Αγορα απο το Ebay , τι πρεπει να προσεξω

Εδώ μέσα ξεσαλώστε!!!

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
billakoss
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2007 11:37 pm
Τοποθεσία: korinthos

Αγορα απο το Ebay , τι πρεπει να προσεξω

Δημοσίευση από billakoss » Τετ Ιαν 09, 2008 3:48 pm

Καλησπερα
Θελω να αγορασω αυτο ( μπορει δηλαδη) http://cgi.ebay.com/Chip-Tuning-Box-Pow ... dZViewItem

Απο οτι βλεπω εχει καλη αξιολογηση , στελνει ελλαδα , paypal δεν βλεπω να λεει ομως (η εγω δεν το βλεπω)

Αλλη μια ερωτηση ειναι .Εκανα εγγραφη στο paypal.com (gift card) και μου λεει για εναν 4 ψηφιο αριθμο Enter Expanded Use Number.
Αυτο που τον βρισκω.. Κατι λεει για 3-4 μερες , σε ενα φιλο μου ομως που εκανε ακριβως το ιδιο και ερχουν περασει 4 μερες δεν εχει ερθει κανας κωδικος με mail..Με ποιο τροπο θα παρω τον κωδικο αυτο;
Μετα απο αυτο θα κανω αμεσως αγορες;
Ευχαριστω



Άβαταρ μέλους
flawless
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2005 3:15 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από flawless » Τετ Ιαν 30, 2008 4:07 pm

Συνήθως στο Paypal όταν κάνεις εγγραφή διαλέγεις τρόπο πληρωμής και δίνεις στοιχεία πιστωτικής ή λογαρισμού. Μετά σου ζητάνε μια μικρή πληρωμή (που αφαιρείται με την πρώτη αγορά) ώστε να επιβεβαιώσουν ότι είσαι κάτοχος της πιστωτικής/λογαριασμού. Εσύ περιμένεις το statement της τράπεζάς σου, βλέπεις το 4ψήφιο νούμερο που έχουν στη χρέωση, μπαίνει στο paypal και το συμπληρώνεις. Έτσι κάνεις activate το λογαριασμό σου.
Για αυτό τον αριθμό λένε ότι θα κάνει 3-4 μέρες να εμφανιστεί στις κινήσεις του λογαριασμού/κάρτας σου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Happy Time...”