ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΩΝ+ΓΝΩΜΕς....

Θέματα που αφορούν τον αθλητισμό.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Marilena21
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Απρ 06, 2008 5:13 pm
Τοποθεσία: Αθηνα..........Πετραλωνα..........

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΩΝ+ΓΝΩΜΕς....

Δημοσίευση από Marilena21 » Δευ Ιουν 29, 2009 8:20 pm

"ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Παίκτης του Παναθηναϊκού για τα επόμενα 4 χρόνια είναι ο Τζιμπρίλ Σισέ, που υπέγραψε το συμβόλαιό του. Μετά τον Σισέ, που εντυπωσιάστηκε από την υποδοχή που του επιφύλαξαν οι οπαδοί του Παναθηναϊκού, σειρά παίρνουν ο Κώστας Κατσουράνης και ο Σεμπαστιάν Λέτο.
Περισσότεροι από 2.000 οπαδοί του Παναθηναϊκού αποθέωσαν τον Γάλλο σούπερ σταρ Τζιμπρίλ Σισέ, ο οποίος μέσα από το αυτοκίνητο που τον μετέφερε παρακολούθησε τις εκδηλώσεις λατρείας των φιλάθλων προς το πρόσωπό του.
Ο 29χρονος επιθετικός έφθασε την Πέμπτη το απόγευμα στην Αθήνα με το ιδιωτικό τζετ του Νίκου Πατέρα, συνοδευόμενος από τη σύζυγό του και τα δύο του παιδιά και από το αεροδρόμιο κατευθύνθηκε σε παραλιακό ξενοδοχείο.
Ο Τζιμπρίλ Σισέ, έμεινε ενθουσιασμένος από την υποδοχή που του επιφυλάχθηκε, γνώρισε τον πρόεδρο της ΠΑΕ, αλλά και τον Χενκ Τεν Κάτε, με τους οποίους είχε εγκάρδια συνομιλία και μετά το δείπνο, έβαλε την υπογραφή του στο 4ετές συμβόλαιο που του πρόσφεραν οι "πράσινοι", πραγματοποιώντας την πιο ακριβή μεταγραφή στο ελληνικό ποδόσφαιρο, καθώς συνολικά θα ξεπεράσει τα 20.000.000 ευρώ.

Ο Τζιμπρίλ Σισέ έχει αγωνιστεί στην Οσέρ, την ομάδα που τον ανέδειξε, τη Λίβερπουλ, την Μαρσέιγ και την Σάντερλαντ, έχει φορέσει 37 φορές την φανέλα της εθνικής Γαλλίας και είναι ένας επιθετικός με μεγάλη έφεση στο σκοράρισμα. Με την Λίβερπουλ μάλιστα, κατέκτησε το Champions League το 2005 στην Κωνσταντινούπολη.

Είναι όμως και ένας πραγματικός σούπερ σταρ, εντός και εκτός γηπέδων. Χαρακτηριστικά είναι τα εκκεντρικά κουρέματα του, αλλά και τα περισσότερα από 40 τατουάζ που έχει κάνει σχεδόν σε όλο του το σώμα. Επίσης έχει δικό του κατάστημα ένδυσης, αλλά και τη δική του σειρά ρούχων, ενώ ως σταρ έχει πάρει μέρος και στην κινηματογραφική ταινία "Τάξι νούμερο 4", όπου υποδύθηκε τον.. εαυτό του.

Μετά την υπογραφή του Τζιμπρίλ Σισέ, σειρά παίρνει για την υπογραφή του συμβολαίου του ο Κώστας Κατσουράνης, ενώ μέσα στο Σαββατοκύριακο αναμένεται στην Αθήνα και ο Σεμπαστιάν Λέτο.




OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Στον Ολυμπιακό ο Μάτ Ντάρμπισιρ υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο, διάρκειας 4 ετών, και εμφανίστηκε χαρούμενος που θα συνεχίσει να φοράει τα ερυθρόλευκα.

Οι πρωταθλητές πάντως, αναζητούν παικτες για τρεις ακόμα θέσεις. Θέλουν ένα αριστερο χαφ, έναν αμυντικό μέσο και έναν επιθετικό, με τον Κίμ Κάλστρομ της Λιόν να είναι ο μεγάλος τους πόθος.

