Νεος Κ.Ο.Κ.

Oι ψηφοφορίες του club

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Ποια η γνωμη σας?

Υπαρχει μονο για εισπραξη χρηματων
29
33%
Ειναι 100% σωστος, θα βοηθησει πολυ
5
6%
Συμφωνω σε μερικα του σημεια, αλλα καποια ειναι παραλογα
43
48%
Ποιος???
12
13%
 
Σύνολο ψήφων: 89

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Τρί Ιουν 12, 2007 10:19 pm

Δεν ξέρω και πολλές λεπτομέριες ρε παιδιά.
Τον αδερφό μου τον πήρανε στο τμήμα και τον γράψανε εκεί,τι ήταν αυτός που τον έγραψε δεν ξέρω,το μόνο που ξέρω είναι ότι τον σταμάτησαν ασφαλήτες.

blue scorpion γι'αυτό με τα στοιχεία έχεισ δίκιο αλλά δε με πήρε τηλέφωνο να τον πώ τί να κάνει.Έλειπα σέρρες και μετά από 2 μέρες έμαθα τι έγινε.Αν ήμουν εκεί και μου το έλεγε εκείνη την ώρα θα πήγαινα στο τμήμα θα τον έπαιρνα και θα έφευγα κανονικότατα χωρίς να τους δώσω ούτε στοιχεία ούτε δικαιολογίες ούτε τπτ.

Τεσπα.Με μπάτσους δεν βγάζεις άκρη ούτε βρίσκεις το δίκιο σου οπότε...σε κάνουν ότι θέλουν όποτε θέλουν και όπου θέλουν.



Άβαταρ μέλους
BLUE SCORPION
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3018
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 17, 2006 2:53 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΡΟΔΟΣ

Δημοσίευση από BLUE SCORPION » Τρί Ιουν 12, 2007 10:28 pm

κοιτα με αστυνομικους βγαζεις ακρη αρκει να στροφαρεις εκεινη την στιγμη και να του τα πεις στα ισα (εχω ξαδερφο και εχω και προσωπικη εμπειρια απο τετοιο θεμα)
και οπως θα περνω τις στροφες με 130 χωρις λαστιχα και αντιστρεπτικες εσυ αν θελεις κοιταζε με
"esy eisai o monos an8rwpos ston kosmo pou exeis mprostokinhto kai kaneis kalyteres pantes apo piswkinhto"cool_pipis
http://www.youtube.com/watch?v=A2CQ3YE4 ... ed&search=
http://www.youtube.com/watch?v=SsDY0nbZtSI
http://www.youtube.com/watch?v=SBKOpFVggr8

Άβαταρ μέλους
Maria Puntova
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2931
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2005 2:54 pm
Τοποθεσία: Αθήνα - Γκύζη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maria Puntova » Τρί Ιουν 12, 2007 10:34 pm

έπρεπε να έχω βάλει το "ΠΟΙΟΣ???" τελικά...

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα ...είμαι ελεύθερη
PDT_045

Άβαταρ μέλους
BLUE SCORPION
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3018
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 17, 2006 2:53 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΡΟΔΟΣ

Δημοσίευση από BLUE SCORPION » Τρί Ιουν 12, 2007 10:36 pm

αργησες λιγο :)
και οπως θα περνω τις στροφες με 130 χωρις λαστιχα και αντιστρεπτικες εσυ αν θελεις κοιταζε με
"esy eisai o monos an8rwpos ston kosmo pou exeis mprostokinhto kai kaneis kalyteres pantes apo piswkinhto"cool_pipis
http://www.youtube.com/watch?v=A2CQ3YE4 ... ed&search=
http://www.youtube.com/watch?v=SsDY0nbZtSI
http://www.youtube.com/watch?v=SBKOpFVggr8

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Τρί Ιουν 12, 2007 10:44 pm

Δεν το ήξερα!!
Το παιδί με το μηχανάκι πήγαν οι ασφαλήτες από το σπίτι του και το μαζέψαν (δεν τους σταματήσαν στον δρόμο) και εκείνη την ώρα πήγαινε ο αδερφός μου σπίτι και τον πήρε ο φίλος του και τον είπε να πάει στην αστυνομία για να τους πεί ότι ήταν συνοδηγός και στην τελική τον βγάλαν ΟΔΗΓΟ!

Αν ήμουν εκεί και μου το έλεγε ούτε που θα πατούσαμε στο τμήμα!Έτσι κι αλλιώς ο αδερφός μου ανήλικος είναι και οι μπάτσοι δεν ξέρουν τα στοιχεία του (αφού δεν έχει βγάλει ούτε ταυτότητα ακόμα).

