ΤΑΚΗΣ ΛΕΜΟΝΗΣ «Εμείς τη νίκη, την ισοπαλία οι άλλoι

Θέματα που αφορούν τον αθλητισμό.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
tal1702
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 02, 2004 2:11 pm
Τοποθεσία: Αίγιο

Δημοσίευση από tal1702 » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:00 pm

Όχι Νίκο ο Ολυμπιακός έχει το ελαφρυντικό ότι χτες έλειπαν Τοροσίδης,Αντζας,Λεντέσμα(Βασικοί και αναντικατάστατοι στον φετινό Ολυμπιακό),Ντομί(αλλαγή αρ.μπάκ) και τραυματίζονται Σέζαρ και Ρ.Μπράβο!!Αν δηλαδή από την ΑΕΚ τραυματιστούν Ενσαλίβα,Ζήκος,Δέλλας Παπασταθόπουλος,Αρουαμπαρένα,Ζ.Άλβες θέλεις να μου πεις ότι έχεις άμυνα να κατεβάσεις??Και το να λείπουν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο 6 παίκτες εκ των οποίων οι 4 τουλάχιστον βασικοί και όλοι με "δουλειά" τον ανασταλτικό τομέα τότε μια ομάδα έχει πρόβλημα ναι!Οποιαδήποτε ομάδα που θα τις έλειπαν τόσοι παίκτες από την αμυνα θα είχε πρόβλημα!!!Άκυρο το σχόλιο περί 11 παικτών,πολύ ακυρο!



Άβαταρ μέλους
_Nikos_
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2339
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 16, 2006 10:33 pm

Δημοσίευση από _Nikos_ » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:00 pm

για να μαζεψει λιγο τα ασυμαζευτα στο κεντρο, γιατι εχει αλλον και δεν το ξερω?

Ο κωνσταντινου νομιζω δεν ηρθε καν σε επαφη με την μπαλα. Δηλαδη το ερωτημα ειναι γιατι εβαλε κωνσταντινου και οχι νουνιεζ.
Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:00 pm

Kαλά ο Ρομπίνιο -και γενικά η Ρεάλ-το'χει ξεφτιλίσει στις βουτιές+στα θέατρα!Δηλ.κάτι πέτσινα που έδινε χτές με το παραμικρό φτάρνισμα..αηδία!Δε λέω ότι ο διαιτητής έπαιξε ρόλο,απλά σου δίνει στα νεύρα τόσο θέατρο.Ούτε ο Καραπιάλης,ούτε ο Σαραβάκος τέτοιες κωλοτούμπες!
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
_Nikos_
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2339
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 16, 2006 10:33 pm

Δημοσίευση από _Nikos_ » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:03 pm

ουτε ο τζορτζεβιτς τετοιες τουμπες ε? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

παντως ηθελα να ρωτησω κατι που ειδα χθες, στο δοκαρι του χαιντσε (κι αυτο εξωτερικο ασχετα αν και σε αυτο ξαναηρθε η μπαλα μεσα.... :shock: ) δεν εγινε πεναλτυ στον diarra απο τον galleti? αν θυμαστε που ητανε πεσμενος και σηκωσε πολυ ψηλα το ποδι και τον βρηκε σχεδον στα @@? Δεν ξερω αν θυμαστε την φαση απλα το αναφερω
Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:07 pm

Κωστντινου μπηκε για να κανουμε το κλασικο παιχνιδι γιομας μπας και παρει καμια κεφαλια...
εγω πιστευω οτι θα μπορουσε στο λεπτο που εκανε την αλλαγη να μην βαλει μενδρινο και να βακλει το νουνιεζ που θα ετρεχε και θα καλυπτε παντου και μπορει να κανε και καμια φαση μπροστα..ρισκο μεν αλλα πρεπει να ρισκαρουμε και λιγακι..δεν ξερω..
ο Κωσταντινου 3 φορες ακουμπησε την μπαλα μια του την πηραν μια του φυγε και μια εδωσε λαθος πασα..
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TOLAROS
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2276
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 6:02 pm
Τοποθεσία: Ρόδος

Δημοσίευση από TOLAROS » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:08 pm

_Nikos_ έγραψε:ουτε ο τζορτζεβιτς τετοιες τουμπες ε? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

