ATS vs Exelixis

Oι ψηφοφορίες του club

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

ATS vs Exelixis

ATS 2006
54
77%
Exelixis 2007
16
23%
 
Σύνολο ψήφων: 70

Άβαταρ μέλους
dimitris95
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 657
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 12:25 pm
Τοποθεσία: Μετς και Ν.Βουτζάς (Ραφήνα)

Δημοσίευση από dimitris95 » Τετ Μαρ 21, 2007 8:42 pm

καταρχην να ξεκαθαρισω οτι δ πηγα σε καμια απο τις δυο.. στο ATS γιατι δ θελησα να δωσω 10 εως κ 25ευρω (ειχα χαλασει κ πολλα εκεινη την περιοδο) για να μπω κ να δω μεχρι κ το show κ "πικραθω" που δ μπορω να κανω τπτ στο δικο μου... κ στην exelixis γιατι ειπατε οτι ηταν χαλια...
οποτε η αποψη μου ειναι απο αποσταση κ χωρις να εχω δοκιμασει κασερι...

πιστευω οτι μια εκθεση μπορει να τα συνδιαζει ολα... κ ουσια κ σε δευτερη προτεραιοτητα θεαμα... μπορει να προσφερει ουσιαστικα πραγματα κ ενημερωση στους επισκεπτες της αλλα κ διασκεδαση κ θεαμα.. κ γιατι οχι ομορφες παρουσιες που διανθιζουν τον χωρο... δ ειπα να κυκλοφορουν ξε_κωλα με υποψια απο μαγιω ή εσωρουχα αλλα μπορει να τραβαει το αντρικο βλεμα... (για τα γυναικια βλεματα τι να κανουμε;;)... οποτε μαλλον θα προτιμουσα ats αρκει να ειναι ουσιαστικο κ να μην "προσβαλλει" κ παραπεμπει αλλου..
στο κατω κατω κ στις εκθεσεις αυτοκινητου καλη ωρα ωραιες παρουσιες υπαρχουν..
Παράθεση:

Στο ΑΤS με χάλασε το ότι ποτέ δεν πρόκειται το αμάξι μου να γίνει σαν αυτά που ήταν στην έκθεση.Θεέ μου,τί θηρία που ηταν αυτά!!!


συμφωνω εν μερη με αυτα που λες. σιγουρα τετοια αμαξια δεν εχεις την ευκαιρια να βλεπεις καθε μερα στην Ελλαδα. και αυτο ειναι το διαφορετικο που ερχεται να προσφερει το ATS. Ομως δεν εχεις δικιο στο οτι το αμαξι σου δε μπορει να γινει σαν αυτα στην εκθεση και αυτο διοτι συμμετεχουν τα περισοτερα αν οχι ολα τα κλαμπ αυτοκινητου της Ελλαδας και εκει μπορεις να παρεις πληροφοριες και για το δικο σου αμαξι. δηλαδη η ATS εν τελει δεν ειναι μονο θεαμα αλλα μπορει να ειναι και ουσια.

η Exelixis ξεκινησε προσφεροντας μονο ουσια, αφηνοντας απ'εξω εκ των πραγματων το θεαμα, αλλα κατεληξε ¨συνουσια" χωρις ουσια...
το οτι δ θα κανεις το αμαξι σου σαν τα τερατα που μπορει να δουμε εκει δ σημαινει κατι...οπως ειπε κ ο animalinstict ειναι κ τοσα κλαμπ εκει κ οικοι κ βελτιωτες.. ιδεες θα παρεις, απλα οχι απο τα τουμπανα... δηλ στη διεθνη εκθεση δ θα πας επειδη δ θα αγορασεις ισως ποτε φερραρι πορσε λαμποργκινι ή ακομα κ μια ακριβη μερσεντες ή evo;; οχι... πας για να δεις, να χαζεψεις, να χορτασει το ματι σου...

