ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' Εθνική 2007-08 Super League

Θέματα που αφορούν τον αθλητισμό.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Πέμ Φεβ 07, 2008 4:12 pm

Πέστα Λευτερίνο,πέστα.Πιστεύω να ξυπνήσουμε γιατί αν παίξουμε όπως με Καλαμαριά θα πάθουμε σκορ μπάσκετ απ'την Τσέλσι...


Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Πέμ Φεβ 07, 2008 6:59 pm

Sporti έγραψε:
SilverPunto έγραψε:
punto1410 έγραψε:ωραια ειναι να σαι πρωτος στην βαθμολογια(για οσο κρατησει...!)
(Μπραβο ρε Παναθα,μας εκανες να χαρουμε και λιγακι!)
Δεν θα κρατησει για πολυ.....
Δυστηχως....
Να ειναι καλα ο θειος Κοκαλης.....
Ναι ο Κοκκαληs σαs φταιει,....δηλαδη αμα ειχε ο Ολυμπιακοs παιχτη αντικανονικα στο μεταξυ μαs πχ. αγωνα δεν θα κανατε ενσταση εσειs?

Εγω γουσταρω και το αλλο,....τωρα πλεον Αεκτζηδεs και Βαζελοι περα απο Γιουβεντουs, Μολντε, κτλ γινανε ξαφνικα και .....Καλαμαρια....μπραβο παιδια...καλα πατε :cool:

Φιλοι βαζελοι,...φετοs στην Λεωφορο σαs παιξαμε και την γλυτωσατε φτηνα,...στο Καραισκακη ηρθε ισοπαλια με ακυρο γκολ και μουφα πεναλτυ και στο κυπελλο....τετραμπαλο ετσι για τα χρονια πολλα...! Εχετε 1 πρωταθλημα (και αυτο πετσινο) στα τελευταια 11 χρονια....

Φιλοι Αεκτζηδεs φετοs στο ενα αγωνα με εμαs ηρθατε,..ΧΑΣΑΤΕ,...και φυγατε..... :cool:
Εχετε να δειτε κουπα 14 χρονια....

Για αυτο λοιπον αφηστε την καλαμαρια να μιλαει και εσειs κοιταχτε τα δικα σαs.... :P
Εσύ δηλαδή λές ότι το ένα πρωτάθλημα που πήρα ήταν μούφα.ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ?Και το κύπελλο με την 3άρα που σου φάγατε στο τελικό τότε τί ήταν?Μούφα?Ενώ ξεχνάς τα δικά σου με τα ΚΟΡΑΚΙΑ του θείου Κόκκαλη.Αλλά δε φταίει αυτός,ο δικός μας φταίει που κοιμάται όρθιος!

Στο Καραισκάκη φίλε έπρεπε αντικειμενικότατα να φάς όσα μου έριξες μετά εσύ!Είσαι ο μοναδικός γαύρος που λέει ότι άξιζε να κερδίσει το συγκεκριμένο παιχνίδι!Δε λες καλά που ο κερατΆντζας έβαλε το μουφογκόλ και δε χάσατε???Στη λεοφόρο πάλι μοιρασμένο το παιχνίδι αν εξαιρέσουμε το δοκάρι του Λούα Λούα.

Αυτά για να μη λέμε ότι ναναι.

Άβαταρ μέλους
BILL1974
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 30, 2005 1:33 pm
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευση από BILL1974 » Πέμ Φεβ 07, 2008 8:10 pm

Όσα χρόνια και να πέρασαν που η ΑΕΚ έχει να πάρει πρωτάθλημα,το σίγουρο είναι πως τις βρωμιές των γάβρων δεν θα τις φτάσει ποτέ.Αν εσείς είστε περήφανοι που κυνηγάτε να πάρετε τους βαθμούς που δεν αξίζατε στο μάτς με την Καλαμαριά τότε να χαιρόσαστε την υπερομάδα σας.Ξεχνάτε όμως πριν 3 χρόνια στο μάτς με τον Πανιώνιο που εξαιτίας των οπαδών σας δεν ξεκίνησε ποτέ πήγαν να σας αφαιρέσουν βαθμούς και βγαίνατε και λέγατε ότι τα ματς παίζονται στους αγωνιστικούς χώρους.Αυτό πάτε να το αποδείξετε και τώρα.Συγχαρητήρια στην ομάδα της λεβεντιάς. PDT_Armataz_01_37

SilverPunto
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4424
Εγγραφή: Τετ Μαρ 30, 2005 10:05 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από SilverPunto » Πέμ Φεβ 07, 2008 9:00 pm

