή δρόμων.Στα διόδια στο Κιατο,ακριβώς μετά τα διόδια έχει ένα τούμπι τεράστιο.Είναι εντελώς χαζό να λέμε ότι στα διόδια πληρώνουμε για το δρόμο αφού στην τελική ο δρόμος μενει ίδιος!
ΑΙΣΧΟΣ!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”