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τρί Ιουν 12, 2007 10:49 pm

grhgorhsptol έγραψε:Τι να πώ κι εγώ!!!

Την Πέμπτη που μας πέρασε έγραψαν τον αδερφό μου (15 1/2 χρονών) 500Ε για πινακίδα και κράνος και για δίπλωμα για 125cc!!! ενώ δεν οδηγούσε ο αδερφός μου!!!
Κι αυτό έγινε επειδή το παιδί που οδηγούσε είχε είδη πολλές κλήσεις και έτσι αποφάσισαν να γράψουν τον αδερφό μου!!!
Moυ φαίνεται παράλογο.Καταρχήν γιατί ο αδερφός σου δέχτηκε να υπογράψει;Συνεπιβάτης ήταν;
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Τρί Ιουν 12, 2007 10:56 pm

όντως παράλογο.Ο αδερφός μου ήταν συνεπιβάτης.
Και να μην υπόγραφε θα υπογράφαν οι μπάτσοι,δεν τους ενοχλέι αυτό.

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τρί Ιουν 12, 2007 11:09 pm

grhgorhsptol έγραψε:όντως παράλογο.Ο αδερφός μου ήταν συνεπιβάτης.
Και να μην υπόγραφε θα υπογράφαν οι μπάτσοι,δεν τους ενοχλέι αυτό.
Φίλε δεν είναι έτσι.Καταρχήν και ως συνεπιβάτης έχει ευθύνη που δεν φόραγε κράνος.Αλλά απ'ότι μου λες βλέπω ότι μπορεί ο αδερφός σου να αρνηθεί και να το πάει δικαστικώς.Αν όμως υπέγραψε...δεν ξέρω,εκεί ζορίζει
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Τρί Ιουν 12, 2007 11:14 pm

Μαρία Puntova έγραψε:Για τους μπάτσους πότε θα βγεί ΚΟΚ ???
Πριν λίγη ώρα κόντεψα να σκοτωθώ... δεν προλαβα να πάρω την πινακίδα του κωλόμπατσου... αλλά και να προλάβαινα... μιλάμε για ΜΠΑΤΣΟ...άρα κ μαμιώντας που πέρασε το stop...είχε δίκιο. Και αν εγώ δεν γυρνούσα σπίτι μου πάλι δίκιο θα είχε. Γουρούνια.

ΥΓ: "Κάποιος" είχε τα @#$% να καθαρίζει τις "στολές" ... αυτό χρειάζεται τελικά σε τέτοια σκουλήκια.

xλωμο..με φαρους ηταν?
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τρί Ιουν 12, 2007 11:18 pm

O KOK ισχύει ΚΑΙ για τα περιπολικά
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Τρί Ιουν 12, 2007 11:23 pm

"«ΓΡΑΨΤΕ ΤΟΝ ΨΩΜΙΑΔΗ», φέρεται να είπε ο υπουργός Μεταφορών και Επικοινωνιών κ. Μιχάλης Λιάπης στην Τροχαία Θεσσαλονίκης, επειδή είδε δημοσιευμένες φωτογραφίες του κ. Παναγιώτη Ψωμιάδη, στις οποίες ο νομάρχης Θεσσαλονίκης φαίνεται να οδηγεί χωρίς κράνος τη μηχανή του, έχοντας μάλιστα ως συνεπιβάτη τη Μαρίγια Σερίφοβιτς, νικήτρια της φετινής Eurovision.

Σχετικά δημοσιεύματα θέλουν τον κ. Λιάπη να έχει καλέσει στο τηλέφωνο την Τροχαία Θεσσαλονίκης ζητώντας να επιβληθούν στον κ. Ψωμιάδη πρόστιμο 350 ευρώ, πέντε βαθμοί στο point-system και αφαίρεση του διπλώματος για 10 ημέρες. Όπως έχουμε επισημάνει όμως και στο παρελθόν, με το νέο ΚΟΚ δεν μπορεί να βεβαιωθεί μία παράβαση εκτός χρόνου και τόπου. Οι άνδρες της Τροχαίας μπορούν να επιβάλλουν πρόστιμο για παράβαση την οποία είδαν εκείνη τη στιγμή να συμβαίνει, και όχι για παράβαση που πιστεύουν ή έχουν υπόνοιες ότι συνέβη. Συνεπώς, με το γράμμα του νόμου, ο κ. Ψωμιάδης δεν μπορεί να πάρει κλήση επειδή απλά δημοσιεύτηκε μία φωτογραφία του στην οποία οδηγούσε χωρίς κράνος.

