Αγανάκτηση και συγνώμη

Θέματα που αφορούν τον αθλητισμό.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
paola_7

Αγανάκτηση και συγνώμη

Δημοσίευση από paola_7 » Παρ Σεπ 17, 2004 8:27 pm

Ανακοινώσεις, συγνώμες και έναν ακόμη θλιβερό απολογισμό των επεισοδίων περιλαμβάνει η επόμενη ημέρα στο στρατόπεδο του ΠΑΟΚ. Η ήττα από την ’λκμααρ με 3-2 μέσα στην Τούμπα, έφερε την αγανάκτηση στις τάξεις των οπαδών της ομάδας και το αποτέλεσμα ήταν οι καταστροφές στο γήπεδο της ομάδας. 360 καθίσματα βρέθηκαν λοιπόν κατεστραμμένα και καμένα κατά την πρωινή καταμέτρηση. Η αντίδραση της ΠΑΕ θα αποφασιστεί σήμερα σε σχετική συνεδρίαση, καθώς τα επεισόδια αυτά, αναμένεται να οδηγήσουν σε τιμωρία της ομάδας, ενώ πρέπει οι ζημιές να αποκατασταθούν άμεσα, δεδομένου πως η πρεμιέρα βρίσκει τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται στην τούμπα την Κέρκυρα.






Καταδικάζουν ΠΑΕ και ΕΣΗΕΜ-Θ


Στο μεταξύ σε ανακοινώσεις τους η ΠΑΕ ΠΑΟΚ και η ΕΣΗΕΜ-Θ καταδικάζουν τον ξυλοδαρμό του δημοσιογράφου Γιώργου Κουβεντίδη, από άτομο που παράνομα βρέθηκε εντός της αίθουσας της συνέντευξης Τύπου. "Η Ε.Σ.Η.Ε.Μ.-Θ. καταδικάζει απερίφραστα και με τον πιο έντονο τρόπο την επίθεση που δέχθηκε ο δημοσιογράφος Γιώργος Κουβεντίδης, μετά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ’λκμααρ, από άτομο το οποίο νωρίτερα βρισκόταν (με ποια άραγε ιδιότητα;) στην αίθουσα που δόθηκε η συνέντευξη Τύπου. Η απαράδεκτη αυτή ενέργεια αποτελεί επίθεση κατά του συνόλου των αθλητικών συντακτών οι οποίοι επιμένουν να ασκούν ανεπηρέαστοι το δημοσιογραφικό τους έργο και να ενημερώνουν τον φίλαθλο κόσμο", αναφέρει μεταξύ άλλων η σχετική ανακοίνωση της ΕΣΗΕΜ-Θ και συνεχίζει τονίζοντας πως αναζητούνται πλέον λύσεις για την βελτίωση των συνθηκών των δημοσιογράφων στα γήπεδα. Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ από την πλευρά της εξέδωσε την παρακάτω ανακοίνωση, "Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ καταδικάζει την επίθεση που δέχθηκε ο δημοσιογράφος κ. Κουβεντίδης Γεώργιος, μετά το τέλος της συνέντευξης Τύπου, από άτομο που αδικαιολογήτως βρισκόταν στον ανωτέρω χώρο. Τέτοιου είδους ενέργειες είναι απαράδεκτες και κατακριτέες από όπου και αν προέρχονται".






Συγνώμη από Τοχούρογλου


Ο Κυριάκος Τοχούρογλου, ο οποίος χθες είχε και ένα επεισόδιο με κάποιον από τους αγανακτισμένους οπαδούς, μέσω της ιστοσελίδας του ΠΑΟΚ απολογήθηκε τόσο για αυτό, όσο και για την κακή εμφάνιση της ομάδας που οδήγησε στο άσχημο αυτό αποτέλεσμα. "Θέλοντας να έχω πρώτα απ’ όλα καθαρή τη συνείδησή μου, αισθάνομαι την ανάγκη να ζητήσω δημόσια συγγνώμη από τον φίλαθλο κόσμο του ΠΑΟΚ, τόσο για την αγωνιστική μου εμφάνιση, όσο και για την άσχημη αντίδρασή μου, σε προσωπική επίθεση με ύβρεις μεμονωμένου φιλάθλου μετά το τέλος του ματς", ανέφερε η συγκεκριμένη δήλωση του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ και συνέχιζε, "Ήταν μια άτυχη έκρηξη της στιγμής, απόρροια της συσσώρευσης άγχους της θέσης του τερματοφύλακα, που πρέπει να αποδεικνύει συνεχώς την αξία του, αλλά και της φόρτισης με την ένταση του συγκεκριμένου αγώνα. Παράλληλα δηλώνω πως θα τιμήσω τη φανέλα της ομάδας, σαν σωστός επαγγελματίας ποδοσφαιριστής, όπως κάνω τα τελευταία 14 χρόνια της σταδιοδρομίας μου στα γήπεδα".



Απάντηση

Επιστροφή στο “Sports”