BILL1974 έγραψε:Όσα χρόνια και να πέρασαν που η ΑΕΚ έχει να πάρει πρωτάθλημα,το σίγουρο είναι πως τις βρωμιές των γάβρων δεν θα τις φτάσει ποτέ.Αν εσείς είστε περήφανοι που κυνηγάτε να πάρετε τους βαθμούς που δεν αξίζατε στο μάτς με την Καλαμαριά τότε να χαιρόσαστε την υπερομάδα σας.Ξεχνάτε όμως πριν 3 χρόνια στο μάτς με τον Πανιώνιο που εξαιτίας των οπαδών σας δεν ξεκίνησε ποτέ πήγαν να σας αφαιρέσουν βαθμούς και βγαίνατε και λέγατε ότι τα ματς παίζονται στους αγωνιστικούς χώρους.Αυτό πάτε να το αποδείξετε και τώρα.Συγχαρητήρια στην ομάδα της λεβεντιάς. PDT_Armataz_01_37
+1

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Πέμ Φεβ 07, 2008 9:32 pm

GRIGIO έγραψε:...Εσύ δηλαδή λές ότι το ένα πρωτάθλημα που πήρα ήταν μούφα.ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ?

Στο Καραισκάκη φίλε έπρεπε αντικειμενικότατα να φάς όσα μου έριξες μετά εσύ!Είσαι ο μοναδικός γαύρος που λέει ότι άξιζε να κερδίσει το συγκεκριμένο παιχνίδι!...
Βρε και μουφα να μην ηταν (που ηταν,..βλεπε αγκωνια του μοντελου στο Ζιο κτλ)...παλι ΕΝΑ ειναι στα 11.....Τα δικα μου ειναι 10 απο τα οποια ζητημα να ειναι 2 μουφα....αλλα την γνωστη καραμελα πιπιλατε ολοι για αυτο ο σοφερ σαs δουλευει τοσα χρονια...

Στο καραισκακη αμα προηγησε με γκολ που η μπαλα εχει βγει στην εξεδρα τοτε μιλαμε για αλλο παιχνιδι ,....και αμα ειστε αναπηροι και τα πετατε εξω δεν φταιμε εμειs... :cool: Ασε που δεν ειπα οτι αξιζαμε να κερδισουμε σε αυτο το παιχνιδι,....εσυ το λεs....
ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΜΚ1 Sporting - MK2b Sporting - Grande Sporting - A3 Sportback 1.8TFSI

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Πέμ Φεβ 07, 2008 9:39 pm

BILL1974 έγραψε:Όσα χρόνια και να πέρασαν που η ΑΕΚ έχει να πάρει πρωτάθλημα,το σίγουρο είναι πως τις βρωμιές των γάβρων δεν θα τις φτάσει ποτέ....
Να σου πω "Λεβεντη"....εσυ κραζειs γιατι καλωs η κακωs εγινε ενσταση (κατι που ολοι οι "μεγαλοι" θα το κανανε στην αντιστοιχη περιπτωση και μην κοροιδευεστε.....

Κριμα ειναι να ξεχναs φιλε και επειδη εισαι αρκετα μεγαλοs για να θυμασαι και μιλησεs για βρωμιεs που δεν κανετε εσειs οι Λεβεντεs,...δεν μου λεs...ΠΟΣΟ Λεβεντια ειναι να κατεβαζειs τα φωτα στην Φιλαδελφεια για να παρειs ενα Πρωταθλημα που επρεπε να το χασειs.....?αληθεια ποσο? :cool:
ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΜΚ1 Sporting - MK2b Sporting - Grande Sporting - A3 Sportback 1.8TFSI

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Πέμ Φεβ 07, 2008 10:29 pm

Sporti έγραψε:...ΠΟΣΟ Λεβεντια ειναι να κατεβαζειs τα φωτα στην Φιλαδελφεια για να παρειs ενα Πρωταθλημα που επρεπε να το χασειs.....?αληθεια ποσο? :cool:
Για να μην αναφέρω το σκηνικό με τη φωτοβολίδα...από άλλη εξέδρα έπεσε και εμείς τιμωρηθήκαμε!Και μετά το ματς έγινε στη Ρόδο...
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
andrew
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2005 8:56 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από andrew » Πέμ Φεβ 07, 2008 10:53 pm

χαχα μιλανε οι βαζελοι για βρωμια!!!







ΕΛΛΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΠΑΝΑΘΗΑΝΑΙΚΟΣ μηπως σημαινει ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ? :?
See you in another life . . .

Άβαταρ μέλους
BILL1974
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 30, 2005 1:33 pm
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευση από BILL1974 » Παρ Φεβ 08, 2008 3:59 pm

Να σου πω "Λεβεντη"....εσυ κραζειs γιατι καλωs η κακωs εγινε ενσταση (κατι που ολοι οι "μεγαλοι" θα το κανανε στην αντιστοιχη περιπτωση και μην κοροιδευεστε.....