παντως ηθελα να ρωτησω κατι που ειδα χθες, στο δοκαρι του χαιντσε (κι αυτο εξωτερικο ασχετα αν και σε αυτο ξαναηρθε η μπαλα μεσα.... :shock: ) δεν εγινε πεναλτυ στον diarra απο τον galleti? αν θυμαστε που ητανε πεσμενος και σηκωσε πολυ ψηλα το ποδι και τον βρηκε σχεδον στα @@? Δεν ξερω αν θυμαστε την φαση απλα το αναφερω
Πέθανε;Όχι!
Μάτωσε;Ούτε!
Έμεινε παραπληγικός;Όχιιιι!
Ε τότε δεν υπάρχει παράβαση... 8) 8) 8) 8)
Το απόλυτο link....
http://www.youtube.com/watch?v=zRX4mlFi06A
TOLIS HAZZARD!!ΝΤΑΙΖΗ ΓΕΡΑ!!

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:10 pm

_Nikos_ έγραψε:ουτε ο τζορτζεβιτς τετοιες τουμπες ε? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

παντως ηθελα να ρωτησω κατι που ειδα χθες, στο δοκαρι του χαιντσε (κι αυτο εξωτερικο ασχετα αν και σε αυτο ξαναηρθε η μπαλα μεσα.... :shock: ) δεν εγινε πεναλτυ στον diarra απο τον galleti? αν θυμαστε που ητανε πεσμενος και σηκωσε πολυ ψηλα το ποδι και τον βρηκε σχεδον στα @@? Δεν ξερω αν θυμαστε την φαση απλα το αναφερω
η επαφη ηταν μονο στο επιμαχο σημειο Νικο οποτε δεν ξερω αν θεωρειται πεναλτυ και αν αυτος την εχει για προεκταση και εχει συνεχεια επαφη τι θα κανουμε θα του δινουμε ετσι φαουλ???χαχαχαχαχαχ!
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
soundcrash
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2007 12:35 am
Τοποθεσία: Ροδος

Δημοσίευση από soundcrash » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:12 pm

:razz:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
_Nikos_
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2339
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 16, 2006 10:33 pm

Δημοσίευση από _Nikos_ » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:18 pm

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:


λαμπρο, για τον ντομι δεν θα πω τιποτα, γιατι ειναι παντελως αχρηστος και το ξερεις και εσυ, για τον σεζαρ με τοσα λαθη που εκανε καλυτερα που τραυματιστηκε οσο για τον ραουλ μπραβο χθες κατι πηγε να κανει αλλα τελοσπαντων.

Δηλαδη θες να μου πεις οτι ο ολυμπιακος εχει παγκο? δεν εχει ουτε στην αμυνα ουτε στο κεντρο εχει μονο στην επιθεση και αυτους που εχει ασε μην πω.... Οποτε δεν ειναι καθολου ακυρο το σχολιο για τους 11 παικτες γιατι αυτη ειναι η τραγικη αληθεια.... και που να αρχισουν να τραυματιζονται τα χαφ.... εκει να δεις γλεντια....
Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:20 pm

τι λετε ρε που δεν εχουμε παγκο???και τι παγκο ε??
μκακετιες RECARO !!!ααχαχαχαχα!
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
HauntedPunto
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 5941
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 23, 2005 10:55 am
Τοποθεσία: Πασαλιμάνι!!!

Δημοσίευση από HauntedPunto » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:58 pm

Εγώ εξωτερικό ξέρω οτι είναι το δοκάρι όταν χτυπάει η μπάλα από την εξωτερική του πλευρά.. χωρίς απαραίτητα να πρέπει να βγεί έξω η μπάλα..
Εικόνα Made Me Do It
Pure on the outside, Haunted on the inside...

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Τετ Νοέμ 07, 2007 4:14 pm

_Nikos_ έγραψε:Sporti θα διαφωνισω γιατι ο ολυμπιακος εκανε την χειροτερη του εμφανιση. Δεν εκανε ουτε μια φαση!! Η Real ητανε χαλια απο την αποψη του οτι παιζανε λες και κανανε προπονηση με τακουνακια και περιττες ντριμπλες μεσα στην περιοχη. το οτι ειχαν αλληλοκαλυψη οφειλεται στο οτι δεν υπηρχαν αμυντικα χαφ στο ολυμπιακο.

