Νέο Fiat Ottimo

Διαβάστε εδω τι γίνεται γύρω μας.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
NikosXatzi
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2016 7:37 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Νέο Fiat Ottimo

Δημοσίευση από NikosXatzi » Παρ Ιουν 10, 2016 9:55 am

Εικόνα

Η Fiat στην έκθεση του Guangzhou παρουσίασε το Ottimo,μια διαφορετική έκδοση του Viaggio που πωλείται αποκλειστικά στην αγορά της Κίνας.

Εικόνα

Η σχεδίαση της γραμμής της οροφής του Ottimo θυμίζει αρκετά αυτή της Alfa Romeo Giulietta, με το μοντέλο να διαθέτει νέους προφυλακτήρες. νέα γρίλια, νέα πίσω φώτα και LED φώτα ημέρας.

Εικόνα

Το μοντέλο θα κατασκευάζεται στο εργοστάσιο της Guangzhou Automobile Group, διπλασιάζοντας έτσι τη καθημερινή παραγωγή του εργοστασίου.

Εικόνα

Οι πωλήσεις του θα ξεκινήσουν στη Κίνα από τον Δεκέμβριο, με την Fiat να μην έχει ακόμη ανακοινώσει τις τιμές του.
Υαπολογιζετε οτι θα ξεκινήσει περίπου στα 100.000 γιουάν
(Περίπου 13.400 ευρό).

Εικόνα

Fiat έχει κυκλοφορήσει τις πρώτες επίσημες φωτογραφίες του Fiat Viaggio hatchback, το οποίο θα κάνει το ντεμπούτο του αργότερα.
Παραδόξως, το hatchback παίρνει ένα διαφορετικό όνομα το οποιο θα ειναι Fiat Ottimo, το οποίο ακούγεται απλά ως «look at me being Italian»
Η Ottimo είναι στην πραγματικότητα μια υπάρχουσα ιταλική λέξη, που σημαίνει «πολύ καλή, πολύ ωραία, εξαιρετική, τέλεια, υπέροχη».

Η έκδοση Hatchback φαίνεται σίγουρα καλή, αλλά και αρκετά διαφορετική από το sedan.
 Το μπροστινό μέρος είναι πολύ πιο έντονο με μία μικρότερη μάσκα και ένα πιο επιθετικό προφυλακτήρα. Το sedan είναι βασικά το ίδιο αυτοκίνητο με το ιταλοαμερικάνικο Dodge Dart. 
Το sedan Viaggio και hatchback κατασκευάζονται στην Κίνα από την Guangzhou-Fiat.


Η Ottimo θα χτυπήσει την αγορά αυτοκινήτων της Κίνας τον Δεκέμβριο, με έναν 1.4 turbo κινητήρα T-Jet με 120hp ή 150hp, ο οποίος θα συνδυάζεται με ένα 5-τάχυτο μηχανικό σασμαν.

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ όπως το βλέπω σίγουρα θα το αγόραζα!!


Στάλθηκε από το SM-J500F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εικόνα

Its Never Loud Enough
★☆★☆★Royal Audio★☆★☆★

Άβαταρ μέλους
gieboue
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Κυρ Απρ 29, 2007 9:51 pm
Τοποθεσία: Ζωγράφου

Re: Νέο Fiat Ottimo

Δημοσίευση από gieboue » Παρ Ιουν 10, 2016 4:35 pm

Πολύ όμορφο. Μακάρι να το έφερναν και ελλάδα!!

Άβαταρ μέλους
NikosXatzi
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2016 7:37 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Νέο Fiat Ottimo

Δημοσίευση από NikosXatzi » Παρ Ιουν 10, 2016 4:51 pm

Μακάρι γιατί πραγματικά είναι πανέμορφο

Στάλθηκε από το SM-J500F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εικόνα

Its Never Loud Enough
★☆★☆★Royal Audio★☆★☆★

Άβαταρ μέλους
GDRIVER
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1752
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 12:28 pm

Re: Νέο Fiat Ottimo

Δημοσίευση από GDRIVER » Τετ Ιουν 29, 2016 8:11 am

άλλη μία ειδική έκδοση (μάλλον αγωνιστική κ όχι δρόμου) που παρουσιάζεται μόνον και αποκλειστικώς για τις ανατολικές αγορές. πως και ξέχασε την πολυαγαπημένη της Βραζιλία που μας έχει πρήξει τα ούμπαλα ;
μιά φορά ονειροναύτης , για πάντα ονειροναύτης

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιροτητα”