Αναμνησεις μιας ιταλιδας Κυριας

Εδώ μέσα ξεσαλώστε!!!

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kostasgoris2
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 13, 2013 5:34 pm

Αναμνησεις μιας ιταλιδας Κυριας

Δημοσίευση από kostasgoris2 » Πέμ Ιούλ 07, 2016 5:31 pm

Καλησπερα σε ολο το club.....Μια αγγελια και μια συζητηση με εναν απ' τους διαχειριστες της ομαδας ξυπνησαν μεσα μου αυτες τις αναμνησεις....
Ολα ξεκινησαν το 1997 με την αγορα του τοτε πρωτου αυτοκινητου τις οικογενειας μας....μια Alfa romeo 33 1400cc boxer....ουσιαστικα με αυτο το αυτοκινητο μεγαλωσα μεχρι και τα 15 μου οπου το αποχωριστικαμε δινωντας το σε εναν απο το χωριο μου κυριολεκτικα τζαμπα......
Θυμαμαι σαν χθες τα αμετρητα χιλιομετρα απο την λαρισα οπου μενω προς την αθηνα οπου μενανε τοτε οι παππουδες μου και παλι πισω.....διακοπες,γιορτες ολα τα ειχαμε ζησει με αυτο το αμαξι.....
ειχε πολα καλα και πολα στραβα αυτο το αμαξι....αυτο που μου μενει ομως χαραγμενο στο μυαλο ειναι αυτες οι λεξεις του πατερα μου που ακομα και σημερα τις πεταει οταν τον νευριαζει το αμαξι του....
ΑΡΕ ΑΘΑΝΑΤΟ ALFA ΤΙ μ@μ@κι@ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΔΩΣΑ ΤΟΤΕ....
Πριν απο καποιες μερες μετα απο μια επισκεψη στο χωριο εμαθα οτι το αμαξι ακομα ζει δουλευει τρικυλινδρο το εχει ο ανθρωπος που το ειχαμε δωσει για να πηγαινει στα χωραφια....
Ειμαι ετοιμος να παω να το παρω πισω....
Εξαλου αυτο το αμαξι ειναι που επιασα πρωτη φορα το τιμονι του σαν οδηγος με τον πατερα μου απο διπλα και με εβαλε στο μικροβιο του αυτοκινητου και δε του Ιταλικου

Πειτε μας και εσεις τις δικες σας ιστοριες και τις εμπειριες σας απο τις ιταλιδες που περασαν απο τα χερια σας ή τις οικογενειας σας!!!!!

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Whatever has a piston and a rod, it will always turn me on!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Happy Time...”