Δηλαδη θελω να πω οτι αν σου φανηκε η Real καλη, ειναι γιατι δεν υπηρχε ο ολυμπιακος. για κανεναν αλλο λογο.

Οσο για τα εξωτερικα δοκαρια δεν νομιζω οτι ητανε εξωτερικα και ειδικα του nistelroy.


το μεγαλο προβλημα του ολυμπιακου ειναι οτι δεν εχει καθολου παγκο. Και ακομα ειναι αρχη. οταν αρχισουν οι τραυματισμοι τι θα γινει?


Λοιπον,..καταρχην κοιτα να συμμορφωθειs και μην διαφωνειs με αυτα που λεω γιατι θα φαs παγκο και ουτε που θα το καταλαβειs.... :cool: :cool: :P

Τωρα σχετικα με αυτα που λεs......

Ναι και εμενα σαν ποδοσφαιρο αυτο που επαιξε εχθεs ο Ολυμπιακοs δεν με τρελανε αλλα εχει πολλα ελαφρυντικα τα οποια αναλυσαμε ηδη και στην τελικη σε 2 ματσακια με την Ρεαλ στο ενα επαιξε μπαλαρα και ηταν πολυ κοντα στην ισοπαλια και στο αλλο επαιξε αμυντικα και πηρα χ δεν ειναι καθολου ασχημα ,....μιλαμε για την Ρεαλ.....οχι για κανενα χωριο...

Οσο για ευκαιριεs ναι δεν φανηκε να εκανε αλλα αν το σουτ του ΛΛ στο α ημιχρονο δεν ειχε σπασει τα μουτρα του Χαιντζε η αν ο Γκαλετι στο β ημιχρονο στην φαση στη μικρη περιοχη ειχε τσιμπισει λιγο καλυτερα την μπαλα , η ακομα καλυτερα αν ο καλοs μαs ρεφερι δεν ειχε κοψει τον ΛΛ στο τελοs που εκλεψε και εβγαινε τετ α τετ....κανειs δεν ξερει τι θα ειχε γινει....στη Μαδριτη εβαλε 2 και εχασε αλλα 3-4 κλασσικα ,.....σε 2 αγωνεs με αντιπαλο την ιδια ομαδα και ειδικα αν ειναι αλλη κλαση δεν ειναι δυνατον να κανειs και στα 2 παιχνιδια απο 10 ευκαιριεs...

Το οτι η Ρεαλ επαιξε σαν να εκανε προπονηση μονο εσυ το ειδεs....εγω ειδα ενα Γκαγκο να σκιζεται, ενα Ντιαρα τα ιδια, ολουs μπροστα να παιζουν φουλ,...τον χαιντζε να πλακωνεται με κοβασεβιτσ κτλ...

Μην εισαι απολυτοs οτι η Ρεαλ φανηκε καλη γιατι ο Ολυμπιακοs ηταν κακοs ,....παιζει να ισχυει και το οτι η Ρεαλ επαιξε πολυ πιεστικα και μπλοκαρε τον Ολυμπιακο....

Λεs οτι δεν εχει καθολου παγκο,....και αμα αρχισουν οι τραυματισμοι τι θα γινει.....ΜΑ αυτο εχει ηδη γινει.... :shock: αυτο δεν λεμε,...η μιση ομαδα εξω ηταν.....να στο πω διαφορετικα.....

Αν ηταν κομπλε η ομαδα θα ειχε βασικουs μαλλον : Νικοπολιδη, πατσα, μπραβο, σεζαρ, αντζα, στολτιδη, τορο, λεντεσμα, γκαλετι, τζολε, ΛΛ και θα ειχε ΠΑΓΚΟ : Σηφακη, ζεβλακωφ, ντομι, παντο, κοβασεβιτσ, αρτσουμπι, νουνιεs, μενδρινο κτλ....δεν θα ειχε παγκο σε αυτη την περιπτωση...? :cool: ....εγω δεν λεω οτι ειναι κομπλε αλλα δεν εχει 11 μονο οπωs υπερβολικα αναφερειs.....σιγουρα θελει 3-4 παιχτεσ ακομα αλλα θα γινει και αυτο μην μου ανχωνεσαι.... :P
ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΜΚ1 Sporting - MK2b Sporting - Grande Sporting - A3 Sportback 1.8TFSI