αυτα απο μενα κ επαναλαμβανω χωρις να εχω δοκιμασει κασερι..
σορρυ για το μεγαλο ποστ...


d.i.s.p.i.c.

μα οποιος δ χασει στα λεφτα κ στην αγαπη δ εχει μαθει τη ζωη...

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Πέμ Μαρ 22, 2007 2:59 am

εγω απλα θα συμφωνησω οτι το ats ειναι show..Η βελτιωση δεν ειναι show.. μπορει να φαινεται βαρετη μια εκθεση που εχει μονο μαγαζια και μερικα περιπτερα βελτιωτων αλλα εγω αυτο περιμενω απο μια εκθεση..να εχει δηλαδη τρεις εξατμισαδες επωνυμους ή μη,ζαντολαστιχαδες,αξεσουαρ κλπ.ωστε να μπορω να ενημερωθω για καποια πραγματα.δεν παω για να δω το evo των 900 αλογων..οποιος θελει μπορω να του κανω copy την exelixis 2004 για να καταλαβει τι εννοω.δε ξερω αν καταλαβατε τι θελω να πω αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TasosB
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1733
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2006 12:01 pm
Τοποθεσία: Ίλιον, Αθηνα

Δημοσίευση από TasosB » Πέμ Μαρ 22, 2007 9:34 am

Δηλαδη αυτο που ειδες απο την exelixis φετος σε ικανοποιησε????

Δηλαδη εν συγκριση με την περσινη exelixis βρηκες οτι η φετινη ηταν καλη????

ATS και παλι ATS αν ψαχνεις για κατι και εκει θα το βρεις.....βελτιωτες υπαρχουν, αντιπρωσοπειες με τα νεα μοντελα υπαρχουν (εκει ειδα για πρωτη φορα τα clio rs, megane f1), τα clubs εχουν αρκετο χωρο και οχι στριμωγμενα σε μια σοφιτα. Και τελος το ATS απλα αξιζε τα λεφτα του η exelixis οχι.

Παρεπιπτοντως στο ATS με 40 ευρω επερνες πασο για ολες τις μερες με δωρεαν εισοδο σε ολα τα show live arena (οχι μονο 1 την μερα) και προτεραιοτητα για να μπεις συνοδηγος σε καποια.
Σχολή Οδηγών...Η Χελώνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
GT28R
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Τρί Απρ 05, 2005 4:02 pm
Τοποθεσία: ΛΑΚΩΝΙΑ

Δημοσίευση από GT28R » Πέμ Μαρ 22, 2007 1:46 pm

polatov έγραψε:εγω απλα θα συμφωνησω οτι το ats ειναι show..Η βελτιωση δεν ειναι show.. μπορει να φαινεται βαρετη μια εκθεση που εχει μονο μαγαζια και μερικα περιπτερα βελτιωτων αλλα εγω αυτο περιμενω απο μια εκθεση..να εχει δηλαδη τρεις εξατμισαδες επωνυμους ή μη,ζαντολαστιχαδες,αξεσουαρ κλπ.ωστε να μπορω να ενημερωθω για καποια πραγματα.δεν παω για να δω το evo των 900 αλογων..οποιος θελει μπορω να του κανω copy την exelixis 2004 για να καταλαβει τι εννοω.δε ξερω αν καταλαβατε τι θελω να πω αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.
+1000000000000 :wink:
Punto gt III
Specs:GT28R,programmed by PLEX-TUNING at 1.3ct,colombo-bariani 272,modified airbox,jr air filter,samco sport,63.5exhaust de-cat,fmic forge,tarox G88,goodrige,greddy boost cauge,greddy ext. temp.,autometer a/f,bleed valve,bilstein-mad 6cm,16"rims

Άβαταρ μέλους
Mariana*clio
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ Ιουν 21, 2006 3:55 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα Αττικής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Mariana*clio » Πέμ Μαρ 22, 2007 1:49 pm

exelixis δαγκωτό...

