Αισιοδοξία

Θέματα που αφορούν τον αθλητισμό.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
L.R.C.
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2004 5:57 pm
Τοποθεσία: Πάντα μπροστά...

Αισιοδοξία

Δημοσίευση από L.R.C. » Παρ Σεπ 24, 2004 10:08 am

«Ο Ολυμπιακός έχει δείξει ότι στην Αθήνα μπορεί να κερδίσει οποιαδήποτε ομάδα». Σε δηλώσεις που έκανε ο Ντούσαν Μπάγεβιτς στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ εξέφρασε την αισιοδοξία του για τον αγώνα της ομάδας του την προσεχή Τρίτη εναντίον της Λίβερπουλ. Έναν αγώνα που περιμένουν όλοι στο λιμάνι.

Ο Σερβοέλληνας τεχνικός είπε αναφορικά με το μεγάλο αντίπαλο των «ερυθρόλευκων»: «Γιατί να μην κερδίσουμε και τη Λίβερπουλ; Η ομάδα έχει δείξει ότι μπορεί να κερδίσει οποιοδήποτε αντίπαλο. Η αντίπαλος μας είναι μια ομάδα που έχει καινούργιο προπονητή και καλούς παίκτες, οι οποίοι όμως θα χρειαστούν χρόνο, ώστε να φτάσουν στο σημείο που μπορεί. Ο Σισέ, ο Γκαρσία και ο Αλόνσο είναι από τους καλύτερους, ενώ πολύ επικίνδυνοι είναι επίσης ο Ρισέ και ο Χοσεμί. Είδα το παιχνίδι με την Μάντσεστερ και πιστεύω πως ίσως με εμάς παίξει με δύο επιθετικούς και όχι τόσο πίσω όπως στο Ολντ Τράφορντ. Πολλά θα κριθούν από τις μονομαχίες στο χώρο του κέντρου. Το μυαλό μας για την ώρα βεβαίως πρέπει να το έχουμε στον ’ρη. Μετά θα ασχοληθούμε και με την Λίβερπουλ».

Σχετικά με τον Ριβάλντο και για το αν θα τον χρησιμοποιήσει στον αγώνα με
Αρης-Ολυμπιακός
10.00 - 4.50 - 1.28
τον ’ρη ο «Ντούσκο» διευκρίνισε πως εξαρτάται από τον Βραζιλιάνο: «Αν μου πει πως είναι καλά και μπορεί να παίξει δύο παιχνίδια σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα τότε θα παίξει. Ο Ριβάλντο αυτή τη στιγμή είναι παράδειγμα για όλους. Κανένας συμπαίκτης του δεν έχει παράπονο από αυτόν. Είμαι ευχαριστημένος από την αγωνιστική του απόδοση και ξέρω πως έχει περιθώρια βελτίωσης».

Σχετικά με τον Ζιοβάνι: «Δεν έχω πρόβλημα με τον Ζιοβάνι, πιστεύω ούτε και αυτός μαζί μου. Συζητάμε κάθε μέρα με όλους τους ποδοσφαιριστές και το ίδιο κάνω και με αυτόν. Οι απόψεις τους έχουν μεγάλη σημασία για μένα αλλά πάνω από όλα είναι η πειθαρχεία και η ομάδα. Είμαστε μία οικογένεια και γνωρίζουμε τι πρέπει να κάνουμε για να πετύχουμε τους στόχους μας».

Ο Μπάγεβιτς αναφέρθηκε στον Γκονζάλες αλλά και το πως βλέπει γενικότερα το φετινό πρωτάθλημα: «Ο Γκονζάλες έδειξε πως είναι μεγάλη αξία και θα βοηθήσει τον Παναθηναϊκό. Οσο για το πρωτάθλημα είναι μακρύς ακόμα ο δρόμος. Ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός έχουν το προβάδισμα αλλά υπάρχουν και άλλες καλές ομάδες στο πρωτάθλημα. Ο ΠΑΟΚ, η ΑΕΚ, ο Πανιώνιος και ο Ηρακλής. Μακάρι να έρθουν και άλλοι παίκτες μεγάλης αξίας στην Ελλαδα για να έχουμε καλύτερο ποδόσφαιρο και ελπίζω να έχει κάθε ομάδα το γήπεδό της».


Kartodromo(old) Lap: 0:59,916

Punto GT2 in progress...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Sports”