Αυτό που δε διευκρινίστηκε πάντως είναι εάν ο κ. Λιάπης ζήτησε να γράψουν και την κ. Σερίφοβιτς! Να σημειωθεί ότι οι δύο άνδρες θα συναντηθούν αύριο το πρωί στις 10:30, όπου αναμένεται και... η απολογία του παραβάτη-νομάρχη.

"
drive.gr


Δλδ ολες οι καμερς ΔΕΝ θα μας γραφουν???
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τρί Ιουν 12, 2007 11:27 pm

ΣΤις ειδήσεις ο Ψωμιάδης είπε όταν τον ρώτησαν ότι ''θα δούμε''Τι θα δούμε ρε;Αν θα πληρώσει;(ναι καλά...)
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Τετ Ιουν 13, 2007 1:02 am

TOLAROS έγραψε:
grhgorhsptol έγραψε:όντως παράλογο.Ο αδερφός μου ήταν συνεπιβάτης.
Και να μην υπόγραφε θα υπογράφαν οι μπάτσοι,δεν τους ενοχλέι αυτό.
Φίλε δεν είναι έτσι.Καταρχήν και ως συνεπιβάτης έχει ευθύνη που δεν φόραγε κράνος.Αλλά απ'ότι μου λες βλέπω ότι μπορεί ο αδερφός σου να αρνηθεί και να το πάει δικαστικώς.Αν όμως υπέγραψε...δεν ξέρω,εκεί ζορίζει
Από την άλλη όμως ο αδερφός μου δεν έχει επίσημη υπογραφή επειδή δεν έχει βγάλει ακόμα ταυτότητα.Μπορεί να πάει στα δικαστήρια και να πεί ότι αυτός δεν υπέγραψε κάποιο χαρτί.Κανονικά δεν θα έπρεπε να φωνάξουν κάποιον ενήλικα συγγενή (πχ εμένα) για να υπογράψει?

Ή και που πήγε στο τμήμα δεν θα έπρεπε να ενημερώσουν την οικογένεια να πάει εκεί?Μία η ώρα το βράδυ είχαν το παιδί μόνο του στο τμήμα.
Τον είχανε στο τμήμα μόνο του για μιάμιση ώρα και τον φώναζαν και τον εκφόβιζαν.Της τρελής είχε γίνει εκείνο το βράδυ.

Άβαταρ μέλους
grhgorhsptol
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 10:52 pm

Δημοσίευση από grhgorhsptol » Τετ Ιουν 13, 2007 1:06 am

Τεσπά.Το παρατραβήξα το off topic,sorry.
Όποιος από εδώ μέσα είναι δικηγόρος και μπρεί να δώσει κάποιες συμβουλές ας στείλει πμ αν θέλει να μου πεί αν υπάρχει κάποια λύση,αν μπορούμε να κάνουμε κάτι,αν έχει γίνει σωστά όλη η διαδικασία με τους μπάτσους κτλ
thnks.

Άβαταρ μέλους
Maria Puntova
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2931
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2005 2:54 pm
Τοποθεσία: Αθήνα - Γκύζη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maria Puntova » Τετ Ιουν 13, 2007 8:32 am

P.A.D.R.C έγραψε:
Μαρία Puntova έγραψε:Για τους μπάτσους πότε θα βγεί ΚΟΚ ???
Πριν λίγη ώρα κόντεψα να σκοτωθώ... δεν προλαβα να πάρω την πινακίδα του κωλόμπατσου... αλλά και να προλάβαινα... μιλάμε για ΜΠΑΤΣΟ...άρα κ μαμιώντας που πέρασε το stop...είχε δίκιο. Και αν εγώ δεν γυρνούσα σπίτι μου πάλι δίκιο θα είχε. Γουρούνια.

ΥΓ: "Κάποιος" είχε τα @#$% να καθαρίζει τις "στολές" ... αυτό χρειάζεται τελικά σε τέτοια σκουλήκια.

xλωμο..με φαρους ηταν?
Ούτε καν είχε ανοίξει φάρο απο θέμα ψώνιου κ μόνο... τίποτα το "χάρο" είχε ανοίξει. Όσο το σκέφτομαι έπρεπε να κάνω δεξιά κ να πάω απο πίωσ του. Τέλος κ να απαιτήσω να πάμε στην ασφάλεια μαζί.
Δεν θα έβγαινε τίποτα το ξέρω... αλλά είναι το γαμώτο.

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα ...είμαι ελεύθερη
PDT_045

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”