Κριμα ειναι να ξεχναs φιλε και επειδη εισαι αρκετα μεγαλοs για να θυμασαι και μιλησεs για βρωμιεs που δεν κανετε εσειs οι Λεβεντεs,...δεν μου λεs...ΠΟΣΟ Λεβεντια ειναι να κατεβαζειs τα φωτα στην Φιλαδελφεια για να παρειs ενα Πρωταθλημα που επρεπε να το χασειs.....?αληθεια ποσο?
Θα είχες απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες αλλά αν θυμάσαι καλά εκείνο το μάτς του 1993 ξαναέγινε την 1/12/93 και κερδίσατε 1-2.Του 1990 ήταν αυτό που έγινε στη Ρόδο και χάσατε 1-0 αλλά τότε το πήρε ο ΠΑΟ.
Αν θες να θυμηθούμε ποιος έχει σφαχτεί στα μεταξύ μας ματς δε θα σου πάω πολύ μακρία όπως εσύ αλλά θα σου θυμήσω κάτι Δημητρόπουλους,Ποντίκηδες,ακόμα και τον περσινό στο Καραισκάκη με τον Βασσάρα και του ΟΑΚΑ με τον Μπριάκο.
Όσον αφορά τον χαρακτηρισμό που μου κάνεις εντός εισαγωγικών,καλύτερα να προσέχεις γιατί εγώ δεν έκανα χαρακτηρισμό σε κανέναν προσωπίκα φίλο του ΟΣΦΠ παρά μόνο στην διοικησή του.

ΥΓ:Σήμερα είναι η θλιβερή επέτειος της Θ.7.Πότε ξανά τέτοια τραγωδία σε καμία ομάδα,να ζήσουμε να τους θυμόμαστε.ΑΘΑΝΑΤΟΙ

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Παρ Φεβ 08, 2008 4:51 pm

τι να πεις..εχουν αρχισει παλι και ακουγονται περι Κοκκαλη και οτι η διαιτησια μας βοηθησε να ειμαστε εκει που ειμαστε φετος και οτι και παλι πρωταθλημα δε θα παρουμε..
οπως και να χει οταν δειτε τιτλο κρατηστε μας ενημερους να ανοιξουμε καμια σαμπανια..
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Παρ Φεβ 08, 2008 5:47 pm

BILL1974 έγραψε:...Θα είχες απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες αλλά αν θυμάσαι καλά εκείνο το μάτς του 1993 ξαναέγινε την 1/12/93 και κερδίσατε 1-2.Του 1990 ήταν αυτό που έγινε στη Ρόδο και χάσατε 1-0 αλλά τότε το πήρε ο ΠΑΟ.
Αν θες να θυμηθούμε ποιος έχει σφαχτεί στα μεταξύ μας ματς δε θα σου πάω πολύ μακρία όπως εσύ αλλά θα σου θυμήσω κάτι Δημητρόπουλους,Ποντίκηδες,ακόμα και τον περσινό στο Καραισκάκη με τον Βασσάρα και του ΟΑΚΑ με τον Μπριάκο.
Όσον αφορά τον χαρακτηρισμό που μου κάνεις εντός εισαγωγικών,καλύτερα να προσέχεις γιατί εγώ δεν έκανα χαρακτηρισμό σε κανέναν προσωπίκα φίλο του ΟΣΦΠ παρά μόνο στην διοικησή του.
...
Δεν εχει σημασια ποιοs πηρε το πρωταθλημα τοτε,...εγω απλα ενα παραδειγμα εφερα που ΕΓΙΝΕ ετσι για να μην τα λεμε μονοπαντα,....και η δικη μου γνωμη ειναι οτι και οι 3 μεγαλοι ευνοουνται και αν κατσουμε να τα θυμηθουμε ολοι θα βρουμε για ολουs,....(μην ξεχναs για παραδειγμα ποσεs φορεs εχει σφαχτει η ΑΕΚ και για χαρη του ΠΑΟ, και οχι λογω ΟΣΦΠ....).

1ον δεν σε εβρισα...
2ον δεν αναφερομουν συγκεκριμενα στο ατομο σου που ουτε το ονομα σου δεν ξερω καλα καλα ,....αλλα σε αυτο που λεγεται ΑΕΚ....
3ον οταν λεs περι "ομαδα τηs λεβεντιαs" αναφερεσαι σε ολουs...προεδρο, παιχτεs, φιλαθλουs αρα και σε μενα....
4ον δεν μου απαντησεs ποσο λεβεντια ειναι αυτο το παραδειγμα που σου εφερα... :P
ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΜΚ1 Sporting - MK2b Sporting - Grande Sporting - A3 Sportback 1.8TFSI