Άβαταρ μέλους
_Nikos_
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2339
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 16, 2006 10:33 pm

Δημοσίευση από _Nikos_ » Τετ Νοέμ 07, 2007 8:04 pm

λευτερη αν εσυ εισαι ικανοποιημενος με αυτον τον παγκο που μου ειπες τι να πω..... Εννοουσα οτι αν αρχισουν να τραυματιζονται και τα χαφ...

Οσο για τις φασεις που λες μονο τα "αν" να δεις που ειπες θα καταλαβεις...

Η Ρεαλ ηρθε στην αθηνα δευτερα βραδυ, δεν εκανε καν προπονηση εδω.. εμενα αυτο μου λεει αρκετα. Πως να στο πω ρε συ, απλα δεν μου αρεσε η Ρεαλ!!! Αν εσυ ενθουσιαστηκες τι να πω παιξτη στο στοιχημα για κατακτηση του champions league. :shock:
Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
tal1702
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 02, 2004 2:11 pm
Τοποθεσία: Αίγιο

Δημοσίευση από tal1702 » Τετ Νοέμ 07, 2007 8:53 pm

Νίκο τώρα το παρατραβάς λίγο!!Ελπίζω να εννοείς τι πάγκο έχω για να μπορώ να συνεχίσω ευρώπη ετσι,γιατι ούτε ΑΕΚ ούτε Παναθηναϊκος έχουν καλύτερο πάγκο!Αν εννοείς λοιπόν αυτό θα σου πω ότι σου είπε και ο Λευτέρης πρίν!Θα ήθελα πολύ οι 3 αλλαγες μου να ήταν ο Σαβιόλα,ο Σαλγκάδο και ο Ντρέντε!!Και δεν μιλάμε καν για τα 2α της Ρεαλ,μάλλον προς τα 3α!!Ή μήπως δεν θα ήθελες εσύ να έχεις αυτούς για αλλαγές??Κάτσε λίγο μην γίνεσαι υπερβολικός!!!Εδω λέμε αμαν και πως να φτιάξουμε μια ομάδα να στέκεται στην Ευρώπη και εσύ θες να έχω και ισάξιο πάγκο!!Καμμία ελληνική ομάδα δεν έχει αυτή την πολυτέλεια και πολύ δύσκολα θα την έχει και στο μέλλον! :smile: :cool: :???:

Άβαταρ μέλους
_Nikos_
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2339
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 16, 2006 10:33 pm

Δημοσίευση από _Nikos_ » Τετ Νοέμ 07, 2007 9:19 pm

για την ευρωπη εννοειται οτι δεν εχεις παγκο..


Αλλα ακομα και για την ελλαδα τι σε κανει πιστευεις οτι εχεις παγκο? οταν χανεις απο τον εργοτελη και μου κανεις αλλαγη τον μενδρινο να σου γυρισει το παιχνιδι? ο Γκαλετι και με το δικιο του δεν υπηρχε στην κρητη, τι εκανε για αυτο ο λεμονης? τον αφησε να βολοδερνει μεσα στο γηπεδο. Ενας απο τους λογους που ο ολυμπιακος επαιρνε πρωταθληματα ειναι γιατι ειχε 2 εντεκαδες παικτες. Ειναι ακομα αρχη αλλα αν δεν παρει αρκετους και καλους παικτες το γεναρη ο κοκκαλης, θα εχει προβλημα.

Δηλαδη να στο πω αλλιως τραυματιζεται ο γκαλετι, που ειναι ολος ο ολυμπιακος αυτη την στιγμη, τι κανεις? οχι να αναπληρωσεις το κενο του γιατι αυτο ειναι πολυ δυσκολο, αλλα εστω να εχεις παικτη που μπορει να παλεψει οσο μπορει εκει.


ΥΓ τελικα μολις διαβασα οτι και ο σουστερ ειδε το πεναλτυ στον ντιαρα. Αρα δεν ειμαι τρελος!!!
Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Sports”