Φέτος βέβαια δεν πήγα αλλά άκουσα κακά σχόλια από την πλειοψηφία, τις προηγούμενες φορές βέβαια ήταν ωραία.
ΕικόναΕικόνα _dj Ominus & dj Rico_

Άβαταρ μέλους
TasosB
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1733
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2006 12:01 pm
Τοποθεσία: Ίλιον, Αθηνα

Δημοσίευση από TasosB » Πέμ Μαρ 22, 2007 1:55 pm

Το οτι το ενα ηταν show και το αλλο εκθεση επρεπε να εχει το ακριβως αντιθετο απο αυτο που τελικα ειδαμε. Στο ενα μεγαλυτερο show και λιγοτερα πραγματα και στο αλλο περισσοτερα πραγματα και λιγοτερο show.
Η exelixis φετος ειχε λιγοτερους βελτιωτες απο οτι το ATS, ειχε μονο 20-30 αυτοκινητα απο αυτα που υπαρχουν μονο για τις εκθεσεις και ποτε για δρομο και τελος, τιποτα αλλο απολυτως.

Το ATS ειχε τα τριπλασια (μπορει και παραπανω) αυτοκινητα που μπορουσες να δεις και γιηνες βελτιωσεις, ειχε βελτιωτες περισσοτερους, ειχε αντιπροσωπειες και ειχε και show. Γενικοτερα το ATS ηταν πιο "εκθεση" απο οτι η exelixis παρολλο που υποτιθεται οτι ηταν show.
Σχολή Οδηγών...Η Χελώνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Πέμ Μαρ 22, 2007 2:09 pm

dimitris95 έγραψε:καταρχην να ξεκαθαρισω οτι δ πηγα σε καμια απο τις δυο.. στο ATS γιατι δ θελησα να δωσω 10 εως κ 25ευρω (ειχα χαλασει κ πολλα εκεινη την περιοδο) για να μπω κ να δω μεχρι κ το show κ "πικραθω" που δ μπορω να κανω τπτ στο δικο μου... κ στην exelixis γιατι ειπατε οτι ηταν χαλια...
οποτε η αποψη μου ειναι απο αποσταση κ χωρις να εχω δοκιμασει κασερι...

πιστευω οτι μια εκθεση μπορει να τα συνδιαζει ολα... κ ουσια κ σε δευτερη προτεραιοτητα θεαμα... μπορει να προσφερει ουσιαστικα πραγματα κ ενημερωση στους επισκεπτες της αλλα κ διασκεδαση κ θεαμα.. κ γιατι οχι ομορφες παρουσιες που διανθιζουν τον χωρο... δ ειπα να κυκλοφορουν ξε_κωλα με υποψια απο μαγιω ή εσωρουχα αλλα μπορει να τραβαει το αντρικο βλεμα... (για τα γυναικια βλεματα τι να κανουμε;;)... οποτε μαλλον θα προτιμουσα ats αρκει να ειναι ουσιαστικο κ να μην "προσβαλλει" κ παραπεμπει αλλου..
στο κατω κατω κ στις εκθεσεις αυτοκινητου καλη ωρα ωραιες παρουσιες υπαρχουν..
Παράθεση:

Στο ΑΤS με χάλασε το ότι ποτέ δεν πρόκειται το αμάξι μου να γίνει σαν αυτά που ήταν στην έκθεση.Θεέ μου,τί θηρία που ηταν αυτά!!!



συμφωνω εν μερη με αυτα που λες. σιγουρα τετοια αμαξια δεν εχεις την ευκαιρια να βλεπεις καθε μερα στην Ελλαδα. και αυτο ειναι το διαφορετικο που ερχεται να προσφερει το ATS. Ομως δεν εχεις δικιο στο οτι το αμαξι σου δε μπορει να γινει σαν αυτα στην εκθεση και αυτο διοτι συμμετεχουν τα περισοτερα αν οχι ολα τα κλαμπ αυτοκινητου της Ελλαδας και εκει μπορεις να παρεις πληροφοριες και για το δικο σου αμαξι. δηλαδη η ATS εν τελει δεν ειναι μονο θεαμα αλλα μπορει να ειναι και ουσια.