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Παρ Φεβ 08, 2008 8:11 pm

Andrew με πριζώνεις και εσύ τώρα!Θες δηλαδή να μου πεις πώς η καλύτερη ομάδα Ελλήνων που πέρασε ποτέ δεν έπαιξε μπάλα,δεν ξεσήκωσε όλους τους Ελληνες και δεν έμεινε ώς μια από τις καλύτερες ομάδες όλων των εποχών.όσα δεν φτάνει η αλεπού φίλε τα κάνει κρεμαστάρια.Στο παιχνίδι με τον Ερυθρό Αστέρα θα είχαμε έρθει 3-1 αλλά ο Κωσταντίνου στο 93 ίσα που ακούμπησε με τα ακροδάχτυλα ένα απίστευτο σουτ από τον επιθετικό του Ε.Αστερα.Έχω που ακούω την καραμέλα αυτή τόσα χρόνια και το θεωρώ ανέντιμο να σπιλώνεται έτσι μια μεγάλη ομάδα(Δομάζος,Αντωνιάδης,Καμάρας,Φυλακούρης,Σούρπης,Κωσταντίνου) τόσο άδικα.
Και εν τέλει εσύ έχεις μια ομάδα που φέτος,μετά από τόοσες εξόδους στο C.L πανηγύρισε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη!


Αλήθεια με την Καλαμαριά τί έγινε εν τέλει??Διάβασε κανείς το γράμμα των ποδοσφαιριστών της Καλαμαριάς πρός το γαύρο????Μιλάμε για πολύ γέλιο ''Σας παρακαλούμε μη μας στερήσετε τη χαρά της νίκης που δεν έχουμε τοσο συχνά''!

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Παρ Φεβ 08, 2008 8:41 pm

τι θες να πουνε ρε Αντωνη??εκει που εχουν πεσει...
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
BILL1974
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 30, 2005 1:33 pm
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευση από BILL1974 » Παρ Φεβ 08, 2008 8:44 pm

Δεν εχει σημασια ποιοs πηρε το πρωταθλημα τοτε,...εγω απλα ενα παραδειγμα εφερα που ΕΓΙΝΕ ετσι για να μην τα λεμε μονοπαντα,....και η δικη μου γνωμη ειναι οτι και οι 3 μεγαλοι ευνοουνται και αν κατσουμε να τα θυμηθουμε ολοι θα βρουμε για ολουs,....(μην ξεχναs για παραδειγμα ποσεs φορεs εχει σφαχτει η ΑΕΚ και για χαρη του ΠΑΟ, και οχι λογω ΟΣΦΠ....).

1ον δεν σε εβρισα...
2ον δεν αναφερομουν συγκεκριμενα στο ατομο σου που ουτε το ονομα σου δεν ξερω καλα καλα ,....αλλα σε αυτο που λεγεται ΑΕΚ....
3ον οταν λεs περι "ομαδα τηs λεβεντιαs" αναφερεσαι σε ολουs...προεδρο, παιχτεs, φιλαθλουs αρα και σε μενα....
4ον δεν μου απαντησεs ποσο λεβεντια ειναι αυτο το παραδειγμα που σου εφερα...



_________________
Συγγνώμη αλλά αν κατάλαβα αναφερόσουν στα πέρι "λεβεντιάς" στον ενικό δηλ.σε μένα.Την ένσταση την έκανε η διοίκηση και όχι οι οπαδοί του ΟΣΦΠ.Θέλω να πιστεύω πως η τωρινή διοίκηση της ΑΕΚ δεν θα έκανε ποτέ τέτοια κίνηση να πάρει ένα ματς που θα το έχανε καθαρά.Για τις προηγούμενες δεν θα ήμουν σίγουρος λόγω της μη σοβαρότητας που τις διέκρινε(Τροχανάς,νετμεντ,Ψωμιάδη).Ότι ευνοούνται και οι 3 δεν το αρνούμαι όπως θεωρώ και άστοχες τις τελευταίες δηλώσεις του Ντέμη,αλλά το σίγουρο είναι πως η ΑΕΚ δεν έχει την δύναμη του ΠΑΟ και του ΟΣΦΠ.Αυτό που έγινε με το καπνογόνο το 90 νομίζω πως το παραδέχτηκα οτί ήταν αδικία.Ελπίζω έστω μερικώς να σε κάλυψα.

Άβαταρ μέλους
Xeno
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2004 12:12 am
Τοποθεσία: Αthens

Δημοσίευση από Xeno » Παρ Φεβ 08, 2008 10:22 pm

Μετά από μαραθώνιες διαβουλεύσεις, η πειθαρχική επιτροπή της Superleague έδωσε μια Σολομώντεια λύση στην περίφημη υπόθεση του Ρόμαν Βάλνερ.

Οι διακαστές έκαναν δεκτή την ένσταση του Ολυμπιακού, αλλά αποφάσισαν την εκ νέου τέλεση του αγώνα με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς σε ημερομηνία που θα ορίσει η διοργανώτρια αρχή!
kontra.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Sports”