Ο Σουηδός μέσος είναι 26 ετών, παίζει 6 χρόνια στη Γαλλία και είναι 90 φορές διεθνής με την εθνική ομάδα της πατρίδας του.


AEK

Tο... σίριαλ του Γρηγόρη Μάκου ολοκληρώθηκε την Πέμπτη στην ΑΕΚ. Ο διεθνής μέσος πέρασε από τα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψε πενταετές συμβόλαιο.
Την παραχώρηση του Μάκου στην Ενωση ανακοίνωσε μέσω της ιστοσελίδας της η ΠΑΕ Πανιώνιος. Σε αυτήν αναφέρονται και οι οικονομικοί όροι της συμφωνίας, ενώ σημειώνεται πως "το βασικό μάθημα για εμάς, ότι είναι πολύ δύσκολο να πάρεις τα χρήματα που θέλεις όταν ο παίκτης έχει ένα μόλις χρόνο συμβόλαιο μαζί σου".
Ο ίδιος ο παίκτης δήλωσε πανευτυχής και ανακουφισμένος, μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής του. "Ελπίζω να αποδείξω πως άξιζε όλη αυτή η ταλαιπωρία. Μου έδειξαν πόσο με ήθελαν. Είναι ένα άλμα στην καριέρα μου", τόνισε ο 22χρονος μέσος."

Πηγη=megatv
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Marilena21 την Δευ Ιουν 29, 2009 8:51 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.


Εικόνα
Αναμονη για το νεο puntaki....τι θα δούμε?οεο?!!!!

Άβαταρ μέλους
Marilena21
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Απρ 06, 2008 5:13 pm
Τοποθεσία: Αθηνα..........Πετραλωνα..........

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ!!!

Δημοσίευση από Marilena21 » Δευ Ιουν 29, 2009 8:47 pm

Αν και Ολυμπιακος πιστευω πως ο Παναθηναικος εκανε γαμω τις επιλογες με την τολμη του να αποκτησει τον Σισε και νομιζω πως δεν θα το μετανιωσει,ειμαι πολυ επιφιλακτικη βεβαια γιατι ποτε δεν 3ερεισ και ειδικα οταν ειναι να παιζεισ μπαλα με εντελως διαφορετικα παιχτακια!! το θεμα ειναι να ταιριαξουνε στο γηπεδο μεσα και απο εκει και περα ελπιζω να μην μας παρουνε το πρωταθλημα φετος....!!!!!κριμα ειναι να χαλασουμε το σερι των νικων μας!!!!!!!οεο!!!! PDT_031 PDT_031 PDT_Armataz_01_06 PDT_Armataz_01_04
Εικόνα
Αναμονη για το νεο puntaki....τι θα δούμε?οεο?!!!!

Άβαταρ μέλους
dimitrispapalel
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 531
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 19, 2007 3:48 pm

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ!!!

Δημοσίευση από dimitrispapalel » Δευ Ιουν 29, 2009 8:55 pm

Ετσι η Μαριλενα...και καψουρα και Ολυμπιακος...!!

Σου αρεσουν και τα αμαξια απο πανω....!!

Αμα ξερεις να μαγειρευεις κιολας, πες του αγαπημενου σου να σε παντρευθει αυριο..!!!

:lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
Marilena21
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Απρ 06, 2008 5:13 pm
Τοποθεσία: Αθηνα..........Πετραλωνα..........

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΩΝ+ΓΝΩΜΕς....

Δημοσίευση από Marilena21 » Δευ Ιουν 29, 2009 9:04 pm

Ξερω φιλαρακι και σε πληροφορω οτι σχεδον καθημερινα μαγειρευω και μου αρεσει και πολυ μαλιστα,το μονο προβλημα μου ειναι στην λατζα εκει ειναι το αδυνατο μου σημειο...χιχιιχιχιχι!!!!!!ειμαι γυναικα για σπιτι εγω...χιχιιχιχι!!!!!!αστα!
πλακα πλακα ο Ολυμπιακος ειναι respect.......!!!!!!!αντε να δουμε τι θα δουμε φετος...χιχιιχι!!!
Εικόνα
Αναμονη για το νεο puntaki....τι θα δούμε?οεο?!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Sports”