η Exelixis ξεκινησε προσφεροντας μονο ουσια, αφηνοντας απ'εξω εκ των πραγματων το θεαμα, αλλα κατεληξε ¨συνουσια" χωρις ουσια...
το οτι δ θα κανεις το αμαξι σου σαν τα τερατα που μπορει να δουμε εκει δ σημαινει κατι...οπως ειπε κ ο animalinstict ειναι κ τοσα κλαμπ εκει κ οικοι κ βελτιωτες.. ιδεες θα παρεις, απλα οχι απο τα τουμπανα... δηλ στη διεθνη εκθεση δ θα πας επειδη δ θα αγορασεις ισως ποτε φερραρι πορσε λαμποργκινι ή ακομα κ μια ακριβη μερσεντες ή evo;; οχι... πας για να δεις, να χαζεψεις, να χορτασει το ματι σου...

αυτα απο μενα κ επαναλαμβανω χωρις να εχω δοκιμασει κασερι..
σορρυ για το μεγαλο ποστ...
Ρε παιδάκια,το ''Στο ΑΤS με χάλασε το ότι ποτέ δεν πρόκειται το αμάξι μου να γίνει σαν αυτά που ήταν στην έκθεση.Θεέ μου,τί θηρία που ηταν αυτά!!! '' ήταν με μια δόση χιούμορ,σιγά μη με χάλασε να δώ τέτοια θηρία. Και στο επόμενο ATS εκεί θα είμαι...

Άβαταρ μέλους
animalinstict
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 497
Εγγραφή: Τετ Οκτ 13, 2004 4:11 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από animalinstict » Πέμ Μαρ 22, 2007 2:10 pm

Ρε παιδια το ATS στην ουσια ειχε τρεις Exelixis ενσωματωμενες και περα απο αυτο ειχε και σοου.
δε μπορω να καταλαβω τις σας χαλασε αφου λετε οτι θελετε να βλεπετε βελτιωσεις. Στο ATS ειχε βελτιωσεις καθε επιπεδου για καθε αμαξι. δηλαδη τι ειναι το ασχημο? το οτι ειχε γκομενες? ενταξει μην τις βλεπετε.. και εγω δεν καθησα φετος ουτε ενα λεπτο να τις δω!! Περσι ναι!!!

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Πέμ Μαρ 22, 2007 5:33 pm

πρωτον δε πηγα στην φετινη autoexelixis εχω παει σε ολες μεχρι και την περσινη.απο κει και περα το ATS δεν ειχε τιποτα απο καταστηματα και απο βελτιωτες.για να μην δωσω ονοματα απο εξατμισαδες ειχε εναν και αλλη μια αντιπροσωπεια εξατμισεων.Ηχοσυστηματα ειχαν κατεβει ΟΛΟΙ οι ασχετοι στο διαγωνισμο και τελος παντων ηταν μια διοργανωση που ηθελε να πουλησει εισητηρια πολλα οπως και καταφερε χωρις να ασχοληθουν με την βελτιωση..
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skastras
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 27, 2004 4:02 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από skastras » Σάβ Απρ 28, 2007 7:26 pm

Βασικα κ τα δυο απεχουν πολυ απο το τι γινεται στο εξωτερικο.Θα επερεπε να εχει ποιο πολλα αυτοκινητα κ ποιο πολυ σοου κ περισσοτερα γυναικες φυσικα

Άβαταρ μέλους
blade87
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Παρ Φεβ 04, 2011 8:44 pm
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re:

Δημοσίευση από blade87 » Παρ Μαρ 25, 2011 5:02 pm

polatov έγραψε:autoexelixis αλλα σωστα διοργανωμενη!για την αλλη δε το συζηταω καν..


μια απο τα ιδια
PUNTO POWER FOR EVER

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”