Max Payne vs Max Payne 2

Λίγο πολύ όλοι παίζουμε παιχνίδια.Εδώ θα γίνονται συζητήσεις που αφορούν παιχνίδια και παιχνιδομηχανες.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Re: Max Payne vs Max Payne 2

Δημοσίευση από Orange » Τρί Μαρ 24, 2009 4:35 am

chevroletcorvette έγραψε:...Orange, ποιό απ'τα 2 Max Payne σ'άρεσε περισσότερο; :)
Και τα δυο εξισου!!Βλεπεις ειναι οι ιδιες ομαδες πισω και απο τα δυο.
Αν εδινα ενα προβαδισμα, θα το εδινα στο δευτερο μερος της σειρας, καθαρα και μονο των καλυτερων γραφικων.Τιποτα αλλο.


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
VeRDe
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1124
Εγγραφή: Τετ Μάιος 21, 2008 1:26 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Max Payne vs Max Payne 2

Δημοσίευση από VeRDe » Τρί Μαρ 24, 2009 2:27 pm

ειχα παιξει-τερματισει το max payne 1 μικρος στο PC.. εξαιρετικο παιχνιδι αλλα ποτε δεν ετυχε να παιξω την συνεχεια (2)...

βεβαια σαν τα Call of Duty δεν ειναι ΚΑΝΕΝΑ!! :P

Άβαταρ μέλους
ulysses
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2009 11:37 am
Τοποθεσία: Οδυσσέας - Θεσσαλονίκη

Re: Max Payne vs Max Payne 2

Δημοσίευση από ulysses » Δευ Αύγ 03, 2009 10:52 pm

Πολύ ωραίο θέμα,μπράβο σε όποιον το άνοιξε!

Το 2 μου άρεσε ποιο πολύ σαν γραφικά,πολυπλοκότητα πληθώρα όπλων κτλ αλλά πάντα το 1ο νομίζεις ότι είχε κάτι παραπάνω-ψευδαίσθηση.Ο λόγος είναι πως επειδή έχεις πάρει μία γερή ιδέα απο το πρώτο,νιώθεις λίγο ξενέρωμα απο το 2ο και ας είναι καλύτερο.

Παρατηρήσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1)Είχα σκοτώσει συνολικά 2 χιλ ανθρώπους,αναρωτιέμαι τη ποινή θα μου έριχναν στην πραγματικότητα? :grin:
2)Εκείνους τους ηλίθιους διαλόγους-βίντεο μην μου πείτε πως δεν πατάγατε enter για να τα προσπεράσετε και να ξεκάνετε τους επόμενους,που ανυπομονούσατε να δοκιμάσετε τα νέα υπερόπλα πάνω τους? :grin:
3)Είχα πωρωθεί τόσο πολύ που βγήκε το κτήνος απο μέσα μου και μπούκαρα σε ένα αστυνομικό τμήμα και πυροβολούσα με ΜΠΑΖΟΥΚΑ τον άλλο στα μούτρα και μάλιστα 30-40 φορές για να βεβαιωθώ οτι ψόφησε και στα καπάκια με κάτι αυτόματα τον έκανα σουρωτήρι για μακαρόνια.Θα σηκωνόταν το πτώμα και θα μου έλεγε "φτάνει ρε Μ... το ξευτέλισες,ψόφησα μην ανησυχείς.."
4)Δεν φαντάζεστε στο Grand Theft Auto San Andreas τι έκανα απο εγκλήματα,αν δει ψυχολόγος το τι έκανα θα με κλείσει στα ΕΓΚΑΤΑ του ψυχιατρείου!!!!!!!!Μισή ώρα με το ρολόι πυροβολούσα με τανκ έναν πεζό!!!! :grin: :grin: :grin:
5)Εφαγα 2 μέρες να ψάχνω πως σκοτώνεται ο αρχηγός στο 1 και πυροβολούσα στον αέρα απο αμηχανία και χτύπησα την ντίζα που κόπηκε..Πολύ έυκολο φινάλε,μπράβο στον έξυπνο κατασκευαστή!
Οδυσσέας - Θεσσαλονίκη

Απάντηση

Επιστροφή στο “Gaming”