ΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΤΕ...

Εδώ μέσα ξεσαλώστε!!!

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: ΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΤΕ...

Δημοσίευση από kostas013 » Πέμ Νοέμ 23, 2017 12:14 am

Τι εκανε παλι ο μπαγλαμας?

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Άβαταρ μέλους
Γιωργος punto
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Μαρ 14, 2012 8:56 pm
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: ΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΤΕ...

Δημοσίευση από Γιωργος punto » Πέμ Νοέμ 23, 2017 1:14 am

Καταστροφή δεν το λες. Μπορεί να έχει αλλάξει πολλά πράγματα, οργάνωσε όμως τον όμιλο και τον έκανε κερδοφόρο.

Κραα μόνο που σταμάτησε να πουλάει στην Ευρώπη την Λάντσια. Αλλά όπως την είχαν κάνει... Ζημιά ήταν για τον όμιλο

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
rxbkrs
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1985
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2007 1:06 am

Re: ΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΤΕ...

Δημοσίευση από rxbkrs » Παρ Νοέμ 24, 2017 4:39 pm

kostas013 έγραψε:
Πέμ Νοέμ 23, 2017 12:14 am
Τι εκανε παλι ο μπαγλαμας?

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τι να πρωτοπώ! Δεν έβγαλε Punto mk4 την περίοδο που έπρεπε (το 2012-2013) και αντί να επενδύσει τα λεφτά για το mk4 Punto, τα έδωσε για κι άλλες εκδόσεις του υπάρχον 500, όπως για παράδειγμα, το 500X, 500L, κτλ., σταμάτησε τη Lancia, έδιωξε τη Ferrari, δεν έβγαλε ακόμα εκδόσεις για τη Maserati με 1800-2000 κυβικά (με τις ανάλογες τιμές πάντα) για να ανταγωνιστεί την Mercedes C και E Class, BMW Σειρά 3 και 5, και τα Audi A4 και A6 στον τομέα των πολυτελών αμαξιών (αν και αυτό γίνεται χρόνια πριν, δεν έγινε τώρα), έχει "κολλήσει" στα 1400 κυβικά και δεν έβγαλε (ακόμα!) 1600άρη βενζινοκινητήρα F.I.R.E. (Multiair στην προκειμένη) ενώ ο ανταγωνισμός έχουν όλοι 1600 κυβικά, δεν διαμόρφωσε/ έφτιαξε καινούριο τον 1.74 κινητήρα της σε F.I.R.E. (Multiair) με 1798 κυβικά (μικρή διαφορά, ξέρω!) ώστε να τον αξιοποιεί σε περισσότερα αμάξια (βλέπε παράδειγμα με τις υποτιθέμες νέες Maserati και Punto Abarth Esseesse με 240 άλογα), σταμάτησε να πουλάει το Punto EVO Abarth και kit Esseesse (ενώ δεν καταργήθηκε ακόμα το mk3 Punto) με τη ΔΗΘΕΝ δικαιολογία της εταιρίας ότι δεν πουλάει αρκετά (ΕΔΩ γελάνε!) και δεν μπορεί να πάρει καινούριο όποιος θέλει(!), τα 124 είναι πανάκριβα (30.000 για το 1,4 140 άλογα και 50.000 για το 1,4 Abarth 170 άλογα), και πολλά άλλα που δε μού'ρχονται τώρα!

Υπόψη ότι έχει κάνει κι άλλα λάθη (πιο μικρά σε σχέση με τώρα) και στις καλές εποχές του Grande Punto, άλλα δεν τ'αναφέρω εδώ παρά μόνο τα καινούρια του λάθη στην προκειμένη δημοσίευση...

Γιωργος punto έγραψε:
Πέμ Νοέμ 23, 2017 1:14 am
Καταστροφή δεν το λες. Μπορεί να έχει αλλάξει πολλά πράγματα, οργάνωσε όμως τον όμιλο και τον έκανε κερδοφόρο.

Κραα μόνο που σταμάτησε να πουλάει στην Ευρώπη την Λάντσια. Αλλά όπως την είχαν κάνει... Ζημιά ήταν για τον όμιλο

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπορεί να τον οργάνωσε και να τον έκανε κερδοφόρο μεν, άλλα φαντάσου τώρα να μην έκανε και τα παραπάνω λάθη που αναφέρω... Θά'ταν ακόμα πιο κερδοφόρος απ'οσο τον έκανε ήδη, και πάνω απ'όλα, θά'μασταν όλοι (εκείνος και οι πελάτες του Gruppo) ευτυχισμένοι! Winwin κατάσταση...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Happy Time...”